Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Esther
2007-06-22, 21:38
Wyrzucanie demonów z opętanych. Czyją mocą?
Autor Wiadomość
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 09:06   

Sam zobaczysz jak poczytasz mniemam ,że jesteś chrześcijaninem więc ci zadzwoni. Miejsc jest bardzo wiele więc nawet trudno podać. Sprawdź to jest super jak ci Duch święty podpowiada ,że coś jest ie tak i to czujesz naprawdę spróbuj sam. Oczywiście nie jest to literalny dzwonek czy jakieś brzęczenie, jak trafisz na fałsz od razu będziesz o tym wiedział.
_________________
magda
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 09:10   

Bo Duch święty mowi ale nie każdy go słucha.
_________________
magda
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 09:30   

Mogę podać chociażby gdzie od razu zadzwoni w drugim wersecie w genesis. Jest tak napisane" A ziemia była bezkształtna i pusta i ciemność panowała na powierzchni głębiny wodnej; a czynna siła Boża przemieszczała się tu i tam nad powierzchnią wód." Zadzwoni przy czynna siła Boża. Sprawdź. Mnie nawet dzwoni w takich miejscach jak Mat 1:18 gdzie Ducha Świętego jest z małej litery jak by nie o Bogu była mowa.
_________________
magda
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-02, 09:45   

magda napisał/a:
Sprawdź Mnie nawet dzwoni w takich miejscach jak Mat 1:18 gdzie Ducha Świętego jest z małej litery jak by nie o Bogu była mowa.

To jesteśmy "w domu".
Dla mnie duch, to duch, a nie Bóg.
Dla Ciebie jako zwolenniczki Trójcy, będzie "dzwoniło" poprawne oddanie myśli.
Też uważam świętego ducha Bożego za Jego Moc, siłę.
Mt 12:28 bt " Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże."
Przecież Jezus nie wyrzucał złych duchów Bogiem, ani sobą...
Służyła temu pewna Moc pochodząca z góry...
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 09:54   

Dziwne ,że moc i siła ma inteligencję potrafi nauczać, ma uczucia bo można go zasmucić, ma wolną wolę i decyduje jak w przypadku gdy Duch Świety zdecydował żeby apostołowie nie szli na wschód Azji. Dobrze wiesz że to są cechy osobowości. Już prędzej można by powiedzieć ,że Duch Święty to osobowość Boga a nie tylko moc czy siła. Zwłaszcza ,że jest rozgraniczone moc siła i Duch Boży " Nie mocą i siłą lecz Duchem moim to sprawię" Zach 3:6
_________________
magda
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-02, 10:04   

magda napisał/a:
Dziwne ,że moc i siła ma inteligencję potrafi nauczać, ma uczucia bo można go zasmucić, ma wolną wolę i decyduje

Mój duch także umie uczyć, ma wolną wolę, ma uczucia...
Jednak nie jest osobą. :-/
Dopiero ja z moim duchem stanowię osobę.
Bez ducha jestem martwy...
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 10:18   

Wiesz trochę mylisz pojecia , duch w sensie życia które się kończy jak duch z nas wychodzi taki duch nie ma świadomosci i nie ma uczuć i inteligencji, człowiek myśli muzgiem bo ma ciało oprócz ducha i to materialne, dlatego duch człowieka jest tylko składową człowieka i nie można tego porównywać do Boga i Ducha Bożego. My na temat natury Boga i tego czy posiada on ciało i jakie nic nie wiemy. Wiemy natomiast ,że Bóg to Duch i to Święty, nie wiemy czy w ogóle ma ciało jakieś duchowe czy jest tylko tym Duchem Swiętym. Więc skoro grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie może być nigdy przebaczony nie umniejszaj Ducha Swiętego do tylko siły czy mocy zwłaszcza że widzisz jego atrybuty osobowości, ma on moc i siłę działa za pomocą tego, ale też myśli, czuje,decyduje,. Skoro tak mało wiemy kim jest Bóg to lepiej uwierzyć temu co napisane niż z całą pewnością twierdzić ,że to tylko moc czy siła bez osobowosci .Lepiej nie obrażać Ducha Świętego jak widzisz można go obrazić a chyba siły by sie nie dało.
_________________
magda
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2012-06-02, 15:09   

Słusznie Henryku
Bóg bez Ducha też nie jest Bogiem
Bo Bóg to Duch
i jedynie On jest święty sam z siebie
Bóg to Duch Sw
Gdyby bylo inaczej Jezus mialby dwoch ojcow
_________________
sługa w społeczności
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-06-02, 15:26   

Henryk

Cytat:
Jednak wiele słów dodano do Nowego Testamentu.
Dzięki najnowszym odkryciom najstarszych manuskryptów, możemy korygować te dopiski, glosy, marginesowe komentarze...
Jednak to, co pisze „ratao” jest nie do przyjęcia!
Ma u mnie mojego prywatnego bana.

