Królowie Babilonu, daty i Tessa...

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Królowie Babilonu, daty i Tessa...

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:Przede wszystkim chciałam sprostować twoją wypowiedż.Nabonid nie jest biblijnym Baltazarem,tylko ojcem Baltazara.Chyba nie czytałeś postu który załączyłam:)
Nabonid powierzył władzę królewską swemu synowi Baltazarowi na czas swej nieobecności.Trwało to około 10 lat.Dlatego Baltazar powiedział do Daniela ,że da mu królestwo jako trzeciemu.
Daniela 5;16
" i będziesz sprawował władzę jako trzeci w królestwie".
Dlaczego pominąłeś w wyliczeniach króla Nabopolasara?
Liczmy od nowa:
Nabopolasar 21 lat
Nabukadneccar 24 lat
Ewil Merodach 2 lata
Nerglisar 4 lata
Nabonid 17 lat
Labasko Marduk 9 miesięcy
Dodajemy:
21+24++2+4+17+9 miesięcy=68 lat i 9 miesięcy
To teraz policz nam, w którym roku wstąpił na tron Nabuchodnonozor licząc wstecz od daty zburzenia Jerozolimy. (Z tym, że popraw ilość lat panowania tego króla: panował 43 a nie 24 lata.)
Potem poprosimy o policzenie, w którym to roku wg. współczesnego kalendarza wypadł 19 rok panowania Nabuchodonozora.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:To teraz policz nam, w którym roku wstąpił na tron Nabuchodnonozor
Za datę kluczową uważam nie tylko ja ,ale też wszyscy historycy datę podboju Babilonu przed Medo-Persów.
Jest to rok 539 pne.

Na podstawie znajomości tej daty można ustalić wszystkie inne.

A więc w roku 539 pne Cyrus pokonał Babilon .W roku 538 pne na wiosnę został królem.
Biblia podaje,że w pierwszym roku swego panowania w 537 pne wydał dekret o powrocie Żydów do Judy i Jerozolimy.
Czytamy o tym w Ezdrasza 1:1
Lud tak uczynił jak nakazał Bóg przez Cyrusa i powrócił z niewoli w roku 537 pne.
Był to miesiąc siódmy.
Czytamy o tym w Ezdrasza 3:1
I właśnie w tym roku skończyły się 70 lat spustoszeń Jerozolimy zapowiedziane przez Jeremiasza.Jeremiasza 29:10,11
Licząc więc 70 lat do tyłu otrzymujemy rok zburzenia Jerozolimy.
Jest to rok 607 pne.
Był to jednocześnie 19 rok Nebukadneccara .II Królów 25:8
Wstępuje na tron w 625 pne,a pierwszy rok jego panowania liczy się od 1 Nissan 624 pne.

Tak więc moja pomyłka nic nie zmieniła w chronologii:)
Na szczęście!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:
Yarpen Zirgin pisze:To teraz policz nam, w którym roku wstąpił na tron Nabuchodnonozor
Za datę kluczową uważam nie tylko ja ,ale też wszyscy historycy datę podboju Babilonu przed Medo-Persów.
Jest to rok 539 pne.

Na podstawie znajomości tej daty można ustalić wszystkie inne.
Ciacho...

Proszę, abyś ustaliła datę wstąpienia na tron Nabuchodonozora odpowiednio dodajac do roku podbicia Babilonu przez Persów lata panowania kolejnych królów bablońskich zaczynając od Nabunaida a na Nabuchodonozorze kończąc....
Proste?
Jeśli instrukcja jest niezrozumiała do napiszę ją inaczej.
Chcę, abyś przeprowadziła działanie matematyczne wyglądajace następująco:

539 p.n.e + ilość lat panowania Nabunaida + ilość lat panowania Labasko Marduka + ilość lat panowania Nerglisara... itd aż do Nabuchodonozora.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:Ciacho...

Proszę, abyś ustaliła datę wstąpienia na tron Nabuchodonozora odpowiednio dodajac do roku podbicia Babilonu przez Persów lata panowania kolejnych królów bablońskich zaczynając od Nabunaida a na Nabuchodonozorze kończąc....
Proste?
Jeśli instrukcja jest niezrozumiała do napiszę ją inaczej.
Chcę, abyś przeprowadziła działanie matematyczne wyglądajace następująco:

539 p.n.e + ilość lat panowania Nabunaida + ilość lat panowania Labasko Marduka + ilość lat panowania Nerglisara... itd aż do Nabuchodonozora.
Policz sobie sam:)
Ja nie zajmuję się takim liczeniem.Jeśli historycy świeccy uważali ,że Nabonid i Baltazar to ta sama osoba,to ja nie polegam na ich wyliczeniach co do czasu panowania poszczególnych władców.
Ja polegam tylko na Biblii.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:Policz sobie sam:)
Ja nie zajmuję się takim liczeniem.Jeśli historycy świeccy uważali ,że Nabonid i Baltazar to ta sama osoba,to ja nie polegam na ich wyliczeniach co do czasu panowania poszczególnych władców.
Ja polegam tylko na Biblii.
Tia... A ja jestem cesarzem Chin.
Biblia nie podała liczby lat panowania królów Babilonu, ale tobie nie przeszkadzało to w ich wklepaniu. Czyli uznajesz je za prawidłowe i słuszne. No to teraz liczymy na podstawie podanych przez ciebie danych (lata panowania Nabuchodnozosra poprawiłem, ponieważ sama stwierdziłaś, ze się pomyliłaś):

539 pn.e + 17 + 3/4 + 4 + 2 + 43 = 607 p.n.e. - rok, w którym Nabuchodonozor został królem.

