Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś dziczką wszczepioną w Izrael - oliwne drzewo Boga
Autor Wiadomość
Bob 

Wysłany: 2014-01-23, 20:19   

Listek napisał/a:
Abraham sam - jako pierwszy - poddał się obrzezaniu mając wtedy już dziewięćdziesiąt dziewięć lat.

Czyli że co? Uwazasz że jeszcze jesteś za młody na obrzezkę i masz czas?

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-23, 20:22   

Listek napisał/a:
Obrzezanie związane jest z brit mila, czyli "przymierzem obrzezania", któremu podlegają chłopcy w religijnych rodzinach w ósmym dniu życia. Zostało to nakazane w Torze (Bereszit/ Księga Rodzaju 17: 10-14) jako "znak przymierza" pomiędzy Bogiem a Abrahamem i synami Abrahama. Abraham sam - jako pierwszy - poddał się obrzezaniu mając wtedy już dziewięćdziesiąt dziewięć lat.

Listku, czy ty jesteś normalny? :roll:
Czy umiesz czytać po polsku?

Według standardów zdrowia psychicznego zacytowana twoja wypowiedź, nie
jest odpowiedzią na ten post: http://biblia.webd.pl/for...p=315608#315608
Bardzo cię proszę, byś odpowiedział na to o co cię pytam, a nie na to, co ci się przywidziało.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-23, 21:44   

Listek.
Cytat:
Bob napisał/a:
Nie ma takich donic na mój rozmiar. A juz zwłaszcza żydowskich.

To niedobrze Bob, bo zbawienie dla człowieka jest tylko w żydowskim Mesjaszu Jezusie Chrystusie.
.
A jeżeli będzie tak,bo zbawienie dla człowieka jest tylko w Mesjaszu J.Chrystusie,to uważasz że to jest błąd.
Pozdrawiam.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-23, 21:56   

Listek.Napisał.
Cytat:
Rethel napisał/a:
Każdy kto czytał Pawła wie, że
chrześcijanie są wszczepieni w Izrael, ale nie są judaistami.
Listek odpisał.

Nie każdy to wie, chryzolit tego nie wie.
.
Tak Listku nie wiem tego,jeżeli wykażesz mi że Ap.Paweł napisał tak,[podaj tekst],to przyjmę to.
Przyklejam mój post po raz kolejny.

Tylko,chciej to zauważyć,że w 11 roz.do Rzym.Apostoł nie porównuje Izraela do drzewa oliwnego,tylko do gałęzi.Dlatego porównywanie go do drzewa jest nieuprawnione.

Apostoł dzieli oliwkę szlachetną na gałęzie,te które są nieodłamane,oraz na te odłamane,które mogą być wszczepione - dotyczą one fizycznego Izraela.
Ale też na gałęzie,wszczepione z pogan,które również mogą być odłamane.
Wiara w Chrystusa,powoduje trwanie gałęzi w korzeniu drzewa oliwnego,a jej brak,powoduje wyłamanie tych gałęzi.Wszystkie gałęzie na jednakowych warunkach,korzystają z soku ,tłuszczu oliwnego.[czyli zarówno poganie jak i Żydzi,w Chrystusie,korzystają z błogosławieństw Bożych i Ducha Św.] Korzeniem tego drzewa jest Bóg,ze swoimi obietnicami i błogosławieństwami i On o wszystkim decyduje.
Pozdrawiam.

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-01-23, 22:28   

listek, rozważ też to:
Cytat:
A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. 12 Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, 13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! 14 Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. 15

Społecznością Izraela juz jesteśmy wszycy , co przyjeli Słowo Boże w duchu, W oczach Boga nie jesteśmy podzieleni na nacje tylko po tym przymierzu zaczynamy dążyc do Niego, każdy w swoim nurcie

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2014-01-23, 23:35   

Rethel napisał/a:
Listku, daj se siana. W kółko klepiesz to samo w każdym temacie.

Rethel napisał/a:
Ty zdaje się tego nie rozumiesz i podniecasz się jak dziecko
w piaskownicy.

Rethel napisał/a:
Ryjesz tego Lolka, ryjesz, a nic ci to nie daje.

Rethel napisał/a:
Bo póki co to nie wiemy, czy chadzasz z kołkiem i
czy w ogóle dałeś się obrzezać... o niebieskawym
sznurku i brodzie do pasa nie wspominając...

Rethel napisał/a:
Listku, czy ty jesteś normalny?

