Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: wuka »

nike pisze:
23 lut 2023, 12:35
Wuka napisałsa/
Ci, którzy opierają swoją wiarę i przyszłość, swoją nadzieję tylko na wersetach biblijnych nigdy nie zrozumieją tego, o czym mówisz.
A ty zrozumiałaś?, Przecież odeszłaś od Kościoła rzymskiego.
Wuka napisałsa/
Zamknęli się w Literze, chociaż pierwsi chrześcijanie uznawali jedynie Torę.
Co to znaczy zamknięty w literze, nie bardzo rozumiem?
A jeżeli chodzi o pierwszych chrześcijan, to raczej oni uznawali cały Stary Testament bo już był spisany, nie wiesz o tym? To ci powiem.
Jezus kiedy nauczał swoich uczniów, to nie tylko opowiadał im o Mojżeszu jak pięknie mówisz po hebrajsku TORA, ale też o proroctwach i pismach. O Torze czyli pięcioksięgu to Żydzi uczyli się też w Synagogach, wiec Torę doskonale znali.
Na proroctwach opiera się cały Nowy Testament i nawet z odnośnikami .
A więc pierwsi chrześcijanie mieli dostateczną wiedzę o proroctwach.
Wuka napisała/
NT został zgromadzony 3 setki lat po śmierci pierwszych chrześcijan, więc siłą rzeczy mogli na bieżąco "załatwiać" sprawy wiary. Dzielili się naukami, szukali odpowiedzi na rozeznanie, wątpliwości też na pewno mieli, stąd od początku wiele różniących się od siebie nauk i pojmowań.
Masz widzę za małą wiedzę w tym kierunku, dobrze, że zaczęłaś wchodzić do gnostycyzmu, bo GNOZA po grecku to WIEDZA po polsku.
Ap.Jan napisał Księgę Objawienia w czasie kiedy był na zesłaniu, około roku 100 n.e. A wiec Nowy Testament został ukończony, to dlaczego piszesz trzeci wiek?
Radzę ci wuko czasem pomyśl jak chcesz coś przeciw Biblii napisać.
Ja o tym wszystkim wiem i wręcz innymi słowami w poprzednich postach to napisałam. Ty dążysz nieustannie do konfrontacji i zdyskredytowania mnie. Ośmieszanie dyskutanta zniechęca do dialogu. Toteż...pogadaj sobie z Henrykiem, którego zatkało.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: nike »

wuka napisała/
Ja o tym wszystkim wiem i wręcz innymi słowami w poprzednich postach to napisałam. Ty dążysz nieustannie do konfrontacji i zdyskredytowania mnie. Ośmieszanie dyskutanta zniechęca do dialogu. Toteż...pogadaj sobie z Henrykiem, którego zatkało.
Skoro to wszystko wiesz, to po co bzdury wypisujesz?

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
23 lut 2023, 12:51
Ośmieszanie dyskutanta zniechęca do dialogu. Toteż...pogadaj sobie z Henrykiem, którego zatkało.
Ośmieszanie?!
Znowu Ja nienawidzą, ośmieszają, itp...
Sama ośmieszasz się swymi "rewelacjami".
Pogadaj z równymi sobie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: Bobo »

Czy Twoja uwaga, Henryku, sugeruje, że już z wuką nie będziesz rozmawiał?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: wuka »

Chciałabym od Henryka i od nike jakieś konkrety usłyszeć. Na przykład: "to zdanie jest kłamstwem, bo...i tu podaje swoje informacje/swoją wiedzę i źródła".
Z tego, co widzę ja mam fałszywe biblie nawet. Przecież te powyższe wpisy o pomstę do nieba wołają.
Jak tak ma wyglądać rozmowa na tematy biblijne z ewidentnymi odnośnikami wyłącznie do mojej osoby, to ja Państwu naprawdę dziękuję.
Mam swoją godność. To, co tu nike i Henryk piszą to jakieś jaja nie na temat i byle mi dowalić.
Naprawdę. Czy nikt nie widzi, że tak się NIE DYSKUTUJE!?

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
23 lut 2023, 16:22
Czy Twoja uwaga, Henryku, sugeruje, że już z wuką nie będziesz rozmawiał?
Cierpliwości Bobo- dowiesz się. :xoczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
23 lut 2023, 20:01
Bobo pisze:
23 lut 2023, 16:22
Czy Twoja uwaga, Henryku, sugeruje, że już z wuką nie będziesz rozmawiał?
Cierpliwości Bobo- dowiesz się. :xoczko:
Albo i nie.
W każdym razie na mnie nie licz. Skończyłam z tobą z nike i z wybraną. Finito.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
23 lut 2023, 16:37
Wuka bardzo domaga się, aby wykazać Jej kłamstwo.
Chciałabym od Henryka i od nike jakieś konkrety usłyszeć. Na przykład: "to zdanie jest kłamstwem, bo...i tu podaje swoje informacje/swoją wiedzę i źródła".
To są m.in. źródła „wuki”, które sama podaje:
Liczne odniesienia do Listu św. Judy, polegające głównie na usystematyzowaniu jego treści, świadczą o tym, że te dwa listy są ewidentnie skorelowane ze sobą. Fakt ten pozwala stwierdzić, że pismo jest dziełem pochodzącym nawet z II w. po Chr., gdyż sam List św. Judy powstał już po pokoleniu apostołów (por. Jud 17). 
https://pl.wikipedia.org/wiki/2._List_Piotra

Autor w Wikipedii czerpie dowód, że list Judy powstał po śmierci wszystkich apostołów z zapisu Judy 1:17 BR - który brzmi:
"Wy zaś, najmilsi, pamiętajcie o tym, co zapowiadali apostołowie Pana naszego Jezusa Chrystusa."
Trzeba naprawdę bardzo dużo złej woli, co najmniej tyle samo co Wuka, a jeszcze więcej fantazji, aby z powyższych słów wyciągnąć taki wniosek.
Inne zarzuty posiadają ten sam ciężar „dowodów”.

