Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia
Autor Wiadomość
ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2014-03-22, 08:33   Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia

tropiciel

Cytat:
Należałoby jeszcze dodać, że Jezus jest nazwany wprawdzie imieniem Słowo Boga, ale dopiero w Apokalipsie 19 : 13 jako triumfujący Mesjasz. Być nazwany takim imieniem to nie to samo co stać się słowem. Nie ma w Biblii takiego wersetu, że Jezus stał się słowem.

Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia

1 Kol.1.24-29

Paweł głosicielem Ewangelii Chrystusowej

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.

b]Każdy, kto głosi inną ewangelię, a nie Ewangelię Chrystusową, jest przeklęty według Biblii!!!
[/b]
(6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
(7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
(8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
(9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię:
Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Gal.1:5-9)

Według tego co jest napisane w NT,Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia.Biblia jest słowem Bożym w takim procencie,w jakim zawiera ona prawdę,ale nie można Biblią zastępować Chrystusa i głosić innej ewangelii biblijnej,której nie głosił Paweł i apostołowie.

Chrystus-Słowo Boże 100%
Biblia-słowo Boże %?

Gdzie w Biblii jest napisane,że to Biblia jest Słowem Bożym,a nie Chrystus,tak jak to głosisz? Chrystusa,który jest żywym Słowem Bożym chcesz niezgodnie z NT zastępować martwą literą? Albo jesteś z Chrystusem i z prawdą,albo jesteś przeciwko niemu.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie dotyczyła Chrystusa,prawdziwego Słowa Bożego,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Jeśli Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,to nie jest nim Biblia.W NT jest napisane,że prawda jest w Chrystusie,a nie w Biblii.

Cytat:
Tak więc dzięki dogłębnemu studiowaniu Słowa Bożego wszystko staje się jasne. Prawda Boża jest prosta i nie ma w niej żadnej skomplikowanej łamigłówki matematycznej lub filozoficznej. Mówił o tym dobitnie sam Mesjasz wychwalając za to Ojca Niebiańskiego - Mt. 11 : 25 - 26.

Prawda Boża jest prosta jak się jej szuka u Chrystusa,a nie w Biblii.Głoszenie,że Biblia jest Słowem Bożym, jest głoszeniem niezgodnej z NT ewangelii biblijnej.

tropiciel napisał/a:
ratao

Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie fałszuj Słowa Bożego ! Werset z Apokalipsy 19 : 13 brzmi :

" A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże. "

Nie jest napisane, że Jezus jest Słowem Bożym, lecz że takie imię otrzymał ! Jest nazwany imieniem : " Słowo Boże " !

Tak też podaje dokładnie tekst grecki : κέκληται τὸ ὄνομα αὐτοῦ ὁ Λόγος τοῦ θεοῦ

Słowo Boże odnosi się do Chrystusa,a nie do Biblii.

tabasz napisał/a:
Ratao napisał/a:
Biblia-słowo Boże %?

100 ! :-D

Żaden ludzki głos nie dotyka człowieka tak głęboko, jak dotyka go Słowo Boże. Ono "przenika do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, jest zdolne osądzić pragnienia i myśli serca" (Hbr 4, 12).

„Słowo Pana trwa na wieki” (1 Piotra 1:25, Bw)

Mówił przeze mnie duch Jehowy, a na języku moim było Jego słowo”

„Całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne w nauczaniu, upominaniu, prostowaniu spraw, karceniu w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był należycie przysposobiony, w pełni wyposażony do wszelkiej dobrej pracy” (2 Tymoteusza 3:16-17).

http://www.biblegateway.c...imothy%203%3A16

A chcę, bracia, abyście wiedzieli, że to, co mnie spotkało, posłużyło raczej ku rozkrzewieniu ewangelii,(13) tak, że więzy moje za sprawę Chrystusową stały się znane w całym zamku i wszystkim innym,(14) a większość braci w Panu nabrała otuchy z powodu więzów moich i zaczęła z większą śmiałością, bez bojaźni, głosić Słowo Boże.(15) Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli;(16) jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii,(17) drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich.(18 ) Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;(19) wiem bowiem, że przez modlitwę waszą i pomoc Ducha Jezusa Chrystusa wyjdzie mi to ku wybawieniu,(20) według oczekiwania i nadziei mojej, że w niczym nie będę zawstydzony, lecz że przez śmiałe wystąpienie, jak zawsze, tak i teraz, uwielbiony będzie Chrystus w ciele moim, czy to przez życie, czy przez śmierć [Flp. 1:12-20]

