Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Yarpen Zirgin
2008-11-04, 19:37
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy
Autor Wiadomość
Luxor 

Wysłany: 2008-11-03, 18:55   

Kim jest jeździec na białym koniu?

(zmienne stanowiska ŚJ)

"Proroctwo z 1917 roku: A oto koń biały. - Doktryna i nauki Pana i apostołów uznane wyłącznie za jedyne prawo wiary i praktyki Kościoła Bożego.
A ten, który na nim siedział. - Biskup Rzymski, embrion papieża osobowy przedstawiciel Szatana.

Miał Łuk. - I naciągają języka swego do kłamstwa jako łuku swego, wzmocnili się na ziemi, ale nie ku prawdzie; bo ze złego w złe postępują,

I wyszedł jako zwycięzca [ażeby] I On zwyciężał. - Widzimy w ten sposób najoczywistszą klęskę nieskończonej Sprawiedliwości w tej pierwszej epoce. Widocznie Bóg opuścił swój kościół, wystawiając wszystkie jego żywotne interesy na niebezpieczeństwo przez umieszczenie władzy w rękach samolubnego systemu kościelnego. Ale gorsze jeszcze rzeczy nadchodzą!"

A teraz Ciało kierownicze robi woltę i w 33 roku mamy

"Kto dosiada owego konia? Jeździec trzyma łuk, a więc broń zaczepną, ale dano mu też koronę (.) Jan widzi go w niebie w historycznej chwili, która nadeszła w roku 1914. Jehowa oświadczył wtedy: "To Ja ustanowiłem mego króla" następnie wyjaśnił, że uczynił to, aby 'dać mu w dziedzictwo narody.
Nieszczęśni ludzie, którzy ufają takim przywódcom, ich życie kończy się wielkimi rozterkami duchowymi, których często nie da się już w żaden sposób odwrócić. Drogi czytelniku odpowiedz sobie na pytanie, czy 'niewolnik', który zna historię danej nauki i mówi, że boi się Boga, czy może kłamać w żywe oczy? Jako niedoskonali ludzie możemy w gorliwości potknąć się w danym temacie, ale nie do tego stopnia, aby jeździec raz był:
c embrion papieża osobowy przedstawiciel Szatana. (za pare lat:)
c jeźdźcem może być tylko Jezus Chrystus."

Dokonana Tajemnica s 124 wyd. 1923

Wspaniały finał. s 90, 91 p 2

To tyle w kwestii wiarygodności waszych "nowych świateł"

Zresztą czego można się spodziewać po organizacji, której twórca - Pastor Russell był masonem 33 stopnia :roll:

Bobo 

Wysłany: 2008-11-04, 09:37   

Cytat:
A to taki mały dowód: Masoński symbol słońca (boga Ra) na książce Russella

Luxor węszy teorie spiskowe i ma na to nawet jakieś dowody ;-)
Myślę, że to zdjęcie jest dowodem nie tylko na związki z masonerią ale i z komunizmem. Kolor czerwony był ich domeną. Mało tego, piszesz:

Cytat:
To tyle w kwestii wiarygodności waszych "nowych świateł"

Żebyś to założył ten wątek w dziale SJ to zrozumiałbym twoje: 'waszych'. Jednak zakładasz temat w dziale dość ogólnym ale skupiasz się na 'demaskowaniu' jakiegoś konkretnego wyznania. To Forum nie jest forum Świadków Jehowy abyś pisał 'wy'. Myślę, że to do niczego dobrego nie prowadzi.
Zamykam watek. Jeśli masz jakieś pytania to proszę pisać na PW.
Bobo-modo

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2008-11-04, 19:41   

Bobo napisał/a:
Zamykam watek. Jeśli masz jakieś pytania to proszę pisać na PW.

A ja ten wątek otwieram, ponieważ wypowiedź Luxora jest zdecydowanie w temacie i nie ma powodu, aby przerywać dyskusję tylko dlatego, że tobie się ona nie podoba.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-11-04, 19:53   

Brawo ,tak powinno byc ,bo jakże to , coś czy ktś mi sie nie podoba -to zamknąc ?

Co do białego konia i ten który na nim jedzie ,wiele kościołów naucza swoich wiernych poddanych ,ze to Jezus jedzie ,ale czy jes to słuszne .
Przecież ten koń w miare czasu zmienia swoje zabarwienie a jesli on wskazuje czas ,
to nie może byc to Jezus, bo musiał by sie spotkać z Tym na Białym Koniu - Słowo Boze Imię Jego .

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-04, 20:34   

kesja napisał/a:
Brawo ,tak powinno byc ,bo jakże to , coś czy ktś mi sie nie podoba -to zamknąc ?

Co do białego konia i ten który na nim jedzie ,wiele kościołów naucza swoich wiernych poddanych ,ze to Jezus jedzie ,ale czy jes to słuszne .
Przecież ten koń w miare czasu zmienia swoje zabarwienie a jesli on wskazuje czas ,
to nie może byc to Jezus, bo musiał by sie spotkać z Tym na Białym Koniu - Słowo Boze Imię Jego .

