Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w niebie będzie podział na płeć?
Autor Wiadomość
Damian 

Wyznanie: rzymskokatolickie
Wysłany: 2014-05-17, 16:55   Czy w niebie będzie podział na płeć?

Witajcie kochani! Bardzo mnie zastanawia to, czy w niebie będzie podział na mężczyzn i kobiety, czy też wszyscy, jak aniołowie, będziemy jednej płci. A zastanawia mnie to dlatego, bo po śmierci piękno naszych ciał będzie odbiciem naszej świętości za życia. Im ktoś był świętszy, tym będzie piękniejszy w niebie. I tak najpiękniejszy jest Jezus i Maryja, potem (na przykład) św. Franciszek, św. Katarzyna ze Sieny, św. Dominik, św. Faustyna itd. I to jest sprawiedliwe i zrozumiałe. Natomiast przestaje to być dla mnie zrozumiałe, jeżeli założy się, że w niebie będzie nadal podział na płeć. No bo wiadomo, że dla mężczyzn piękne są kobiety i odwrotnie. Jak więc dla mężczyzny w niebie może być piękny św. Franciszek? Albo dla kobiety św. Katarzyna? Za każdą wyrażoną i uargumentowaną wypowiedź będę bardzo wdzięczny.

jfs300 
+miecz ducha

Wyznanie: Chrześcijanin (KRK), antyfanatyk.
Wysłany: 2014-05-17, 20:30   

Damian każdy jest piękny na swój sposób (ma swój kolor) , w niebie to bedzie mozna dostrzedz bez problemu, nie będzie niegodziwości i ślepoty
Napisano:

Mt 22-30
Cytat:
Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie

Więc nie będzie tez pogoni za tym ''jedynym pięknem"
Tylko boży człowiek dostrzeze piękno wszędzie.
Nie bedzie też uprzedzeń do płci przeciwnej i strachu np przed grzechem sodomskim bo nikt go nie będzie chciał popełnić ani miał skłonności takze oskarżenia o ewetntualne nie bedzie czuł wstrętu tylko będzie tego pewny ( czyli nie bedzie tz musiał oglądać tych co to popełniają i sie tego wystrzegać)
Ogólnie mowiąć teraz przez to ze szatan krąży musimy takich rzeczy się wystrzegać grzechu (co jest konieczne na TEJ ziemi)
ale jednocześnie zacieśniamy nieraz pojęcie miłosci jedynie
do spraw damsko męskich.

Tak bynajmniej każe dedukować logika, a jak będzie naprawde to jeszce sie okaże.

Damian napisał/a:
Bardzo mnie zastanawia to, czy w niebie będzie podział na mężczyzn i kobiety, czy też wszyscy, jak aniołowie, będziemy jednej płci

Nie wiadomo tak na 100% ale chyba tak bo jak był raj na ziemi(przed grzechem) to był podział na płci
Adam został stworzony jako mężczyzna, Ewa jako niewiasta.
To czego nagle miałoby byc całkiem co innego?

Ps. Sory jeśli troche zamotałem

Chrześcijaninie, zawsze zastanów się czyją ewangelię głosisz: chrystusową czy własną - zaradczą.

W raju znalazło się drzewo poznania "głuchoty".

Listek 

Wysłany: 2014-06-20, 12:51   

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10096

mariusz120 
Banita

Wyznanie: wierze że ludzie są fałszywi :-)
Wysłany: 2014-06-30, 00:24   

Raczej kobieta zbawiona nie staje się męzczyzną.. :roll:
Przeobrazenie ciała...przeobrazenie płci :-D to by było ciekawe :-P
niebanskie transy.. :lol:

Odpowiedz do tematu