Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Yarpen Zirgin
2008-11-04, 19:37
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy
Autor Wiadomość
kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-09, 09:46   

bobo

Cytat:
A dlaczego NIC nie powiedziano kim są cztery żywe stworzenia? Kim jest dwuch świadków? Kim jest niewiasta? Kim Babilon? Dyskusji o ich tożsamości co niemiara a jednak masz jakiś pogląd na to kogo lub co one przedstawiają.
Weź pod uwagę, że skoro Jezus przekazywał Janowi te wizje i ukazał w niej jeźdźca na białym koniu, to w kolejnych wizjach Jan ujrzy więcej, do tego stopnia, że będzie wiedział kim jest ten na koniu. Niedługo później podobny opis z 19 rozdziału pozwala ustalić tożsamość tegoż z 6 rozdziału. Więc dlaczego stwierdzasz, że NIC o tym nie powiedziano Janowi? Powiedziano, ale w innej wizji.

Tożsamosc tego z łukiem ustaliłeś sobie sam.

no właśnie KIM są cztery Istoty, ty zapewne wiesz .
Można by powiedzieć ,że to te same ,które sa opisane w Ezekiela
tam jest mowa o czterech Żyjących -ciekawe?

a dwuch swiadków ?
o świadkach też wiele wiemy to znaczy po któej są stronie
czy tobie chodzi o wskazanie palcem - to ten i ten?
Z Poznania jakie mam ,bedzie to dwuch Świadków-Męczenników
oni bedą WOŁAĆ ,ze "TEN" Mesajsz nie jest TYM Mesjaszem.
beda zapowiadać Mesjasza- Ucisku -Trwogi- ich Wołanie bedzie
nie do przyjęcia bo "Mesjasz " bedzie TAK ŚWIETLISTY i dobry dla
Żydów ,że Wołanie Świadków bedzie bluźnierstwem i poniosą śmierć.
>>>
O to chodzi Jan w kolejnych wizjach ujrzał na tyle ,że WIEDZIAŁ
jaki to ZWYCIĘZCA jedzie na koniu -Rzym-papiestwo.
A co po sobie zostawiał ?
A co jeszcze zostawi ? wtedy Żydzi zaczną WOŁAĆ do YHVH i wtedy
Ujrzą KOGO Przebili.

Cytat:
Przesłanie wydaje się jasne. Jezus przepowiedział, że jego obecności(paruzji) będą towarzyszyć takie nieszczęścia jak głód, wojny itd. Dlatego za Jezusem pojawiają się inni jeźdźcy.

Jego Obecnosć zakonczy to wszystko .I nie opowiadaj ,że Jemu bedzie
towarzyszyć głód wojny i śmierć - mącisz.
>>>>
'I będą przed nim zebrane wszystkie narody...'(Mat.25:32)
'...długi miecz, aby mógł nim uderzać wszystkie narody...'(Obj.19:15)
>>>>
Jednak MIECZ.
>>>>
Cytat:

Nigdzie nie powiedziano, że jeźdźiec na białym koniu zabija Świadkow Mesjaszowych

>>>
a powiedziano ,ze Pokój niesie?
>>>>>

Cytat:
Jesli mówisz o tym, że Jezus zgromadza swój lud to i owszem. Ale wrogów też pokonuje. Np. wyrzucił z nieba diabła i jego aniołów (Obj. 12), niedługo pokona Babilon, Królów ziemi itd. jego jazda wciąż trwa.

>>>
Taaak ,spotka sie ten z łukiem z TYM z MIECZEM ,przepasany Pasem przez piers
a Jego Imie Wierny i Prawdziwy.

Bobo 

Wysłany: 2007-05-09, 12:28   

Kesjo
Cytat:
Jego Obecnosć zakonczy to wszystko .I nie opowiadaj ,że Jemu bedzie
towarzyszyć głód wojny i śmierć - mącisz.

To nie ja opowiadam tylko tak opowiedział Jezus. Przeczytaj Mat.24:3. Masz tam pytanie uczniów o znak Jego OBECNOŚCI. W odpowiedzi Jezus podaje właśnie to: głod, zarazy, trzęsienia ziemi, wojny itd. czyli nieszczęścia wyobrażone przez kolejnych jeźdźców z Objawienia. Porownanie tego raczej rozjaśnia a nie mąci ;-)
Polecam również przeanalizowanie Objawienie 12:7-12. Pomijając w tym momencie nieistotene w tym temacie szczegóły, po wojnie w niebie diabeł zostaje strącony na ziemię. Werset 10 zaznacza, że 'teraz nastało królestwo naszego Boga i władza jego Chrystusa'. Zauważ, że początek władzy królewskiej Jezusa i poczatek panowania Królestwa Bożego wcale nie czyni kresu temu swiatu i nieszczęścion na ziemi a wręcz przeciwnie - 'Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu".(w.12)
Podsumowując, Obecności Chrystusa (niewidzialnej w niebie) towarzyszy BIADA dla ziemi, wyobrażone przez kolejnych jeźdźców.
Cytat:
a powiedziano ,ze Pokój niesie?

