Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anna01
2013-12-25, 09:59
czy "RETHELIZM " jest niezgodny z LITERA Pisma Sw.
Autor Wiadomość
ata333

Wysłany: 2014-02-18, 02:13   

Rethel napisał/a:
Dlatego, że zamiast wierzyć w Boga wierzy się w poglądy i ma się "wiarę", w dodatku
nauczyciele kładą nacisk na "duchowość". Czyli zupełnie te same nielogiczne schematy
i mechanizmy które sama prezentujesz. Jedynie frazesy wierzeń są inne, ale paliwo
postępowania to samo. Dlatego wśród takich ludzi/grup poglądy="treści"=wierzeniom,
przy czym ta "treść" wynika z wierzeń i poglądów, a nie z rzeczywistej treści Biblii.

a ta jedyna tresc zna rethel... :-P

rethelu musisz zrozumiec podstawowa rzecz..Jezus jest duchem..Bog jest duchem..i dichowosc w poznaniu rzeczy duchowych jest niezbedna.. ;-)

bez niej po prostu se ne da..

faryzeusze tez nie wiedzieli tak naprawde co to prawdziwa duchowosc..
duchowosc to Milosc..gdyz Bog jest Duchem i jest Miloscia..
w pismie masz wyraznie napisane,,ze sprawy duchowe nalezy duchowo rozpatrywac ... ;-)

talmud napewno duchem Milosci nie jest przesiakniety... ;-)

Listek 

Wysłany: 2014-02-18, 13:35   

Rethel napisał/a:
Dlatego, że zamiast wierzyć w Boga wierzy się w poglądy i ma się "wiarę", w dodatku
nauczyciele kładą nacisk na "duchowość"

Dlatego też duchy zwodnicze hulają po grupach wyznaniowych.

Prawdziwy Duch Boży, jak łagodny powiew podporządkowuje ludzi miłujących Boga do Prawa Bożego zapisanego na ich sercu.
Boże przykazania są też opisane w Biblii, wiecznym słowie Bożym.

Ezechiel 36,27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Chrystus Jezus przyszedł w ciele i powiedział:
Jan 14,24) Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. (25) To wam powiedziałem przebywając wśród was. (26) A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

ata333

Wysłany: 2014-02-18, 14:08   

Wnikliwy napisał/a:
Ata już dawno zatraciła wiarę w Boga. Została jej wiara w miłość.

odwazne slowa Wnikusiu..

mysle,,ze za odwazne.. ;-)

ata333

Wysłany: 2014-02-18, 14:10   

Listek napisał/a:
A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

wlasnie..
nauka.. ;-)

Listek 

Wysłany: 2014-02-18, 17:35   

ata333 napisał/a:
wlasnie..
nauka.

Ta nauka Ojca to doskonała Tora wolności. Jeśli jej nie łamiemy i przestrzegamy z miłości do Boga, to mamy pokój ze Stwórcą.Bóg dał nam Ducha Św. byśmy wypełniali Jego przykazania z chęcią.
Pozdrawiam.

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2014-02-22, 23:36   

Podsumowanie tematu- z mojego punktu widzenia.
Rethelizm jest w 100% zgodny z postrzeganiem starotestamentowym Boga.
Czyli: wszystko co jest w napisane/opisane w ST jest "pod patronatem" samego Boga JHWH. Działania Boga łącznie z rzeziami są autentyczne i nie podlegające dyskusji ! Pytam się więc tych, którzy uznają ST za Prawdę i słowo Boże ...... co Rethel pisze niezgodne z tą prawą ?????
Czy można wierzyć w prawdziwość słów Boga przedstawianego przez Izraelitów i jednocześnie się z Tym nie zgadzać ????
Albo jest "TAK-TAK" albo ""NIE-NIE" ! Nie ma szarości .
Rzym. 13:10

Abigail-2 

Pomogła: 58 razy
Wysłany: 2014-02-22, 23:51   

Wszystko co jest napisane o Bogu w ST jest prawdą." Całe Pismo przez Boga jest natchnione...."
Bóg wymierzał sądy, kary ale też dał się poznać jako miłość. Kiedy to wyzwolił i prowadził swój naród . Jako Stwórca i Prawodawca miał i ma do tego prawo czy nam się to podoba czy nie.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 00:34   

Anna01 napisał/a:
Podsumowanie tematu- z mojego punktu widzenia.
Rethelizm jest w 100% zgodny z postrzeganiem starotestamentowym Boga.
Czyli: wszystko co jest w napisane/opisane w ST jest "pod patronatem" samego Boga JHWH. Działania Boga łącznie z rzeziami są autentyczne i nie podlegające dyskusji ! Pytam się więc tych, którzy uznają ST za Prawdę i słowo Boże ...... co Rethel pisze niezgodne z tą prawą ?????
Czy można wierzyć w prawdziwość słów Boga przedstawianego przez Izraelitów i jednocześnie się z Tym nie zgadzać ????
Albo jest "TAK-TAK" albo ""NIE-NIE" ! Nie ma szarości .

Bardzo dziękuję Aniu :-)

To teraz, jak już przebrnęlim przez ST,
to możemy zająć się N.T., i tym, jak go
spójnie rozumieć z Tanachoseptuagintą... :-)

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 00:34   

Abigail-2 napisał/a:
Wszystko co jest napisane o Bogu w ST jest prawdą." Całe Pismo przez Boga jest natchnione...."
Bóg wymierzał sądy, kary ale też dał się poznać jako miłość. Kiedy to wyzwolił i prowadził swój naród . Jako Stwórca i Prawodawca miał i ma do tego prawo czy nam się to podoba czy nie.

