DNA z cudów eucharystycznych przebadane

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque pisze:Jest to oczywista bzdura. No ale dowiesz się o tym ja przeczytasz CAŁĄ Biblię z księgarni które Luter usunął
Moje wydanie Biblii Warszawskiej ma nie tylko całą treść, ale nawet niekanoniczne księgi. Jeden raz nawet te wszystkie machabejskie i inne wasze udało mi się przetrawić. Całą przeczytałam co namniej kilka razy i czytam ją od 20 lat codziennie.
Widzę, że nie mamy o czym gadać. Beznadziejną rozmówczynią jesteś, agresywną i niedouczoną. Nie znoszę zaślepionych fanatyków, dlatego już nie będę czytać twoich mądrości.
Dodam tylko, że w ostatnich wypowiedziach do mnie również się mylisz.
Maria, Matka Pana Jezusa jest przez protestantów bardzo szanowana, więc obrażasz dużą grupę ludzi.
Bóg zakazał oddawania czci stworzeniu, a wy wymyślacie coraz to nowe dogmaty maryjne. Ona się w grobie przewraca :-P , a wy za to zapłacicie.
cześć.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Oczywiście Bóg nie zakazał kultu stworzenia tylko oddawania boskiej czci stworzeniu

A protestanci w pogardzie mają Matkę Boga naszego. Dlatego bluźnią głosząc że mogła utrzymywać kontakty z mężczyzną. Ponadto przeczą prawdziwe przez Boga objawionej że Maryja została z ciałem zabrana do raju. Domyślam się z czego to może wynikać
Ks. Rodzaju pisze:Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę
A już wykazałem że spożywanie Eucharystii to nauka przekazana przez apostołów. Zatem jeszcze o miłym Bogu kulcie świętych
pisze:„Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, nie trzyma się mocno Głowy – [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem” (Kol 2:18-19)
Jak widzimy powyżej. Fragment ten zabrania czynienia "przesadnej czci". Nic o samym kulcie nie mówi
pisze:„Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi” (Rdz 18:2)
Abraham pada na twarz przed Aniołami
pisze:„Równocześnie posłał mnie Bóg, aby uzdrowić ciebie i twoją synową Sarę. Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański». Na to przelękli się obaj, upadli na twarz przed nim i bali się bardzo. I powiedział do nich: «Nie bójcie się! Pokój wam! Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki! To, że byłem z wami, nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn!” (Tb 12:14-18).
Mężczyźni upadają na twarz przed św. Rafałem aniołem

I zdanie o św. Maryi

Św. Ireneusz z Lyonu(II wiek)
pisze:„Odpowiednio dotyczy to także Maryi dziewicy, która okazała się posłuszna: ‘Oto ja służebnica...’ [Łk 1:38]. Ewa przeciwnie, okazała się nieposłuszna, nie posłuchała bowiem, gdy była jeszcze dziewicą. Tak jak tamta, mając za męża Adama, była w tym czasie dziewicą (...) i gdy okazała się nieposłuszna, stając się przyczyną śmierci dla całego rodzaju ludzkiego, tak Maryja, mając wyznaczonego męża, będąc jednak dziewicą okazała się posłuszna i stała się przyczyną zbawienia dla siebie i całego rodzaju ludzkiego. (...) Tak samo i węzeł nieposłuszeństwa Ewy znalazł swoje rozwiązanie przez posłuszeństwo Maryi. Co bowiem Ewa dziewica przez niewiarę związała, to Maryja dziewica przez wiarę rozwiązała” (jw. III:22,4);
święty Sobór Nicejski II pisze: 13. Krótko mówiąc, zachowujemy nienaruszoną całą przekazaną nam tradycję Kościoła, zarówno pisaną, jak i niepisaną. Jednym z elementów tej tradycji jest malowanie wizerunków na obrazach, w ten sposób, by obraz był zgodny z przekazem podanym przez Ewangelie, aby te wizerunki potwierdzały, że Słowo Boże naprawdę było człowiekiem, a nie wytworem fantazji, i abyśmy mieli z tego korzyść, utwierdzając się w tej wierze. Albowiem wizerunek i rzecz, którą wyobraża wskazują na siebie nawzajem i stanowią niedwuznacznie swoje odzwierciedlenie.

