Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skąd się wziął Bóg?
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-01, 23:15   

Albertus napisał/a:
Co niby miałoby być złego w takich narodowych deklaracjach?


Wyręczanie i znieważanie Boga, który już postanowił, że Jezus jest ustanowionym królem w Jego Bożym królestwie. A tu, marny pył kosmiczny próbuje na Bogu wywrzeć presję, by Jezusa zdegradować do roli króla, jakiegoś mikroskopijnego państewka w którym ludzie wydają polecenia i oświadczenia Stwórcy! Śmieszne ...
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-01-02, 00:16   

Pan Quinque wielokrotnie tłumaczył że Bóg nie musi się skądś wziąć. Bo jest Bogiem. W porównaniu do ateistycznego/deistycznego bożka zapchajdziury, który istnieje tylko po to by wytłumaczyć komuś istnienie naszego wszechświata. Ale to też już parę razy tłumaczyłem
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-01-07, 15:28   

Teologia uprawiana na własny użytek nierzadko stoi na wyższym poziomie niż ta, której oddają się zawodowcy.
Nie trzeba studiować przez lata w seminarium czy w uniwersytecie, by zmierzyć się z pytaniem o sens świata
- Ks. prof. Michał Heller

Bóg dla licznych naukowców jest dziś jedynie rodzajem metafory.
Kiedy np. powiada się, że przed Wielkim Wybuchem były rozmaite warunki początkowe, to stawiane jest pytanie, dlaczego Bóg do startu Wszechświata wybrał te, a nie inne?
To droga donikąd. Należy Pana Boga szukać nie poprzez takie pytania, ale poprzez odpowiedzi na pytania o to, skąd się wzięły prawa fizyki
- Ks. prof. Michał Heller
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2018-01-07, 20:18   

eksplorator napisał/a:
Albertus napisał/a:
Co niby miałoby być złego w takich narodowych deklaracjach?


Wyręczanie i znieważanie Boga, który już postanowił, że Jezus jest ustanowionym królem w Jego Bożym królestwie. A tu, marny pył kosmiczny próbuje na Bogu wywrzeć presję, by Jezusa zdegradować do roli króla, jakiegoś mikroskopijnego państewka w którym ludzie wydają polecenia i oświadczenia Stwórcy! Śmieszne ...



To tak jakby nie wiedzieć co jest Prawicą Władzy....reczę szukać w historii podobieństwa tyle że żaden władca nie chciał oddać władzy a Bóg chciał to jest Prawica !!
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10