Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Armia Boga
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-01-23, 11:15   

Rethel napisał/a:
Krystian napisał/a:
Mi bardziej chodzi o armię Boga podczas Armagedonu, a nie o armię starożytnych Izraelitów, walczących za aprobatą Boga.


To tak, jakbyś chciał kupić dom za złotówkę, lub dostać habilitację na maturze...
A potem będziesz miał pretensję, że znowu nie rozumiesz i się obrazisz... :roll:


Ja nie jestem taki obrażalski jak sugerujesz
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-23, 12:04   

Krystian napisał/a:
Ja nie jestem taki obrażalski jak sugerujesz


No to skoro nie jesteś obrażalski, to nie uciekaj i
nie zostawiaj kolejnego niedokończonego tematu...
Masz przedstawionych kilka problemów. Rozwiąż je.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-01-23, 17:03   

Rethel napisał/a:
Masz przedstawionych kilka problemów. Rozwiąż je.


Założyłem ten temat, aby poznać opinię userów w kwestii armii Boga w Armagedonie, a nie aby rozwiązywać problemy dotyczące starożytnego Izraela.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-23, 17:11   

Krystian napisał/a:
Założyłem ten temat, aby poznać opinię userów w kwestii armii Boga w Armagedonie, a nie aby rozwiązywać problemy dotyczące starożytnego Izraela.


No to inaczej Krystianie. Inny przykład.
Powiedz, jak można zrozumieć ofiarę Jezusa, nie rozumiejąc czym był grzech w Edenie, nie
rozumiejąc czym była ofiara Izaaka, czym było przymierze z Abrahamem, z Dawidem itd.

Z twojej dziedziny: czemu Krystianie najpierw studenci uczą się Prawa Rzymskiego oraz
Historii Prawa i Ustroju Polski/Powszechego, a dopiero później uczą się prawa polskiego:
cywilnego, konstytucyjnego, karnego, mędzynarodowego, a także unijnego i obcego itd.
Czemu na pierwszym roku nie ma Szkoły Prawa Niemieckiego lub systemu Common Law? :roll:

I na koniec:
Czemu Bóg najpierw kazał spisać Pięcioksiąg a dopiero na końcu Objawienie?
Chcesz zrozumieć skutek, bez zrozumienia przyczyny? :shock:
Tak się Krystianie nie da.

Dlatego poprosiłem cię o wytłumaczenie tamtych wydarzeń.
One były spisane pierwsze i bez zrozumienia tychże, nie
można zrozumieć księgi finalnej. To chyba logiczne...
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-24, 20:24   

No i kiedy Krystianie zamierzasz dokończyć ten temat?
Przecież wiesz więcej niż wszyscy teolodzy katoliccy
razem wzięci, więc podziel się swą bogatą wiedzą... :prosze:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-01-25, 10:46   

Krystian napisał/a:
Mi bardziej chodzi o armię Boga podczas Armagedonu, a nie o armię starożytnych Izraelitów, walczących za aprobatą Boga.

Krystianie.
Bezpiecznie mogę napisać przypuszczenia w imieniu większości Badaczy, że armię Boga stanowić będą nie „święci Pańscy”, ale miliony, dziesiątki milionów, niezadowolonych, anarchizowanych mas ludzkich, które nawet nie będą sobie zdawały sprawy, do czego będą (a nawet już są!) użyci przez Boga.
Syria, dziś Ukraina, nie tak dawno wiele, bardzo wiele miejsc i krajów. :-(
Wody, którym są ” ludy i tłumy, i narody, i języki” są bardzo wzburzone, niespokojne.
Bałwany wodne przelewają się i mieszają...
Ps 76:11 bw "Gdyż nawet gniew ludzki przyczynia ci sławy, A tymi, co ocaleją z gniewu, ty się opaszesz."
W czasie Wieku Ewangelii Pan wykorzystuje nawet Szatana, aby „przesiał jak pszenicę” uczni...
Nastanie czas, gdy Pan uciszy to „morze”- podobnie jak kiedyś burzę na Jeziorze Galilejskim...
Ps 46:10-11 bg "Który uśmierza wojny aż do kończyn ziemi, łuk kruszy, i oręże łamie, a wozy ogniem pali. (11) Mówiąc: Uspokójcie się, a wiedzcie, żem Ja Bóg; będę wywyższony między narodami, będę wywyższony na ziemi."
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-01-25, 11:35   

Już dawno temu zapisane,a jakże aktualne dziś:

Ps 2:1-11
1. Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły?
2. Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi:
3. Stargajmy Ich więzy i odrzućmy od siebie Ich pęta!
4. Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa,
5. a wtedy mówi do nich w swoim gniewie i w swej zapalczywości ich trwoży:

6. Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.
7. Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
8. Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
9. Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz.
10. A teraz, królowie, zrozumcie, nauczcie się, sędziowie ziemi!
11. Służcie Panu z bojaźnią
12. i Jego nogi ze drżeniem całujcie, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha.[b] Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki
.[/b]
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-25, 12:15   

znowu delete podwójny post sorki
Ostatnio zmieniony przez 2014-01-25, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-25, 12:15   

Jachu nie patrz na narody, patrz na siebie. Nie jesteś Panem Bogiem . Bacz, czy Ty przypadkiem nie knujesz przeciwko Chrystusowi.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-01-26, 01:03   

Rethel napisał/a:
No i kiedy Krystianie zamierzasz dokończyć ten temat?


teraz

Rethel napisał/a:
Przecież wiesz więcej niż wszyscy teolodzy katoliccy


wiem tyle co rozumiem jako chrześcijanin i vidmista :-D

Rethel napisał/a:
razem wzięci, więc podziel się swą bogatą wiedzą..


więc się dzielę, tylko dlatego, abyś nie twierdził, że uciekam.

