Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżdziec na białym koniu
Autor Wiadomość
tessa

Wysłany: 2007-01-06, 13:20   

mirek napisał/a:
werset ten nic o czymś takim nie mówi, że koronę dostał od Boga. To wymysł Straznicy aby potwierdzić swoją niebiblijną naukę o roku 1914 i że Jezus jest właśnie tym pierwszym jeźdźcem apokalipsy co nie jest prawdą ze względu na argumenty przedstawione w wątku, do którego link podałem wcześniej. Jest on symbolem fałszywych proroków i sprytnie podszywa się pod Jezusa!

Przypominam to, co kiedyś napisała kesja:

Ap 6:2 Bw "I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać."
Ap 13:7 Bw "I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."

Kim jest ten zwycięzca, który zwycięża przez walkę ze świętytmi? No i ma koronę na głowie - dlaczego? Co to za król. Może tego świata? Diabeł też nosi koronę i nie dostał jej od Boga.

Na temat korony proponuję zajrzeć do wątku:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=963

A to że piszę do ciebie, to chcę ci otworzyć oczy! Myślę, że kiedyś mi za to podziękujesz.

Ty Mirku chyba nie czytasz kontekstu danej wypowiedzi.Kontekst Objawienia 13:7 wyrażnie wskazuje o kim jest mowa.Jest mowa o bestii ,a kim jest bestia? Bestia nie oznacza fałszywych proroków,tylko system polityczny tego świata.Objawienie 13;1-2
Brak dokładnego zrozumienia całej Biblii prowadzi do błędnych wniosków.

mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-07, 04:18   

tessa, czy czterej jeźdźcy apokalipsy to literalne osoby? Nie! To dlaczego mówisz, że pierwszy przedstawia Jezusa? Skoro to symbole plag czasów końca, to jeżdziec na białym koniu obrazuje fałszywych proroków (nawet barwa konia oznacza, że podszywa się pod prawdziwego Chrystusa), jeździec na koniu czerwonym obrazuje wojny, na koniu czarnym - głód a na zielonym - zarazy. To były znaki czasów końca, o których mówił Jezus. Czy to tak naprawdę trudno skojarzyc?

Mickey
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-15, 00:31   

Jezdziec na białym koniu to zdecydowanie Pan Jezus po zwyciestwie na krzyzu, zaś jezdziec na czerwonym koniu to Szatan, ktory posluguje się mieczem(Słowem Bozym-fałszywe doktryny)i ktory otrzymal moc (przejęcie Kosciołow) w czasie Wielkiej Udręki(2Tes2:3).Pozostale dwa konie to rządy Szatana w okresie Wielkiej Udręki nad wszystkimi nie zbawionymi-głod,smierć i piekło to sąd Boży przy użyciu Szatana. W interpretacji Jezusa (jeżdżca na białym koniu)powinien ci pomoc następujący wers:"Potem ujrzalem niebo otwarte:a oto biały koń, a Ten co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a na Jego głowie wiele diademow. Ma wypisane imię, ktorego nikt nie zna procz Niego. Odziany jest w szatę we krwi skąpaną , a nazwano Go imieniem Słowo Boga." OBJAWIENIE 19:11-13
Słowo Boga zaś to Jezus Chrystus-Słowo,ktore się stało Ciałem i zamieszkało wśród nas-JAN 1:14

mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-15, 00:40   

Powiązanie to na pierwszy rzut oka jest atrakcyjne, lecz nie odpowiada kontekstowi naszego fragmentu. Jeździec tutaj jest jednym z czterech, wszyscy niosą oręż lub moc śmierci i zniszczenia jako wrogowie Stwórcy, a żaden z nich nie jest nazwany, poza czwartym - uosobieniem śmierci. W Obj 19:11-13 jeździec występuje sam, jest wyjątkowy i opisany tak dokładnie, że jego tożsamość nie ulega wątpliwości. Tutaj poszczególni jeźdźcy powiązani są z rozwojem sytuacji o katastrofalnych dla mieszkańców ziemi skutkach: tyrania, przelew krwi, głód, śmierć (wiersze 2, 4, 6, 8). Łuk, który niesie pierwszy jeździec, jest symbolem przemocy, korona oznacza despotyczną władzę, a biała maść konia wskazuje na podbój, natomiast fakt, że wyrusza jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać, wyraża jego pożądanie władzy i dominacji nad światem.