To nie Jezus jedzie na tym koniu, bo ma koronę i jedzie zwyciężać. A faktycznie kościoły nauczają inaczej. Ale widzę że ty wiesz i cieszę się.

W pieczęci 1,2,3,4 pojawia się moc Koń to moc, ale również zwierzę, a te zwierzęta znajdziemy w poprzednich rozdziałach Objawienia. Czyli postać pierwsza była podobna do lwa, druga do cielca, trzecia miała jakby twarz człowieczą , a czwarta była podobna do orła w locie. I to jest piękne bo prorocy są porównywani do orłów. Wiek orła, ...tam zgromadzą się orły.

Tak się ciesze że Boże Słowo jest odsłonięte, aczkolwiek zasłonięte tak jak gdy Jezus chodził po ziemi to w oczach ludzi był wzgardzony, w oczach Faryzeuszy itp był nie do przyjęcia bo nie zgadzał się z nauką Kościoła, z ich teologią. A Bóg to ukrył przed mądrymi tego świata, a objawił niemowlakom, tym które pragną po Bogu. Pragną poznać Jego , znać Jego Obecność to jest prawdziwe życie.

Gdy Sam Pan zamanifestował się w Jezusie, Słowo w pełni chodziło po ziemi, Sam STWÓRCA. A oni mieli oczy zasłonięte, choć byli tak moralni i tak wyuczeni w Pismach, tak poważani wśród ludu. A jednak własnego Boga odrzucili, ukrzyżowali Słowo, własnego Pana.

Dziś ludzie na nowo krzyżują Słowo Boże z naukami ludzkimi, Ono jest do nich posłane, a oni je odrzucają. Tak jak kiedyś Paweł powiedział ;

''Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan'' Dz ap 13,46

A dziś to się odwraca i Duch Święty przechodzi do żydów, alleluja!!!!

Shalom !!!

kesja 

Wysłany: 2008-11-06, 14:18   

Dymensja
zapewne wiesz jak wygladają nauki lub przekazywanie Słowa Bożego dla wierzących .
Każdy pastor-pasterz tak pasie po jakich sam pastwiskach chadza .
I wiesz co napisano o pasterzach ,sami spijają smietane a ich trzody giną .
Niestety nie zawsze nawoływanie do danego zboru jest nawoływaniem do Zbawiciela .
Z drugiej strony każdy przystaje do podobnych sobie i karmi sie tym samym ,co moze wskazywac na gnuśnośc lub zadbanie o Zycie Wieczne .
><
ech to raczej nie ten temat tu jest o tych co jada z upływem Czasu
Kim jest ten co jedzie w koronie na niby białym koniu ?
dlaczeg jedzie zwyciężac ?
O jakim zwycięstwie mowa ?
dlaczego na koncu tego zwycięstwa jest klęska - śmierć ?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-06, 14:44   

Oczywiście że nie Jezus jedzie na koniu .
On przyjdzie tak jak odszedł .
Zapowiedziane to było przy jego odejściu .
Postać na koniu jadąca zwyciężać nie mogąc być Jezusem jest tym drugim.
To się zgadza bo w apokalipsie pisze wręcz że dostał sposobność zwyciężania i prześladowania ludzi ,a że się zmienia z czasem-po prostu ujawnia swoją naturę.
pozdrawiam Kseję i Dymencję
Pan jest blisko

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-06, 14:52   

kesja napisał/a:
Dymensja
zapewne wiesz jak wygladają nauki lub przekazywanie Słowa Bożego dla wierzących .
Każdy pastor-pasterz tak pasie po jakich sam pastwiskach chadza .
I wiesz co napisano o pasterzach ,sami spijają smietane a ich trzody giną .
Niestety nie zawsze nawoływanie do danego zboru jest nawoływaniem do Zbawiciela .
Z drugiej strony każdy przystaje do podobnych sobie i karmi sie tym samym ,co moze wskazywac na gnuśnośc lub zadbanie o Zycie Wieczne .
><
ech to raczej nie ten temat tu jest o tych co jada z upływem Czasu
Kim jest ten co jedzie w koronie na niby białym koniu ?
dlaczeg jedzie zwyciężac ?
O jakim zwycięstwie mowa ?
dlaczego na koncu tego zwycięstwa jest klęska - śmierć ?

Dziękuje za pozdrowienie Ryś

Co do ''pasterzy'' to jestem nad wyraz prze wrażliwiony. Wielu jest takich co są zakałą, dążą do popularności, pozycji, a owce ich nie obchodzą bo są im potrzebne do wykorzystania we własnym celu.

Każdy gdzieś przystępuje, ale ja cenię sobie wolność i przylgnąłem do Bożego Słowa. Mam troszczyć się o Słowo to jest cel mój. A Bóg zatroszczy się o resztę.