Kesjo, mam jakieś nieodparte wrażenie, że się jakoś mijamy. Czy ja pisałem, że jeźdźiec na białym koniu niesie pokój? Nie. Inne wizje z Objawienia również często przedstawiają Jezusa jako toczącego walkę. Mało tego i symbol konia i symbol łuku nasówać może dzialania wojenne. Przecież wiesz o tym dobrze tak jak ja, że najpierw, zanim zapanuje pokój Jezus musi użyć siły i wytracić swoich wrogów.
Cytat:
Taaak ,spotka sie ten z łukiem z TYM z MIECZEM

A to już chyba Twoja osobista wizja, bo Jan tego nie ujrzał nigdzie... 8-)

kesja 

Wysłany: 2007-05-09, 18:17   

Ap 19:11
BT "Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto - biały koń,
a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym,
oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.

"Oczy Jego jak płomien ognia,a na głowie Jego liczne diademy-
-eteret - wieńce.

- w 13- A przyodziany był w Szatę zmoczona we krwi
Imie Jego nazwane Słwo Boga.
- Szły za Nim wojska nieba na białych koniach...
- A z ust Jego wychodził ostry miecz ,którym miał pobic narody.
i bedzie nimi rządził laska żelazna ....
- 16 - a na Szacie i na biodrze swym ma wypisane Imie
Król królów i Pan panów.

>>>>>
Ap 6/2
widziałem ,a oto biały koń a ten ,który na nim siedział niósł
ŁUK ,a dano mu korone -eteret-wieniec ,a on wyszedł zwycięzac
i bedzie zwyciężał.

...
- Ap13/7
- dano jej czynić wojne ze świetymi i ZWYCIEZAĆ ich :

>>>>
-
Jesli uważasz ,ze jest to jeden i ten sam kon i jeździec to...
cos tu jest nie tak.
Już prędzej bym przyjeła ,ze tym jeźdźcem jest każdy z nas
to znaczy sa to ci ,którzy jada na białych koniach jako wojsko
YHVH .ale my mamy walczyc Słowem Bozym -ostrzejszym niz miecz obosieczny
zatem czym jest - łuk?
<<<<<

jeździec.gif
Plik ściągnięto 3731 raz(y) 6,65 KB

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-05-11, 10:55   

mirek napisał/a:
Mijujący prawdę, może zamiast przepisywać głupoty ze Strażnic odpowiedz nam na następujące pytania:

1. Czy jeźdźcy apokalipsy to konkretne osoby czy raczej znaki czasów końca?

2. Który z jeźdźców apokalipsy przedstawia fałszywych proroków, przed którymi przestrzegał Jezus?

3. Czy najpierw miały pojawić się znaki czasów końca a potem miał przyjść Jezus czy odwrotnie?

Objawienie 6:1,2:
„I ujrzałem, gdy Baranek otworzył jedną z siedmiu pieczęci, i usłyszałem jedno z czworga żywych stworzeń mówiące głosem jak grom: "Przyjdź!" 2 I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa”.

Tym samotnym jeźdźcem może być tylko Jezus. Otrzymał władze pomimo zaciekłego sprzeciwu wroga Jehowy – Szatana Diabla i ludzi, którzy świadomie i nieświadomie służą mu za narzędzia. Rodzi się Królestwo Boże a sam Jezus rusza do boju w niebie i pokonuje Szatana i jego demony zrzucając ich na ziemie.
Prowadzi swój lud do zwycięstwa. Tych zwycięstw jest bardzo wiele, pokonuje wszelkie trudności, jakie napotykała społeczność Świadków Jehowy i jako jednostki, liczne naciski i prześladowania. Zapobiegł on unicestwieniu Badaczy Pisma Świętego w 1918 roku, a w roku 1919 wyzwolił z wiezienia i dodał im sił by głosili dobra nowinę aż po krańce ziemi..
Przed drugą wojną światową i w czasie jej trwania państwa usiłowały wytępić czcicieli Jehowy w wielu krajach, w których przywódcy religijni, zwłaszcza przedstawiciele hierarchii katolickiej, popierali otwarcie i milcząco działalność władz w tym kierunku.
Teraz liczba członków społeczności Świadków Jehowy stale rośnie, średnio 5000 na tydzień. Są obecni w 236 krajach.