W wielu wątkach stwierdzasz, że Kościół katolicki jest sukcesyjny.Ja Cię w pewien sposób rozumiem. Będąc 15 lat w jedynej prawdziwej religii, ciężko jest naraz stwierdzić, że obecnie takowa nie istnieje.
Więc się obiera sukcesję KrK zapominając o tym, że miało przyjść zapowiedziane odstępstwo

Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,

Jezus wypełnił prawo, ale nie był przeciwko vidmistom zobacz :-D

Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami. (39) Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić. (40) Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami. (41) Albowiem kto by napoił was kubkiem wody w imię tego, że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej. (42) A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza.

Kościół o którym Jezus mówił, że bramy piekielne go nie przemogą to oblubienica, a nie Twój ziemski KrK, który w imię Boga uczy swoich wyznawców mordować się na wzajem
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 01:12   

Krystian napisał/a:
więc się dzielę, tylko dlatego, abyś nie twierdził, że uciekam.


Ale dokończ na temat, a nie na to co sam sobie wymyśliłeś...
Zadałem ci kilka pytań odnośnie Armii Boga, i odpowiedz na nie, a nie jakieś z powietrza,
zupełnie nie związane z tematem. Czy ty w ogóle myślisz/rozumiesz co czytasz/piszesz?
Bo właśnie dałeś znakomity przykład tego, że chyba jednak nie... :-/

Cytat:
W wielu wątkach stwierdzasz, że Kościół katolicki jest sukcesyjny.


A dlaczego nie jest?

Cytat:
a Cię w pewien sposób rozumiem. Będąc 15 lat w jedynej prawdziwej religii, ciężko jest naraz stwierdzić, że obecnie takowa nie istnieje.


Wg vidmistów, to chyba nigdy nie istniała.

Cytat:
Więc się obiera sukcesję KrK zapominając o tym, że miało przyjść zapowiedziane odstępstwo


A czy ja twierdzę coś innego?
Widzisz, nie rozumiesz pojęć,
którymi się posługujesz, nie
czytasz co ja piszę, a potem
wyciągasz sobie mylne wnioski.

Cytat:

Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,


Bobo kiedyś się zdenerwował, że nie rozumie tego fragmentu.
Mam wrażenie, że ty także cytujesz coś, czego nie rozumiesz... :-/
Ostatnio zmieniony przez 2014-01-26, 01:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 01:18   

Krystian napisał/a:
Kościół o którym Jezus mówił, że bramy piekielne go nie przemogą to oblubienica, a nie Twój ziemski KrK, który w imię Boga uczy swoich wyznawców mordować się na wzajem


Widzę, ze to mordowanie cię dalej podnieca.
Zatem powiedz (ale pewnie znowu nie powiesz):

1. Czemu Izraelici nawzajem się "mordowali" i Jehowa to popierał?
2. Czemu wybrał Dawida, który wg twoich pojęć był "masowym mordercą", na prototyp Mesjasza, przodka Jezusa, i wzór do naśladowania?
3. Mówisz, że gdy katolicy się nawzajem zabijają to jest to złe. Czy zatem zabijanie muzułmanów jest dozwolone?
4. Dlaczego wierzysz w Izrael który wymordował Kananejczyków, wybił Amalekitów,
wyrżnął Midianitów... Nawet wierzysz w księgę w której kazano wybijać całe miasta,
jeżeli się nie poddadzą (dla uściślenia: miasta, które nie należały do Ziemi Obiecanej)

Dlaczego zatem wierzysz w tamten Izrael, który uczył "mordować"?
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-01-26, 22:07   

Rethel napisał/a:
Widzę, ze to mordowanie cię dalej podnieca.


Krew podnieca katolików. Mordowali, mordują i będą mordować w imię trójcy.
Dałem Ci lubika, ponieważ wypowiedziałeś się w pytaniu. Tak samo dałem innym userom.
Mi chodziło o pytanie, a nie dyskusję z Tobą
Na forum nike wymiana poglądów z Tobą zawsze się kończyło koszem.
Więc wybacz nawrócony katoliku, że nie będę na Twoje pytania odpowiadał :->
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-01-26, 23:19   Re: Armia Boga

Krystian napisał/a:
Chociaż narody mogą zgadzać się ze sobą w niewielu sprawach, to jednoczy je determinacja, by utrzymać swą władzę, zamiast poddać się panowaniu Królestwa Bożego (Psalm 2:2). W przyszłości połączą też swoje siły przeciwko armii Boga, dowodzonej przez Jezusa Chrystusa podczas wojny Armagedonu. Jednak ta wojna skończy się dla nich zagładą (Objawienie 16:14, 16; 19:19, 20).

Powyższy fragment pochodzi z oficjalnej strony Świadków Jehowy.
Jak uważacie, czy Bogu Prawdziwemu potrzebna jest cała armia, aby zgładzić bezbożników podczas Armagedonu?

Ja na apokalipsie Jana nie buduje swej wiary, dla mnie jest to opis mocno symboliczny, nie wyobrażam sobie Jezusa na koniu z mieczem, czy na helikopterze z kałachem, a nawet żeby wydawał rozkazy wojskom :roll:
nie rozumiem również jak ŚJ, którzy są "pacyfistami" i anty militarystami - jak ja - mogą snuć takie wizje.
Ja nie słyszałem w moim, nawołującym do powszechnego pokoju KRK, by ktoś współcześnie snuł wizję walki w armagedonie, czy Jezusa walczącego - dla mnie to sprzeczne z duchem chrześcijaństwa
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-27, 00:43   

hm
Czy ŚJ są zdania że Jezus będzie zachowywał się jak terminator?
nie wymażę imienia jego z księgi żywota
Jezus weźmie gumkę i zacznie mazać :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12