Jeszcze raz powtórzę pytanie: Czy ci czterej jeźdźcy apokalipsy to literalne osoby? Nie. Gdy porówna się wypowiedzi Jezusa o czasach końca, zawarte w Mat 24:3-13; Mk 13:3-13; Łk 21:7-19, gdzie Jezus mówił o fałszywych prorokach, wojnach, głodach i morach, to zauważy się podobieństwo do czterech jeźdźców apokalipsy. A zatem piewszy jeździec na białym koniu, wyposażony w łuk, symbolizuje fałszywych nauczycieli i proroków. Drugi jeździec z wielkim mieczem na koniu czerwonym to bez wątpienia symbol wojny. Czarny koń - a więc barwy złowieszczej, niesie na sobie trzeciego jeźdźca z wagą w ręku, a więc symbolizuje głód. Wreszcie jeżdziec na zielonym (siwym) koniu to symbol śmierci i zniszczenia poprzez różne zarazy czy mory.

Jednak ten drugi jeździec na białym koniu to nie jest ten sam co pierwszy. Jego opis różni się znacząco od opisu pierwszego jeźdźca apokalipsy. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę: pierwszy jeźdżiec ma wieniec (koronę) i łuk, a drugi liczne diademy i miecz. Nie bez kozery pierwszy jeździec apokalipsy ma również biały kolor - podszywa się pod Jezusa, tak jak antychryst udaje Chrystusa.

Warto zastanowić się nad jeszcze jednym pytaniem: czy Jezus byłby jeźdźcem apokalipsy?

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-01-15, 17:23   

mirku masz racje

Nie wiem jak mozan pomylic tych dwuch jeźdźców .Izapierać sie prawdy jak Wielgus?

Ap 6:2 Bw "I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać."

Jakie jego IMIE? wymienione jest przy ostatnim koniu - ŚMIERĆ!

Ap 19:11 Bw "I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy."
Ap 19:14 Bw "I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior."

Jak mozna nie chcieć widzieć ,że to niejest TEN sam.

Tu ,gdzie mowa o Panu JAHszua ,jest zaznaczone ze ; nazywa sie WIERNY i Prawdziwu
O tym ,który wyszedł zwyciężać ,czytamy KTO ZWYCIEZA i Kogo - zwycieża ?
a Zwycieża w miare upływu Czasu własnie tym co wymienione
Wojna ,głód ,zaraza ,śmierc .

Nawet nie potraficie sie wstydzić ,ze mówicie fałszywie o Jezusie? :->

kesja 

Wysłany: 2007-01-15, 17:28   

Popatrzcie jaka jest róznica

Pierwszy Zwycieża - ŚMIERĆ
drugi
Sprawiedliwie Sądzi i Walczy.

tessa

Wysłany: 2007-01-15, 18:33   

kesja napisał/a:

Jeżdziec na białym koniu ma koronę na głowie.Kto i komu włożył koronę na głowę?
Psalm 2:4-6
"Ten,który zasiada w niebiosach będzie się śmiał :Jehowa będzie się z nich naigrywał .
Wtedy odezwie się do nich w swym gniewie i zatrwoży ich w żarze swego niezadowolenia ,mówiąc:
"Ja ustanowiłem mego króla na Syjonie mojej świętej górze."

Zatem Bóg uczynił Jezusa królem,tylko on ma godność nosić tą koronę ,wraz z 144000 .
Poza tym w Objawieniu 12:10 czytamy,że na początku Dnia Pańskiego Jezus objął włądzę królewską.
Jakie proroctwa się wtedy spełniły?
Rodzaju 49:10
"Nie oddali się berło od Judy ani laska rozkazodawcy spomiędzy jego stóp ,aż przyjdzie Szilo i jemu będzie się należeć posłuszeństwo ludów".
Zatem wedle Bożego zamierzenia prawdziwi chrześcijanie mieli być posłuszni Jezusowi.
Psalm 21:1-4
"Jehowo siłą twoją weseli się król i jakże bardzo chce się radować twoim wybawieniem!
Dałeś mu to ,czego pragnie jego serce i nie odmówiłeś życzeniu jego warg.Wyszedłeś mu bowiem na spotkanie z błogosłąwieństwami dobra i włożyłeś mu na głowę koronę z oczyszczonego złota".
Tym królem jest Jezus.Podobny opis mamy w Objawieniu 19:12 "na głowie jego wiele diademów".
Ten waleczny "król królów" jest rzeczywiściew zwycięzcą jak pisze Biblia,w odróżnieniu od fałszywych proroków,których czeka zagłada.

mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-15, 18:52   

Tessa, Jezus jako jeden ze znaków dni ostatnich wymienił fałszywych proroków. Który z jeźdźców ich obrazuje? Czyż właśnie nie nadaje się na niego jeździec na białym koniu? To właśnie bowiem pierwszy jeździec apokalipsy symbolizuje fałszywych proroków. Nie bez kozery jedzie na białym koniu, podszywając się pod Chrystusa. Jego zwyciężanie polega na tym, że powstaje coraz więcej fałszywych proroków, którzy zwodzą nawet wybranych mówiąc, że to oni są właściwą drogą do Boga. Przestrzegał przed nimi wielokrotnie Jezus. Zwycięża nadal, ponieważ tych proroków powstaje coraz więcej. Nie trzeba daleko szukać, bo jesteśmy sami tego świadkami w dzisiejszych czasach. Jednak jego zwycięstwo nie będzie trwało bez końca i kiedyś, podczas powtórnego przyjścia Chrystusa, zostanie mu położony kres.

A dlaczego Strażnica fałszuje też werset, który mówi o tym jeźdźcu na białym koniu?

Ap 6:2 Bg „I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.”

Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.”

Ap 6:2 Bw „I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Ap 6:2 Bp „I ujrzałem: Oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. Dano mu wieniec, a on, zwycięzca, wyruszył, by dalej zwyciężać.”

Ap 6:2 NS „I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył - zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.”

Ap 6:2 WH „και ειδον και ιδου ιππος λευκος και ο καθημενος επ αυτον εχων τοξον και εδοθη αυτω στεφανος και εξηλθεν νικων και ινα νικηση

Zauważmy, że werset w PNŚ różni się od innych przekładów. Sugeruje bowiem, że jeździec na białym koniu ma "dopełnić swego zwycięstwa". Jest to jednak niezgodne z tekstem greckim, który wyraźnie mówi, że jeżdziec "zwycięża" (bez żadnej sugestii, że jego zwycięstwo będzie dokonane).

W świetle nauk ŚJ zrozumiałe jest, dlaczego autorzy PNŚ znowu poprawili Biblię do swoich potrzeb. Skoro bowiem według nauki Strażnicy Chrystus powrócił w roku 1914, aby definitywnie odnieść zwycięstwo w wojnie Armagedonu, należało więc w powyższym fragmencie zasugerować tę myśl. Jednak, jak widzimy, nie taka jest wymowa tego wersetu. Jeżdziec na białym koniu to Antychryst, który miał pojawić się w czasach końca. Dopiero potem miał przyjść drugi raz Jezus Chrystus. Widać więc, jak spytnie Straznica zmieniła kolejność wydarzeń rozgrywających się na arenie światowej.

Oto jeszcze skan z KIT:

Jak widać wyrażenie "he might conquer" Strażnica oddaje poprzez "complete his conquest" zmieniając całkowicie sens tego wersetu. Strażnica bowiem że jeżdziec na białym koniu to Jezus Chrystus, który powrócił w roku 1914. Jednak dokładna analiza kontekstu tego wersetu pozwala wysnuć wniosek, że jest to Antychryst, który podszywa się pod niego. W taki to więc sposób oszuści z Brooklynu musieli dopasować biblię do swoich ludzkich nauk. Oj nieładnie :-(

tessa

Wysłany: 2007-01-15, 19:31   

mirek napisał/a:
Ap 6:2 Bg „I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.”

Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.”

Ap 6:2 Bw „I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Ap 6:2 Bp „I ujrzałem: Oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. Dano mu wieniec, a on, zwycięzca, wyruszył, by dalej zwyciężać.”