Objawienie 6:3,4:
„A gdy otworzył drugą pieczęć, usłyszałem drugie żywe stworzenie mówiące: "Przyjdź!"
I wyszedł inny koń, maści ognistej, a siedzącemu na nim dano zabrać pokój z ziemi, tak by jedni drugich zabijali; i dano mu wielki miecz”.
Ten jeździec na koniu przedstawia wojnę - nie osobę. Jednak nie jest to sprawiedliwa wojna, lecz okrutne międzynarodowe wojny toczone przez ludzi i powodujące cierpienia i rozlewy krwi. Dlatego ten koń jest maści ognistej. Jan nie chce mieć nic wspólnego z tym jeźdźcem ani z jego szaleńczym galopem. Dlaczego?
Bo lud Jehowy nie uczy się sztuki wojennej, nie należy do tego świata i systemu rzeczy splamionego krwią. Świadkowie Jehowy maja oręż duchowy za sprawą Boga. Jest, więc to symbol tego, co dzieje się na ziemi wśród ludzi rządnych władzy, która zdobywają i umacniają poprzez wojny.
Jeździec na białym koniu zniszczy poczynania rozszalałego rumaka masci ognistej.

Objawienie 6:5,6: „A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie żywe stworzenie mówiące: "Przyjdź!" I ujrzałem, a oto koń czarny, a siedzący na nim miał w swej ręce wagę szalkową.
I usłyszałem głos jak gdyby pośród czworga żywych stworzeń mówiący: "Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara; a nie wyrządzaj szkody oliwie i winu"”.

To złowieszcza zapowiedź głodu - nie osoba. Ten zaś stanowi problem już od 1914 roku. Współczesne wojny prowadza do braków żywności, bo środki przeznacza się na „wyższe cele” tj. wojny. Plaga staja się wojny domowe na tle etnicznym. I wojna II wojna i dalej koń czarny galopuje nawet gdy nie ma wojen. Stan ten będzie się pogarszał, chociaż bogacze zachowają swe luksusy.
Ten galop będzie powstrzymany przez jeźdźca na białym rumaku..

Objawienie 6:7,8: „A gdy otworzył czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartego żywego stworzenia mówiący: "Przyjdź!" 8 I ujrzałem, a oto koń blady, a siedzący na nim miał na imię Śmierć. A tuż za nim podążał Hades. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali długim mieczem i niedoborem żywności, i śmiertelną plagą, i przez dzikie zwierzęta ziemi”.
To śmierć - nie osoba. Za nią Hades, bo to on pochłania większość ofiar czwartego jeźdźca. Ci z Hadesu dostąpią zmartwychwstania, jednak śmierć zbiera swe żniwo. Jakie?
Skutki szarży drugiego jeźdźca, tez ofiary klęsk głodu i braków żywności powodowanych przez trzeciego jeźdźca. Ale tez ofiary śmiertelne chorób, kataklizmów,

To wizje wydarzeń, które maja sie rozegrac na ziemi w dniu Pańskim. Rozpoczynaja sie galopem czterech jeżdźców apokalipsy. Zmęczeni niewolnicy Bozy dostaja biale szaty, po czym opisywany jest wielki dzien srogiego gniewu.

9 "A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono. 10 I zawołały donośnym głosem, mówiąc: "Dokądże, Wszechwładny Panie, święty i prawdziwy, będziesz się wstrzymywał z osądzeniem i pomszczeniem naszej krwi na tych, którzy mieszkają na ziemi?" 11 I dano każdemu z nich długą, białą szatę; i powiedziano im, aby odpoczęli jeszcze przez krótką chwilę, aż będzie uzupełniona liczba również ich współniewolników i braci, którzy mają zostać zabici, tak jak i oni.

12 I ujrzałem, gdy otworzył szóstą pieczęć, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi; i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a cały księżyc stał się jak krew, 13 a gwiazdy nieba spadły na ziemię, tak jak drzewo figowe potrząsane silnym wiatrem zrzuca swe niedojrzałe figi. 14 I niebo się odsunęło jak zwój, który jest zwijany, a każda góra i każda wyspa zostały usunięte ze swych miejsc. 15 A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach gór. 16 I mówią do gór i do masywów skalnych: "Padnijcie na nas i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed srogim gniewem Baranka, 17 ponieważ nadszedł wielki dzień ich srogiego gniewu, a któż zdoła się ostać?"

Uczniowie Jezusa zapyatali:
"A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: "Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?"

4 A odpowiadając Jezus rzekł do nich: "Baczcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd; 5 bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: 'Ja jestem Chrystusem'; i w błąd wprowadzą wielu. 6 Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec.

