Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
I Bóg odpoczął
Autor Wiadomość
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-26, 19:29   

Jachu napisał/a:
Listek napisał/a:
Jachu napisał/a:
To w Szabat można było żniwować.?

To nie były żniwa .To było zebranie jednego snopka pierwocin na polecenie Boga.

Pozdrawiam

Nie kombinuj Listku,nie kombinuj. Szabat,to Szabat,sam go zachwalasz
i o nim wciąż piszesz idealizując go,a tu taka "wtopa" :-D

Tez Cię pozdrawiam.

Przegrałeś ;-)

Listek 

Wysłany: 2014-02-26, 19:33   

Jachu napisał/a:
Listku,nie kombinuj. Szabat,to Szabat,

A co rozkaz Boży to rozkaz

Pozdrawiam Jachu.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2014-02-26, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-02-26, 19:38   

Listek napisał/a:
Kpł 23,2 Oto czasy święte Pana, na które będziecie wzywać ich zwołaniami świętymi, to są moje czasy święte! (3) Przez sześć dni praca będzie wykonywana, ale siódmego dnia jest uroczysty szabat, jest zwołanie święte, nie będziecie wykonywać w tym dniu żadnej pracy - to jest szabat dla Pana we wszystkich waszych siedzibach.

No właśnie dlatego tak się śpieszono ze zdjęciem Jezusa z krzyża,aby Go pochować jeszcze zanim sie zacznie Szabat. Bo Szabat Listku zaczyna się wieczorem,-od zachodu słońca.
Kązdy dzień u Żydów zaczynał się od wieczora,a następny też zaczynał się wieczorem. Zatem dzień Zmartwychwstania Pańskiego jest opisany tak:

Łuk. 24:1
1. A pierwszego dnia po sabacie bardzo rano przyszły do grobu, niosąc rzeczy wonne, które były nagotowały i niektóre inne z niemi;
(BG)

1 Kor. 15:20
20. Lecz teraz Chrystus z martwych wzbudzony jest i stał się pierwiastkiem tych, którzy zasnęli.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Eliot 

Wysłany: 2014-02-26, 19:54   

Rethel napisał/a:
AEliot napisał/a:
A jakżeś to wyliczył, że zaczynała się rano?

Pomijając starożytne rachuby dnia i nocy (to ważne)
to sam poemat o stworzeniu przecież o tym mówi!
Jak można tego nie wiedzieć... :mysli:

I Bóg przemówił: „Niech powstanie światło”. Wtedy powstało światło. Potem widział Bóg,
że światło jest dobre, i Bóg oddzielił światło od ciemności. I Bóg zaczął nazywać światło
Dniem, ciemność zaś nazwał Nocą. I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień pierwszy.

Dalej idzie opis dnia drugiego.

Dzień się kończy nad ranem i zaczyna następny.
Tak też żydzi liczyli godziny - po staremu.

My liczymy po naszymu, od północy i
nie widzę przeszkód by tak obchodzić.
Jak ktoś się bardzo uprze, może sobie
obchodzić w trzech systemach od piątku
wieczór do niedzieli rano... :crazy:

No nie bardzo mi się to zgadza.
Opis z Genesis informuje nas o powołaniu do istnienia kolejnych tworów Bożych, po czym następuje podsumowanie danego dnia. To podsumowanie rozpoczyna się od zwrotu "nastał wieczór". Wg mnie właśnie ów wieczór stanowił początek danego dnia.
Tak to widzę.
Ponadto, jak powszechnie wiadomo Żydzi postrzegali tę sprawę analogicznie.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Henryk 

Wysłany: 2014-02-26, 20:11   

AEliot napisał/a:
Wg mnie właśnie ów wieczór stanowił początek danego dnia.
Tak to widzę.

No patrz!
I Tu nasze poglądy też są tożsame. :xhehe:

Listek 

Wysłany: 2014-02-26, 20:14   

Jachu napisał/a:
śpieszono ze zdjęciem Jezusa z krzyża,aby Go pochować jeszcze zanim sie zacznie Szabat

Miedzy zdjęciem z krzyża a zmartwychwstaniem Jezusa upłynęły 3 noce i 3 dni.

Pozdrawiam

Eliot 

Wysłany: 2014-02-26, 20:21   

Henryk napisał/a:
AEliot napisał/a:
Wg mnie właśnie ów wieczór stanowił początek danego dnia.
Tak to widzę.

No patrz!
I Tu nasze poglądy też są tożsame. :xhehe:

:-D
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 00:28   

AEliot napisał/a:
No nie bardzo mi się to zgadza.
Opis z Genesis informuje nas o powołaniu do istnienia kolejnych tworów Bożych, po czym następuje podsumowanie danego dnia. To podsumowanie rozpoczyna się od zwrotu "nastał wieczór". Wg mnie właśnie ów wieczór stanowił początek danego dnia.
Tak to widzę.

Skoro jak sam piszesz, w podsumowaniu, wieczór stanowił początek
dnia pierwszego, to w którym dniu Bóg stworzył światło? w -1?

Schemat przecież jest wyraźny:
1. Bóg coś robi (za dnia)
2. Nastaje wieczór
3. Nastaje Ranek
4. Koniec dnia tego a tego.

Jakim cudem nie dość, że dzień się zaczyna wieczorem i kończy porankiem, to okres
przed wieczorem (przed początkiem) jest wliczany do tego dnia, skoro był wcześniej?