Skoro tak uważasz, to powiedz, czy
- palenie czarownic jest grzechem?
- czy posiadanie więcej jak jednej żony jest grzechem?
- i czy świętowanie Purim jest grzechem?

Listek 

Wysłany: 2014-02-23, 11:42   

Rethel napisał/a:
- czy posiadanie więcej jak jednej żony jest grzechem?

Rz 12, (19) Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan

Rethel , Ty masz pilnować sam siebie i osądzać swoje postępowanie w świetle słowa Bożego , by potem nie być już sądzonym .

A czarownice i wielożeństwo pozostaw osądowi Bożemu.

Grzechem jest łamanie Prawa Bożego / bezprawie/. I Jan 3,4

Pozdrawiam

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 11:43   

Listku, jeśli już wtrącasz się między wódkę,
a zakąskę, to pisz na temat, please. :prosze:

BLyy 

Wysłany: 2014-02-24, 11:41   

Rethel napisał/a:
Listku, jeśli już wtrącasz się między wódkę,
a zakąskę, to pisz na temat, please. :prosze:

Przecież Listek powiedział, że chrześcijanin nie może zabijać, bo pomsta należy do Boga. Żyd może, bo jest Żydem, jest obrzezany i przyjmuje Prawo razem z wyrokami, więc pomsta należy do niego. Jest popularne przysłowie: "Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie". Czyli to może Żyd, ale nie może chrześcijanin. Tak samo Bóg darował Dawidowi cudzołożnikowi, bo był królem, podczas gdy przeciętnego Żyda można było bez problemu zabić, jakby ofiara (tutaj mąż cudzołożnicy lub żona cudzołożnika) chciała sprawiedliwości, króla nie, bo jest królem.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 12:44   

BLyy napisał/a:
Przecież Listek powiedział, że chrześcijanin nie może zabijać, bo pomsta należy do Boga. Żyd może, bo jest Żydem, jest obrzezany i przyjmuje Prawo razem z wyrokami, więc pomsta należy do niego. Jest popularne przysłowie: "Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie". Czyli to może Żyd, ale nie może chrześcijanin. Tak samo Bóg darował Dawidowi cudzołożnikowi, bo był królem, podczas gdy przeciętnego Żyda można było bez problemu zabić, jakby ofiara (tutaj mąż cudzołożnicy lub żona cudzołożnika) chciała sprawiedliwości, króla nie, bo jest królem.

Niestety, ale muszę tu posłużyć się słowami Aty.
Partycjujesz Bluyysiu wszystko jak ci się podoba,
nie patrząc zupełnie ni duchem ni oczyma wiary.
Poza tym, ja nie pytałem czy można zabijać czy
nie, ale czy zabicie takiej a takiej jest grzechem.
Abigail uciekła od odpowiedzi, a Listek dał kazanie
nie na temat. Poza tym postawiłem dwa inne pytania.

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-02-24, 13:06   

Choć nie nazywam się abigail2 to powiem co myśle (tylo proszę się nie sugerować):
zdecydowanie tak.
-czy posiadanie więcej jak jednej żony jest grzechem?
tak - ale mowie tu z perspektywy KK , nie mogę być wielożencą, jednak
ciężko znaleść jakiś wprost dosłowny zakaz poligamii
Sytuacja jak wyżej
Pytanie czy to święto nie czci żadnego Boga?Jeśli nie, to chyba można szczególnie jak jest się Żydem
Oczywiście tutaj prawdopodobnie odpowiedz abigail tutaj będzie inna, znam doktrynę świadkowską (żadnych świeckich świąt) :-)
Czekamy na odpowiedź Abi:)

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-02-28, 11:31   

hej Rethelu chciałbym nadmienić ze nie wolno dosłownie rozumieć Pisma Świętego,
bo jak tak to ja od dziś na każde pytanie będe odpowiadał (TAK TAK NIE NIE)
Bo co inne od złego pochodzi:P
No przecież to jest napisane dokładnie w biblii, czemu my interpretujemy to jak chcemy:P
Albo "Nie stawiaj opór złemu" to czemu mamy rozumieć jako nie odpłacanie złu tą samą bronią, patrzmy na zło nie walczmy i niech sobie będzie co tam ze Chrystus wypędzał demony, został ukrzyzowany dokładnie w tym celu..
A potem apostołowie łamali jego nakaz;)??
NAPRAWDE?
Mozna takich przykładów mnożyć w nieskonczonoć.

Z drugiej jednak strony , to czego pewnie się obawiasz czytając,nie mozna ZMIENIAĆ CYTATU, czyli treści.
I Rethelu z tego co zauważyłem, nikt tu tego nie robi, a za próby zmian czujne oko moderatora daje ostrzezenia:P
Tu tylko interpretuje po swojemu te które istnieją. To ogromna różnica, każdy ma prawo do interpretacji , jak interpretacja jest talmudowa (np w zborze któy opuściłeś) to ma prawo się zbuntować drugi i powiedzieć' hej chłopie, to jest ludzka interpretacja tylko!'
lub gdy namawia(rozróżń) do grzechu, pod płaszczykiem miłosierdzia (a nie samo miłosierdzie anonsuje)
mozna mu rzec "prozne są zamysły mędrców"..

Nawet Tobie gdybyś kazał dosłownie rozumieć Pismo Święte :lol:
to byłaby to Twoja właśnie - ludzka interpretacja
I zrozum- nikt tu niczego nie zmienia.

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Odpowiedz do tematu