7 "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. 8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.

9 "Potem ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów.
Potem też wielu się zgorszy i jedni drugich będą zdradzać, i będą jedni drugich nienawidzić. I powstanie wielu fałszywych proroków, i wielu wprowadzą w błąd;
a z powodu wzrostu bezprawia miłość większości oziębnie.
Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony.
I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec
"(Mateusza 24:3-14).

Widzisz wszystko sam możesz wywnioskować i poznać
jednak nie bez pomocy swiadków Jehowy.
Odpowiedzi na swoje pytania masz podane na tacy.

kesja 

Wysłany: 2007-05-11, 12:09   

Co za pycha co za wyniosłosc
KK - nieomylny
świadkowie jehowy - nieomylni
tylko my ,tylko u nas ,tylko z nami. :crazy:
pomieszanie zpoplataniem

Bobo 

Wysłany: 2007-05-11, 12:41   

Kesja
Cytat:
zatem czym jest - łuk?

Wysiliłem się aby przejrzeć miejsca w Biblii, gdzie uzyto słowa łuk. Czy ma on znaczenie podstępu, niegodziwości, braku szczerości i czyżby to sugerował odnośnie tego, ktory go posiada? Poczytaj:
Rodz.48:22 - Jakub walczył mieczem i łukiem z Amorytami. Te dwa narzędzia walki zestawiono razem. Czy Jakub był fałszywcem bo walczył łukiem?
1 Samuela 18:4 - Jonatan darowuje Dawidowi swój pas, miecz i łuk. Znów te dwa narzędzia razem. Czyżby Jonatan był zdrajcą, podstępnym odstępcą?
2 Sam.22:35 - Dawid śpiewa o Bogu:"Przyucza moje ręce do boju,a moje ramiona napięły łuk miedziany". Czy tekst ten każe nam źle kojarzyć łuk, skoro sam Bóg pomaga napinać łuk?
1 Kron.5:18 - Wymieniono plemiona w Izraelu sprawnie posługującymi się mieczem i łukiem. Nazwano ich dzielnymi. czyżby dzielni ale fałszywi?
Nehem.4:16 - Nehemiasz ustawia budowniczych na murach. W rękach mają kielnie i łuki. Czyżby to była niesprawiedliwa postawa?
Hioba 29:20 - Hiob wspominając swoją dawną świetność mawiał:'mój łuk w mojej ręce będzie strzelał wielokrotnie'. Chyba sprawiedliwy Hiob nie był tak sprawiedliwy skoro walczył łukiem... ?
Psalm 7:12,13 - Co Bóg uczyni z niegodziwcami? 'Jeżeli ktoś nie zawróci, wyostrzy on swój miecz, napnie swój łuk i przygotuje go do strzału. I przyszykuje sobie narzędzia śmierci; strzały swoje ognistymi uczyni.' Ciekawe, jakoś Bogu nie przeszkadza posługiwać się łukiem... Jego też nazwiesz odstępcą?
Nie będę wskazywał dziesiątki innych miejsc, gdzie łuk wykorzystano jako element działania Jehowy. Jesli mam na podstawie Biblii ułożyć sobie jakieś skojarzenia z łukiem, to będzie to raczej: wojna, sprawność, zwycięstwo. Dlaczego Ty masz skojarzenia z podstępem, fałszem? Dlaczego ten łuk jakoś ci nie pasuje do Jezusa? Uczciwiej byłoby Tobie napisać: nigdzie w Biblii nie połączono Jezusa z łukiem, ewangelie milczą na ten temat, dlatego wydaje mi się to nieprawdopodobne. Ty jednak uparcie nawiązujesz do łuku i niemożności tego, by Jezus mógł go trzymać. Bo w innej wizji trzyma miecz. Więc pytam: a dlaczego w innej wizji nie może trzymać łuku?
Myślę, że doszliśmy już do ostatniego etapu w ktorym mogliśmy ten temat poruszyć. Nie chcę być ani niegrzeczny ani nie chcę się spierać o rzeczy, które są tylko w ludzkich umysłach a nie Biblii. Dyskusję należy skończyć tam, gdzie argumenty się kończą a zaczyna się niezrozumiała upartość...
Dziękuję z dyskusję w tym temacie!
PS. Wiem skąd u ciebie wniosek, że łuk wskazuje na podstępną walkę. Tak na początku wyraził to mirek a Ty właściwie to powtarzasz za nim. Nic więcej. Tak oto zamiast pod wpływ argumentacji biblii poddajesz się pod wpływ ludzi...

kesja 

Wysłany: 2007-05-11, 15:04   

Bobo

ja nie mam NIC do łuku -NIC
ja tylko wskazuje na tą konkretną sytuacje gdzie Baranek zdejmuje Pieczęć
a ty mówisz - że to Baranek jedzie na tym białym koniu i trzyma łuk.
Ja twierdzę ,ze to nie jest jezus ale ten ,który podaje sie za zwycięzce - kogo -czego?

