Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pulapka na Darwina
Autor Wiadomość
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-04-06, 08:42   

Żyd napisał/a:
Lepiej napierniczać w domofon... Houston czy mnie słychać ? :-D


Zawsze jak czytam tego typu teksty, to przypomina mi się 10 rozdział Ewangelii Łukasza.

(1) Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. (2) Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. (3) Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. (4) Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! (5) Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! (6) Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. (7) W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. (8) Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; (9) uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. (10) Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: (11) Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. [Łk 10:1-11]

Już Jezus wiedział, że posyła swoich uczniów jak owce między wilki. Że ludzie zapewne nie będą ochoczo przyjmować tych, co chcą im głosić o Królestwie Niebieskim i "napierniczają w drzwi". Abstrahując od doktryny Świadków Jehowy, to Oni nie robią niczego innego ponadto to, co nakazał Jezus swoim uczniom w tej historii. Chodzą dwójkami, nauczają, a przede wszystkim chodzą po domach.

Jezus nie powiedział: "czekajcie sobie w synagodze, może ktoś się pojawi to go nauczycie i uzdrowicie", a kazał im samym wyjść do ludzi i "napierniczać w drzwi domostw". A jeszcze wypadało takiego wędrownego nauczyciela ugościć jakimś jedzeniem.

Jak jakiś czas temu mnie i męża odwiedzili Świadkowie, to przeżyli trzy wystarczy. Pierwszy wstrząs polegał na tym, że ich zaprosiliśmy do środka a nie rozmawialiśmy w progu. Drugim szokiem dla nich było to, że zaproponowaliśmy im coś do picia. Patrząc jak niektórzy traktują Świadków (słychać na klatce schodowej co ciekawsze epitety), to ja się nie dziwię że ktoś mógł być zaskoczony odmianą.

Trzecim szokiem chyba sama rozmowa, bo Pani uciekała tak szybko, że zapomniała parasolki i biegliśmy za nią do windy. Choć powiem, że Pan będący z nią naprawdę trzymał poziom.

Do czego zmierzam. Nie wiem dlaczego wciąż są dowcipy dotyczące chodzenia po domach, skoro bardzo podobny nakaz wydał Jezus swoim uczniom i świadkowie się tylko do tego stosują?

Dobra, koniec offtopu.
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-04-06, 11:08   

ShadowLady86 napisał/a:
(8) Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą;


A jak podadzą kaszankę? :-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2014-04-06, 12:06   

ShadowLady86 napisał/a:
Żyd napisał/a:
Lepiej napierniczać w domofon... Houston czy mnie słychać ? :-D


Zawsze jak czytam tego typu teksty, to przypomina mi się 10 rozdział Ewangelii Łukasza.

(1) Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. (2) Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. (3) Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. (4) Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! (5) Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! (6) Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. (7) W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. (8) Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; (9) uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. (10) Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: (11) Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. [Łk 10:1-11]

Już Jezus wiedział, że posyła swoich uczniów jak owce między wilki. Że ludzie zapewne nie będą ochoczo przyjmować tych, co chcą im głosić o Królestwie Niebieskim i "napierniczają w drzwi". Abstrahując od doktryny Świadków Jehowy, to Oni nie robią niczego innego ponadto to, co nakazał Jezus swoim uczniom w tej historii. Chodzą dwójkami, nauczają, a przede wszystkim chodzą po domach.

Jezus nie powiedział: "czekajcie sobie w synagodze, może ktoś się pojawi to go nauczycie i uzdrowicie", a kazał im samym wyjść do ludzi i "napierniczać w drzwi domostw". A jeszcze wypadało takiego wędrownego nauczyciela ugościć jakimś jedzeniem.

Jak jakiś czas temu mnie i męża odwiedzili Świadkowie, to przeżyli trzy wystarczy. Pierwszy wstrząs polegał na tym, że ich zaprosiliśmy do środka a nie rozmawialiśmy w progu. Drugim szokiem dla nich było to, że zaproponowaliśmy im coś do picia. Patrząc jak niektórzy traktują Świadków (słychać na klatce schodowej co ciekawsze epitety), to ja się nie dziwię że ktoś mógł być zaskoczony odmianą.

Trzecim szokiem chyba sama rozmowa, bo Pani uciekała tak szybko, że zapomniała parasolki i biegliśmy za nią do windy. Choć powiem, że Pan będący z nią naprawdę trzymał poziom.

Do czego zmierzam. Nie wiem dlaczego wciąż są dowcipy dotyczące chodzenia po domach, skoro bardzo podobny nakaz wydał Jezus swoim uczniom i świadkowie się tylko do tego stosują?

Dobra, koniec offtopu.


