Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-05, 10:57   Zmartwychwstanie

Izajasz 26,19) Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych.

Wierzymy w zmartwychwstanie Chrystusa Jezusa. To daje nam nadzieję na nasze zmartwychwstanie do życia wiecznego.

11:25 kow "Jezus rzekł jej: "Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Kto wierzy we mnie, żyć będzie chociażby umarł;"

1P 1:3 kow "Niech będzie błogosławiony Bóg, Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa! Darował nam nowe życie, on, który jest pełen miłosierdzia. Wskrzesił nas do żywej nadziei przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,"

Czy masz nadzieję na życie wieczne, choćbyś teraz umarł ?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-03-05, 13:25   

Listku, jak miło przeczytać, że ktoś się martwi o moje życie wieczne :-D
i takie powinny być nasze troski a nie ta pyskówka na forum w połowie wątków
Ciebie podziwiam i cenie niezwykle również za to, że nie dajesz się w nie wciągać.
Ale do rzeczy
Myślę, że Bóg mnie nie odrzuci w "ogień nieugaszony"
co mi daje taką mocną nadzieję?
- wierzę w Boga Ojca, Boga ST , Boga Abrahama i Mojżesza
- wierze, że Jezus był obiecanym Mesjaszem i że Odkupił nas i pojednał z Ojcem, zmartwychwstał, jest naszym pośrednikiem i orędownikiem u Ojca w Niebie, a tu na Ziemi Kapłanem i głową swego Kościoła i że wraz z Duchem Św działają w tym Kościele, dla zbawienia wielu
- przyjąłem Jezusa jako mego osobistego Pana i Zbawcę
- przyjąłem chrzest i chrzest Duchem otwierając się na Jego działanie we mnie, w moim życiu i współdziałanie z moim duchem, by czynił/przemieniał mnie na swój obraz i podobieństwo
- moje życie duchowe/wiara daje owoce w życiu codziennym, w kontaktach z innymi - owoce opisane w Biblii - więc mam jakieś potwierdzenie, że kroczę dobra drogą

i teraz to co pewnie cię najbardziej interesuje - przestrzegam X przykazań, tylko sabat przeznaczony dla Izraela zamieniłem (nie jestem niestety żydem) na dzień zmartwychwstania Mesjasza i zesłania Ducha Św/założenia Kościoła - nowego Izraela (jestem duchowo obrzezanym członkiem ludu bożego ) - myślę, że tak powinienem - a jeśli się mylę, to wierzę w Boga miłosiernego a nie wierze w boga małostkowego
szalom


Ps
jak zaczną ci zaśmiecać watek offtopami - to pisz na priv a posprzątam
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-05, 14:37   

Jan 5, (26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym.
(27) Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.

(28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy
spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. (30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.




Piękne są obietnice Boże dotyczące zmartwychwstania do życia wiecznego.Żyjmy nadzieją ,że tak się stanie jak mówi Biblia.

Tylko Bóg jest nieśmiertelny, my ludzie nie.
Tylko dzięki Jego łasce, zmartwychwstaniemy do życia wiecznego.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-03-06, 19:48   

Z biblii jasno wynika, że zmartwychwstaną wszyscy i "źli" i "dobrzy" na Sąd - do tej pory wszyscy chyba się zgadzamy
pozostaje nam ustalić :
- kiedy nastąpi zmartwychwstanie?
- co zmartwychwstanie (tylko dusza, duch, ciało fizyczne, ciało przemienione - wszystko razem, czy jakaś kompilacja tych składników)

moja próba odpowiedzi:
- kiedy - po paruzji czyli II widzialnym, jawnym (a nie jakimś wydumanym ;-) ) przyjściu Mesjasza
- co zmartwychwstanie - w jakiejś formie będzie ono cielesne, ciała przemienione/uduchowiane/odnowione - podobne do ciała Jezusa po zmartwychwstaniu, być może takie jakie miał Adam i Ewa przed grzechem, do takiego ciał wróci od Boga duch/tchnienie i zaistniejemy na nowo jako istota żyjąca
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 20:38   