To teraz powiedz mi: Kto podał złą datę rozpoczęcia panowania tego króla?

Poza tym: Skoro historycy świeccy sa "do bani", to dlaczego uznajesz podaną przez nich datę zburzenia Babilonu?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:Biblia nie podała liczby lat panowania królów Babilonu, ale tobie nie przeszkadzało to w ich wklepaniu. Czyli uznajesz je za prawidłowe i słuszne.
Gdzie tak powiedziałam?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Biblia nie podała liczby lat panowania królów Babilonu, ale tobie nie przeszkadzało to w ich wklepaniu. Czyli uznajesz je za prawidłowe i słuszne.
Gdzie tak powiedziałam?
Tam, gdzie kazałaś czynić obliczenia na podstawie podanych przez siebie liczb.
Czyżbyś teraz zmieniła zdanie i uznała, ze te liczby lat są nieprawidłowe?
A jeśli sa błędne, to po co je podwałaś i kazałaś na ich podstawie dokonywać obliczeń?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Podając liczby nie powiedziałam,że są one prawdziwe.Czytaj ze zrozumieniem moje posty.
Cytowałam z dzieła Józefa Flawiusza podając za nim lata panowania poszczególnych królów.
Co ciekawe lata panowania według Flawiusza zupełnie nie zgadzają się ani z Biblią ani z chronologią świecką.
Podane przeze mnie daty nie pochodziły ode mnie ,tylko od mojego rozmówcy.
Na następny raz uważnie śledż przebieg rozmowy,a nie wyrywaj jakiś cytat z kontekstu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:Podając liczby nie powiedziałam,że są one prawdziwe.Czytaj ze zrozumieniem moje posty.
Cytowałam z dzieła Józefa Flawiusza podając za nim lata panowania poszczególnych królów.
Co ciekawe lata panowania według Flawiusza zupełnie nie zgadzają się ani z Biblią ani z chronologią świecką.
Podane przeze mnie daty nie pochodziły ode mnie ,tylko od mojego rozmówcy.
Na następny raz uważnie śledż przebieg rozmowy,a nie wyrywaj jakiś cytat z kontekstu.
Kontekst wskazywał na to, ze uznajesz daty za prawdziwe... Toć zama sobie je zliczałaś. Juz zapomniałas?
Dlaczego pominąłeś w wyliczeniach króla Nabopolasara?
Liczmy od nowa:
Nabopolasar 21 lat
Nabukadneccar 24 lat
Ewil Merodach 2 lata
Nerglisar 4 lata
Nabonid 17 lat
Labasko Marduk 9 miesięcy
Dodajemy:
21+24++2+4+17+9 miesięcy=68 lat i 9 miesięcy
Po drugie, te liczby podaje twoja Organizacja jako prawdziwe. Czyżby się myliła?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:Po drugie, te liczby podaje twoja Organizacja jako prawdziwe. Czyżby się myliła?
A skąd to wiesz,że podaje je organizacja?Możesz podać żródło?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Po drugie, te liczby podaje twoja Organizacja jako prawdziwe. Czyżby się myliła?
A skąd to wiesz,że podaje je organizacja?Możesz podać żródło?
Strażnica nr 8 z 1966 roku, str. 8
Całe Pismo jest natchnione, Brooklyn 1998, str. 139 przypis i 140
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

mirek

Post autor: mirek »

tessa pisze:A skąd to wiesz,że podaje je organizacja?Możesz podać żródło?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 2&start=48

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:
tessa pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Po drugie, te liczby podaje twoja Organizacja jako prawdziwe. Czyżby się myliła?
A skąd to wiesz,że podaje je organizacja?Możesz podać żródło?
Strażnica nr 8 z 1966 roku, str. 8
Całe Pismo jest natchnione, Brooklyn 1998, str. 139 przypis i 140
Nieprawda.
Sprawdziłam ,ale w "Całe Pismo jest natchnione " nie ma takiej informacji.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:
Strażnica nr 8 z 1966 roku, str. 8
Całe Pismo jest natchnione, Brooklyn 1998, str. 139 przypis i 140
Nieprawda.
Sprawdziłam ,ale w "Całe Pismo jest natchnione " nie ma takiej informacji.
A Strażnicę nr. 8 z 1966 i Strażnica nr 5 z 1969 sprawdziłaś? Tam jest to wyraśnie i jednoznacznie podane. (W postcie, do którego odsyła mirek, znajdują się odpowiednie cytaty).

Czy podane w tych Strażnicach liczby lat panowania królów babilońskich są prawdziwe?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:Gdzie się podział mój ostatni post?
Usunięty, ponieważ był nie na temat.
Poproszę o odpowiedź na poniższe pytanie:

Czy podane w Strażnicy nr. 8 z 1966 i Strażnicy nr 5 z 1969 roku liczby lat panowania królów babilońskich są prawdziwe?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”