W każdym zborze są ludzie którzy rozpoznają prawdziwego Pasterza głos. Amen

pozdrawiam

kesja 

Wysłany: 2008-11-06, 16:17   

JAHszua powiedział w Ewang - JA ZWYCIĘŻYŁEM ŚWIAT .
a ten tu wyrusza ,żeby zwyciężać ?
po co ?
Kogo ?
co nam napisano ?

pozdrawiam was
BRACIA

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-06, 16:46   

kesja napisał/a:
JAHszua powiedział w Ewang - JA ZWYCIĘŻYŁEM ŚWIAT .
a ten tu wyrusza ,żeby zwyciężać ?
po co ?
Kogo ?
co nam napisano ?

pozdrawiam was
BRACIA

Zwyciężać nas, to bestia ta prostytutka[ mam jeszcze twardsze słowo w przekładzie]co się rozsiadła nad wieloma morzami. A teraz płodzi nierząd. W przeszłych wiekach tych pieczęci, mordowała tych co wierzyli Biblii.

Ale może ktoś jeszcze coś napisze ?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-06, 17:23   

Dymencjo do tego co teraz napisałeś mogę dodać tylko Amen
pozdrawiam

kesja 

Wysłany: 2008-11-06, 19:20   

Otóż to Bracia ,otóż to.

Ap 6:2 Bw "I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać."

Ap 13:7 Bw "I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."

Walczy ze ŚWIĘTYMI a władże ma ,ze ho ho

Zaczął na białym koniu ale zakonczył śmiercia .
A moze tu jest tez - bójcie sie tego ,który i ciało i Dusze zniszczy w Szeolu ?

Felix Black
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 00:38   

Kurczę, powiem wam, że jesteście świetni :D tyle śmiechu dawno nie miałem xD jeden ciśnie po "strażnicy" (celowo pisane z małej), inny odpowiada mu tym samym, piękny pokaz porozumienia i komunikacji międzyludzkiej <brawo> z tego co czytałem, to Kesja zachowywała spokój, reszta (tych, co byli na prawdę aktywni) już troszkę mniej, ale mniejsza z tym.

Tak bijecie się o to, kto jest jakim jeźdźcem, że po prostu aż brakuje mi interpretacji, że jeździec z łukiem to Legolas, z mieczem to Geralt z Rivii (wiedźmin, jak ktoś nie kojarzy, a jeśli i z tym mam problem, google i wikipedia pomogą), trzeci to Snorlax z pokemonów a czwarty Kratos z God of War (jak ktoś się gubi -> google) albo Arthas ze świata Warcrafta.

A nikt nie pomyślał też o tym, że pierwszy jeździec w jakimś celu nie został jednoznacznie opisany?

P.S.

Kesja: jeśli masz jakieś problemy z komputerem, to napisz do mnie na gg, bez krępacji, chętnie pomogę :)) wbrew pozorom nie jestem taki zły, straszny i okropny, jakby to mogło wynikać z wyższych linijek :)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-05-27, 08:47   

Felix Black napisał/a:
Kurczę, powiem wam, że jesteście świetni :D tyle śmiechu dawno nie miałem xD jeden ciśnie po "strażnicy" (celowo pisane z małej), inny odpowiada mu tym samym, piękny pokaz porozumienia i komunikacji międzyludzkiej <brawo> z tego co czytałem, to Kesja zachowywała spokój, reszta (tych, co byli na prawdę aktywni) już troszkę mniej, ale mniejsza z tym.

Tak bijecie się o to, kto jest jakim jeźdźcem, że po prostu aż brakuje mi interpretacji, że jeździec z łukiem to Legolas, z mieczem to Geralt z Rivii (wiedźmin, jak ktoś nie kojarzy, a jeśli i z tym mam problem, google i wikipedia pomogą), trzeci to Snorlax z pokemonów a czwarty Kratos z God of War (jak ktoś się gubi -> google) albo Arthas ze świata Warcrafta.

A nikt nie pomyślał też o tym, że pierwszy jeździec w jakimś celu nie został jednoznacznie opisany?

P.S.

Kesja: jeśli masz jakieś problemy z komputerem, to napisz do mnie na gg, bez krępacji, chętnie pomogę :)) wbrew pozorom nie jestem taki zły, straszny i okropny, jakby to mogło wynikać z wyższych linijek :)

EMET:
Z tego, co wiem, to raczej Kesja, jeśli już, to jedynie Cię... przeczyta.

Może sam byś jakąś wykładnię co do np. owego 'jeźdźca' napisał: z odniesieniem do Biblii, bo wszak to Forum... biblijne, nie zaś np. tolkienowskie czy tp.

Stephanos, ps. EMET

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 08:56   

Jakoś zauważyłam, że periodyczne pojawienie się nowych nicków z krytyką, na samym wstępie, oponentów Kesji, jacy to wszyscy są beee, i jak to "Kesja jedyna coś tam" - staje się na tym forum dość notoryczne... 8-)

Odpowiedz do tematu