EMET:
Czytając Twoje post/y/, Userko, wnioskować można o stanie Twojej wiedzy i intelektu. :->

Kto wie, czy gdyby głosicielami byli np. ja, 'Stephanos', pospołu z 'Bobo' czy ew. z 'Petroniuszem' -- może też uciekalibyśmy w popłochu: kto wie? Może poczulibyśmy się mocno skonsternowani czy tp.; kto wie?

Nawiasem: dzięki za rzeczowe uwagi odnośnie tego, że 'głoszący świadkowie czynią to, co i Jezus, co i apostołowie - względem sposobu świadczenia o Królestwie Bożym'.
Oczywiście, że masz rację pisząc: "abstrahując od doktryny...", gdyż to raczej nie do swoich idą owi śJ: czyli liczą się owi głosiciele - od ŚJ - się z tym, że ktoś przedkładaną przez Nich wykładnię może mieć w tzw. "głębokim poważaniu". Są wszak pouczani na zebraniach typu 'NSK' i 'TSSK' jak się wtedy zachowywać. Niekiedy należy odejść. Praktycznie wśród ŚJ nie ma raczej tzw. gigantów intelektu, hebraistów i grecystów: najczęściej są to szczerze wierzący / prości ludzie. Ani dla zwycięstw, ani dla porażek przecież głoszą, co bardziej intencyjnie: <<dla chwały Bożej, dla Królestwa i Jego ustanowionego Króla/Jezusa>>. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-04-06, 18:10   

Marius Bienius napisał/a:
A jak podadzą kaszankę? :-)


Hmm... wydaje mi się, że na początku uczniowie Jezusa działali mimo wszystko wo obrębie Żydów. Mieli więc małe szanse na kaszankę ;-)

EMET napisał/a:
Czytając Twoje post/y/, Userko, wnioskować można o stanie Twojej wiedzy i intelektu. :->


Skąd ta nagła zmiana w postrzeganiu mnie i moich (wybiórczych) postów?

EMET napisał/a:
Kto wie, czy gdyby głosicielami byli np. ja, 'Stephanos', pospołu z 'Bobo' czy ew. z 'Petroniuszem' -- może też uciekalibyśmy w popłochu: kto wie? Może poczulibyśmy się mocno skonsternowani czy tp.; kto wie?


Myślę że powód przestrachu miał inne podłoże. Dyskutowało się całkiem przyjemnie, aż doszło do momentu w którym Pani powiedziała z pełną pompą coś w stylu: "I to jest świat stworzony przez Boga, a nie to co serwują nam teraz ci inżynierowie genetyczni". Wybuchnęliśmy z mężem śmiechem, a ja odpowiedziałam: "Wie Pani, to poniekąd tak jakby mój zawód". Pani się mocno zmieszała i chyba straciła wtedy zapał. :-(
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-04-06, 21:44   

ShadowLady86 napisał/a:
"I to jest świat stworzony przez Boga, a nie to co serwują nam teraz ci inżynierowie genetyczni"

No i mamy winną całego współczesnego zła ;-)
A jest na forum wątek o genetyce, o DNA?
bo mam pytanie
Czy ty jako znająca tematykę mogła byś nam naświetlić , ale w słowach zrozumiałych :-P powstanie życia według genetyki?
Czy według ciebie mogło ono powstać samoczynnie/spontanicznie?
z tego co wiem, to życie w swej najprostszej formie jest na tyle skomplikowane i powiązane wieloma skomplikowanymi i wysoko wyspecjalizowanymi współzależnościami, że nawet naukowcom trudno jest wyobrazić sobie narodziny życia w oceanicznej wodzie, nad jakimś wulkanem podwodnym - wybacz to uproszczenie :xhehe:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Marius Bienius 


Pomógł: 58 razy
Wiek: 44
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-04-08, 18:26   

O, dobre zagadnienie, też chętnie bym przeczytał ;-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 20:16   

ShadowLady86 napisał/a:
Do czego zmierzam. Nie wiem dlaczego wciąż są dowcipy dotyczące chodzenia po domach, skoro bardzo podobny nakaz wydał Jezus swoim uczniom i świadkowie się tylko do tego stosują?


Nie tylko ŚJ chodzą np. taka Iwonka od nike z forum też ewangelizuje...
Ponadto co było dobre 2000 lat temu nie oznacza, że teraz tak musi być.
Coraz jasniejsze światełko i zrozumienie się kłania...
W pocie "czoła" ... czytaj w pocie "klimatyzacyji kombajnów" będziesz orał :-D
Szadow... bujać to my ale nie nas... ;-)
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2014-04-09, 13:52   

Dezerter napisał/a:
No i mamy winną całego współczesnego zła ;-)
A jest na forum wątek o genetyce, o DNA?
bo mam pytanie


Marius Bienius napisał/a:
O, dobre zagadnienie, też chętnie bym przeczytał ;-)


Postaram się może coś poszukać. Jak na razie z molekularnego punktu widzenia, początek dziedziczenia wypatruje się w rybozymach. Rybozym to cząsteczka RNA, która sama umie przeprowadzać swoją katalizę. Jednym słowem jest jednocześnie materiałem genetycznym oraz enzymem. Rozwiazało to problem pierwszeństwa "kury czy jajka". To znaczy co było pierwsze - DNA czy białko. Sekwencja białka jest zapisana w DNA, więc białko nie może istnieć bez DNA. Z drugiej strony transkypcja DNA katalizowana jest przez enzymy białkowe. Odkrycie ryzbozymów rozwiazało ten problem - kwas nukleinowy może sam przeprowadzać swoją katalizę.