"Fajnie, że wyszedł fragm. z Flp 1:18. Bo ja sam często słyszałem nadużywanie go ku pochwale i akceptacji wszelkich metod...
A z czego się cieszy Paweł widać w szerszym kontekście. Niektórzy zaczęli głosić ze złych pobudek, żeby przysporzyć mu cierpień to wyjaśnia się w wersecie 17. A z czego się Paweł raduje? Z tego, że Chrystus jest zwiastowany i będzie uwielbiony czy to przez życie, czy cierpienia [a nawet śmierć] apostoła dla NIEGO [dalsze wersety od 21 do 26; dalej aż do końca rozdziału 1 Paweł pokazuje że każdy ma darowane w Chrystusie nie tylko wiarę ale i możliwość cierpień dla Pana, które są bojem który staczamy za wiarę ewangelii]. Taki jest kontekst. A nie pochwała byle jakiej formy ewangelizacyjnej.
Przepraszam, że nie potrafię jaśniej napisać, ale są tu Bracia, może wspomogą i wyłożą Słowo

Paweł raduje się z tego powodu,że jest głoszona Ewangelia Chrystusowa o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,prawdziwym Słowem Bożym.Zgadza się to z wersetami 1 Kol.1.24-29.Wynika z nich bardzo jasno i jednoznacznie,że to Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ratao

Wysłany: 2014-05-16, 08:05   

Cytat:
W temacie:Co to jest uświęcenie ? LINK

whitedove napisała:

Jak. 1:21
21. Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze. (BW)

Uświęcanie to proces,który dotyczy naszych dusz po tym jak zostaliśmy narodzeni na nowo przez otrzymanie ducha .

Listek napisał/a:

Które to słowa według Ciebie mogą zbawić dusze ?
Czy całe PŚ, czy tylko tak zwany Nowy Testament ?

whitedove napisała:

Przekład z greki interlinearnej: " Dlatego odłożywszy od siebie każdy brud i obfitowanie złości, w delikatności przyjmijcie zasadzone słowo( logos) mogące zbawić dusze wasze.
To chyba oczywiste ,ze chodzi o słowo w pojęciu logos a nie rema, i jest to cale słowo Boże. Nie rozdzielam biblii na tak zwane przez Ciebie testamenty. Dla mnie biblia jest to slowo logos , które może również stać się w szczególnej sytuacji dla nas słowem rema.

Mieszkający w nas Chrystus dokonuje naszego zbawienia przez:uświęcanie,narodzenie na nowo i chrzest Duchem Świętym

Prawdziwym Słowem Bożym nie jest "całe PŚ, czy tylko tak zwany Nowy Testament",ale jest nim Chrystus,mieszkający w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.On osobiście i indywidualnie dla każdego kto za nim idzie, dokonuje zbawienia w procesie:

-uświęcania,oczyszczania z grzechów Duchem Świętym,Świętą Bożą Energią ,
-narodzenia na nowo,
-chrztu Duchem Świętym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-05-17, 11:12   

Ratao,
w pełni zgadzam się i popieram, że Jezus jest Bożym Słowem. Słowem, które jest Prawdą. Słowem przez które wszystko się stało. Słowem, które prowadzi nas do Boga. Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
Niemniej Ty jesteś dla mnie zagadką. Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, jednak Ty sam zmierzasz w stronę, która mnie niepokoi.

Henryk 

Wysłany: 2014-05-17, 12:59   

RM napisał/a:
Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
[...]
Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, [...]

No to dobraliście się... :-(

ratao

Wysłany: 2014-05-17, 17:09   

Henryk

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
Biblia zawiera Boże Słowo, ale w całości Bożym Słowem nie jest.
[...]
Wiele Twoich wypowiedzi świadczy o bardzo głębokim poznaniu, [...]

No to dobraliście się... :-(

Podobnie można powiedzieć o Tobie,bo od trzeciego pokolenia Twoja rodzina należy do dobranego towarzystwa Badaczy Pisma. :-D

Z jakiego powodu ludzie,którzy wnikliwie badają,"czy tak się rzeczy mają" ,do obecnej chwili nie zbadali, że prawdziwym Słowem Bożym jest Chrystus,a nie Biblia? :-( Do leczenia korzonków też nie korzystasz z Bożej energii.

RM
Cytat:

...jednak Ty sam zmierzasz w stronę, która mnie niepokoi.

Dziękuję za miłe słowa i docenienie mojej skromnej osoby,ale jaką stronę masz na myśli?

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2014-05-17, 20:53   

Ratao,
Pisząc o niepokoju miałem na uwadze, Twoje wpisy o energii liter, o promowaniu objawień P. Gabrieli (nie jestem pewien jej imienia), odniesienia do ksiąg z innych systemów religijnych.

Odpowiedz do tematu