Walka w niebie

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jezus w J 3:13 mówił o niebiosach duchowych(niebiosach niebios), potwierdza to:

J 3:12 bt "(12) Jeżeli wam mówię o tym, co ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?"
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

radek pisze:J 3:12 bt "(12) Jeżeli wam mówię o tym, co ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?"
W rzeczy samej,dla wielu ,wielu ludzi jest to zakryte przed poznaniem.

Mt 13:10-12
10. Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?
11. On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano.
12. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
W rzeczy samej,dla wielu ,wielu ludzi jest to zakryte przed poznaniem.

Mt 13:10-12
10. Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?
11. On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano.
12. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.
(BT)
Z tego powodu Chrystus nauczał,aby najpierw szukać Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie nam dodane.W poznaniu prawdy,która nas wyzwoli,nie powinno się ograniczać do jedynie świętych ksiąg jak:Biblia,Bhagavad-Gita,Koran,itd,ale szukać jej w obecnym w nas Chrystusie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Raczej :

2 Tym. 3:14-17
14. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.
15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Myślę, że nawet tylko raz słysząc lub czytając o Jezusie jesteśmy wszczepieni w Jego Słowo na sposób duchowy, jednak sami musimy zdecydować o zaufaniu Mu:

Mat 11:6 bt "(6) A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie."
Obrazek

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Sądze że chodzi tu o ograniczenie wpływów niebiańskiej istoty zwanej Szatanem
do losu ludzkości. Mogę się mylić. to tylko wnioski.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

radek
radek pisze:Myślę, że nawet tylko raz słysząc lub czytając o Jezusie jesteśmy wszczepieni w Jego Słowo na sposób duchowy, jednak sami musimy zdecydować o zaufaniu Mu:

Mat 11:6 bt "(6) A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie."
Chrystus jako prawdziwe i żywe Słowo Boże jest wszczepiony w nas wszystkich.
Taką ewangelię chrystusową,o obecnym w nas wszystkich Chrystusie głosił Paweł i apostołowie ( Kol.1.24-28).
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

To słowo Szatan to może naprawdę namącić jednakże. Ludzkość musi się wyzwolić
z zabobonów a przyjąć racjonalizm w rozumieniu iż to znaczy że przeciwnik
nie chce dobrze i nigdy nie chciał dobrze. Ja to się przekonałem że lepiej wieżyć
w zapotrzebowanie własnego dobrobytu i wierzyć w moc chrystusa.
Nie można za bardzo zagłębiać się w zwodnicze myślenie ale filozofia to z gruntu
umiłowanie mądrości. Ale nie filozofowanie czyli myślowe gderanie.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Jak zrozumieć ograniczenie Smoka do działania ziemi. Może zarówno
ograniczenie działania do ziemi, czyli nie sterowanie Aniołami i zwodzenie ich,
jak zarówno przeniesienie złych istot duchowych do innego miejsca przebywania ,
czyli tam gdzie nie ma Boga stwórcy . Jeśli np aniołowie mają miejsce przebywanie
w innej dziedzinie niż sfery kosmosu. Choć ostatnio to zastanawiam nad
dwoma wariantami "gdzieś w kosmosie" "poza kosmosem" (świat duchowy).
Też to można tak rozumieć.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Zeby to zrozumieć wyobraż sobie nie o tyle duchowo tylko że to świat zmysłowy tyle ze zmysły wyzsze jakby wartości.


Tak samo jak uczucia tj uczynki inna kwestia np. Materii [wzrost]
To tak sprawy niebieskie przenikanie a jego wpływ.

Ograniczenie działania smoka to bardziej wpływ Ducha Św. i okazanie ludziom wartości i poprostu odejście z wpływu ,,uczynki i mysli''podobnego szatanowi.



Ogólnie wątkiem spraw jest dusza jej część ,,Ja'' i świadomość jej ,,Wolna Wola''

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Działania smoka zapewne dotyczą chęci tego aby dla niego był wychwalanie. Taki sens tu widze. Np czy Bóg walczył.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

din pisze:Działania smoka zapewne dotyczą chęci tego aby dla niego był wychwalanie.
Człowiek wychwala smoka gdy czyni to co jest złe w oczach Boga.

Bóg w PŚ podał dokładnie co dobre a co jest złe.

Micheasz 6, (8)
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Bóg od ciebie, jeśli nie wypełniania prawa, świadczenia miłości bratniej i pokornego obcowania z Bogiem twoim?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Listek pisze:
din pisze:Działania smoka zapewne dotyczą chęci tego aby dla niego był wychwalanie.
Człowiek wychwala smoka gdy czyni to co jest złe w oczach Boga.

Bóg w PŚ podał dokładnie co dobre a co jest złe.

Micheasz 6, (8)
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Bóg od ciebie, jeśli nie wypełniania prawa, świadczenia miłości bratniej i pokornego obcowania z Bogiem twoim?
Dlatego ludzie zapewne niektórzy kierują się tym co im się mówi od dzieciństwa.
Na podstawie wiedzy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”