Czy z tych wersetów wynika,że jeżdziec na białym koniu miał przegrać?

kesja 

Wysłany: 2007-01-15, 20:47   

tessa
Jeździec na białym koniu miał korone iii?
Wiele jest opisu gdzie wystepuje korona- wieniec- tiperet
Jest korona- keter A tej nikt nie ma z wymienionych.
W temacie o koronach diademy to gwiazdy i jest tez wieniec-zr bukiet? dla zwycięscy który biegnie.
>>>>>
Zastanawiasz sie nad tym kto dał mu wieniec? przeciez ma swoich aniołów.
A jeśli sam YHWH? pamietasz jak zapytał ; kto zwiedzie Ahaba?
i wystapił duch zwodniczy i powiedział ja go zwiode.
Wszystko sie dzieje z Woli Najwyzszego.
Czytałas też że szatan przybiera postać Anioła Światła- za czyja zgoda?
JAHszua jest Królem i to nie ulega wątpliwości ,tylko dlaczego ten tu na białym koniu ,który Zwyciża a nauczono cie że to Jezus.Dlaczego zanim podąża jako zwycięstwo wojna głód zaraza śmierć- ZASTANÓW SIE!!1

Ten Zwycięsca bedzie zwyciężał do konca dopóki nie nadjedzie na BIAŁYM KONIU z tysiącami świetych WIERNY I Prawdziwy i połozy KRES .
>>>>
Dołączyłaś wersety które nijak sie maja do tego z łukiem- tęczą ? jesli miał strzały to w kogo celował?
Nic z tego co podajesz nie pasuje do tego.
Niesmuć sie nie ty jedna tak wierzysz ja też tak wierzyłam ,ale rozważyłam i uznaje to za zwiedzenie ,Czy świadome czy nnie nie wiem Ale teraz jest Czas na naprawę.

Uświadom sobie ,ze ten jeździec zdobył sobie zaufanie wiernych ku ich własnej zgubie.
To Rzym jedzie na tym koniu.

tytus wkroczył do Jerozolimy na białym koniu wjechał do Światyni zbeszcześcił ja ,I Żburzył
i tak sieje śmierć po dziś dzień.

tessa

Wysłany: 2007-01-16, 15:15   

Rzym jako państwo przestało istnieć na długo przed rozpoczęciem Dnia Pańskiego ,o którym pisze Jan w Objawieniu.Zatem błędna jest twoja interpretacja,że jeżdziec to Rzym.
.

kesja 

Wysłany: 2007-01-16, 17:55   

tessa napisał/a:
Rzym jako państwo przestało istnieć na długo przed rozpoczęciem Dnia Pańskiego ,o którym pisze Jan w Objawieniu.Zatem błędna jest twoja interpretacja,że jeżdziec to Rzym.
.

Mylisz sie Roma zmieniała sie w Watykan .Watykan to ostatni koń na którym jedzie śmierć
Mesjasz Ucisku -Trwogi.

to jest własnie ta przemiana koni ,której ty nichcesz widzieć.

tessa

Wysłany: 2007-01-16, 19:26   

kesja napisał/a:

Mylisz sie Roma zmieniała sie w Watykan .Watykan to ostatni koń na którym jedzie śmierć
Mesjasz Ucisku -Trwogi.

Watykan ,to nie Rzym.Watykan to państwo kościelne,a jeżdziec na białym koniu nie ma nic z nim wspólnego.Religia katolicka,którą reprezentuje Watykan ,dziś jest w odwrocie.Na zachodzie kościoły pustoszeją ,brak jest powołań kapłańskich,wiernych zwabia się do kościoła organizując rózne imprezy ,nawet komercyjne i rozrywkowe.
W Biblii symbolem religii fałszywych jest Babilon Wielki ,a nie jeżdziec na białym koniu.
Księga Apokalipsy obnarza cudzołóstwo duchowe kościoła ,który uprawia rozpustę duchową z królami ziemi.

kesja 

Wysłany: 2007-01-17, 13:58   

tessa napisał/a:
kesja napisał/a:

Mesjasz Ucisku -Trwogi.

Watykan ,to nie Rzym.Watykan to państwo kościelne,a jeżdziec na białym koniu nie ma nic z nim wspólnego.Religia katolicka,którą reprezentuje Watykan ,dziś jest w odwrocie.Na zachodzie kościoły pustoszeją ,brak jest powołań kapłańskich,wiernych zwabia się do kościoła organizując rózne imprezy ,nawet komercyjne i rozrywkowe.
W Biblii symbolem religii fałszywych jest Babilon Wielki ,a nie jeżdziec na białym koniu.
Księga Apokalipsy obnarza cudzołóstwo duchowe kościoła ,który uprawia rozpustę duchową z królami ziemi.