Nie będę każdej głupoty prostował, bo nie starczyło by mi czasu na pożyteczne sprawy.
Każdy ma swoich „przewodników” i swoje „autorytety” jakie mu pasują.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: nike »

Wuka napisała/
Liczne odniesienia do Listu św. Judy, polegające głównie na usystematyzowaniu jego treści, świadczą o tym, że te dwa listy są ewidentnie skorelowane ze sobą. Fakt ten pozwala stwierdzić, że pismo jest dziełem pochodzącym nawet z II w. po Chr., gdyż sam List św. Judy powstał już po pokoleniu apostołów (por. Jud 17).
Autor w Wikipedii czerpie dowód, że list Judy powstał po śmierci wszystkich apostołów z zapisu Judy 1:17 BR - który brzmi:
"Wy zaś, najmilsi, pamiętajcie o tym, co zapowiadali apostołowie Pana naszego Jezusa Chrystusa."
Trzeba naprawdę bardzo dużo złej woli, co najmniej tyle samo co Wuka, a jeszcze więcej fantazji, aby z powyższych słów wyciągnąć taki wniosek.
Inne zarzuty posiadają ten sam ciężar „dowodów”..

Nie będę każdej głupoty prostował, bo nie starczyło by mi czasu na pożyteczne sprawy.
Każdy ma swoich „przewodników” i swoje „autorytety” jakie mu pasują.
W tej debacie, to ja raczej nie brałam udziału, a więc z jakiej racji mój nick jest zacytowany?
Teraz kilka słów napiszę :-------
Otóż dla mnie WIKI to nie jest autorytet, bo WIKI to i ja i ty możesz pisać.
Jeżeli Juda nie napisał tego listu, to kto?
Ty wuko robisz wszystko, żeby umniejszyć Pismu Świętemu, tylko, że ci to się za bardzo nie udaje i łapiesz się BRZYTWY jak topielec.
Czemu ma dowodzić ten tekst z w. 17? --------
"Wy zaś, najmilsi, pamiętajcie o tym, co zapowiadali apostołowie Pana naszego Jezusa Chrystusa."
Według mnie jest to dowód, że Nowy Testament był pisany przez APOSTOŁÓW, lub pod ich nadzorem przez ich sekretarzy, mam tutaj na uwadze ap.Pawła, za którego pisał Łukasz, i ap. Piotra, za którego pisał Marek i ja uważam,że nie było więcej pisarzy do N.Testamentu.
BIBLIA TO KSIĘGA NATCHNIONA JEST PRZEZ BOGA JHWH i żadne ESY FLORESY szczególnie twoje wuko nic tutaj nie zmienią.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: nike »

wuka pisze:
24 lut 2023, 12:45
Henryk pisze:
23 lut 2023, 20:01
Bobo pisze:
23 lut 2023, 16:22
Czy Twoja uwaga, Henryku, sugeruje, że już z wuką nie będziesz rozmawiał?
Cierpliwości Bobo- dowiesz się. :xoczko:
Albo i nie.
W każdym razie na mnie nie licz. Skończyłam z tobą z nike i z wybraną. Finito.
Ze mną? A co ja tobie złego zrobiłam?
Wuko ty do każdego się czepiasz, z twoją głową to na prawdę jest bardzo źle.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: Queza »

Wiedźmin123 pisze:
13 lut 2023, 14:40
Nad duszą człowieka po śmierci ciała odbywa się tzw Sąd Szczegółowy czyli Bóg sądzi człowieka z jego życia które odbył na Ziemi ale jak to się ma do Sądu Ostatecznego z czego wtedy będzie sądzony człowiek przez Boga skoro już na Sądzie Szczegółowym raz osądzony został to z czego będzie Sądzony człowiek na Sądzie Ostatecznym ?
Sąd Ostateczny może być za życia, a nie po śmierci.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sąd szczegółowy a Sąd Ostateczny

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
15 kwie 2023, 20:16
Sąd Ostateczny może być za życia, a nie po śmierci.
Z biblijnego punktu widzenia Sąd po śmierci nie ma żadnych logicznych podstaw ... z jednej prostej przyczyny. Sądzony delikwent nie ma już grzechów:

"Bo zapłatą za grzech jest śmierć" (Rzym 6:23)
"Bo ten, kto umarł, został uwolniony od grzechu" (Rzym 6:7)


Sąd już się rozpoczął i ma bezpośredni związek z głoszoną po całym świecie 'Dobrą Nowiną' (Mat 24:14):

"Bo teraz jest wyznaczony czas na to, żeby sąd zaczął się od domu Bożego. Jeśli więc zaczyna się od nas, to co będzie z tymi, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie od Boga?" (1 Pio 4:17)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”