Powstanie świata

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: Bobo, booris, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

din

Post autor: din »

Jachu pisze:
din pisze:Ciekawy werset Hebrajczyków 11:2

(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

w grece chyba użyte jest "wieki" nie wiem czy to się odnosi do "czasu" czy do wszechświata.
Hebr. 11:2
2. Wszak jej zawdzięczają przodkowie chlubne świadectwo.
(BW)

???

Miało być:

Hebr. 1:2
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(BW)

Zobaczmy i porównajmy:

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /2/param/1
Ale to nic. Chodzi o znaczenie. Wiadomo że jest.
To mnie zastanawia czy w Grece chodzi tu o czas czy właśnie te zaszłości wszechświata.

Piotr Pawlak

Post autor: Piotr Pawlak »

Pan mądrością ugruntował ziemię i ROZUMEM stworzył
NIEBIOSA.
przypowiesci Salomona 3.19

Ten werset mówi wszystko.
Pozdrawiam

Vandersky
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

din pisze:To mnie zastanawia czy w Grece chodzi tu o czas czy właśnie te zaszłości wszechświata
Raczej cykle czasu, czyli cykl ciała nieśmiertelnego, cykl ciała niezniszczalnego i cykl ciała uwielbionego. Tak miało być, ale pierwsi ludzie grzechem zakłócili ten porządek cyklów. Jaki jest cel tych cyklów? Bóg stwarza Słowem na zewnątrz siebie, aby w końcu to Słowo powróciło do Niego w uwielbionym stworzeniu. To jest tak jakby Bóg chciał usłyszeć własne słowo. Człowiek ma się stać doskonałym nośnikiem tego Słowa.
Dlatego uprawnionym jest powiedzieć, że Syn wcieliłby się niezależnie od tego czy grzech pierworodny by został popełniony czy nie. To prawdopodobnie nastąpiłoby po pozytywnym przejściu próby z kuszeniem przez węża i 1000 letnim raju.

Awatar użytkownika
tropiciel

Post autor: tropiciel »

Hebr. 1:2
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
w tekście greckim nie ma słów " wszechświat stworzył " !

Awatar użytkownika
Wnikliwy

Post autor: Wnikliwy »

Awatar użytkownika
tropiciel

Post autor: tropiciel »

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /2/param/1

Emphatic Diaglott :

https://johnruffle.files.wordpress.com/ ... aglott.pdf

Przekład Nowego Świata wydanie polskie 1999 r. :

"(1) Bóg, który dawno temu przy wielu okazjach i wieloma sposobami przemawiał do naszych praojców za pośrednictwem proroków, (2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy."

eksplorator

Post autor: eksplorator »

[center]Jan 1;1-3 BW Wszystko przez Nie [Słowo] się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.[/center]
daglezja77 pisze:W tym wersecie pisze o wypowiedzianym słowie Boga, podobnie jak w Rodzaju gdzie przy stwarzaniu każdorazowo wypowiada formułę " niech się stanie"..
[center]A nie zauważyłeś, że przy stwarzaniu Bóg wypowiedział też formułę "Uczyńmy"?[/center]
Rodz 1;26 BT (26) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!
[center]Czy nie odnosisz wrażenia, że Bóg mówi do konkretnej osoby? Biblia podpowiada nam do kogo wówczas mówił:[/center]
Obj 19;11,13 (11) I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. (13) A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.
Tak więc, 'Słowo', które było na początku (Jan 1;1-3), za pośrednictwem którego Bóg stwarzał ziemię i jej żyjące stworzenia (Rodz 1;26) jest konkretną osobą do której powiedział "Uczyńmy". 'Słowo', to jedno z wielu imion Syna Bożego, który stał się Mesjaszem. Tylko w jednym fragmencie nazwano Syna Bożego trzema określeniami: 'Wierny', 'Prawdziwy' oraz 'Słowo Boże'. Siedząc na białym koniu wprost jest o Nim powiedziane "imię zaś jego brzmi: Słowo Boże" ... to samo 'Słowo', które było na początku!

[center]Nie ma innej opcji![/center]

booris

Post autor: booris »

Czytam posty w tym temacie i z tresci niektorych z nich wynika,ze Isaac Asimov to cienias.
"Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds."
Bob Marley-Redemption Song

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk

din

Post autor: din »

Te zaszłości chronologiczne, to potwierdzenia iż np te zaszłości Biblijne istnieją.
Że mieć wiarę, do tego zachęcają religijini. Bo samo potwierdzenie wykopalisk może
nie być jedną podstawą. Sens treści Bibli (NT) stwierdza że trza wierzyć w Jezusa aby
być zbawionym. np moja wiara opiera się na przede wszystkim zaszłościach
księgi proroctwa Daniela.