Tytus wjechał na białym koniu Rzym był agresorem ciemięzycielem Mesjaszem Ucisku
tak to Babilon duchowa śmierć co nie przeszkadza smierci cielesnej.
Wierz sobie jak chcesz , co mi tam ,ale nie kłam .
Jeździec na białym koniu nie jest JAHszua . :prosze:

Mickey
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-27, 00:09   

„I ujrzałem : oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk . I dano mu wieniec, i wyruszył jako
zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać”. Ap. 6:2
Powtórzę jeszcze raz: jeżdżiec na białym koniu to nikt inny jak Pan Jezus – Słowo Boże ( Ap. 19:11),
które idzie w świat po ofiarze Chrystusa na krzyżu (Mk. 15:17) aby zapewnić swoim wybrańcom
wieniec sprawiedliwości (2 Ti. 4:8), czyli wieniec chwały (1P. 5:4), którym jest wieniec życia (wiecznego,
Jkb. 1:12).
Sprawiedliwość świętych (wybrańców) reprezentowana jest przez biały kolor (Dn. 11:35, 12:10,
Ap. 3:4,3:18, 6:11, 7:14, 19:8,14), która rodzi się poprzez sprawiedliwość Jezusa Chrystusa (Dn. 7:9,
Mt. 17:2, 28:3). Biblia jest książką duchową (1Kor. 2:13) z ukrytym przekazem w formie przypowieści,
zawierających głębię duchową przeznaczoną dla wybrańców Bożych poprzez Ducha Świętego (Mk. 4:34,
1Kor. 2:7,10).
Słowo „koń” odnosi się do stanu ducha, podczas gdy Chrystus reprezentuje Ducha sprawiedliwości
i czystości (Ef. 5:9), Jego wybrańcy zaś (po otrzymaniu Duch Świętego) nazywani są dobrymi
(sławnymi) końmi (Zech. 10:3).
Koń czerwony, czarny i siwy (trupio blady) odnoszą się do nieczystego ducha Szatana, którego Bóg
używa do wymierzania sądu nad niewybrańcami (samozagłada zilustrowana na przykładzie Judasza czy
szarańcza wymierzająca szkody ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach, Ap.9:3,4).
Zbawieni wybrańcy Boży przekazując ewangelię życia poprzez Słowo Boże innym wybrańcom,
pokonują Szatana, który trzyma wszystkich niezbawionych w swojej niewoli duchowej. Innymi słowy,
przynoszą oni pokój w Chrystusie (Jan 14:27, 16:33, Dz. 10:36, Rz. 10:15).
Ponieważ Bóg (Słowo Boże) ma dwa oblicza (dwusieczny miecz, Heb.4:12), gdzie Jego łaska przezna-
czona jest dla wybrańców a Jego gniew dla niewybrańców, Pan Jezus jest Bogiem pokoju (tylko
względem Swoich ludzi),”który zetrze Szatana” (Rz. 16:20), podczas gdy Szatan reprezentuje wszystkich
niezbawionych.
Zasadniczą różnicą pomiędzy pierwszym jeżdżcem (Zwycięzcą Panem), a następnym jeżdżcem (-cami)
jest fakt, że drugi jeżdżiec na koniu czerwonym (kolor czerwony łączy się w języku hebrajskim m.in. z imieniem „Esau”,który jest obrazem Szatana/niewybrańców, Rz. 9:11 lub w bezpośrednim języku
z Wielkim Czerwonym Smokiem, Ap.12:3) wyruszył „aby odebrać ziemi pokój”. Widzimy więc
ewidentny kontrast.
Szatan nie może pokonać Szatana gdyż „Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam z sobą jest skłócony,jakże
się więc ostoi jego królestwo?” Mt. 12:26
Nie możemy się tym sugerować, że śmierć i zniszczenie są głównym wątkiem Apokalipsy 6 (wybrańcy
Boży, których dotyczy zbawienie stanowią jedynie „Resztę”, Rz. 9:27). Bez zbawienia, czyli „pokonywania”
nie byłoby możliwe aby wybrańcy z ery Kościołów („wczesny deszcz”) otrzymali „białe szaty” (Ap. 6:11),
czyli odzienie zbawienia w Chrystusie (Iz. 61:10).