Dezerter napisał/a:
Z biblii jasno wynika, że zmartwychwstaną wszyscy i "źli" i "dobrzy" na Sąd - do tej pory wszyscy chyba się zgadzamy


Wg świadków nie.
Badacze też chyba jakoś nie bardzo...
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-06, 23:09   

Po kilkudziesięcioletnich przemyśleniach uważam, że wiara w zmartwychwstanie jest najbardziej bezsensowną rzeczą pod słońcem :-D

ps.
Nie licząc wiary w teksty Putina :-P
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2014-03-06, 23:34   

nesto napisał/a:
Po kilkudziesięcioletnich przemyśleniach uważam, że wiara w zmartwychwstanie jest najbardziej bezsensowną rzeczą pod słońcem :-D


Bo obniżysz morale, a skutki tego będą trudne do przewidzenia.
Jeszcze tu jaki majdan powstanie :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-06, 23:45   

1Tes 4:14 bpd "Skoro bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też Bóg tych, którzy zasnęli, za sprawą Jezusa poprowadzi wraz z Nim."

nesto, będziesz bardzo zdziwiony podczas ponownego przyjścia Chrystusa Jezusa.



Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-06, 23:45   

RN napisał/a:
nesto napisał/a:
Po kilkudziesięcioletnich przemyśleniach uważam, że wiara w zmartwychwstanie jest najbardziej bezsensowną rzeczą pod słońcem :-D


Bo obniżysz morale, a skutki tego będą trudne do przewidzenia.
Jeszcze tu jaki majdan powstanie :-)


Fakt, że wszyscy umrzemy i nasze ciała nigdy nie zmartwychwstaną jest wspaniały :mrgreen:
My oczywiście istnieć będziemy nadal, ale nie w ciałach lecz w niewyobrażalnej dla nas rzeczywistości. Taka energia, która teraz jest skumulowana w ciałach musi mieć ujście. Wyfruniemy gdzieś do Boga - Peruna czy innego :-D a tak na poważnie gdzieś się zjednoczymy z całym światem - niewyobrażalnym.. i to jest OK ;-)
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-10, 16:35   

nesto napisał/a:
My oczywiście istnieć będziemy nadal, ale nie w ciałach lecz w niewyobrażalnej dla nas rzeczywistości.



nesto, wierzysz jak saduceusze.Oni odrzucają zmartwychwstanie.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tabasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-10, 16:46   

nesto napisał/a:
Fakt, że wszyscy umrzemy i nasze ciała nigdy nie zmartwychwstaną jest wspaniały
My oczywiście istnieć będziemy nadal, ale nie w ciałach lecz w niewyobrażalnej dla nas rzeczywistości. Taka energia, która teraz jest skumulowana w ciałach musi mieć ujście. Wyfruniemy gdzieś do Boga - Peruna czy innego a tak na poważnie gdzieś się zjednoczymy z całym światem - niewyobrażalnym.. i to jest OK


Ja tam bym wolał zmartwychstać :-D
Bliżej nie opisana egzystencja do mnie nie przemawia :-)
No ale... :-)
Spotkamy się na sądzie :-D lub jak w piosence grubsona na "szzcycie" ;-)

http://www.youtube.com/wa...uMBA&feature=kp
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-10, 16:56   

nesto napisał/a:
My oczywiście istnieć będziemy nadal,


Historyjka o Łazarzu i bogaczu ośmieszyła poglądy saduceuszy, którzy nie wierzyli w zmartwychwstanie, bo nie można jej brać poważnie po przeczytaniu PŚ.

Daniel 12,2) Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie.

Izajasz 26,19) Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych.

