Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2013-11-18, 00:05
"kto nie pracuje niech nie je" ?
Autor Wiadomość
live133 

Wysłany: 2013-11-17, 14:58   "kto nie pracuje niech nie je" ?

Dzisiaj ksądz w kościele czytał coś takiego

Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli” (3, 11–12).

Czyli co - Miałem isć w tym roku na studia ale nie poszełem bo nie zdałem matury z matmy min innymi dlatego ze do matury zacząlem uczyc sie na tydzien przed(z polskiego i angieklskiego bo na matme i tak juz nie bylo czasu, wczesniej nie ujczylem sie dlatego ze mialem nie przystepowac do amtyry, rodzice mi powtarzali zebym rezygnowal bo itak nie zdam, jednak szkoda mi bylo nie sprobowac, więc zastanawialem sie az do konca i ostatecznie nei zrezygnowalem, w kazdym razie matmy nie zdalem (poprawki tez nie min przez to ze pracowalem i prawie w ogole się na nią nie uczylem bo pryzchodzilem zmeczony) pracowałem od lipca do konca października, teraz nie pracuje. Bardzo chciałbym cos osiagnać w życiu jakos sie wybić, czasem jestem strasznie sfrustrowany bo nie wiem co robic zeby to osiągnać, próbuje jakoś rozwijac sie np w obsłudze programow graficznych(chociaz bo nie wiem czy to dobra droga) albo ostatnio zacząłem pozanawac program do tworzenia muzyki(fl studio) chcialbym byc dobrym pilkarzem ale mieszkam w miejscu gdzie chyba są marne szanse na wybicie sie poza tym mam juz 20 lat uncertain w tym roku mam zamiar znowu przystąpic do matury i ją zdacć
Ogolnie nie jestem pewny niczego co robie, nie jstem pewny czy warto tracic na to czas i czy coś mi to dal. W każdym razie teraz nie pracuje, Ojciec dzisiaj w kosciele słuchal tego czytania i juz mi wypomina co czytal ksiądz - Czyli co jeśli nie pracuje to mam przestać jeść?
Czy jeśli kiedyś spotkam kogoś kto nie pracuje i poprosi mnie o jedzienie/pieniądze tym roku mam zamiar znowu przystąpic do amtury i ją zdac na jedzenie to mam mu odmówić bo nie pracuje?
Gdzie w ogole jest to misłosierdzie? Nie pracujacy maja zdychac z glodu?
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2013-11-18, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  

Eliot 

Wysłany: 2013-11-17, 15:14   

Nie, Paweł miał co innego na myśli (jak sądzę).
Chodzi raczej o przypadki, kiedy ktoś nie pracuje, bo mu się zwyczajnie nie chce. Taki słusznie nie powinien jeść, bo zapewne pasożytuje na kimś i czyjejś pracy.

A że życie nie jest proste to już sam zdążyłeś zauważyć.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2013-11-17, 16:54   Re: "kto nie pracuje niech nie je" ?

live133 napisał/a:
Dzisiaj ksądz w kościele czytał coś takiego

„Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli” (3, 11–12).

Czyli co - Miałem isć w tym roku na studia ale nie poszełem bo nie zdałem matury z matmy min innymi dlatego ze do matury zacząlem uczyc sie na tydzien przed(z polskiego i angieklskiego bo na matme i tak juz nie bylo czasu, wczesniej nie ujczylem sie dlatego ze mialem nie przystepowac do amtyry, rodzice mi powtarzali zebym rezygnowal bo itak nie zdam, jednak szkoda mi bylo nie sprobowac, więc zastanawialem sie az do konca i ostatecznie nei zrezygnowalem, w kazdym razie matmy nie zdalem (poprawki tez nie min przez to ze pracowalem i prawie w ogole się na nią nie uczylem bo pryzchodzilem zmeczony) pracowałem od lipca do konca października, teraz nie pracuje. Bardzo chciałbym cos osiagnać w życiu jakos sie wybić, czasem jestem strasznie sfrustrowany bo nie wiem co robic zeby to osiągnać, próbuje jakoś rozwijac sie np w obsłudze programow graficznych(chociaz bo nie wiem czy to dobra droga) albo ostatnio zacząłem pozanawac program do tworzenia muzyki(fl studio) chcialbym byc dobrym pilkarzem ale mieszkam w miejscu gdzie chyba są marne szanse na wybicie sie poza tym mam juz 20 lat uncertain w tym roku mam zamiar znowu przystąpic do matury i ją zdacć
Ogolnie nie jestem pewny niczego co robie, nie jstem pewny czy warto tracic na to czas i czy coś mi to dal. W każdym razie teraz nie pracuje, Ojciec dzisiaj w kosciele słuchal tego czytania i juz mi wypomina co czytal ksiądz - Czyli co jeśli nie pracuje to mam przestać jeść?
Czy jeśli kiedyś spotkam kogoś kto nie pracuje i poprosi mnie o jedzienie/pieniądze tym roku mam zamiar znowu przystąpic do amtury i ją zdac na jedzenie to mam mu odmówić bo nie pracuje?
Gdzie w ogole jest to misłosierdzie? Nie pracujacy maja zdychac z glodu?