Awatar użytkownika
karol210

Post autor: karol210 »

Chronologia jest natchniona i prawdziwa... mowie jako byly ateista okultysta a teraz chrzescijanin i życie ,,zaznaczam'' ŻYCIE na Ziemii ma około 6.000 lat to potwierdza nawet naukowość ze swoim zaaprzeczeniem sedna np. * mała pomyłka miliardów lat, a sami widzą jak ziemia sie zmienia

Powstanie ziemii i niebios bylo wczesniej naznacze

A CI co MÓWIĄ czym jest ŻYCIE niech sie zastanowią czym jest ŻYCIE tu i teraz, po śmierci nic nie zmienisz zareczam...bedziesz jakim byles

Awatar użytkownika
Listek

Post autor: Listek »

karol210 pisze: ŻYCIE na Ziemii ma około 6.000 lat t
Jest rok 5777. Nieprawdaż?

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek

Post autor: Listek »

Vandersky pisze:Syn wcieliłby się niezależnie od tego czy grzech pierworodny by został popełniony c
Mylisz się.Dopiero gdy Adam i Ewa zgrzeszyli Bóg zapowiedział narodzenie z niewiasty naszego Zbawiciela.Bóg zapowiedział narodzenie a nie wcielenie.

Rdz 3:15 bg
"Nieprzyjaźń też położę między tobą i niewiastą, i między nasieniem twoim, i między nasieniem jej; to potrze tobie głowę, a ty mu potrzesz piętę."
Łk 1:35 bp
"Dlatego też święte [dziecko], które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Vandersky pisze:Syn wcieliłby się niezależnie od tego czy grzech pierworodny by został popełniony
Wyjątkowym okresem roku liturgicznego, w którym Kościół w szczególny sposób rozważa znaczenie tajemnicy Wcielenia, jest czas adwentu i Bożego Narodzenia.

KKK 461: Kościół opiewa misterium Wcielenia w hymnie przytoczonym przez św. Pawła ...

KKK 463: Wiara w prawdziwe Wcielenie Syna Bożego jest znakiem wyróżniającym wiarę chrześcijańską: "Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga" (1 J 4, 2) ...

http://www.deon.pl/religia/pytania-o-wi ... stusa.html
Poplątanie z pomieszaniem. Wyznawcy 'Trójcy' powinni świętować 'Boże Wcielenie' a nie 'Boże Narodzenie'. Typowy brak konsekwencji filozoficzno-hellenistycznego ugrupowania z Rzymu.

Z tego wynika, że według KK, ja też zostałem 'Wcielony', bo przyszedłem na świat w ciele!

Nie wiem czy moja mama o tym wie!

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: Powstanie świata

Post autor: radek »

Jak myślicie, dlaczego Bóg powiedział do Adama "Prochem jesteś i w proch się obrócisz", a ludzie rozumieją coś w stylu "prochem byłeś i w proch się obrócisz"?

Rdz 3:19 EIB "W pocie czoła będziesz jadł chleb, aż powrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty — bo jesteś prochem i obrócisz się w proch."
Czas, gdy w pełni jest przyjęty, czyni wszystko wokół Świętym
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

Awatar użytkownika
DonCicio

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
18 lut 2021, 23:12
Jak myślicie, dlaczego Bóg powiedział do Adama "Prochem jesteś i w proch się obrócisz", a ludzie rozumieją coś w stylu "prochem byłeś i w proch się obrócisz"?

Rdz 3:19 EIB "W pocie czoła będziesz jadł chleb, aż powrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty — bo jesteś prochem i obrócisz się w proch."

Kształtując pierwszego człowieka, Stwórca użył „prochu ziemi” (Rdz 2:7 / 1 Kor 15:47,48), a gdy wydawał na Adama wyrok za nieposłuszeństwo wobec prawa Bożego, oświadczył: „Do prochu wrócisz” (Rodz 3:19).

Nasze ciała składają się z pierwiastków występujących w glebie i po pewnym czasie ulegają rozpadowi, zamieniając się w proch. Badania wykazały, że ziemia składa się z tych samych pierwiastków chemicznych, które są potrzebne człowiekowi do utrzymania się przy życiu.

Doskonale wiedział o tym patriarcha Abraham, który powiedział:

"O Jehowo, ośmieliłem się do Ciebie mówić, chociaż jestem prochem i popiołem" Rodz 18:27

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”