Pytanie biblijne. Kto pomoże?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

To w takim razie wszystko gra.
Gitara - jak mawia Ferdek Kiepski :mrgreen:

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Czy w tamtych czasach mężczyźni dojrzałość płciową osiągali po setnych urodzinach ??? :mysli:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11740
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:Czy w tamtych czasach mężczyźni dojrzałość płciową osiągali po setnych urodzinach ??? :mysli:
Myślę, że prędzej.
Nieśpieszno im było jednak popadać w niewolę kobiet. :xhehe:

Słyszałem też teorię, że lata w Księdze Rodzaju to w rzeczywistości miesiące.
Wtedy ta dojrzałość byłaby już w wieku około sześciu lat... :aaa:
A Adam żył by niecałe 78 lat.

Czego to już nie wymyślono... :roll:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Anna01 pisze:Czy w tamtych czasach mężczyźni dojrzałość płciową osiągali po setnych urodzinach ??? :mysli:
Całkiem możliwe.
Jest też możliwe, że w wieku 630 lat dostawali pod choinkę rowery :mrgreen:

Drogi użytkowniku nesto. Nikt Ci nie każe w nic wierzyć, natomiast od jakiegoś czasu chodzisz po tematach i zostawiasz jakieś swoje ironiczne uwagi, co jest złamaniem 8 punktu Regulaminu. Proszę więc o zaprzestanie tej działalności. ShadowLady86
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 10:32 przez nesto, łącznie zmieniany 1 raz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze:Słyszałem też teorię, że lata w Księdze Rodzaju to w rzeczywistości miesiące.
Wtedy ta dojrzałość byłaby już w wieku około sześciu lat...
Wyczytałeś to w pismach hebrajskich? Czy tak naprawdę nauczają rabini i wiek liczą miesiąc za rok? Jak jest to prawda to wiele można zrozumieć o talmudzie i wyjaśnia się jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Szanowna Pani ShadowLady86
Przyznaję, że moje uwagi mają czasami charakter ironiczny, ale staram się nikogo nie obrażać. To, że wtrącam w te często skostniałe dyskusje nieco humoru nie powinno przeszkadzać w "merytorycznych" dyskusjach.

Zauważ, ze wypisałem się w temacie. Dla mnie bardziej prawdopodobne jest, że ludzie wówczas dostawali pod choinkę rowery, niż to, że Noe zabrał na arkę wszystkie zwierzęta i czterdzieści dni pływał po wezbranych wodach z rodziną, zwierzętami, a wszystko w drewnianej łodzi... albo, że ludzie dojrzewali płciowo po przekroczeniu setki.
Podania o potopie zaczerpnięte są z mitów innych, wcześniejszych kultur. Dziwi mnie, że można dyskutować poważnie na temat mitu. Liczyć lata postaciom mitycznym i sprawdzać, czy nie pomylono się w liczbach. Przecież ci co pisali mity sprawdzili to już kilka razy, aby owe mity nie były całkowicie bez sensu :-D


Grecy byli głupsi. Nie zmierzyli głowy Zeusa, aby sprawdzić, czy mogła z niej wyskoczyć Atena w pełnej zbroi... :lol:

ps.
Oczywiście kalam się niniejszym i chylę czoła, przyznając się bez bicia, że nieraz przesadzam.
Staram się nie przeginać.
Można ewentualnie wprowadzić kary regulaminowe za poczucie humoru... ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”