Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filipian 2:8
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 06:41   

hehe Piotr też coś podobnego pytał, i przypomnijcie sobie ''komu'' odpowiedział wtedy Chrystus:P
On już sie zmagał z mentalem:(
ata333 napisał/a:

dla mnie cierpienie Jezusa jest wyrazem...Jego niewyobrazalnej milosci do ludzi..:)
nie można nie przyznac racji :-D
Pozatym to była najwieksza ofiara bo na przebłaganie wszystkich grzechów świata ale tylko taka była pełna my tego nie do konca mozemy zrozumieć i czasem nas gorszy w stylu ' można to było zrobić humanitarnie'ale prawde mowiac juz nie ma to znaczenia bo ofiara się dokonała i mozemy sobie mądrkować do woli ha ha .Druga część aspektu jest ważniejsza ta ofiara także daje wzór ze wiara bez 'krzyża' jest niczym mdła popylina lub na pokaz , trzeba włączyć tego '' awatara w 3d '' a nie tylko obserwować z bezpiecznego miejsca i być najmądrzejszym ustawiać wsyzstko po kątach , To sprawdza próba ognia
(proba ognia to konkretna trudność życiowa a nie spalenie na stosie- to zeby było jasne dla ŚJ:PP),
przy byle trudności słaby człowiek nie przechodząc jej zostaje spalony a silny przetrwa .
, czasem nie tyle liczy się skutecznośc co tylko podjęcie walki, czasem wwystarczy burza mozgów, sama próba okazania zrozumienia, a nawet samo nakreślenie problemu! ale niektorzy nawet takiego krzyża nie potrafią ponieśc i dla WŁASNEJ WYGODY puszczają w niepał.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-25, 09:41   

ata333 napisał/a:
Henryku na tym swiecie za niewinnosc i droge pod prad..placi sie cene najwyzsza...czyli smiercia meczenska..w bolach i cierpieniu.

dla mnie cierpienie Jezusa jest wyrazem...Jego niewyobrazalnej milosci do ludzi..:)

No tak. Zapomniałem.
Dla Aty333 najważniejsza jest miłość, nawet wtedy gdy pogwałcona jest sprawiedliwość. Sprawiedliwość samego Boga- zaznaczmy! :-o

Karą za grzech Adama była śmierć. Żadne męki, cierpienia, przelewania krwi.
Śmierć i... koniec!
Jeśli było coś więcej- to też musiało być sprawiedliwe.

Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."
„Nasze” czyli czyje?
Kogo uleczył Jezus? -Jedynie swój lud!
Reszta świata pomarła w swoich grzechach.
Koh 11:3 bp "[...] Czy drzewo upadnie na południe, czy na północ, tam będzie leżało, gdzie upadnie."
Jego cierpienia były z powodu i winy Twojej, mojej, z powodu Jego naśladowców.
Świat nie został uleczony Jego ranami...
Zauważasz to?

A najcięższa kaźń?
Gal 3:10-13 bw "Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.”.
Nie znalazł się ani jeden, który wytrwał. (Pomijam oczywiście Jezusa)
Byli podwójnie przeklęci. Jako dzieci Adama i jako niewolnicy Zakonu.
Gal 3:13 bw „Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,"
Zadbał nie tylko o Izrael duchowy, ale także o ten cielesny!
O swoich braci w ciele!

A reszta świata?
Jako potomkowie Adama, mają anulowany jedynie Jego grzech nieposłuszeństwa.
I oni zostaną wzbudzeni w niedalekiej przyszłości, aby przez jakiś określony czas dochodzić do doskonałości, którą utracił kiedyś człowiek.
Próba bezwzględnego posłuszeństwa- bez litości! Doskonałego posłuszeństwa.
Będzie to odbywało się pod okiem, kierownictwem i przywództwem całego Chrystusa. Wraz z "głową".
Pod nadzorem tych, którzy już na ziemi zostali udoskonaleni.
Sądzić będą nawet i...aniołów którzy zgrzeszyli.
Hbr 10:14 bt "Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani."

Mati04- co myślisz o tym wszystkim, co napisałem?
Może coś dodasz?
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 10:14   

Henryk napisał/a:
Karą za grzech Adama była śmierć


Ale skąd ten pomysł, że śmierć jest karą? Dlaczego karą? Czy Biblia tak uczy? Zawsze czytałem, że śmierć jest skutkiem grzechu, lub, ze zapłatą za grzech jest śmierć.

Skoro jest kara, to musiałby być ktoś, kto ja nałożył? Kto? Bóg? Ale przecież o nim jest napisane:... On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego? Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia...

To jakby to miało być? Bóg nałożył karę śmierci za grzech, aby potem wydać Syna w ofierze za ten grzech i uwolnić nas od kary, która sam nałożył i sam skazał Syna na śmierć jako ofiarę, aby nam wybaczyć.

