Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Armia Boga
Autor Wiadomość
KobietaZMagdali 

Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wysłany: 2014-02-08, 00:24   

Rethel napisał/a:
Krystian napisał/a:
Kościół o którym Jezus mówił, że bramy piekielne go nie przemogą to oblubienica, a nie Twój ziemski KrK, który w imię Boga uczy swoich wyznawców mordować się na wzajem

Widzę, ze to mordowanie cię dalej podnieca.
Zatem powiedz (ale pewnie znowu nie powiesz):

1. Czemu Izraelici nawzajem się "mordowali" i Jehowa to popierał?
2. Czemu wybrał Dawida, który wg twoich pojęć był "masowym mordercą", na prototyp Mesjasza, przodka Jezusa, i wzór do naśladowania?
3. Mówisz, że gdy katolicy się nawzajem zabijają to jest to złe. Czy zatem zabijanie muzułmanów jest dozwolone?
4. Dlaczego wierzysz w Izrael który wymordował Kananejczyków, wybił Amalekitów,
wyrżnął Midianitów... Nawet wierzysz w księgę w której kazano wybijać całe miasta,
jeżeli się nie poddadzą (dla uściślenia: miasta, które nie należały do Ziemi Obiecanej)

Dlaczego zatem wierzysz w tamten Izrael, który uczył "mordować"?

Dobre pytania, nie mam pojęcia. Wierzę, że Bóg może dopuścić zło w imię większego dobra, ale nie rozumiem dlaczego w ST padają wprost od Boga (który ma być miłością) nakazy wymorduj.... Chętne poznam Wasze opinie (zwłaszcza twoją Rethel).
P.S. Kto to jest vidmista?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-02-08, 00:58   

Magdaleno, tamtejsze prawo miało egzekwować prawo Boskie i robiło to w sposób bardzo niedoskonały, czego dowodem jest przeprawa Mesjasza przez to prawo. Ale nigdy go nie łamał tylko wykazywał błędy, np podejscie do szabatu, kamienowanie cudzołożnicy, nie rzucał kamieniami, bo by złamał przykazanie. My też powinniśmy się za przestrzeganie ziemskiego prawa zabierać tak jak Chrystus, zby nie łamać Boskiego . Mam nadzieje, ze pomogłem Pozdrawiam:)

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-02-08, 00:59   

KobietaZMagdali napisał/a:

Dobre pytania, nie mam pojęcia. Wierzę, że Bóg może dopuścić zło w imię większego dobra, ale nie rozumiem dlaczego w ST padają wprost od Boga (który ma być miłością) nakazy wymorduj.... Chętne poznam Wasze opinie (zwłaszcza twoją Rethel).

Ja Tobie odpowiem na ostatnie pytanie.
Vidmistą jest nasz forumowy kolega tabasz
Jak chcesz się coś dowiedzieć o tej wierze, to możesz zapytać Jego.
Jednak nie zwlekaj długo, bo On często zmienia wyznania ;-)

tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 05:44   

Właśnie zmieniłem :-)
Nie jestem godzien nosić miana Vidmisty :-/
.
pare tłumaczeń :-)
http://www.fundamentjezus.com/niezabijaj.html

http://www.biblia-wnioski...c=fileinfo&id=1

http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm

http://www.the614thcs.com/27.1895.0.0.1.0.phtml

:-D

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2014-02-10, 22:03   

Tabasz dziekuję za linki mam co do przemyslenia :) Ale nadal nie wiem kto to vidmista Wujek Google wariuje jak próbuje jego o pomoc poprosić :->
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-02-10, 22:14   

Tak jak ostrzegałem, spóżniłaś się.
Teraz trzeba poprosić o wyjaśnienie, kolegę Rethela, bo zdaje się, On jest autorem terminu Vidmista.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-02-10, 22:45   

Tabasz dziekuję za linki mam co do przemyslenia :) Ale nadal nie wiem kto to vidmista Wujek Google wariuje jak próbuje jego o pomoc poprosić :->