:shock: :shock: :shock:

Listku jeśli się czujesz urażony tekstami Rethela, to najmocniej Cię za niego przepraszam, bo on sam pewnie nie będzie widział w swoich słowach nic złego.

Rethel piszesz ......poniżej jakiegokolwiek poziomu ! Płakać się chce.
OSTRZEŻENIE TZW. USTNE !
Rzym. 13:10

Listek 

Wysłany: 2014-01-24, 10:52   

Rethel napisał/a:

1. Czy chodzisz w niebieskim sznurku i frędzlach u spodu?
2. Czy jesteś obrzezany?
3. Czy masz brodę do pasa?

Podałeś obraz Jezusa i pytasz czy już jestem do Niego podobny.

Listek 

Wysłany: 2014-01-24, 11:27   

chryzolit napisał/a:
11 roz.do Rzym.Apostoł nie porównuje Izraela do drzewa oliwnego,tylko do gałęzi

Drogi chryzolicie,wydaje mi się, że ap Paweł nawyraźniej porównuje Izrael do szlachetnego drzewa oliwnego gdy w wersecie 24 z Rzymian 11 pisze ,że łatwiej jest wszczepić Żydów w ich własną oliwkę, bo należą do niej z natury.Czyli cała oliwka, całe drzewo oliwne z natury należy do nich.
Bóg zasadzil drzewo oliwne i dokonuje przycięć i wszczepień.

Pozdrawiam

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-24, 11:34   

Listek napisał/a:
Podałeś obraz Jezusa i pytasz czy już jestem do Niego podobny.

Ja pytam ciebie prosto: przestrzegasz przepisów prawa mojżeszowego które wymieniłem, czy nie?
Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie?

Nie wyjeżdżaj mi tu z żadnymi obrazami, ani pytaniami o co pytam, bo to zaczyna być (...)
Przestrzegasz tych nakazów Tory czy nie?

Anna01 napisał/a:
OSTRZEŻENIE TZW. USTNE !

A co z lekceważeniem przez Listka rozmówców?
Czemu jemu nie zwrócisz uwagi?

To jest ostatnie ustne ostrzeżenie za obraźliwy tekst kierowany do konkretnego usera.
AEliot
Ostatnio zmieniony przez Eliot 2014-01-24, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  

Listek 

Wysłany: 2014-01-24, 12:35   

Rethel napisał/a:
Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie?

Dotykasz bardzo intymnych sfer życia jak defekacja czy napletek.Takich pytań się nie zadaje na forum.
Pozdrawiam

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-24, 12:44   

Listek napisał/a:
Dotykasz bardzo intymnych sfer życia jak defekacja czy napletek.Takich pytań się nie zadaje na forum.
Pozdrawiam

A w Piśmie świętym takie rzeczy się pisało?! :shock:
Czy wstydzisz się przestrzegania Prawa Bożego? :shock:
Sznurek i frędzle też są wstydliwe? :shock:

Jeżeli ktoś inny myśli, że ma powody do pokładania ufności w ciele, to tym bardziej ja: 5 obrzezany ósmego dnia, z rodu Izraela, z plemienia Beniamina, Hebrajczyk urodzony z Hebrajczyków;

Jakoś Paweł się nie wstydził, że spełniał wymogi Tory...
Zatem wniosek nasuwa się jeden:
albo nie przestrzegasz Prawa, albo się wstydzisz, że je przestrzegasz...
Jak zatem możesz pouczać i innym kazać robić wstydliwe rzeczy...?

Listek 

Wysłany: 2014-01-24, 12:52   

Rethel napisał/a:
Jak zatem możesz pouczać i innym kazać robić wstydliwe rzeczy...?

Nikomu nic nie nakazuję przestrzegać , jedynie zachęcam byśmy się Tory uczyli i stosowali ją w życiu.Dziękuję Ci Rethel za Twoje uwagi.Rozważę je na pewno.

Rethel napisał/a:
albo nie przestrzegasz Prawa, albo się wstydzisz, że je przestrzegasz..