Wystarczy wyjść z chybionego założenia, a cała koncepcja stanie błędna.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-25, 10:36   

Henryk napisał/a:

No tak. Zapomniałem.
Dla Aty333 najważniejsza jest miłość, nawet wtedy gdy pogwałcona jest sprawiedliwość. Sprawiedliwość samego Boga- zaznaczmy!


Henryku a coz warta sprawiedliwosc jesli nie zbudowana jest na fundamencie milosci..?
sama sprawiedliwosc to prawo..a prawo bez milosci to legalizm... ;-)

dla lepszego zrozumienia:
do uskutecznienia sprawiedliwosci wystarczy prawo..nie trzeba do tego zmiany serca..

a bez tej zmiany..mamy powtorke z rozrywki...(staroz.Izrael).. ;-)

zmiany serca dokonuje tylko Milosc.... :-D

pozdrawiam Cie serdecznie.. :-D
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-25, 10:41   

RM napisał/a:
Henryk napisał/a:
Karą za grzech Adama była śmierć


Ale skąd ten pomysł, że śmierć jest karą? Dlaczego karą? Czy Biblia tak uczy? Zawsze czytałem, że śmierć jest skutkiem grzechu, lub, ze zapłatą za grzech jest śmierć.

No widzisz. Przyłapałeś mnie na kłamstwie... :xhehe:

To nie kara. To nagroda!
Rom 6:23 br "Nagrodą za grzech jest bowiem śmierć, łaska zaś Boża - to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 11:24   

Najbardziej tłumaczenie Rzym 6,23 odpowiada mi z PNŚ:
Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.

Werset ten nie mówi, że Bóg karze śmiercią. Mówi, że Bóg daje dar życia. Przekaz tego wersetu jest czytelny i jednoznaczny.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-25, 11:29   

Henryk napisał/a:
Czy ktoś może zastanawiał się, dlaczego Jezus skonał na krzyżu (drzewie), a nie został na przykład ścięty jak Jego kuzyn- Jan, lub jak to czynili żydzi- ukamienowany?


Wyrok wymierzyli i wykonali Rzymianie.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-12-25, 12:03   

RM napisał/a:
Werset ten nie mówi, że Bóg karze śmiercią. Mówi, że Bóg daje dar życia. Przekaz tego wersetu jest czytelny i jednoznaczny.


tak to bardzo subtelna roznica.. ;-)

to tak jak zaplata za lekkomyslnosc moze byc rowniez smierc..

w tym wypadku..zaplata bedzie synonimem..skutku.. ;-)

Bog daje zycie..nie smierc... :-D

dlatego uwazam,,ze S.T i Prawo Mojzesza..nalezy rozpatrywac dzis z perspektywy duchowego zrozumienia ...tzn..z perspektywy odnowionego w Duchu sw..umyslu..czyli umyslu Chrystusowego .. ;-)


mysle tez ,,ze P.Mojzesza nalezaloby raczej rozpatrywac w kategoriach DOBRA..w znaczeniu o..ktorym pisze RM..niz MILOSCI.. :-D

w P.M..nie bylo raczej miejsca na milosierdzie..tylko wlasnie podstawowe DOBRO z perspektywy calosci stworzenia ;-)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-25, 16:31   

RM napisał/a:
Skoro jest kara, to musiałby być ktoś, kto ja nałożył? Kto? Bóg?

A kto takie prawo ustanowił?
Gen 2:17 bt "ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz."
Szatan? Wąż?

Bóg ustanawiając taki wyrok, wiedział także, że nie będzie mógł go zmienić.
I nie zmienił!

Ato333.
Bóg daje życie. Zgoda.
Zabronisz jednak Bogu i odebrać życie? :aaa:
Miłość polega także i na tym, że komuś należy życie odebrać... :-(
Uczynił to.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 19:31   

Henryku,
ja też mówiłem swoim dzieciom, żeby nie wpychały niczego do gniazdka bo kopnie. No i kopnęło. Czy to znaczy, że ustanowiłem wobec dzieci dzieci prawo i ukarałem je kopaniem? Nie, natura prądu jest taka, że kopie, a ja tylko informowałem o tym dzieci, aby je przestrzec przed wpychaniem czegokolwiek do gniazdka.

Bóg nie ustanowił prawa, że owoce z drzewa poznania dobra uśmiercają. Taka jest natura dobra, a Bóg przestrzegł ludzi przed takim krokiem. Założenie, że Bóg ustanowił prawo jest tylko religijną interpretacją, bez uzasadnienia w Biblii.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-25, 19:55   

RM napisał/a:
Henryku,
ja też mówiłem swoim dzieciom, żeby nie wpychały niczego do gniazdka bo kopnie. No i kopnęło. Czy to znaczy, że ustanowiłem wobec dzieci dzieci prawo i ukarałem je kopaniem? .

