Kto pobudził Dawida do przeprowadzenia spisu ludności Izrael

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Rethel pisze:
Z niecierpliwością czekam RNie co ci odpowiedzą.
Przypuszczam, że skończy się ciszą na sali, ględzeniem,
albo najprawdopodobniej zostaniesz odsądzony od czci
i wiary, zbluzgany oraz zmieszany z błotem... :-D
Staram się dobierać takie przykłady, żeby co do których nie było wątpliwości, że jest pomyłka.
W poprzednich pytaniach, sprawę próbował mi wyjaśnić nasz kolega forumowy Wnikliwy, ale widzę, że obecnie zaniechał mi swoich wyjaśnień. :-)

Ja zresztą, gdy mnie odwiedzają ŚJ. to stosuje do nich tą samą retorykę co tutaj na forum.
Już na samym początku ''odwiedzin'', kiedy Oni zaczynają mówić ile to szczęścia mnie czeka w przyszłości, odpowiadam wprost, że ja nie mogę być ŚJ. bo ja nie uważam Biblii za nieomylne natchnione słowo od Boga, a Oni uważają.
Zawsze jest pewne zdziwienie :-D , bo zapewne z takimi odpowiedziami nie spotykają się w terenie.
Kiedyś pewien już starszy ( ok.70 lat ) ŚJ. na taką moją odpowiedż zapytał się, gdzie są te pomyłki, sprzeczności, a ja mu odpowiedziałem o ''pierwszej z brzegu'', czyli o dwóch rodowodach Jezusa.
W odpowiedzi ten Pan, zapatrzył się na mnie :-) , tak jakby wcześniej o tym nie wiedział, ale widząc, że ja nie żartuje, po chwili odpowiada tak;
''No jeżeli dyrektor coś dyktuje sekretarce, a ona się pomyli, to nie jest wina dyrektora''.
Takie dostałem wytłumaczenie, ale ono przecież niczego nie usprawiedliwia, nie wyjaśnia.
Ja dzisiaj czytam Biblię z myślą o nadanych dla niej przymiotnikach nieomylności i skąd mam wiedzieć, kiedy i gdzie sekretarka się pomyliła. Poza tym, jeżeli ktoś po drodze ( jakiś kopista ) się pomylił. to już takie pismo zawiera błąd, niezależnie jak wyglądało wcześniej, czy jakie były pierwotne zamiary autora.

Jeśli chodzi o powyższy przykład, to mamy znów dwa opisy tego samego wydarzenia, gdzie występują ci sami ludzie i o tej samej sprawie mówią, a jednak w jednej wersji mamy trzy lata głodu, a w drugiej siedem lat głodu.
Mało tego, autorzy ksiąg twierdzą, że to Pan takie kary wybrał :aaa:
Czyli powiedział jednocześnie trzy i siedem lat głodu
Jeżeli przyjmiemy obydwie wersje za prawdziwe, to trzeba przyznać, że w najlepszym wypadku jedna z wersji uczyniła Pana - Boga kłamcą
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ja myślę, że nasz Rethelek też mógłby coś mądrego powiedzieć.
Niektórzy wyjaśniają to w ten sposób, że siedem lat z 2 Samuela obejmowało trzy lata głodu, które były karą za grzech Saula i jego domu przeciw Gibeonitom (2Sm 21:1, 2). Rok, w którym dokonano spisu, byłby czwartym (spis trwał 9 miesięcy i 20 dni; 2Sm 24:8), a trzy kolejne dopełniłyby liczbę siedmiu. Chociaż rozbieżność ta może wynikać z błędu kopisty, i tym razem trudno o jednoznaczne wnioski, jeśli się nie zna wszystkich faktów i okoliczności.
Zaznaczam ostatnie zdanie.

Zobaczymy co Rethelek wymyśli - on jest od wyciągania wniosków. :mrgreen:

Rethel

Post autor: Rethel »

RN pisze:po chwili odpowiada tak;
''No jeżeli dyrektor coś dyktuje sekretarce, a ona się pomyli, to nie jest wina dyrektora''.