Saduceusze nie wierzyli prorokom , nie wierzyli w zmartwychwstanie, a przyjęli błędne wierzenia o nieśmiertelności duszy.

Ezechiel 18,4 Dusza , która grzeszy , ta umrze.

Kohelet 9,5),, ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (6) Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-10, 17:15   

Cytat:
Historyjka o Łazarzu i bogaczu ośmieszyła poglądy saduceuszy, którzy nie wierzyli w zmartwychwstanie, bo nie można jej brać poważnie po przeczytaniu PŚ.

Jak może bajka ośmieszyć czyjeś poglądy?
Przecież historyjka o Łazarzu i Bogaczu to przypowieść taka z serii jak Święty Jerzy walczył ze smokiem..
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-10, 17:15   

Listek napisał/a:
Historyjka o Łazarzu i bogaczu ośmieszyła poglądy saduceuszy, którzy nie wierzyli w zmartwychwstanie, bo nie można jej brać poważnie po przeczytaniu PŚ.


Listku,
co najmniej drugi raz popełniasz ten sam błąd. Jezus rozmawiał z faryzeuszami,
którzy jak najbardziej wierzyli nie tylko w zmartwychwstanie, ale w egzystencję
po śmierci także. Jezus na ogół był zbieżny z faryzeuszami teologicznie i chociaż
uznawał prawowitość sukcesji sadyceuszy, to jednak w sprawach religijnych kazał
się słuchać faryzeuszy - i to we wszystkim. Przypowieść o Bogaczu i Łazarzu, nie
tylko sugeruje, że Jezus podzielał wiarę w egzystencję po śmierci, ale każąc się
słuchać faryzeuszy we wszystkim miał także na uwadze ich poglądy w sprawach
duszy. Poza tym chrześcijanie przyjęli właśnie poglądy faryzeuszy na kanon
biblijny - nie ograniczyli się jedynie do Tory, ale uznali także resztę proroków
i pism - podobnie jak Jezus... faryzeusze swoją interpretację ws. duszy opierali
właśnie na reszcie pism, w przeciwieństwie do sadyceuszy, którzy wierząc tylko
w Pięcioksiąg nie wierzyli w egzystencję po śmierci, męki, czy zmartwychwstanie.

Cytat:
Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie.


To jest bardzo ciekawy werset, który przyrównuje śmierć do snu. Gdy się śpi, to chociaż
nie wie się, co się dzieje w świecie zewnętrznym, to z całą pewnością się istnieje, ma się
często świadomość, a nawet odczuwa się strach i przyjemność. To mogło by sugerować,
że choć z tym światem nie ma się kontaktu - jak zaświadcza choćby Kohelet, to jednak
jest możliwe odczuwanie dyskomfortu, tak jak Bogacz. Gdy śnią się człowiekowi koszmary,
to wcale nie jest tak fajnie i błogo - a niektórzy potrafią się rozwodzić, jak to śmierć jest
fajna bo jest tylko jak sen. Owszem, ale sny bywają różne ;-)
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-03-11, 10:03   

Rethel napisał/a:
Jezus na ogół był zbieżny z faryzeuszami teologicznie i chociaż
uznawał prawowitość sukcesji sadyceuszy, to jednak w sprawach religijnych kazał
się słuchać faryzeuszy - i to we wszystkim.


Jednak w historyce o Łazarzu i bogaczu została ośmieszona doktryna aleksandryjska głosząca nieśmiertelność duszy.

Ezechiel 18,4 Dusza , która grzeszy , ta umrze.


Tylko Bóg jest nieśmiertelny i tylko On może dać nam życie,a nawet życie wieczne.

Ha 1:12 bp "Czy nie od wieków istniejesz, o Jahwe, Boże mój, Święty, Nieśmiertelny?

1Tm 1:17 bpd "A królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, niech będzie cześć i chwała na wieki wieków. Amen."




J 5:26 bp "Bo jak Ojciec ma życie w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie w sobie."

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10