Ja podaję fragmenty z NT,których nie chcesz przyjąć do wiadomości nie wiem z jakiego powodu.Nie chcesz "podejść do płota" i na ich temat dyskutować,odgrodziłeś się banem nie do mnie,ale do tego co pisze w Biblii.Jest to dla mnie bardzo dziwne,bo jako człowiek masz bardzo dużo wiedzy,pozytywną energię i aurę. :-D

magda

Cytat:
napisała do Henryka:"Wiesz trochę mylisz pojecia , duch w sensie życia które się kończy jak duch z nas wychodzi taki duch nie ma świadomosci i nie ma uczuć i inteligencji, człowiek myśli muzgiem bo ma ciało oprócz ducha i to materialne, dlatego duch człowieka jest tylko składową człowieka i nie można tego porównywać do Boga i Ducha Bożego".

My jako duchy jesteśmy ludźmi niebiańskimi.Ciało fizyczne jest tylko jednorazowym,śmiertelnym ziemskim namiotem,w którym gościnnie przebywamy (2 Kor.5.1-10).Świadomością jest duch,który korzysta z mózgu tak jak szofer z pojazdu.Ciało fizyczne nie ma świadomości.Na temat ducha jest ciekawy temat na forum: Przeżyłam własną śmierć.Przeczytaj ten artykuł i bardzo ciekawe do niego komentarze na str:LINK
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 15:59   

Myślę,że to dzięki Duchowi Świętemu możemy żyć wiecznie a nie temu duchowi, zwanemu też tchnieniem życia .Jest napisane "gdy człowiek umiera giną wszystkie myśli jego". My naprawdę umieramy całkowicie a nie jak sugerował Djabeł ,że nie umrzemy . To Bóg nas może wskrzesić z martwych. W dawnych czasach gdy nieśmiertelni aniołowie "brali sobie córki ludzkie za żony" Bóg powieział" Nie będzie Duch mój przebywał w człowieku ,gdyż jest tylko ciałem, Zycie jego będzie trwało 120 lat" Ten duch (siła życiowa) jest nam dany tylko na krótko a potem wraca do Boga, a człowiek do ziemi. Ale następuje zmartwychwstanie. Jedni wstają od razu do życia wiecznego dzięki Duchowi swiętemu a inni na sąd ,z tego wniosek ,że Duch święty i ten duch siła życiowa to nie to samo. To że nie umieramy to idea którą Szatan zaszczepił pierwszym ludziom w edenie i jest to kłamstwo.
_________________
magda
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-06-02, 17:28   

magda napisał/a:
Myślę,że to dzięki Duchowi Świętemu możemy żyć wiecznie a nie temu duchowi, zwanemu też tchnieniem życia .Jest napisane "gdy człowiek umiera giną wszystkie myśli jego". My naprawdę umieramy całkowicie a nie jak sugerował Djabeł ,że nie umrzemy . To Bóg nas może wskrzesić z martwych. W dawnych czasach gdy nieśmiertelni aniołowie "brali sobie córki ludzkie za żony" Bóg powieział" Nie będzie Duch mój przebywał w człowieku ,gdyż jest tylko ciałem, Zycie jego będzie trwało 120 lat" Ten duch (siła życiowa) jest nam dany tylko na krótko a potem wraca do Boga, a człowiek do ziemi. Ale następuje zmartwychwstanie. Jedni wstają od razu do życia wiecznego dzięki Duchowi swiętemu a inni na sąd ,z tego wniosek ,że Duch święty i ten duch siła życiowa to nie to samo. To że nie umieramy to idea którą Szatan zaszczepił pierwszym ludziom w edenie i jest to kłamstwo.

Jest:

-nieśmiertelny człowiek niebiański-duch,
-śmiertelny człowiek ziemski-dusza ludzka,
-śmiertelne ciało fizyczne,
-Duch Boży-Boża energia,tchnienie życia,które ożywia wszystko co żyje.

2 Kor.4,18...to co widzialne jest doczesne,a to,co niewidzialne,jest wieczne.


Dlaczego boisz się przeczytać te historie?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-02, 17:55   

magda napisał/a:
To że nie umieramy to idea którą Szatan zaszczepił pierwszym ludziom w edenie i jest to kłamstwo.
to dlaczego wierzysz,że po smierci nadal zyjesz ? Jako Katoliczka na pewno wierzysz w nieśmiertelną duszę.Czyli TY w formie duchowej ale żywa nawet po śmierci,czyli wierzysz kłamstwu szatana.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 19:19   

Głupoty piszesz ja nie jestem katoliczką i nie wierzę że bedę żyła po smierci bo to kłamstwo szatana, za to wierzę w zmartwychwstanie.
_________________
magda
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-02, 19:47   

magda, Czy wierszysz w takim razie w dusze niesmiertleną ? Przepraszam jesli nie jesteś katoliczką
on10 napisał/a:
Naprawde nie mozna go usunac z tego forum?
Ciebie to do przysłowiowej"usranej śmierci" :lol: sie nie usunie bo jesteś jak migrena Obrońco uciśnionych
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-02, 20:36   

Jak już pisałam człowiek umiera całkiem. to Djbeł powiedział "na pewno nie umrzesz" Ale możesz liczyć na zmartwychwstanie a jak staniesz się chrześcijaninem i przyjmiesz Jezusa jako twojego zbawiciela uznasz że za twoje grzechy umarł na krzyżu, bedziesz czysty i wtedy możesz liczyć na życie wieczne.
_________________
magda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11