Nie pochodzę jak Paweł z Żydów więc dopiero się uczę Prawa Bożego. jako wierzący w Mesjasza z narodów.
Pozdrawiam

chryzolit

Wysłany: 2014-01-24, 20:12   

Listek.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
11 roz.do Rzym.Apostoł nie porównuje Izraela do drzewa oliwnego,tylko do gałęzi

Drogi chryzolicie,wydaje mi się, że ap Paweł nawyraźniej porównuje Izrael do szlachetnego drzewa oliwnego gdy w wersecie 24 z Rzymian 11 pisze ,że łatwiej jest wszczepić Żydów w ich własną oliwkę, bo należą do niej z natury.Czyli cała oliwka, całe drzewo oliwne z natury należy do nich.
Bóg zasadzil drzewo oliwne i dokonuje przycięć i wszczepień.

Rzym.11;24.
Czy można wszczepiać pień i korzeń?.
Dlatego Ap.Paweł konsekwentnie pisze,porównując ich oraz pogan do gałęzi wszczepianych i wyłamywanych,ale od czasu Jezusa,tylko wiara i przyjęcie Go gwarantuje trwanie gałęzi w drzewie.
Gdyby w tym porównaniu Izrael byłby drzewem oliwnym,to porównanie to straciłoby sens,ponieważ drzewa się nie wszczepia.Chociaż z natury należeli do drzewa oliwnego [jako gałęzie].Pień i korzeń to co innego.
Ale po wszczepieniu do Bożych obietnic i błogosławieństw,[to pień i korzeń] które są tylko w J.Chrystusie,przynależność narodowa nie ma żadnego znaczenia,parę postów wcześniej masz cytat.
Pozdrawiam.

Listek 

Wysłany: 2014-01-26, 11:44   

chryzolit napisał/a:
Czy można wszczepiać pień i korzeń

Bóg zasadził drzewo oliwne Izraela i wszczepił w nie nas ,wierzących z narodów.

Jeremiasz 11,(16) Zielonym drzewem oliwnym, zdobnym pięknymi owocami nazwał cię Pan. Na głos wielkiego szumu rozpalił się nad nim płomień i spłonęły jego gałęzie. (17) Pan Zastępów, który cię zasadził, zawyrokował o twoim nieszczęściu na skutek przestępstwa domu Izraela i domu Judy; popełnili je na własną szkodę, drażniąc Mnie przez ofiarowanie kadzidła Baalowi.

Rz.11, (24) Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-26, 16:47   

Listku.
Widzisz,przytaczasz w swojej argumentacji te same cytaty,wielokrotnie.
Natomiast pozostawiasz czyjeś posty bez odniesienia się do nich,do ich treści.
W takiej sytuacji pozostaje mi nic innego,jak przykleić już wcześniej podaną odpowiedz,tylko jak o nas to świadczy?.

Jer 11;16'-proszę czytajmy cały ten rozdział.
Prorok Jeremiasz prorokuje przeciw Jerozolimie i Judzie na krótko przed niewolą babilońską,która dokonała kary Bożej,a król Nabuchodonozor nazwany jest ''sługą Bożym''Jer 27;6,który stał się narzędziem jej wykonania.
Wszystko to przyszło wpierw na Izraela,który został zniewolony przez Asyrię,a teraz przyjdzie to na Judę.
Przyczyną tego historycznego karania było złamanie warunków przymierza,które zawarł z nimi Bóg pod góra Synaj,ponieważ to przymierze było warunkowe.Jer.11-pierwsze wiersze.
10w.
''Dom Izraela i dom Judy złamały moje przymierze,które zawarłem z ich przodkami''.
Uczyniły to przez odstępstwo,grzechy większe niż czynili poganie.
16w.
''zielonym drzewem oliwnym,zdobnym pięknymi owocami,nazwał cię Jahwe.''
17w.
''Jahwe zastępów który cię zasadził,postanowił przeciw tobie nieszczęście na skutek przestępstwa''.....',dlatego gałęzie jego spłonęły.
Sytuacja w której znalazła się Juda,stawała się bardzo dramatyczna,prorok przyrównał ją do drzewa oliwnego,którego gałęzie za chwile spłoną i podaje dla jakiej przyczyny. Przyrównanie do drzewa oliwnego królestwa Judzkiego,odpowiada konkretnej sytuacji historycznej.

Ap.Paweł żył długo pózniej,w jego czasie nastąpiło odrzucenie od łaski narodu,a na to miejsce przychodzą poganie i On tą sytuacje przyrównuje do drzewa oliwnego,gdzie już wyrażnie dzieli go na części i nadaje im odpowiednie znaczenie,konkretnej sytuacji historycznej. Gdzie drzewo oliwne staje się symbolem tych którzy przychodzą do Boga i Jego obietnic przez J.Chrystusa.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu