Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwazania nihilistyczne
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 03:08   rozwazania nihilistyczne

Cytat:
Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą

Co zrobić
Niektorzy są pewni swej wizji Chrystusa, ale to właśnie TEN ICH moze być tym fałszywym i gdy nadejdzie zwiedzie. Z przenajświętszych interpretacji zborów , kościołów. Wszystko moze okazać się na marne.
Niektorzy wierzą w literę ale fałszywy Chrystus moze znać nowy i stary testament.
I manipulować WIEDZĄ do woli
moze potępiać - jako 'anioł' apokalipsy i zbierać rzeszę swą do piekieł
Moze być rozmodlonym ,moze propagować wolność , niestety wszystko na marne...
Cytat:
Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.

Jak sie przed tym ustrzec wogóle zeby nie podlegnąć fałszywemu Chrystusowi, lub co gorsza...nie odtrącić prawdziwego.
Chyba dochodze do poziomu Sokratesa

Wiem ze nic nie wiem ;-)

Jednak jest jedno światło nadziei, czy szatan potrafi podszywać się pod miłość? :->
Robił tak kiedys?
Czy potrafi okazać miłosierdzie swej ofierze?
Jak myślicie bylby zdolny do takich kroków?
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2014-03-05, 03:39   

Człowiek potrafi nie okazać. Sam bywa nie lepszy chyba a może i gorszy od rzeczonego szatana.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 13:01   

Dżej napisał/a:
Człowiek potrafi nie okazać. Sam bywa nie lepszy chyba a może i gorszy od rzeczonego szatana.

Masz racje nie okazuje bo np
- nie rozumie o co chodzi
- słucha podszeptów
- sam sobie nie potrafi wybaczyć więc i innym tez nie
ale wszystko to do ucha szepce szatan trzyma ofiarę i nie puszcza:(
Wszyscy mamy inny kształt a sztan każe nienawidzic kształtu drugiego tylko go formować według swego widzimisie
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 14:35   Re: rozwazania nihilistyczne

jfs300 napisał/a:
Jednak jest jedno światło nadziei, czy szatan potrafi podszywać się pod miłość? :->


Popatrz co głoszą loveliści na tym forum...
widać że diabeł majda ogonem we wszystkie strony...
Szatan, jak jest to wygodne, to zwodzi miłością, a nawet prawdą.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-03-06, 15:55   

jfs300 napisał/a:
ale wszystko to do ucha szepce szatan trzyma ofiarę i nie puszcza:(


jfs co rozumiesz pod slowem szatan...?
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-03-06, 15:58   

Rethel napisał/a:
Popatrz co głoszą loveliści na tym forum...
widać że diabeł majda ogonem we wszystkie strony...
Szatan, jak jest to wygodne, to zwodzi miłością, a nawet prawdą.


rethel tonacy brzytwy sie chwyta..?.. :-P

poza tym widze,,ze boli Cie to..ze Chrystus i jego uczniowie lovelizm szerzyli...w pzreciwienstwie do dzihadu...i krwawego odwetu...i innych wojenek w imie boga ;-)

jeszcze i poligami Ci sie w N.T zachciewa .. ;-)

oj islam ..islam..rethelku to twoje miejsce..
tyle ze Chrystusowi tam nie po drodze... ;-)
nie ten duch... ;-)
Ato - Miłości ty chodząca - nie łam regulaminu i przesadzaj z tym osobistym stosunkiem do Retchela (i wzajemnie :idea: ) - kochający was Dezerter
5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
Ostatnio zmieniony przez Dezerter 2014-03-06, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 21:43   

ata333 napisał/a:
jfs300 napisał/a:
ale wszystko to do ucha szepce szatan trzyma ofiarę i nie puszcza:(


jfs co rozumiesz pod slowem szatan...?

szatan zły duch , zwodnik(dezinformator),oskarżyciel i kusiciel.


Anioł , który oddalił się od Boga , był aniołem niosącym światło
Został strącony na ziemię za to ze pociągnął ludzi do grzechu
Teraz to światło wykorzystuje przeciw ludziom , moze podszyć się nawet pod najszlachetniejsze uczucia typu (prewencyjna) obrona niemowląt by podburzyć do stosowania zła na bliźnim.
Spójrz jak teraz ludzie (np Polacy) ''z rozsądku '' nie są dzietni bo mają strach ze nie utrzymają rodziny , ze nie dorównają standartom, podczas , gdy w innych krajach dzieci ubogie są szczesliwe , jak znajdą co do jedzenia i picia (poza skrajnym głodem w Somalii np gdzie juz i tego nie mają)

Szatan zwodnik potrafi pokazać na przykład obraz sąsiada ktory akurat zarabia 2000 i jego żona tyle samo miesięcznie i ma co jeść pić prąd wode itp ale dzieciaki są bite.
Potrafi takiego sąsiada pokazać ze to przez biedę są nieszczesliwe i dopóty nie bedzie matka i ojciec zarabiac conajmniej 3000 to nie beda mieć dzieci, bo właśnie tak to sobie wykalkulowali.
Szatan jest panem śmierci


Szatan kusiciel potrafi z najszlachetniejszych pobudek np miłosierdzie Boże zrobić furtke do grzechu. Człowiek na ktorego wylała się łąska Pańska , przyzwala sobie celowo na grzechy bo i tak tą łaskę otrzyma. Nie wie tylko ze sam sobie tym szkodzi....
Otoczenie ma go dosyć lub jego organizm zaczynają trawić złe przypadłości


Szatan oskarżyciel najgorsza bestia , ktora oskarża Ciebie i blizniego od czci i wiary w sprawach błachych kulturowych ze nie
Perfekcjoniści mają dość szatana , mysląc ze mają dość Pana Boga...
Bestia taka bluzni na nierządnicę (kościół), na ludzi niereligijnych,
ludzi wiary, oraz na bliznich na samego siebie i tak dalej i tak dalej
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9809


Dokładniej kim jest szatan napisał kiedyś tom68 (tak mw, bo inaczej rozumiem drzewo poznania dobra i zła i tak dalej ):
http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 21:54   Re: rozwazania nihilistyczne

Rethel napisał/a:
jfs300 napisał/a:
Jednak jest jedno światło nadziei, czy szatan potrafi podszywać się pod miłość? :->


Popatrz co głoszą loveliści na tym forum...
widać że diabeł majda ogonem we wszystkie strony...
Szatan, jak jest to wygodne, to zwodzi miłością, a nawet prawdą.


He he mają naprawdę dobre intencje, i nie są zli nawet jak merda, czasem subtelnie z lekkim oskarżeniem seksistowskim:P Wszak dostaliśmy nowe serca ale każdemu zdarza się pobłądzić
Nawet jak nie merdnie nie zdezinforumuje to straszyć umie i tym zwodzić
Prawde mowiąc nie ma takiego człowieka ktorego szatan by nie zwodził w jakimś tam stopniu . Nawet samego Chrystusa probował zwodzić, takze wiesz.
a on mu na to na przyklad:
Cytat:
Odrzekł mu Jezus: "Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".

gdy kazał skakać w przepasc a tak naprawde mieć satysfakcje ze Jezusa ''strolluje''
Bo Bóg tak czy tak by go obronił
ale Jezus twardy był


Natomiast ja miałem na myśli postac samego
Chrystusa , gdyby się objawił,to czy mógłby okazac miłosierdzie bliźniemu
Do tego stopnia jest zwodnikiem? Jak myslisz?

Jak tak to w takim razie jak go rozpoznać?
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 22:47   Re: rozwazania nihilistyczne

jfs300 napisał/a:
He he mają naprawdę dobre intencje, i nie są zli nawet jak merda, czasem subtelnie z lekkim oskarżeniem seksistowskim:P Wszak dostaliśmy nowe serca ale każdemu zdarza się pobłądzić
Nawet jak nie merdnie nie zdezinforumuje to straszyć umie i tym zwodzić
Prawde mowiąc nie ma takiego człowieka ktorego szatan by nie zwodził w jakimś tam stopniu .


Ale oni wyrzucili do kosza 95% Biblii.
Uznają jedynie to, co da się podłożyć
pod ichnie wyobrażenie.

Cytat:
Natomiast ja miałem na myśli postac samego
Chrystusa , gdyby się objawił,to czy mógłby okazac miłosierdzie bliźniemu
Do tego stopnia jest zwodnikiem? Jak myslisz?
Jak tak to w takim razie jak go rozpoznać?


Ja myślę, że Bóg by na to nie pozwolił. Po prostu.
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 23:03   Re: rozwazania nihilistyczne

Cytat:

Ja myślę, że Bóg by na to nie pozwolił. Po prostu.


To naprawde by była dobra wiadomość by była jednak, bo to co mnie trapiło, to ze odtrące prawdziwego Chrystusa gdy przyjdzie. Niepokoi mnie jednak to , ze Żydzi to zrozbili, nie poznali go :-(

A Apokalipsa i sam Chrystus nawet ostrzega przed fałszywymi namiestnikami , którzy podszyją się pod Chrystusa w czasach koncach jest to szczególnie grozne


Cytat:
Ale oni wyrzucili do kosza 95% Biblii.
Uznają jedynie to, co da się podłożyć
pod ichnie wyobrażenie.


Problem polega na tym , ze chcą tłumaczyć czasem ST w duchu Chrystusowym
W sumie tym sposobem czesto docierają do potężnego sensu i głębi Miłości Bożej w tym wszystkim
ale też czesto padają ofiarą
wyidealizowanych tłumaczeń, które stawiaja Pana Boga w takim swietle , ze albo jest taki albo jest zły do szpiku kości. Ja mam do tych tl. ogromny, dystans,juz wole swym rozumem ogarnąć aczkolwiek przyjmuję pewną symbolikę
np Jerycho = ciemność


Zobacz np tłumaczenie piekła w zbawienie.com
Ja sie odrazu zapaliłem gniewem to nie jest pozytywne tłumaczenie , choc nawet moze być prawdziwe ale czemu oskarża i stawia Boga w takim świetle??? Ze albo my mamy racje albo Bóg jest gorszy od szatana.

Przy koncu systemu rzeczy Bóg się objawi nam i musimy go zaakceptować takim jaki jest i swoje wszystkie wizje wsadzić do kieszeni.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-06, 23:05   

Rethel napisał/a:
Ja myślę, że Bóg by na to nie pozwolił.

A dlaczego pozwala na gwałcenie dzieci? Ma jakiś Boski plan? :-D
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 23:09   

Cytat:
To naprawde by była dobra wiadomość by była jednak, bo to co mnie trapiło, to ze odtrące prawdziwego Chrystusa gdy przyjdzie. Niepokoi mnie jednak to , ze Żydzi to zrozbili, nie poznali go


hehhe , dobra w sumie to pozwól ze sam sobie odpowiem na to pytanie bo chyba o czymś zapomniałem :P O tym co sam mam w opisie czyli Nowe przymierze:)

Cytat:
w dniu, gdym ich wziął za rękę,
by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej.
Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu,
przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan.
10 Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
11 I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego.

12 Ponieważ ulituję się nad ich nieprawością
i nie wspomnę więcej na ich grzechy.
13 Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia.



Choc teraz to nie pojęte dla nas , gdy przyjdzie Prawdziwy, poznamy Pana

AMEN
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 23:10   

nesto napisał/a:
Rethel napisał/a:
Ja myślę, że Bóg by na to nie pozwolił.

A dlaczego pozwala na gwałcenie dzieci? Ma jakiś Boski plan? :-D


a jest szatan na ziemi jeszcze ? czy już poszedl sobie
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 09:52   Re: rozwazania nihilistyczne

jfs300 napisał/a:
A Apokalipsa i sam Chrystus nawet ostrzega przed fałszywymi namiestnikami , którzy podszyją się pod Chrystusa w czasach koncach jest to szczególnie grozne


Jezus ostrzega przed fałszywymi pomazańcami, jakich ma być wieku. Nigdzie nie mówi o fałszywym Jezusie. To tłumaczenia na polski zniekształcają to, albo nie tłumaczcąc greckiego słowa, albo tłumacząc je na... herbrajski (!!!) i pisząc w dodatku z dużej litery. Każdy myśli, że skoro napisano Chrystus albo Mesjasz to chodzi o Jezusa. A tu chodzi o takich co będą podawać się za pomazańców, t.j. kogoś posłanego od Boga, albo wprost tak się zwących. U świadków mają takich 13.000 i w dodatku, aby dostąpić zbawienia musisz w nich wierzyć.

Cytat:
Problem polega na tym , ze chcą tłumaczyć czasem ST w duchu Chrystusowym
W sumie tym sposobem czesto docierają do potężnego sensu i głębi Miłości Bożej w tym wszystkim
ale też czesto padają ofiarą
wyidealizowanych tłumaczeń, które stawiaja Pana Boga w takim swietle , ze albo jest taki albo jest zły do szpiku kości. Ja mam do tych tl. ogromny, dystans,juz wole swym rozumem ogarnąć aczkolwiek przyjmuję pewną symbolikę
np Jerycho = ciemność Zobacz np tłumaczenie piekła w zbawienie.com
Ja sie odrazu zapaliłem gniewem to nie jest pozytywne tłumaczenie , choc nawet moze być prawdziwe ale czemu oskarża i stawia Boga w takim świetle??? Ze albo my mamy racje albo Bóg jest gorszy od szatana.


Jak się nie przyjmuje Pisma takim jakim jest, to się spekuluje
i oczernia Boga, że musi być inny bo inaczej toby był taki a taki...
Bóg jest straszny, jeżeli ktoś podnieca się tylko pewnymi urywkami,
a na inne nie zwraca uwagi. Biblia jest całością i trzeba ją czytać
całą jednocześnie, a nie na wyrywki. Na wyrywki, to można wykazać
dosłownie wszystko co się chce... a dokładając jakąś "logikę" nawet
zrobić z wiary strzępy i przerobić na sieczkę... tylko po co?
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2014-03-07, 10:41   

jfs300 napisał/a:
Problem polega na tym , ze chcą tłumaczyć czasem ST w duchu Chrystusowym
W sumie tym sposobem czesto docierają do potężnego sensu i głębi Miłości Bożej w tym wszystkim
ale też czesto padają ofiarą
wyidealizowanych tłumaczeń, które stawiaja Pana Boga w takim swietle , ze albo jest taki albo jest zły do szpiku kości. Ja mam do tych tl. ogromny, dystans,juz wole swym rozumem ogarnąć aczkolwiek przyjmuję pewną symbolikę
np Jerycho = ciemność


i slusznie jfs..

Bog nie jest zly..i juz Ojcowie Koscioala..(szkoda,,ze tak pozno to zauwazylam..) tak Go oceniali...wrzucajac np..rzezie Kannanu do symbloli...

Bog nigdy nie prowadzi czlowieka...do postepowania wbrew swojemu Prawu..

a to wyraznie mowi..NIE ZABIJAJ...

szkoda,,ze chrzescijanie nie rozumieja tych podstawowych rzeczy...ufajac bezkrytycznie LITERZE...(badacze, swiadkowie, ogolnie protestanci..i vidmisci..).. ;-)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11