To był po prostu idiota, jakich w tej sekcie wielu - ze względu na bardzo niski iloraz inteligencji, stają się łatwym łupem dla tego rodzaju kultów, które wrodzone predyspozycje niemyślenia tępią wielogodzinnymi przymusowymi spotkaniami indoktrynacyjnymi. Jak sam widzisz, jeden z członków tej sekty, nie jest w stanie zrozumieć prostej kulturalnej prośby, nigdy nie przeczytał Biblii, a mądrzy się niesłychanie śmiecąc swoją obecnością to tu to tam, chwaląc się jaki z niego (...) i ignorant - co jeszcze jest dla niego powodem do dumy.
Jeśli chodzi o powyższy przykład, to mamy znów dwa opisy tego samego wydarzenia, gdzie występują ci sami ludzie i o tej samej sprawie mówią, a jednak w jednej wersji mamy trzy lata głodu, a w drugiej siedem lat głodu.
Mało tego, autorzy ksiąg twierdzą, że to Pan takie kary wybrał :aaa:
Czyli powiedział jednocześnie trzy i siedem lat głodu
Jeżeli przyjmiemy obydwie wersje za prawdziwe, to trzeba przyznać, że w najlepszym wypadku jedna z wersji uczyniła Pana - Boga kłamcą
Bardzo chętnie RNie bym ci to wyjaśnił, ale niestety, jak widzisz naczelny (...) już orzekł, że nie mam pojęcia, więc uczynić tego nie mogę. :-| (...) i tak brak wyjaśnienia nie przeszkadza, bo oni nie wierzą w Biblię, lecz w guru, które im każe w tę Biblię wierzyć tylko w takim zakresie w jakim im powie guru - i nawet nie musi taki (...) sam umieć wyjaśnić, a wolno mu się mądrzyć w swej niewiedzy i wyśmiewać tych, którzy wiedzą. Niestety nie umiem mówić po (...), więc z powodów niemożności wysłowienia się w tym prymitywnym narzeczu, zaniecham mych wyjaśnień w temacie... Życzę ci powodzenia w tej (...), który poza kleceniem (...) jednozdaniowych wyrzutów werbalnych niczym więcej cię nie oświeci... no może znajdzie coś w Straszicy i ci skopiuje po czym prędko zostaniesz zwerbowany... :crazy:


***
Rethelu, jeżeli natrafię gdzieś w Twoich postach na podobne słownictwo do tego, które usunąłem z powyższego tekstu to zaliczysz warna.
Eliot
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 10:35 przez Rethel, łącznie zmieniany 3 razy.

Rethel

Post autor: Rethel »

A odnośnie twoich wątpliwości RNie to w poniżej zapodanym linku jakiś
użytkownik forum wyjaśnił przyczynę wszystkiego dosyć jasno - zatem
nie musisz już zagłębiać się w te meandry:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 992#343992

Cytuję receptę na całe zło:
Wnikliwy pisze: Normalka w świecie którym rządzi szatan. :xdiabel:
Powinieneś czuć się RNie usatysfakcjonowany Obrazek
Właśnie poznałeś teorię wszystkiego - dlatego
niektórzy sekciarze lekturę Biblii kończą na tytule. :crazy:

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

No widzisz jak się z czarnego robi białe. Teraz nawet rządy szatana są fałszywe. Co robi z człowieka kościół :-D

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Ja uważam,że jest błąd kopisty, z oryginału, wszystko wskazuje,ze powinno być trzy lata. Nic więcej nie mogę powiedzieć w tym temacie. :-D

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Rethel pisze:
RN pisze:po chwili odpowiada tak;
''No jeżeli dyrektor coś dyktuje sekretarce, a ona się pomyli, to nie jest wina dyrektora''.