Podobny wątek zachowanej proporcji 1:4 (koń biały versus 3 konie), znany jest w Biblii, jak np. rzeka
Piszon w Ogrodzie Eden versus 3 pozostałe rzeki, czy też nasienie zasiane na dobrej ziemi versus 3 inne
nasiona.
Pozostają jeszcze 2 zasadnicze pytania : Dlaczego Jezus używa łuku, i dlaczego Zwycięzca wyruszył
by [ jeszcze] zwyciężać (dosłownie aby móc zwyciężyć)?
Otóż łuk, czy miecz, symbolizują Słowo Boże za pomocą którego Bóg zbawia lub osądza w zależności od przeznaczenia. Są to synonimy, które mogą być stosowane wymiennie (Ps. 7:11-12, 45:3-7). Ponieważ
Bóg wysługuje się Jego wybrańcami („transmiterami”) do przekazu Ewangelii Pokoju, pozwala nam to
zrozumieć dlaczego David nakazał uczyć dzieci judzkich (symbolizujących wybrańców) strzelać z łuku
(2Sam.1:18).
Interesującym jest także, że hebrajskie słowo „łuk”(qeshet) odnosi się zarówno do łuku jako broni jak
i łuku jako tęczy, zaś tęcza jest znakiem (nowego) przymierza wiecznego między Bogiem a Jego wybrańcami
(Rdz. 9:13,14,16, Heb. 8:10). To przymierze jest symbolizowane w zawarciu przyjażni między Davidem
a Jonathanem (1Sam.18:3-4)
Słowo „łuk” wiąże się również z otrzymanien „podwójnej porcji” przez Józefa (Rdz. 48:22), co z kolei
doprowadza nas do odpowiedzi na drugie zadane pytanie. Zarówno „podwójna porcja” jak i „zdobywanie”
wiążą się z dwoma programami zbawienia („deszczami”- Dz.14:17, Jkb.5:7) : jeden to „wczesny deszcz”
(144 000 „pierwocin”, Ap.14:1,4), a drugi to „póżny deszcz”(„wielki tłum”, Ap.7:9).
Zakończenie ery Kościołów („ohyda spustoszenia”-sąd nad Kościołami) przypada na czas Wielkiej Udręki
(Mt. 24:15), kiedy Bóg rozpoczyna drugi program zbawienia („według zasady, „Tak ostatni będą pierwszymi,
a pierwsi ostatnimi”, Mt.20:16). Odpowiednikiem 144 000 są dusze pobitych dla Słowa Bożego , którzy
otrzymali białe szaty (Ap.6:9-11), zaś odpowiednikiem „wielkiego tłumu” z całego świata, ich bracia,
„którzy mają być pobici jak oni” (Ap. 6:11), czyli ci, którzy wyszli z ucisku wielkiego (Wielkiej Udręki)
i obmyli szaty swoje i wybielili je w krwi Barankowej (Ap. 7:14). Tak więc zwrot, „by [jeszcze] zwyciężać”
odnosi się do „póżnego deszczu”, w którym obecnie się znajdujemy (data jest ukryta w wersie, Dn.12:11
z przeznaczeniem dla „mądrych”/wybrańców) i który prowadzi do końca świata, gdyż bezpośrednio po
Wielkiej Udręce wszystkie pokolenia ziemi ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach
niebieskich z mocą i z chwałą wielką (Mt. 24:30).
Pan Bóg jest zbawcą ludzi w czas ucisku, kiedy zrodzeni z Boga zwyciężą świat (1J. 5:4-5), czyli
Bestię/Szatana (Ap. 17:14), jadąc na białych koniach (Ap. 19:14, 19-21). Jest to absolutne zwycięstwo
Chrystusa:
„To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku (udręki) ,ale odwagi.
Jam zwyciężył świat. Jan 16:33
„Kto ma uszy , niechaj słucha.” Mt. 11:15
„A gdyby ktoś tego nie uznał (to zignorował), sam nie będzie uznany (niech będzie ignorantem) 1 Kor.14:38
„Bogu niech będą dzięki za to , że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,”
1 Kor. 15:57
„Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście zostali poddani próbie, a znosić będziecie ucisk (udrękę) przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do
śmierci, a dam ci wieniec życia.” Ap. 2:10.

Odpowiedz do tematu