EMET:
Kwestia frazy z 2 do Tessaloniczan 3:10 była rozpatrywana w post --
http://biblia.webd.pl/for...dzesthai#283222

Stephanos, ps. EMET

bartek212701 

Wysłany: 2013-11-17, 17:04   

live133, Trzymam za Ciebie kciuki ! Dasz radę ;-) matma to równiez moja pięta achillesowa była,ale się udało :-) Tobie też się uda !

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2013-11-17, 18:17   

''Kto nie pracuje, niech też nie je ''.
Powiedzenie, które oczywiście nie można odbierać jak jakąś wyrocznię, ale swoją wymowę ma.
Dla mnie, jedno z lepszych przesłań jakie niesie Biblia.
Chwała św. Pawłowi, że potrafił od czasu do czasu ''schodzić'' na ziemię i mówić po ludzku.

David77 

Wysłany: 2013-11-17, 21:44   

RN,
Cytat:

Powiedzenie, które oczywiście nie można odbierać jak jakąś wyrocznię, ale swoją wymowę ma.
Chwała św. Pawłowi, że potrafił od czasu do czasu ''schodzić'' na ziemię i mówić po ludzku.

Czy Paweł nie napisał : ,, Kto nie chce pracować niechaj też nie je '' ?

Stwierdzenie ,, Kto nie chce'' nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem ,, kto nie pracuje '' ;-)

live133 

Wysłany: 2013-11-17, 23:49   

czy odnosi sie to do mnie?
z jednej strony chce pracowac bo nie chce byc jakims poasożytem i ogolnie chcialbym sie odizolowac mieszkac z dala odrodzicow i tak dalej ale z drugiej strony nie wiem jak znalezc jakś przyzwoitą rpace ani nie wiem czy bym ją teraz znalazł
co do matmy to musze ja zdac obowiązkowo, powinienem juz sie uczyc, ale ojciec teraz jeszcze bardziej nie da mi spokoju. Sam nie wiem co mam robic , mam mętlik w głowie. Wczesniej myslalem zeby może przez ten czas do amtury uczyc sie matmy i moze probowac rozwijac w jakichs innych dziedzinach, ale teraz nie wiem moze rzeczywiscie powinienem pracowac

kodak27 

Wysłany: 2013-11-17, 23:57   

live133, twoja postawa dla mnie jest zrozumiała, Chcesz pracować, lecz nie możesz na razie znaleźć pracy. Najważniejsze jest to, że się nie poddajesz..., i tak 3maj... :-D

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2013-11-18, 00:17   

David77 napisał/a:
RN,
Cytat:

Czy Paweł nie napisał : ,, Kto nie chce pracować niechaj też nie je '' ?

Stwierdzenie ,, Kto nie chce'' nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem ,, kto nie pracuje '' ;-)

Słusznie Dawid.
''Kto nie chce'' jest napisane.
Przepraszam za pomyłkę.

live 133
Jedynie mogą Cię usprawiedliwić słowa klasyka.
''W tym kraju, nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem'' :-)

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-11-18, 10:18   

Witaj, samo znalezienie pracy nie gwarantuje jej utrzymania, w każdej chwili możesz zostać zwolniony - bez podania przyczyny. Najczęściej jest to znalezienie pracownika, który mniej kosztuje. Z ośmiu osób, które zostały zatrudnione razem ze mną, zostało nas dwie. I mimo, że mam już umowę na czas nieokreślony nie gwarantuje mi to pracy w nieskończoność.

Ale znalazłam pracę, z której nikt mnie nie zwolni. I jest ona w zasięgu ręki każdego kto skończył 18 lat i posiada telefon lub internet. Na czym polega? Na rezygnacji z zakupów w markecie i kupowania produktów do domu przez internet. Firma, której produkty kupuję płaci premię od obrotu. Im większy obrót tym większa premia. Samemu trudno jest zrobić z każdym miesiącem coraz większy obrót, dlatego do takich zakupów zapraszamy wszystkich których znamy: rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Dla mających problem z matmą powiem tylko tak - zapraszając jedną osobę miesięcznie do współpracy, po roku w grupie mamy 4.096 osób. Jeśli każdy w grupie zrobi zakupy za 100 zł miesięcznie to generujemy obrót 409.600 zł. = ponad 10 tys. premii.

Tylko czy mamy przyjaciół, którzy pójdą naszym śladem?

Noke
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-26, 13:17   

Trzeba się dzielić... Nie ma czegoś takiego jak owe przysłowie... Jeśli człowiek jest dobry, podzieli się.

Odpowiedz do tematu