O Jezusie jadącym na Białym koniu Wiemy KIM jest znamy Imie Jego i wiemy ,ze Miecz
jest Jego bronia a nie łuk
to wszystko.

nic nie przyjełam od Mirka bo i po co?

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-05-14, 14:07   

Bobo napisał/a:
Kesjo, mam jakieś nieodparte wrażenie, że się jakoś mijamy. Czy ja pisałem, że jeźdźiec na białym koniu niesie pokój? Nie. Inne wizje z Objawienia również często przedstawiają Jezusa jako toczącego walkę. Mało tego i symbol konia i symbol łuku nasówać może dzialania wojenne. Przecież wiesz o tym dobrze tak jak ja, że najpierw, zanim zapanuje pokój Jezus musi użyć siły i wytracić swoich wrogów.

Chyba brakuje Ci konsekwencji.
Objawienie 6:3,4:
„A gdy otworzył drugą pieczęć, usłyszałem drugie żywe stworzenie mówiące: "Przyjdź!"
I wyszedł inny koń, maści ognistej, a siedzącemu na nim dano zabrać pokój z ziemi, tak by jedni drugich zabijali; i dano mu wielki miecz”.
Ten jeździec na koniu przedstawia wojnę - nie osobę. Jednak nie jest to sprawiedliwa wojna, lecz okrutne międzynarodowe wojny toczone przez ludzi i powodujące cierpienia i rozlewy krwi. Dlatego ten koń jest maści ognistej. Jan nie chce mieć nic wspólnego z tym jeźdźcem ani z jego szaleńczym galopem. Dlaczego?
Bo lud Jehowy nie uczy się sztuki wojennej, nie należy do tego świata i systemu rzeczy splamionego krwią. Świadkowie Jehowy maja oręż duchowy za sprawą Boga. Jest, więc to symbol tego, co dzieje się na ziemi wśród ludzi rządnych władzy, która zdobywają i umacniają poprzez wojny.
Jeździec na białym koniu zniszczy poczynania rozszalałego rumaka masci ognistej.
Tak więc jeździec na białym koniu niesie pokój!!!
Dlaczego tego nie piszesz?!

Objawienie 6:5,6: „A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie żywe stworzenie mówiące: "Przyjdź!" I ujrzałem, a oto koń czarny, a siedzący na nim miał w swej ręce wagę szalkową.
I usłyszałem głos jak gdyby pośród czworga żywych stworzeń mówiący: "Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara; a nie wyrządzaj szkody oliwie i winu"”.

To złowieszcza zapowiedź głodu - nie osoba. Ten zaś stanowi problem już od 1914 roku. Współczesne wojny prowadza do braków żywności, bo środki przeznacza się na „wyższe cele” tj. wojny. Plaga staja się wojny domowe na tle etnicznym. I wojna II wojna i dalej koń czarny galopuje nawet gdy nie ma wojen. Stan ten będzie się pogarszał, chociaż bogacze zachowają swe luksusy.
Ten galop będzie powstrzymany przez jeźdźca na białym rumaku..

Przeczytaj jeszcze raz o jeźdźcu na białym koniu:
Objawienie 6:1,2:
„I ujrzałem, gdy Baranek otworzył jedną z siedmiu pieczęci, i usłyszałem jedno z czworga żywych stworzeń mówiące głosem jak grom: "Przyjdź!" 2 I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa”.

Tym samotnym jeźdźcem może być tylko Jezus. Otrzymał władze pomimo zaciekłego sprzeciwu wroga Jehowy – Szatana Diabla i ludzi, którzy świadomie i nieświadomie służą mu za narzędzia. Rodzi się Królestwo Boże a sam Jezus rusza do boju w niebie i pokonuje Szatana i jego demony zrzucając ich na ziemie.
Prowadzi swój lud do zwycięstwa. Tych zwycięstw jest bardzo wiele.
Teraz liczba członków społeczności Świadków Jehowy stale rośnie, średnio 5000 na tydzień. Są obecni w 236 krajach.
Ludzie ci sa nastawieni pokojowo, a więc wraz ze zwyciestwami jeżdźca na białym koniu - Jezusa, na ziemi skończy sie wszelkie zło.

Dobrze powinienes znac ten fragment:
Jak rozpoznać religię prawdziwą
Jakie dobre owoce powinna wydawać religia prawdziwa? (Mateusza 7:17).
Rodzi się Królestwo Boże.
Religia prawdziwa...