Żyd napisał/a:
Nie tylko ŚJ chodzą np. taka Iwonka od nike z forum też ewangelizuje...
Ponadto co było dobre 2000 lat temu nie oznacza, że teraz tak musi być.


Masz na myśli Nowy Testament? Fakt, przedawnił się trochę. Tylko skąd tylu Chrześcijan naśladujących Jezusa? Żył on wszak 2000 lat temu i mógł się trochę przedawnić.
 
 
Żyd
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-09, 19:33   

ShadowLady86 napisał/a:
Masz na myśli Nowy Testament? Fakt, przedawnił się trochę. Tylko skąd tylu Chrześcijan naśladujących Jezusa? Żył on wszak 2000 lat temu i mógł się trochę przedawnić.


Nie to chciałem powiedzieć, że się przedawnił tylko niektórzy twierdzą np, że najlepszą formą ewangelizowania jest chodzenie po domach.
Skoro pierwsi Chrześcijanie tak robili to jest to najwłaściwsza forma.
Wychodząc z takiego założenia to powinniśmy np. mąke ręcznie mleć, młócić cepami itp. jak w tamtym czasie to robiono bo pewnie też to jest najwłaściwsze.
Obecnie informację można w kilka sek. rozpropagować milionom ludzi np. przez masmedia bez zdzierania obcasów ;-)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-17, 21:43   

tropiciel napisał/a:
zaprowadzenia na Ziemi oczekiwanego Królestwa Bożego.


To jest bardzo dziwne. Jak można oczekiwać takiego czegoś. Bez sensu to jest. Kurcze, życie wieczne... :-D


(offtop z Tropicielem wydzieliłem i przeniosłem do osobnego wątku - zapraszam tam do kontynuowania - Dezerter
http://biblia.webd.pl/for...ac80f48d965eef1
tu wracamy do Darwinizmu szeroko pojętego )
Ostatnio zmieniony przez Dezerter 2014-04-21, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-05-08, 20:00   

Polecam :

http://bioslawek.wordpress.com/author/bioslawek

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/2

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/3

__________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-05-20, 10:06   

tropiciel napisał/a:
Polecam :

http://bioslawek.wordpress.com/author/bioslawek

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/2

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/3

__________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com


Wydaje mi się, że Kolega raczy sugerować, że budowa ciała ludzkiego jest tak skomplikowana, że ktoś musiał to wszystko zaprojektować.
No ale przecież Bóg jest jeszcze bardziej skomplikowany, a nikt Go nie projektował :->
No chyba że Kolega uznaje Boga za twór mniej złożony od człowieka 8-)
W każdym razie ja nadal twierdzę, że pochodzę od małpy.
Oczywiście gdyby Kolega wolał być stworzony przez Boga, to nie ma sprawy, niech tak będzie.
Życzę smacznych bananów :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-05-21, 20:30   

Cytat:
W każdym razie ja nadal twierdzę, że pochodzę od małpy.


Osobiście bardzo współczuję

__________________________________

http://www.inteligentny-p...teorii-ewolucji
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-05-22, 06:40   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
W każdym razie ja nadal twierdzę, że pochodzę od małpy.


Osobiście bardzo współczuję

__________________________________

http://www.inteligentny-p...teorii-ewolucji


Dzięki za współczucie :-)
Nieosobiście też potrafisz współczuć, czy tylko osobiście ?
Ale, ale ... mówisz, że ktoś musiał zaprojektować człowieka, bo człowiek jest bardzo skomplikowany i nie mógł powstać bez projektanta ?
A Bóg mógł powstać bez projektanta, czy nie ?
:->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-05-24, 05:22   

BoaDusiciel

Tym wszystkim, którzy mówią o zaprojektowaniu Boga poradziłbym, by zapisali się na jakiś elementarny kurs wiedzy na ten temat, bo zdradzają, że nawet nie rozumieją podstawowych pojęć takich jak Bóg. A to forum to nie przedszkole !

_________________________________________

http://bioslawek.wordpress.com/author/bioslawek

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/2

http://bioslawek.wordpres...ioslawek/page/3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11