Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus potomkiem mordercy i cudzołożnika?
Autor Wiadomość
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-13, 14:08   Jezus potomkiem mordercy i cudzołożnika?

http://biblia.pismo-swiete.pl/Dawid.html

bardzo ciekawe...
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-04-13, 19:20   Re: Jezus potomkiem mordercy i cudzołożnika?

nesto napisał/a:
http://biblia.pismo-swiete.pl/Dawid.html

bardzo ciekawe...

nie wiedziałeś?,
a założycielem Jego Kościoła był morderca i prześladowca chrześcijan - Paweł i zdrajca Piotr, jego matka zaszła w ciążę przed ślubem, a On sam poniósł haniebną śmierć i zawisł na krzyżu jak najgorszy złoczyńca.
bardzo ciekawe
a najbardziej to, że 2 miliardy ludzi Go naśladuje i tak przez 2000 lat :idea:
zastanawiasz się na pewno jako człowiek przecież inteligentny...
- jakim cudem tak beznadziejna religia mogła zawojować cały świat i przetrwać 2000 lat?
- jakim cudem tak malutki i zacofany naród jak izraelici, mimo tak okrutnej historii przetrwali, przetrwała ich religia, zwyczaje i są najbardziej znaczącym narodem w historii Ziemi? (czy wiesz , że z tego narodu jest najwięcej noblistów?, a ilu wybitnych artystów?)
myśl - do Boga można dojść rozumowo - znam wielu takich
powodzenia :-D
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2014-04-13, 20:07   Re: Jezus potomkiem mordercy i cudzołożnika?

Dezerter napisał/a:
nie wiedziałeś?,

Jest nawet potomkiem nierządnicy. :aaa:
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-04-13, 20:32   

nesto, Pewnie miał to COŚ skoro przez dwa tysiace lat ludzkość sie do niego modli.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-13, 20:37   Re: Jezus potomkiem mordercy i cudzołożnika?

Henryk napisał/a:
Dezerter napisał/a:
nie wiedziałeś?,

Jest nawet potomkiem nierządnicy. :aaa:

http://biblia.webd.pl/for...=7626&start=135
tutaj napisałem jak to jest z tą nierządnicą
Żydzi nienawidzili grzeszników , synowie bestii nienawidza nierządnicy (zamiast chcieć ją oddalić)
I mają
Odwieczny problem bo
Chcą wraz z kąkolem wyrwać ziarno.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-13, 20:53   

Dawid jednakowosz był zdrajcą, intrygantem, mordercą i cudzołożnikiem, a Duch Pański sprzyjał mu "we wszystkim" :-D
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-04-13, 21:42   

nesto napisał/a:
Dawid jednakowosz był zdrajcą, intrygantem, mordercą i cudzołożnikiem, a Duch Pański sprzyjał mu "we wszystkim" :-D

próbujesz zrozumieć Boga, próbuj, ja też próbuje i zapewniam cię, że Franciszek, tez próbuje
- jesteś na dobrej drodze :-D - tak trzymaj
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2014-04-13, 22:07   

Nesto, postawiony przez Ciebie problem jest rzeczywiście sporego kalibru. Bo generuje pytania, chociażby takie: jak jeden, niezmienny i broniący moralności Bóg, zaakceptował Dawida?
W sumie dobrą rzeczą jest, aby ludzie myślący tradycyjnymi, religijnymi kategoriami, zmierzyli się z tym problemem. - czy Bóg ma różne standardy moralne dla różnych liudzi?

Ja, będąc człowiekiem świadomie wierzącym także byłem zmuszony do zmierzenia się z tymi kwestiami.
Bóg ST towarzyszy człowiekowi. Towarzyszy mu niezależnie od tego, ze człoweik w ST, kieruje się prawem siły, przemocy i krańcowego egoizmu. Gdyby Bóg odwrócił się od człoweika, ludzkość najprawdopodobniej by już nie istniała. Pośród ludzkości Bóg wybierał osoby, które były najbardziej otwarte na poznawanie prawdy o Bogu. Dawid takim właśnie człowiekiem był, dlatego czytamy o nim, że był mężem wg bożego serca. Cóż to znaczyło? Przede wszystkim Dawid wiedział, ze Bóg jest miłosierny i łaskawy, oraz to, ze wysłuchuje człoweika i okazuje mu wsparcie. To powoduje, że istnieje ta część Dawida, której możemy się uczyć, np. kiedy "uzbrojony" w wiarę, stanął do walki z Goliatem. Tą część jego duchowej osobowości Ty pominąłeś.
Natomiast zauważyłeś tą część Dawida, która jest dla nas przestrogą. Być może nawet wydaje Ci się, że Bóg miał upodobanie w jego grzechach. Dawid poniósł bolesne konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego postępowania. Jego dom rozpadł się. Dzieci zwalczały nawzajem. Salomon wiedziony błędnym przykładem ojca pobłądził, a po jego (Salomona) śmierci królestwo rozpadło się. Izrael do dziś jest otoczony wrogami i w jakiejś częsci jest to dziedzictwo błędnego postępowania Dawida, czyli także owych 200 napletków.
Nie należy mysleć, że Bóg miał upodobanie w obcinaniu napletków, czy masowym mordowaniu ościennych nacji. Tak myśleli ludzie, którzy to robili, bo takie poznanie Boga mieli. Dlatego takie zapisy czytamy w Biblii.
Prawdę o Bogu objawił Jezus, a przecież i do dzisiaj prawdą ta nie dociera do umysłów ludzi, bo wciąż wizerunek Boga jest zniekształcony. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, ze Dawid i jemu współcześni mieli wypaczone poznanie Boga. I o tym właśnie wypaczonym poznaniu Boga czytamy w historii o życiu Dawida. Niestety spora część ludzi, jak rozumiem Ty także, traktuje te zapisy jako prawdę o Bogu, a tak nie jest. Bóg towarzyszył Dawidowi pomimo wszystko, a nie przymykając oko na jego grzechy.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-14, 12:08   

