Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozumieć ST - symbolicznie czy literalnie?
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 23:41   

BLyy napisał/a:
Nie wiem czy już czasem nie znamy DNA naszych Piastów czy dopiero jest w trakcie, która by to rozstrzygała.

Niestety od pięciu lat cisza.
Byłem w PTH na wykładzie/prezentacji pewnego profesora, który chciał grat wyłudzić.
Na genetyce znał się tyle co kot napłakał, nawet nie znał podstawowych terminów, a
zakładał projekt za kilkaset tysięcy złotych. Grynszpan zrobiłby to o wiele tanej no ale,
nie ważne. Koleś szumnie rozbębnił, że będzie badał Piastów, a wyszło w końcu że chce
badać mitochondria Estrydsenidów, Englingerów, Rurykowiczów i Przemyślidów a raczej
ich żon i córek.... Myślałem, ze się zastrzelę... :crazy: teraz podobno znowu coś się
ruszyło... lecz chyba nadal trzeba będzie poczekać. Ale na Wandalów Blyynie nie licz.. :-)

Cytat:
Chodzi Ci o Rusów? chociaż to chyba troche później. Po wikingach, bo to oni stworzyli organizm państwowy, więc z nimi utożsamiano kraj i to oni decydowali. Dynastia przestała rządzić, ale nazwa pozostała. Państwo Samona znane jest z tego, że założył je germański handlarz jak dobrze pamiętam, a więc znowu Germanin ;-) Swoją nazwę wzięli Wielkomorawianie gdyż byli rodzimą dynastią i nie nikt ich z Germanami nie utożsamiał.

Blyynie, nie podniecaj się, bo nadal gubisz wątek :-)
Chodzi mi o to, że nazwa "ruski" jest ekstrapolowana w przeszłość.

Cytat:
Możesz podać źródło, które w VIII wieku wspomina o ruskich plemionach?

Jak może być źródło z VIII wieku o rusach, gdy ich nie było?!

Cytat:
Czy pełny tytuł nie brzmiał czasem: Cesarz rzymski narody Niemieckiego? Przecież był władcą Germanów.

Nie.
Cesarz Rzymski.
Król wschodnich Franków.

Człon 'narodu niemieckiego" nigdy nie był w tytulaturze ani w oficjalnej nazwie państwa.
Była to jedynie potoczna nazwa państwa która pojawiła się w drugiej połowie XV wieku.

Cytat:
Jakkolwiek nazwę ziem można jeszcze ścierpieć, tylko podaje z jakiego ludzi pochodzi i jakim ludem rządzi.

I tak Krak rządził Polakami, a Kij Ruskimi :-)

Cytat:
Gdy sie określi ramy czasowe, że Oświęcim do czasów przyłączenia go do Śląska, i określa się wtedy cały czas jako Małopolsce, jest prawidłowe. A gdy już wyjdzie się poza te ramy, jest to nieprawidłowe.

No to tak samo powinieneś konsekwentnie uważać z Filistynami :-P

Cytat:
Nie był królem Filistynów i to nie byli Filistyni. W mniemaniu autora owszem, ale w mniemaniu tym jest błąd.

Napisałeś Blyy, że Abimelech był Filistynem i do tego
był mój komentarz. Teraz piszesz o czym innym.

BLyy 

Wysłany: 2014-02-22, 00:24   

Cytat:
teraz podobno znowu coś się
ruszyło... lecz chyba nadal trzeba będzie poczekać. Ale na Wandalów Blyynie nie licz.. :-)

Jeśli miałby jakiekolwiek geny germańskie to już pozostawiałoby różne pole do popisy w kwestii tego interpretacji :-P Ale pewnie znowu skończy się na chęciach

Cytat:
Blyynie, nie podniecaj się, bo nadal gubisz wątek :-)
Chodzi mi o to, że nazwa "ruski" jest ekstrapolowana w przeszłość.

To był po prostu lud nordycki i wtedy tak była używana. Poszedł "skolonizować" Słowian i tak nazwali swój kraj.

Cytat:
Jak może być źródło z VIII wieku o rusach, gdy ich nie było?!

Ale przecież to Twoje słowa: a Słowiaanom mieszkającym na wschód od nas w VIII wieku daje się czasem
nazwę "plemiona ruskie"
- tylko pytanie kto. Jordanes? Jeśli tak, to tylko potwierdzałoby, że nazwa Ruś jest właściwa dla tych Słowian Wschodnich.

Cytat:
I tak Krak rządził Polakami, a Kij Ruskimi :-)

A nie czasem Lech? ;-)

Cytat:
No to tak samo powinieneś konsekwentnie uważać z Filistynami :-P

I moge tak uznać, ale z nazwą geograficzną.

Cytat:
Napisałeś Blyy, że Abimelech był Filistynem i do tego
był mój komentarz. Teraz piszesz o czym innym.

