Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego upamiętnianie narodzin Mesjasza jest złe?
Autor Wiadomość
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 19:19   

Anowi napisał/a:
Rethel napisał/a:
Dlaczego zatem Jezus obchodził samowolnie ustalone przez ludzi święta?

które święta masz na myśli?

Np. Purim i Chanukka.
Chanukka obchodził na pewno, bo jest o tym w Ewangelii.
Purim zapewne też, bo chyba uznajesz księgę Estery...

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-12-25, 19:31   

Purim na pewno nie obchodził i takie samo zdanie mam co do Chanuki

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 19:34   

Anowi napisał/a:
Purim na pewno nie obchodził

O! :shock:
A księga Estery to co?
Fałszywka?

Cytat:
i takie samo zdanie mam co do Chanuki

Ewangelia Jana podaje:
W tym czasie obchodzono w Jerozolimie Święto Poświęcenia. Była pora
zimowa i Jezus przechadzał się w świątyni w kolumnadzie Salomona.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-12-25, 20:02   

mówisz święto Poświęcenia (Jn 10:22) zimową porą - i w bohatera akcji rzuca się kamieniami?

Jezus nie był gorliwym Żydem. Szabat również łamał

bartek212701 

Wysłany: 2013-12-25, 20:25   

Taki offtopic MUSZĘ zrobić :-)
Anowi cieszę się,że Cię widze, dawno nic nie pisałaś, albo dawno ja nie widziałem,że piszesz. :-) przesyłam dla Ciebie pozdrowienia !

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2013-12-25, 20:34   

ehh dziwne to tłumaczenie , ktoś sie wkurzył na przykazanie
"pamietaj abyś dzień święty święcił" i wszystkie święta uznał za złe/niezasadne zachowując jedno (pamiątkę). Ale to nic zdrożnego najgorsze ze w swej pysze posunął się tak daleko ze przyrównuje je do kultów pogańskich , powołując się na zbieżność dat , i tyle . Nie oszukujmy ze czarne jest białe a białe czarne

Cytat:
Jezus nie był gorliwym Żydem. Szabat również łamał

Nie był ale nie potępiał tych co są , chyba ze mieli nieczyste intencje
:
Rzymian 3 -27
Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. 28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. 29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. 30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę.

takze to działa w obie strony i czepiactwo jest śmieszne, Aeliocie niby mowileś ze sie nie czepiasz ale te drążące pytania i szpilki potrafisz wbijać. Wogóle sory moze to luzne skojarzenie , ale taka forma zadawania pytań kogoś mi w raju przypomina:P tam też ktoś chcial wprowadzić taki niepokoj przypomnij sobie ową postać
''Czy aby napewno [...]?" :xhehe:

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Eliot 

Wysłany: 2013-12-25, 23:23   

jfs300 napisał/a:
ehh dziwne to tłumaczenie , ktoś sie wkurzył na przykazanie
"pamietaj abyś dzień święty święcił"

Czy o sobie piszesz? ;-)
Podejrzewam bowiem, że chodzi Tobie o przykazanie, które wg Biblii brzmi:

Wj 20:8 bp "(8) Pamiętaj, abyś święcił dzień szabatu."

Święcisz szabat, kolego? Wielce jestem ciekaw :->

jfs300 napisał/a:
najgorsze ze w swej pysze posunął się tak daleko ze przyrównuje je do kultów pogańskich , powołując się na zbieżność dat , i tyle

Czytałeś coś o pochodzeniu BN czy uznałeś to za lekturę nadobowiązkową?

Poza tym znowu zarzucasz mi pychę... ładnie to tak?

jfs300 napisał/a:
Aeliocie niby mowileś ze sie nie czepiasz ale te drążące pytania i szpilki potrafisz wbijać. Wogóle sory moze to luzne skojarzenie , ale taka forma zadawania pytań kogoś mi w raju przypomina:P tam też ktoś chcial wprowadzić taki niepokoj przypomnij sobie ową postać

Jeśli dobrze kojarzę to pisałem, że "nikomu nie zabraniam obchodzenia BN"... o "nie czepianiu się" nie pamiętam :->
Co do drugiej części Twojej cytowanej wypowiedzi - nie idź tą drogą, nie idź...
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2013-12-26, 01:00   

Cytat:
Poza tym znowu zarzucasz mi pychę... ładnie to tak?

Tobie? przecież Ty tego nie wymysliles , tylko powtarzasz dziwne interpretacje:P

Cytat:
Jeśli dobrze kojarzę to pisałem, że "nikomu nie zabraniam obchodzenia BN"... o "nie czepianiu się" nie pamiętam
Co do drugiej części Twojej cytowanej wypowiedzi - nie idź tą drogą, nie idź...

He he no przepraszam nie odberaj tego tak personlnie tylko dziwna ta szkoła zadawania pytań , tak mi sie to kojarzy : ' zastanow sie dlaczego' , 'czy aby napewno' :P w Raju tez było pytanie w stylu zrob to sam , pomyśl sam:P I człowiek sobie skłamał ;) Powstała w nim niepewność stabilna konstrukcja się zachwiała po czym jabłuszko skonsumował:P
Moze to i ogólniki ale nieraz działają na podobnej zasadzie że człowiek zamiast wierzyć w Boga lub życ Bogiem żyje zakazami-nakazami a potem przyjdzie rozliczenie i co koniec z matematyką:P Drzewo poleci w stronę w którą się naginało :)
Cytat:
Czy o sobie piszesz?