Poza tym, jeżeli skryba był tak nielogiczny jak ty, to czemu przy dniu
siódmym nie napisał, o jego początku, tylko przeszedł od razu do Edenu?
Czyżby dzień siódmy się nie zaczął? :roll: skoro się nie zaczął, to czemu
jest jego opis - że Bóg tamtego dnia odpoczął? czy odpoczywał w dniu,
którego nie było, bo się nie zaczął? :crazy:

Listek 

Wysłany: 2014-02-27, 08:18   

3 NOCE : pierwsza noc (ze środy na czwartek), druga noc (z czwartku na piątek), trzecia noc (z piątku na sobotę)

3 DNI : pierwszy dzień to czwartkowy dzień, drugi to piątkowy dzień, trzeci to sobotni dzień

Ze względu na znak Jonasza i dosłowne ok 72 godziny, wynika,że Jezus zmartwychwstał w sobotę, tuż przed końcem szabatu, bo wtedy mijały ok 72 godziny od złożenia ciała w grobie. Niewiasty gdy przyszły do grobu już nie zastały ciała.

Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce." - Mateusz 12:40

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-02-27, 10:41   

To trochę trudne do ogarnięcia,ale może pod rozwagę warto rozpatrzeć i taki materiał:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1993_2_05.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2014-02-27, 11:19   

Jachu napisał/a:
warto rozpatrzeć i taki materiał:

Bardzo dziękuję za wykład.Choć nadal pozostaję przy tym,że Jezus zmartwychwstał pod koniec trzeciego dnia,przed końcem szabatu, to jestem pod wielkim wrażeniem słów na temat Jerozolimy:

Cytat:
Słowem: „Serce Ziemi” to miejsce, które umożliwi światu myślenie i rozsądzanie się. W takim znaczeniu sercem Ziemi może być tylko Jerozolima: „Bo Zakon z Syonu wyjdzie, a słowo Pańskie z Jeruzalemu – Mich. 4:2.

,,W nieco szerszym znaczeniu Jeruzalem oznacza całą ziemię, która od czasów Abrahama była areną najważniejszych – z Boskiego punktu widzenia – wydarzeń. Tam zawarte były najważniejsze przymierza między Bogiem i człowiekiem; tam dane było Prawo; tam powstała księga Boskich objawień – Biblia; tam dokonało się odkupienie ludzkości; tam też odbędzie się wielki sąd czasów ostatecznych, gdy narody zgromadzone przeciwko Jerozolimie doświadczą na własnej skórze potęgi Wiekuistego Boga.
Zaiste Jeruzalem i ziemie wokół niego leżące godne są miana „Serce Ziemi”. Tak jak życiodajny organ pompuje krew, dostarczając energii całemu organizmowi, tak w Jerozolimie bije serce Ziemi
.

Jachu, bardzo,bardzo dziękuję

Pozdrawiam

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2014-02-27, 12:45   

Listek napisał/a:
Jachu napisał/a:
warto rozpatrzeć i taki materiał:

Bardzo dziękuję za wykład.Choć nadal pozostaję przy tym,że Jezus zmartwychwstał pod koniec trzeciego dnia,przed końcem szabatu,

No to Ty Listek piszesz niezgodnie z Biblią :-)
Jeżeli podpinasz rzekome wydarzenie Jonasza z trzema dniami i nocami do wydarzeń ze śmiercią Jezusa i jednocześnie uważasz, że zmartwychwstanie miało miejsce jeszcze pod koniec sabatu, to kiedy Jezus został ukrzyżowany?
W świetle Biblii był to dzień Przygotowania, co jednoznacznie objaśnia się, że był to piątek.

Mówiąc Panowie całkiem poważnie, to jak się odniesie proroctwo Jonasza do wydarzeń ze śmiercią Jezusa, to zamiast ta scena się uwiarygodniać, sama czyni się podejrzaną, a piszący stają się niewiarygodni.
Tak to bywa, kiedy jest się nadgorliwym :-)

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2014-02-27, 13:08   

RN napisał/a:
Jeżeli podpinasz rzekome wydarzenie Jonasza z trzema dniami i nocami do wydarzeń ze śmiercią Jezusa i jednocześnie uważasz, że zmartwychwstanie miało miejsce jeszcze pod koniec sabatu, to kiedy Jezus został ukrzyżowany?

W swoim czasie w temacie Święty Dzień a Dekalog toczyła się podobna dyskusja. Moim zdaniem z Biblii wynika, że Jezus umarł w środę, a zmartwychwstał przed końcem sabatu cotygodniowego. Zainteresowanych odsyłam do TEGO postu.

Cały trik polega na tym, że w tzw. wielkim tygodniu były dwa sabaty. Jeden świąteczny (czwartek 15 Nisan) i jeden cotygodniowy (sobota 17 Nisan).

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 13:13   

ShadowLady86 napisał/a:
Cały trik polega na tym, że w tzw. wielkim tygodniu były dwa sabaty. Jeden świąteczny (czwartek 15 Nisan) i jeden cotygodniowy (sobota 17 Nisan).

A czy ktoś to policzył uczciwie z kalendarzem w ręku?

ShadowLady86 
Administrator

Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wysłany: 2014-02-27, 13:46   

15 Nisan wypadał w czwartek, a 17 Nisan w sobotę między innymi w 31 r.n.e Chrystus musiał urodzić się przed marcem-kwietniem 4 r.p.n.e (śmierć Heroda). Musiał też działać za panowania Tyberiusza i w czasie urzędowania Piłata. Rok 31 pasuje do wszystkich założeń. Nie biorę pod uwagę owego spisu ludności organizowanego rzekomo przez Kwiryniusza, bo ma on wątłe podstawy historyczne.

Co do Biblii - to zapraszam do postu zalinkowanego powyżej.

Odpowiedz do tematu