Nie pisałem, że był Filistynem. Rządził ziemią, którą później osiedli Filistyni.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-22, 01:18   

BLyy napisał/a:
Ale pewnie znowu skończy się na chęciach

Nie, no teraz chyba się ruszy, bo już wszyscy dokoła są przebadani a Piasty nie.
Nawet Przemyślidów kilka lat temu badano, efekt był... bardzo ciekawy, ale wynik
niestety utajniono, bo się badacze pokłócili. Przypuszczam, ze i tak pewnie zrobiono
jedynie pierwszy panel, a to jest pic na wodę fotomontaż. Przynajmniej trzeba
te 25-36 markerów, żeby było coś sensownego i co ważne pewnego.
Z Rurykowiczami tez była heca, ale w ostatnim miesiącu w końcu się
wyjaśniło, gdy zrewidowano książąt Massalskich...

Cytat:
To był po prostu lud nordycki i wtedy tak była używana. Poszedł "skolonizować" Słowian i tak nazwali swój kraj.

Blyynie, piaty raz powtarzam, ze nie o tym piszę.
Piszę, ze współcześnie ekstrapoluje się tę nazwę
do czasów sprzed pojawienia się Rusów!

Cytat:
Nie pisałem, że był Filistynem. Rządził ziemią, którą później osiedli Filistyni.

Mówiłem, nie jedz kurczaków - walą tam estrogenów jak nie wiem!

http://biblia.webd.pl/for...p=320371#320371

BLyy 

Wysłany: 2014-02-22, 01:47   

Cytat:
Nie, no teraz chyba się ruszy, bo już wszyscy dokoła są przebadani a Piasty nie.
Nawet Przemyślidów kilka lat temu badano, efekt był... bardzo ciekawy, ale wynik
niestety utajniono, bo się badacze pokłócili. Przypuszczam, ze i tak pewnie zrobiono
jedynie pierwszy panel, a to jest pic na wodę fotomontaż. Przynajmniej trzeba
te 25-36 markerów, żeby było coś sensownego i co ważne pewnego.
Z Rurykowiczami tez była heca, ale w ostatnim miesiącu w końcu się
wyjaśniło, gdy zrewidowano książąt Massalskich...

Jestem ciekaw co z tego wyniknęło :mrgreen: Pewnie wyniki zabolały gdy okazało się, że pewnie nie była to rodzima dynastia :-> Pewnie był Germaninem, który walczył z Wielkomorawami - Słowianami, a później dobrał się do stołka, a nie jak chcą legendy, że to Czech z dziada pradziada (tak sobie gdybam) :-)

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-22, 01:57   

BLyy napisał/a:
Jestem ciekaw co z tego wyniknęło :mrgreen: Pewnie wyniki zabolały gdy okazało się, że pewnie nie była to rodzima dynastia :-> Pewnie był Germaninem, który walczył z Wielkomorawami - Słowianami, a później dobrał się do stołka, a nie jak chcą legendy, że to Czech z dziada pradziada (tak sobie gdybam) :-)

Jest znacznie gorzej... :-/ Nawet nie są Indoeuropejczykami... :-(
Była jeszcze nadzieja w książętach postCzernihowskich
oraz w Szujskich, ale niestety, okazali się w mniejszości... :-|
Niestety Massalscy, którzy też są z Czernihowskich, (czyli
nie są Monomachowiczami), uzyskali zgodność z resztą.
Terytorialnie, są - jak od dawna głosiła teoria - z Roslagen.
Nie z Rugii i nie z miejscowych Słowian - z wyjątkami oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-22, 02:13, w całości zmieniany 3 razy  

BLyy 

Wysłany: 2014-02-22, 02:07   

Cytat:
Nawet nie są Indoeuropejczykami... :-(

Sorry za offtop, ale czy to jest żart? :-D

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-22, 02:11   

BLyy napisał/a:
Sorry za offtop, ale czy to jest żart?

Niestety to nie jest żart. Edytowałem poprzedni post.
Tak jak napisałem, Ruryk był z Roslagen, niby to jest
w Upplandzie, ale co do bardziej starożytnych korzeni,
to są skośnookie Finy z Yunnanu :-P (półżartem pisane).

BLyy 

Wysłany: 2014-02-22, 02:58   

Rethel napisał/a:
BLyy napisał/a:
Sorry za offtop, ale czy to jest żart?

Niestety to nie jest żart. Edytowałem poprzedni post.
Tak jak napisałem, Ruryk był z Roslagen, niby to jest
w Upplandzie, ale co do bardziej starożytnych korzeni,
to są skośnookie Finy z Yunnanu :-P (półżartem pisane).

Czyli był z urodzenia Ugrofinem, ale wychowany na Germanina (wikinga), który założył państwo Słowiańskie stapiając się z czasem z nimi. Niezła mieszanka ;-) Niezłych rzeczy można się dowiedzieć na forum. Dziękuje za informacje. Nie zdziwiłbym się jakby Przemyślidzi też byli nietenteges ;-) I jestem ciekaw naszego Piasta, bo powszechnie mówi się, że to rodzima dynastia, podobnie jak Wielkomorawska, ale zobaczymy. Szkoda, że Przemyślidów zataili, widocznie dla tych genetyków nie jest najważniejsza prawda :-/ Genetyka zresztą pokazuje jak ma wielką moc w pomocy badania historii :-) kontynuujmy wątek :->

tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 15:07   

dobra skoro to koniec...
http://www.youtube.com/watch?v=UnMwW-GAKvA
Exodus of Israel from Egypt - REVEALED - Hard Evidence in Red Sea

:-D

Odpowiedz do tematu