Nie usunąłeś gniazdka z zasięgu rączek dzieci...
Zachowałeś się nieodpowiedzialnie.
Starczyło kupić zatyczkę za złoty pięćdziesiąt.
Wiele lat temu znajomy z pracy nie przykręcił obudowy na gniazdko będącej przy listwie podłogowej. Dostał przydział na nowe mieszkanie. Malowanie, remonty...
Miał raczkujące dziecko.
Nie przeżyło.

Prawa, nawet te fizyczne ustanowił Bóg. Nie nam osądzać Go.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 20:28   

Co Ty mi o zatyczce piszesz. Rozmawiamy o Bogu który nie kupił zatyczki do drzewa poznania dobra i zła?

Napisałem Ci w poprzednim poście, że Bóg w Raju nie ustanowił żadnego prawa, tylko poinformował ludzi o konsekwencjach poznawania dobra.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-12-25, 20:48   

RM napisał/a:
Co Ty mi o zatyczce piszesz. Rozmawiamy o Bogu który nie kupił zatyczki do drzewa poznania dobra i zła?

Nie tylko nie kupił zatyczki, ale nawet zostawił nieizolowane przewody na wierzchu. :-(
Gen 2:8-9 bt " A zasadziwszy ogród w Edenie na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. (9) Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła."
Czy Bóg był niedopowiedziany jak i Ty? :aaa:
Nie. Miał inny plan.
 
 
Matii04 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 128
Wysłany: 2013-12-25, 20:49   

Henryk napisał/a:
ata333 napisał/a:
Henryku na tym swiecie za niewinnosc i droge pod prad..placi sie cene najwyzsza...czyli smiercia meczenska..w bolach i cierpieniu.

dla mnie cierpienie Jezusa jest wyrazem...Jego niewyobrazalnej milosci do ludzi..:)

No tak. Zapomniałem.
Dla Aty333 najważniejsza jest miłość, nawet wtedy gdy pogwałcona jest sprawiedliwość. Sprawiedliwość samego Boga- zaznaczmy! :-o

Karą za grzech Adama była śmierć. Żadne męki, cierpienia, przelewania krwi.
Śmierć i... koniec!
Jeśli było coś więcej- to też musiało być sprawiedliwe.

Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."
„Nasze” czyli czyje?
Kogo uleczył Jezus? -Jedynie swój lud!
Reszta świata pomarła w swoich grzechach.
Koh 11:3 bp "[...] Czy drzewo upadnie na południe, czy na północ, tam będzie leżało, gdzie upadnie."
Jego cierpienia były z powodu i winy Twojej, mojej, z powodu Jego naśladowców.
Świat nie został uleczony Jego ranami...
Zauważasz to?

A najcięższa kaźń?
Gal 3:10-13 bw "Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.”.
Nie znalazł się ani jeden, który wytrwał. (Pomijam oczywiście Jezusa)
Byli podwójnie przeklęci. Jako dzieci Adama i jako niewolnicy Zakonu.
Gal 3:13 bw „Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,"
Zadbał nie tylko o Izrael duchowy, ale także o ten cielesny!
O swoich braci w ciele!

A reszta świata?
Jako potomkowie Adama, mają anulowany jedynie Jego grzech nieposłuszeństwa.
I oni zostaną wzbudzeni w niedalekiej przyszłości, aby przez jakiś określony czas dochodzić do doskonałości, którą utracił kiedyś człowiek.
Próba bezwzględnego posłuszeństwa- bez litości! Doskonałego posłuszeństwa.
Będzie to odbywało się pod okiem, kierownictwem i przywództwem całego Chrystusa. Wraz z "głową".
Pod nadzorem tych, którzy już na ziemi zostali udoskonaleni.
Sądzić będą nawet i...aniołów którzy zgrzeszyli.
Hbr 10:14 bt "Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani."

Mati04- co myślisz o tym wszystkim, co napisałem?
Może coś dodasz?


Już nie mam co dodać wszystko ładnie napisane łącznie z tym ze na żydach ciążyło podwójne przekleństwo za niedopełnienie zakonu.W proroctwach napisane było ze będzie cierpiał i umrze na krzyżu wiec to musiało się dokonać a my jako jego naśladowcy tez musimy cierpieć wraz z nim jeśli chcemy dostąpić zbawienia.Nasz czasy są nazwane ciężkimi czasami zastanawiam się dlaczego bo kiedyś naśladowcy Jezusa byli zabijani na arenach,torturowani itp. co my teraz doświadczamy czy szatan zmienił swój plan na odciągniecie człowieka od Boga.Przepraszam ze troszkę odszedłem od tematu:)
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-12-25, 23:08   

Henryk napisał/a:
Nie tylko nie kupił zatyczki, ale nawet zostawił nieizolowane przewody na wierzchu. ...
Nie. Miał inny plan.


Jaki plan?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 11