Vidmista uważa, że zbawienie człowieka nie zależy od przynależności do konkretnego wyznania religijnego tylko od wiary w Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa Chrystusa.
Wierzy słowom napisanym w Biblii i nie dodaje do tego wymysłów ludzkich jak to czyni np. Watykan u katolików czy CK u Świadków Jehowy. Jezus powiedział, że jest drogą, prawdą i życiem oraz, że kto w Niego wierzy choćby i umarł, żyć będzie. Nie uzależnia tego od bycia członkiem jakiegoś współczesnego kościoła ziemskiego, ponieważ Kościół którego bramy piekielne nie przemogą to wierni chrześcijanie żyjący na przełomie wieków, dlatego Zbawiciel im obiecał, że duchowo będzie z nimi aż do zakończenia świata. Kościół ten instytucjonalny, wchodząc w koneksje z władcami tego świata często ich zabijał, palił na stosie i w okrutny sposób torturował.
Jednak to wszystko było zapowiedziane. Po śmierci apostołów do prawdziwych zborów chrześcijańskich miało się wkraść odstępstwo. Wtedy już nikt nie mógł powstrzymać władcę tego świata - Szatana.
Dlatego vidmista rozumie dosłownie słowa apostoła Jana zapisane w Apokalipsie:

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.

Rethel mnie np tak nazywa, choć jako twórca tego terminu z podana przeze mnie definicją sie nie zgadza

KobietaZMagdali 

Wysłany: 2014-02-11, 00:01   

Skoro to termin stworzony przez użytkowników forum nie dziwi mnie konsternacja wujka google :-D
Choć jestem dość mocno przywiązana do mojej katolickiej tradycji to zgodzę się, że "zbawienie człowieka nie zależy od przynależności do konkretnego wyznania religijnego tylko od wiary w Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa Chrystusa." ale nie wierze że Zbawiciel "towarzyszył" tylko pierwszym chrześcijanom a nas porzucił. To jest samo w sobie sprzecznością.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 10:51   

Krystian napisał/a:
Rethel mnie np tak nazywa, choć jako twórca tego terminu z podana przeze mnie definicją sie nie zgadza

Oczywiście że nie, bo wypisujesz bzdury.

To jest dosyć proste: w ST nie ma zła, lecz jest dobro.
Wszystko zależy od sytuacji. Po to mamy rozum, sumienie,
logikę, rozsądek i Biblię aby wiedzieć co jest dobre a co złe.
No sorry... Niektórym może tych czynników brakuje... :crazy:

Cytat:

Vidmista jest to ktoś, kto uważa, że:
-Jezus był twórcą Babilonu Wielkiego,
-Zostawił ludzi na pastwę szatana
-Nie był w stanie dać prawowiernej Biblii,
-Biblia została dana żydowskim kabalistom i katolickim satanistom
-Można samemu sobie być prawdziwym kościołem
-Można samemu być lepszym od Jezusa
Itp. Poczytaj co poniektórych, a zobaczysz... :crazy:

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2014-02-13, 16:00   

Rethel napisał/a:
Vidmista jest to ktoś, kto uważa, że:
-Jezus był twórcą Babilonu Wielkiego,
-Zostawił ludzi na pastwę szatana
-Nie był w stanie dać prawowiernej Biblii,
-Biblia została dana żydowskim kabalistom i katolickim satanistom
-Można samemu sobie być prawdziwym kościołem
-Można samemu być lepszym od Jezusa

Jeżeli to ma być oficjalna doktryna vidmistów na tym forum, to ja z Kościoła Vidmo się wypisuję. :-P

Rethel tak sobie pomyślałem, że Ty masz bogaty i kwiecisty język.
Czy dałbyś radę napisać książkę pt. " Od świadkizmu do katolicyzmu "
Było by to takie kompendium wiedzy ( a może poradnik ) jak powrócić na łono katolicyzmu.
Ja osobiście znam w realu wielu katolików, którzy zostali ŚJ, natomiast tylko jednego, który powrócił do KrK.
Oparł, byś swoją dużą wiedzę, o bogate doświadczenia życiowe.

Jako rozdziały tej książki np.proponuję :
1. Jak odszedłem od prawowitego KrK
2. Dlaczego tam byłem przez 15 lat, głosząc nauki CK
3. Jak powróciłem na łono kościoła katolickiego
4. Jak zrozumiałem, że papież jest niewolnikiem wiernym i roztropnym
5. Jak zrozumiałem, że Piotr to pierwszy papież

to tylko moje propozycje tematów, ale mogą, być np. takie

1. Vidmiści i sekciarze - zagrożenie dla jedności katolickiej
2. Obrona ojczyzny- obowiązkiem chrześcijan
3. Trwajcie w zdrowej nauce katolickiej

Ty masz inwencję, więc możesz z niektórych moich propozycji skorzystać lub nie

Odpowiedz do tematu