■ JEST ZNANA Z MIŁOŚCI. Jej wyznawcy „nie są częścią świata"; żyją ze sobą w zgodzie bez względu na rasę czy pochodzenie i darzą się miłością (Jana 13:35; 17:16; Dzieje 10:34, 35).
Nie zabijają się nawzajem, przeciwnie — są gotowi oddać za innych życie (1 Jana 3:16).

■ OPIERA SIĘ NA SŁOWIE BOŻYM. Religia prawdziwa nie opiera swych nauk na „tradycji" czy „nakazach ludzkich", lecz na Słowie Bożym, Biblii (Mateusza 15:6-9).
Dlaczego? Ponieważ „całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania" (2 Tymoteusza 3:16).

■ UMACNIA RODZINY I ZACHĘCA DO PRZESTRZEGANIA WYSOKICH NORM MORAL¬NYCH. Religia prawdziwa uczy mężów „tak miłować swe żony, jak własne ciała", pomaga żonom 'mieć głęboki respekt dla swych mężów', a dzieci zachęca, żeby 'były posłuszne rodzicom' (Efezjan 5:28, 33; 6:1). Poza tym każdy, kto w gronie jej wyznawców sprawuje odpowiedzialne funkcje, musi być bez zarzutu pod względem moralnym (1 Tymoteusza 3:1-10).

Czy któraś religia spełnia te wymagania? W książce Holocaust Politics (Polityka holocaustu), wydanej w roku 2001, John K. Roth napisał:
„Gdyby więcej ludzi żyło tak, jak głoszą i postępują Świadkowie Jehowy, nie byłoby holocaustu, a na świecie już nigdy nie doszłoby do zbrodni ludobójstwa".

Rzeczywiście, w 235 krajach Świadkowie Jehowy nie tylko głoszą innym o biblijnych zasadach moralnych, ale też trzymają się ich w życiu. Jeśli zwrócisz się do nich, na pewno chętnie pomogą ci zrozumieć, czego wymaga od ciebie Bóg. Dzięki temu będziesz mógł Go czcić zgodnie z Jego wolą. Pora działać. Nie zwlekaj! Koniec religii fałszywej jest już bliski! (Sofoniasza 2:2, 3).

P.S.
nasówać - pisze się nasuwać!
Zachęcam Ciebie do dokładnego sprawdzania pisowni. W komoputerach są programy pomagające w tych kwestiach.

Bobo 

Wysłany: 2007-05-15, 09:03   

Miłujący...
Cytat:
Chyba brakuje Ci konsekwencji.

A na czym polega ten jej brak? Czyż nie napisałem własnie tego?
Cytat:
najpierw, zanim zapanuje pokój Jezus musi użyć siły i wytracić swoich wrogów.

Skoro jezus występuje tu jako zwyciężający. Więc najpierw wojna z wrogami a dopiero potem pokój. Czyż nie? A tak w ogóle to wszyscy jeźdźcy łacznie z pierwszym cwałują w czasie końca i wskazują na ogólną, krytyczną sytuację na świecie. Pokój będzie dopiero po armagedonie. Poczytaj o tym jakich wrogów pokonuje i jeszcze pokona w re ss.90 - 92.
Cytat:
Rzeczywiście, w 235 krajach Świadkowie Jehowy nie tylko głoszą

W 236 krajach, nie czytałeś rocznika...?
Cytat:
nasówać - pisze się nasuwać!
Zachęcam Ciebie do dokładnego sprawdzania pisowni. W komoputerach są programy pomagające w tych kwestiach.

komoputerach - pisze się komputerach! Czyżby Twój program zawiódł?
Cytat:

Naprawdę o tym nie piszę? Dostrzegam jakieś czepialstwo...
1. Z Kesją dyskutujemy o tożsamości tegoś jeźdźca.
2. Opis z Objawienia wskazuje na toczona przez niego walkę
3. Trzymam się tematu
4. Jeśli ja czegoś nie piszę, to może dlatego, że nie mam zamiaru zalewać czytelnika myślami (skądinąd prawdziwymi, ważnymi itd.) ale nie w tym wątku.

PS. Jeśli pytasz, dlaczego o tym nie piszę to ja mam pytanie: dlaczego Ty o tym piszesz jak cechy religii prawdziwej? Czemu akurat tutaj?
Ponadto, jesli piszesz o pokoju, to proponuje abyś w swoim rozpędzie tak nie wojował ze wszystkim i wszystkimi, gdyż dziwnie to brzmi w Twoich ustach.