Nie czczę, my mamy swoje święta , świadkowie swoje:) a ogólnie , człowiekowi porzebny jest w tym zgiełku czasem kontakt z Bogiem albo chociaz nawet odpoczynek a nie tylko praca-pieniądze-praca -ieniądze i obowiązki , ogólnie taka była baza powstania szabatu świąt i tak dalej:)
A co do tego kto sie wkurzył
to chodziło mi oczywiście o autora tych dziwnych wniosków , jak to sie mowi szukajcie aznajdziecie , no i znalazł:P

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

Eliot 

Wysłany: 2013-12-26, 10:06   

jfs300 napisał/a:

Cytat:
Czy o sobie piszesz?

Nie czczę, my mamy swoje święta , świadkowie swoje:) a ogólnie , człowiekowi porzebny jest w tym zgiełku czasem kontakt z Bogiem albo chociaz nawet odpoczynek a nie tylko praca-pieniądze-praca -ieniądze i obowiązki , ogólnie taka była baza powstania szabatu świąt i tak dalej:)

Widzisz zatem, dobrodzieju, że nie przestrzegasz przykazania na które sam się powołujesz. Wiesz może dlaczego tak postępujesz? Kto zabronił Ci świętować szabatu a nakazał niedzielę?
To pytania z Twojej ulubionej serii :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-26, 11:49   

AEliot napisał/a:
Wiesz może dlaczego tak postępujesz? Kto zabronił Ci świętować szabatu a nakazał niedzielę?

Dobrze Aeliocie, że o tym piszesz.
Skoro ustanowienie obchodów przyjścia na świat Mesjasza w dniu pogańskiego święta
było złe, po powiedz mi dobrodzieju, czemu świadkowie Jehowy, ustanowili zebrania i
kongresy zawsze w niedzielę. Jak sami twierdzicie, jest to święto ku czci Mitry i
Słońca, zatem dlaczego akurat w ten dzień macie swoje - jakby nie było - święta... ?
W dodatku, zgromadzenia obwodowe są w takie święta jak Boże Narodzenie.
Dlaczego zatem robicie swoje święta, w święto pogańskie? :shock:

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2013-12-26, 12:31   

AEliot napisał/a:
jfs300 napisał/a:

Cytat:
Czy o sobie piszesz?

Widzisz zatem, dobrodzieju, że nie przestrzegasz przykazania na które sam się powołujesz. Wiesz może dlaczego tak postępujesz? Kto zabronił Ci świętować szabatu a nakazał niedzielę?
To pytania z Twojej ulubionej serii :-)

Nie manipuluj, to nie ja sie na nie powołuję , tylko autor się prawdopodobnie tym kierował. Ehh znowu ta umiejętność czytania ze zrozumieniem , ja już nic nie mówię :animrumru:

Eliot 

Wysłany: 2013-12-26, 12:43   

Rethel napisał/a:
Dobrze Aeliocie, że o tym piszesz.
Skoro ustanowienie obchodów przyjścia na świat Mesjasza w dniu pogańskiego święta
było złe, po powiedz mi dobrodzieju, czemu świadkowie Jehowy, ustanowili zebrania i
kongresy zawsze w niedzielę. Jak sami twierdzicie, jest to święto ku czci Mitry i
Słońca, zatem dlaczego akurat w ten dzień macie swoje - jakby nie było - święta... ?
W dodatku, zgromadzenia obwodowe są w takie święta jak Boże Narodzenie.
Dlaczego zatem robicie swoje święta, w święto pogańskie?

Czyżby dlatego, że to dzień wolny od pracy? ;-)

jfs300 napisał/a:
Nie manipuluj, to nie ja sie na nie powołuję , tylko autor się prawdopodobnie tym kierował. Ehh znowu ta umiejętność czytania ze zrozumieniem , ja już nic nie mówię

Niestety rzeczywiście trudno mi już wychwycić o jakiego autora Ci chodzi.
Co do manipulacji - unikasz odpowiedzi, co ze święceniem szabatu w KK.
Być może wynika to z braku umiejętności o której wspomniałeś ;-)

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2013-12-26, 12:47   

sory ale nie tego sie tyczy temat:P My nie jesteśmy Żydami żeby święcić święta Żydowskie. Każdy zakon zbór i każdy kościół ma własne, zresztą na to odpowiedziałem juz dawno w czym problem?

Powtórze poraz ostatni autor=autor tych odkrywczych rewelacji na temat zbieżności dat

PS. Tłumacząc to wszystko Czuję się mitologiczny Syzyf:PP(nie nie wierzę w niego jako postać faktyczną ha ha)

jfs300 
+miecz ducha

Wysłany: 2013-12-26, 12:48   

Aeliot prawdę mowiąc nie chce mi się już tłumaczyć poprostu sobie to wszystko przemyśl i nie udawaj Greka;))

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-26, 14:26   

AEliot napisał/a:
Czyżby dlatego, że to dzień wolny od pracy? ;-)

A no widzisz! You get the piont! :-)
Chrześcijanie w IV wieku skorzystali z okazji i jako, ze był to dzień wolny, to zrobili sobie
swoje święto - dokładnie tak samo jak robią to świadkowie? Potem kulty pogańskie minęły,
a zwyczaj i dni wolne pozostały... Wykorzystali okoliczność, ze 25-go nie mają nic do roboty,
że niedziele są wolne... to co mieli robić? Aby nie wpaść w pokusę świętowania z poganami,
zapełnili te dni zbożnymi rzeczami, jako to niedzielnym spotkaniem i Bożym Narodzeniem...
Jak mieli wybrać jakiś dzień, to wybrali akurat ten wolny od pracy...
Czemu działania świadków w tym aspekcie są dobre, a IV-wiecznych chrześcijan złe? :roll:

Odpowiedz do tematu