To był po prostu idiota, jakich w tej sekcie wielu - ze względu na bardzo niski iloraz inteligencji, stają się łatwym łupem dla tego rodzaju kultów, które wrodzone predyspozycje niemyślenia tępią wielogodzinnymi przymusowymi spotkaniami indoktrynacyjnymi. Jak sam widzisz, jeden z członków tej sekty, nie jest w stanie zrozumieć prostej kulturalnej prośby, nigdy nie przeczytał Biblii, a mądrzy się niesłychanie śmiecąc swoją obecnością to tu to tam, chwaląc się jaki z niego (...) i ignorant - co jeszcze jest dla niego powodem do dumy.
Jeśli chodzi o powyższy przykład, to mamy znów dwa opisy tego samego wydarzenia, gdzie występują ci sami ludzie i o tej samej sprawie mówią, a jednak w jednej wersji mamy trzy lata głodu, a w drugiej siedem lat głodu.
Mało tego, autorzy ksiąg twierdzą, że to Pan takie kary wybrał :aaa:
Czyli powiedział jednocześnie trzy i siedem lat głodu
Jeżeli przyjmiemy obydwie wersje za prawdziwe, to trzeba przyznać, że w najlepszym wypadku jedna z wersji uczyniła Pana - Boga kłamcą
Bardzo chętnie RNie bym ci to wyjaśnił, ale niestety, jak widzisz naczelny (...) już orzekł, że nie mam pojęcia, więc uczynić tego nie mogę. :-| (...) i tak brak wyjaśnienia nie przeszkadza, bo oni nie wierzą w Biblię, lecz w guru, które im każe w tę Biblię wierzyć tylko w takim zakresie w jakim im powie guru - i nawet nie musi taki (...) sam umieć wyjaśnić, a wolno mu się mądrzyć w swej niewiedzy i wyśmiewać tych, którzy wiedzą. Niestety nie umiem mówić po (...), więc z powodów niemożności wysłowienia się w tym prymitywnym narzeczu, zaniecham mych wyjaśnień w temacie... Życzę ci powodzenia w tej (...), który poza kleceniem (...) jednozdaniowych wyrzutów werbalnych niczym więcej cię nie oświeci... no może znajdzie coś w Straszicy i ci skopiuje po czym prędko zostaniesz zwerbowany... :crazy:


***
Rethelu, jeżeli natrafię gdzieś w Twoich postach na podobne słownictwo do tego, które usunąłem z powyższego tekstu to zaliczysz warna.
Eliot
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel

Post autor: Rethel »

Eliot pisze:***
Rethelu, jeżeli natrafię gdzieś w Twoich postach na podobne słownictwo do tego, które usunąłem z powyższego tekstu to zaliczysz warna.
Eliot
Wszystko było by cacy, tylko nie wiem jakie, bo je usunąłeś. :roll:
Jak chcesz, żebym nie używał jakichś słów to muszę wiedzieć jakich.
Nie jestem komputerem i nie pamiętam każdego postu słowo w słowo.
Więc nie wiem jak mogę zastosować się do twojej prośby...

Ty do mojej się nie stosujesz, aby zostawić słowa takie jakie były. Masz to głęboko
w tyłku, mimo, że już tyle razy o to prosiłem. To, co według twojego zniewieściałego
widzimisię zasługuje na kropkowanie, wcale nie jest tym co ty sugerujesz że jest.

Żądam zatem z twojej strony natychmiastowych przeprosin oraz naprawienia
mojego postu wraz z cytatem. Przyjęte jest w naszym kraju, że kropkuje się
wyrazy wulgarne a więc po raz kolejny kropkując oczerniasz mnie, przypisując
mi używanie słów niecenzuralnych, co wcale nie miało miejsca.

Po drugie, jak cię boli prawda, to rusz tyłek jako
administrator i uspokój prymitywnych osobników
którzy zaśmiecają forum swoją głupotą - zwłaszcza
dwóch twoich własnych współwyznawców.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Rethel pisze:rusz tyłek jako
administrator i uspokój prymitywnych osobników
którzy zaśmiecają forum swoją głupotą
Ruszyłem :->

Tzn. wlepiłem temu osobnikowi warna :mrgreen:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Mikal ( Michal ) była córką króla Saula i pierwszą żoną Dawida.
Ile dzieci miała Mikal ( Michal ) :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Podaj tekst, z którym sie nie zgadzasz, żaden user nie musi pamiętać ile i jakie dzieci rodziły się królom i z których kobiet.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

W księdze Kronik i w Samuela pisze odmiennie. Ja tu nie mam zrozumienia. Polecenie Szatana czy własny zamysł. Konsekwencje zapewne poniósł starożytny Izrael.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”