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-05-15, 11:05   

Wybacz ale nie biorę udziału w pyskówkach.
Szczególnie, że podajesz sie za Świadka Jehowy.
Twoje postępowanie i zachowanie sugeruje, jakoby kontrakt z właścicielem FORUM wymaga od Ciebie wyeliminowanie z Forum świadków Boga.
Chociaż stosunek Moderatorów Forum do mnie bardzo sobie chwalę i taką sugestię uważam za nieprawdziwą a wręcz z gruntu za fałszywą.
Staram się pisać obiektywnie bez względu na rozmówcę i Jego zdanie na ten czy inny temat.
Twoja gorliwość w tym działaniu przebija wszystkie inne i innych tego typu próby.
Nie stanowisz dla mnie dobrego towarzystwa choćbyś nie wiem, pod jaką osobę się podszywał.
Nie jesteś Świadkiem Jehowy.
Tobie mam tyle do powiedzenia!!!

Bobo 

Wysłany: 2007-05-15, 12:47   

Żałosne, nie na temat i głupie... tym bardziej głupie, że pada to z ust ŚJ, bo... pewnie nim jesteś.

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-05-15, 19:20   

Bobo napisał/a:
Żałosne, nie na temat i głupie... tym bardziej głupie, że pada to z ust ŚJ, bo... pewnie nim jesteś.

Widzisz kolejna Twoja wypowiedź potwierdza opinię, jaką sobie wystawiasz.
Nie jesteś Świadkiem Jehowy.
Pogrążasz sie pokazując swoją nieznajomość Biblii.
Nie powiedziałbyś tych słów gdybyś znał Biblię, bo znałbyś te słowa Jezusa, które zna każdy prawdziwy świadek:
"Słyszeliście, że tym w czasach starożytnych powiedziano: 'Nie wolno ci mordować; a kto popełni morderstwo, będzie odpowiadał przed sądem'.
Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem; a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy, będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym; kto zaś powie: 'Podły głupcze!', będzie podlegał ognistej Gehennie
”(Mateusza 5:21,22).
Zostaw, więc to. Już sobie wszystko wyjaśniliśmy.
Odrzuć srogi gniew.
Ten stan nie interesuje mnie, jest przykry.
Zobacz, pewnie to znasz: „Baczcie, więc pilnie, żebyście nie postępowali jak niemądrzy, ale jak mądrzy, wykupując sobie dogodny czas, ponieważ dni są złe.
Dlatego już nie stawajcie się nierozsądni, lecz stale sobie uświadamiajcie, co jest wolą Jehowy
”(Efezjan 5:15,16).
Proponuję byś zakończył atakowanie mnie i przeszedł do pisania ciekawych i pożytecznych dla wszystkich postów.

Bobo 

Wysłany: 2007-05-15, 21:02   

Cytat:
kto zaś powie: 'Podły głupcze!', będzie podlegał ognistej Gehennie”(

Nie napisałem, że Ty jesteś głupcem tylko, że takie zwroty i ta cała walka ze mną jest głupia.
Cytat:
Zostaw, więc to. Już sobie wszystko wyjaśniliśmy.

Nic nie wyjaśniliśmy. Zamykasz się, unikasz rozmowy, wciskasz że nie jestem ŚJ. To nie tylko obraża ale... cóż, znasz to?
"jesli chcesz złożyć dar... najpierw pojednaj się ze swoim bratem...'
Widzę, że z Tobą nie ma pojednania. Ani próć ani szyć. Ujmę to tak. Świadkiem Jehowy jestem ale nie jestem Świadkiem Jehowy takim jakim Ty chciałbyś mnie widzieć. Nie będę ludzom rąbal w oczy tekstami Biblijnymi, nie mam ochoty na zalewanie ludzi prawdą, nawet jeśli wg. mnie powinni usłyszeć, wolę dawkować i zadawać pytania, nie zamierzam wmawiać komuś, że jest gorszy bo nie jest ŚJ, nie podejmuje głosu w sprawie, gdzie decyduje Bóg, nawet jeśli mi coś tam się wydaje. Doprawdy, wstyd mi, że sugerujesz innym że Ty właśnie jesteś ŚJ a ja nie, gdyż ja akurat nie tego nauczyłem się z Biblii a co Ty tutaj uprawiasz. Jeśli Ty jesteś ŚJ to... wybacz, nie poszedłbym z Tobą głosić. Na tym już kończę, bo ani w temacie ani sens dalej to ciągnąć. Miałbym tylko prośbę do Ciebie, jesli jesteś prawdziwym ŚJ zrób to, co proponowałem Tobie na prv... podejrzewam, że nigdy tego nie dokonasz...