Dawid był człowiekiem jak my.
Jednak miał serce według Bożego serca gdyż żałował i pokutował.
Przepraszał Boga za wszystkie grzechy.

Psalm 51,3,Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości,
w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość!
4 Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego!

5 Uznaję bowiem moją nieprawość,
a grzech mój jest zawsze przede mną.
6 Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,
tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku
i prawym w swoim osądzie.
7 Oto zrodzony jestem w przewinieniu
i w grzechu poczęła mnie matka.
8 Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
naucz mnie tajników mądrości.

9 Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.
10 Spraw, bym usłyszał radość i wesele:
niech się radują kości, któreś skruszył!
11 Odwróć oblicze swe od moich grzechów
i wymaż wszystkie moje przewinienia!
12 Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!
13 Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego!
14 Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ochoczym!

15 Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich
i nawrócą się do Ciebie grzesznicy.
16 Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco:
niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość!
17 Otwórz moje wargi, Panie,
a usta moje będą głosić Twoją chwałę.
18 Ty się bowiem nie radujesz ofiarą
i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał.
19 Moją ofiarą, Boże, duch skruszony,
nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.


Naśladujmy go w modlitwie, gdyż nasze serce nie jest tak czyste jakby się nam wydawało.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-14, 20:22   

RM napisał/a:
Nesto, postawiony przez Ciebie problem jest rzeczywiście sporego kalibru. Bo generuje pytania, chociażby takie: jak jeden, niezmienny i broniący moralności Bóg, zaakceptował Dawida?


To "baju baju" było a nie akceptacja Boga. Dawid był NIKIM w oczach Boga (którego wyznaję) a jeśli ktos uważa, że był "kimś" to nie jest to ten sam Bóg.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-04-15, 16:49   

Dawid sformułował komplement względem Batszeby wystawiając Uriasza na próbę. Kolejnym zwycięskim krokiem było spłodzenie Salomona, bo Dawid bardziej umiłował swego syna niż życie, miał bowiem obietnicę, że nie zginie, mimo to ponownie dotknął Batszebę. Oddanie życia było ostatnim jak do tej pory zwycięstwem Dawida. Dawid zwyciężał przez całe życie, a do śmierci człowieka wystarczy by przegrał raz wykazując się brakiem wiary nadziei i miłości przez jedną sekundę

Mat 7:24-27 bt "(24) Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. (25) Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. (26) Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. (27) Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki."

jeśli decydujemy się komuś przysłuchiwać to po to aby dać temu komuś, zależnie od kontekstu który porusza, coś dobrego od siebie(coś unikalnego)

Łk 16:10 bt "Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie."

kto przysłuchuje się Dawidowi nie umiejąc dać Mu czegoś pozytywnego od siebie, ten tym bardziej Jezusowi nic pozytywnego nie da
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-15, 17:53   

radek, może powinieneś poćwiczyć umiejętność wyrażania swoich myśli na piśmie.
Jakoś ci to nie wychodzi.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-04-15, 18:14   

sądząc po bieżącym temacie nesto to nie prowadzisz kursów, a przynajmniej nie skutecznie

co mogę jaśniej o wcześniejszym moim poscie?

Mat 12:36 nwt-pl "(36) Mówię wam, że z każdej nieużytecznej wypowiedzi, którą ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w Dniu Sądu;"

użyteczna wypowiedź to wypowiedź dająca nowe i pozytywne zrozumienie

łatwiej jest ogarnąć dobroć Dawida niż dobroć Jezusa, ponieważ dobroć Jezusa jest dużo większa. Dużo trudniej jest znaleźć coś czego Jezus w swej dobroci nie posiada

każdy jednak, kto szuka dobroci w małych kwestiach ten będzie szukał dobroci również w dużych sprawach
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-04-15, 20:18   

hmm... niech ci będzie :-D
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-04-21, 21:56   

Już sam tytuł tego wpisu sugeruje bluźnierstwo !

Takie sugestie są obelgą ubliżającą Synowi Bożemu !!!


________________________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11