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-05-15, 21:45   

kesja napisał/a:
Co za pycha co za wyniosłosc
KK - nieomylny
świadkowie jehowy - nieomylni
tylko my ,tylko u nas ,tylko z nami. :crazy:
pomieszanie zpoplataniem

Rozumiem Ciebie i wiem, dlaczego takie masz odczucia. Dookoła jest trudna do zliczenia liczba religii, a każda ma swoich wiernych, swoich nauczycieli i przewodników duchowych, którzy sądzą tak jak wszyscy inni – „nasza religia jest prawdziwa”. Nie oburzaj się, na taki stan.
On przecież utworzył się bez Twojego wpływu i udziału. Rodząc się weszłaś w istniejące od wieków układy.
Trochę to przypomina scenę z kabaretu "Dudek": "Która kolejka jest ważniejsza", a jak sie okazało były to kolejki za niczym. Może tez znasz ten skecz?

Jednak jak byś nie patrzyła, jak byś nie szukała, zawsze musisz uznać i pamiętać, że może być i jest tylko jedna prawda, tylko jeden Bóg, tylko jedna religia od Boga pochodząca – TYLKO JEDNA.
Przypomina to sytuacje opisaną w Biblii:
„Dlatego wielu jego uczniów usłyszawszy to rzekło: "Mowa ta jest szokująca; któż może jej słuchać?" Ale Jezus, świadom sam w sobie, że jego uczniowie na to szemrają, rzekł do nich:
"To was gorszy? Cóż więc, gdy zobaczycie Syna człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To duch jest życiodajny; z ciała nie ma żadnego pożytku. Wypowiedzi, które ja do was wyrzekłem, są duchem i są życiem. Ale wśród was są tacy, którzy nie wierzą
".
Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą i kto go zdradzi.
I mówił jeszcze: "Właśnie dlatego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli to nie jest mu dane przez Ojca".
Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?"
Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego; a myśmy uwierzyli i poznali, że ty jesteś Świętym Bożym".
Jezus im odpowiedział: "Czyż ja nie wybrałem was dwunastu? Ale jeden z was jest oszczercą". Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskariota; ten bowiem miał go zdradzić, chociaż był jednym z dwunastu”(Jana 6:60-71).

Niedoskonali ludzie, jakimi jesteśmy od czasu popełnionego grzechu przez Adama, stale wątpimy i musimy walczyc o umocnienie wiary.
Cóż. Jednak jedenastu z dwunastu uwierzyło i wytrwalo.
Tacy sami ludzie jak my.

kesja 

Wysłany: 2007-05-19, 14:23   

Cytat:
I mówił jeszcze: "Właśnie dlatego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli to nie jest mu dane przez Ojca".
Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?"

Czy to nie powinno zastanowić?
każdy mysli ,że do Jezusa moze przyjść ,kiedy tylko zechce i ,ze to od człowieka
zależy kiedy bedzie chciał .
Tymczasem SAM Jezus mówi - NIE ,wy z siebie nie możecie bo miniecie sie z TYM -KIM
jestem bedziecie mnie widziec tylko jako człowieka równego wam.
Kiedy Ojciec was pociągnie WEMNIE wtedy nie odejdziecie.
Cytat:

Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego; a myśmy uwierzyli i poznali, że ty jesteś Świętym Bożym".

Wypowiedzi? Słowo To COś WIęCEJ ,jesli sie zważy ,że jest Chceniem i Wykonaniem.
to nie litera .TYś świety Elohim.
nie wiem dlaczego odbiersz Jezusowi prawo bycia Bogiem
Mojżesz został nazwany Bogiem i był nim dla faraona ,a dlaczego jezus nie moze być
Bogiem dla ciebie -- dla mnie JEST.
Cytat:

Jezus im odpowiedział: "Czyż ja nie wybrałem was dwunastu? Ale jeden z was jest oszczercą". Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskariota; ten bowiem miał go zdradzić, chociaż był jednym z dwunastu”(Jana 6:60-71).

Zatem kolejne sprostowanie z ust Jezusa ,człowiek mysli ,że Wybrał Jezusa a Jezus mówi
NIE ,to nie wy MNIE wybieracie ,TO JA WAS WYBRAłEM.
Cytat:

Niedoskonali ludzie, jakimi jesteśmy od czasu popełnionego grzechu przez Adama, stale wątpimy i musimy walczyc o umocnienie wiary.

Niedoskonali ? mamy NAKAZ byc DOSKONALI .nie zwlekaj.
Cytat:
Cóż. Jednak jedenastu z dwunastu uwierzyło i wytrwalo.
Tacy sami ludzie jak my.

Tacy sami ,jesli WIERZYSZ jak oni.

Odpowiedz do tematu