14. W ten oto sposób, postępując jakby królewską drogą za Bożą nauką naszych świętych Ojców i za Tradycją Kościoła katolickiego - wiemy przecież, że w nim przebywa Duch Święty - orzekamy z całą dokładnością i z troską o wiarę, że przedmiotem kultu powinny być nie tylko wizerunki drogocennego i ożywiającego Krzyża, lecz tak samo czcigodne i święte obrazy malowane, ułożone w mozaikę lub wykonane innym sposobem, które umieszcza się ze czcią w świętych kościołach Bożych, na naczyniach liturgicznych i na szatach, na ścianach czy na desce, w domach czy przy drogach.
Jeszcze jakieś pytania?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Tak, ja mam pytanie:
- Co to jest dogmat wiary katolickiej ?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Quinque pisze:

Jak widzimy powyżej. Fragment ten zabrania czynienia "przesadnej czci". Nic o samym kulcie nie mówi
Tylko, że kult to jest właśnie oddawanie czci.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Quinque pisze:
Św. Ireneusz z Lyonu(II wiek)
pisze: Ewa przeciwnie, okazała się nieposłuszna, nie posłuchała bowiem, gdy była jeszcze dziewicą. Tak jak tamta, mając za męża Adama, była w tym czasie dziewicą (...) i gdy okazała się nieposłuszna, stając się przyczyną śmierci dla całego rodzaju ludzkiego,

A skąd ten Ireneusz wiedział, że Ewa była wtedy dziewicą ?

No śmiało, tubo propagandowa KK :lol:

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

BoaDusiciel pisze:Tak, ja mam pytanie:
- Co to jest dogmat wiary katolickiej ?
Jajco. Nie płacą mi za uczenie dyletantów

Dogmat to prawda wiary przez Boga Objawiona. W którą każdy wierny ma bez wahania wierzyć. Dogmatu nie określa się wtedy gdy chce się ogłosić nową naukę. Jak sugerujesz. Wręcz przeciwnie. Ale wtedy gdy owa nauka jest podważana. Np. Gdy Arianie zaczeli nauczać że Jezus nie jest Bogiem zrodzonym i współistotnym Ojcu tylko stworzeniem. Ogłoszono dogmat o Trójcy Świętej (325 rok). Co ciekawe protestanci nie odrzucają tego dogmatu...
RN pisze:Tylko, że kult to jest właśnie oddawanie czci
Nijak nie wpływa to na to co napisałem
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Quinque pisze: Dogmat to prawda wiary przez Boga Objawiona. W którą każdy wierny ma bez wahania wierzyć. Dogmatu nie określa się wtedy gdy chce się ogłosić nową naukę.
A kiedy Bóg objawił, że papieże są nieomylni, ex-cathedra oczywiście :-)
No i nadal czekam na wyjaśnienie skąd czcigodny Ireneusz wiedział kiedy Ewa była dziewicą.
Bo wiesz - chłopcze - mężczyźni rzadko kiedy potrafią określić dziewiczość kobiet z którymi nie mieli bliskiego kontaktu 8-)
Sądzisz, że Ireneusz miał bliskie kontakty z Ewą, żyjącą parę tysięcy lat przed nim ? :lol:

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Objawił to w Biblii i tradycji jego Kościoła
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A gdzie w Biblii Bóg objawił nieomylność papieży ?
O dziewictwie Ewy też napisano w Biblii ?

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Nie pajacuj
Dzieje Apostolskie pisze: 7 Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli2. 8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam3. 9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. 10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni».
12 Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan.
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Resztki rozsądku zeżarła ci kościelna propaganda :lol:
Gdzie w tym cytacie Bóg objawia nieomylność papieży ?
No i co z dziewictwem Ewy ? :->

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Biblijne Słowo Boże tak przedstawia pierwszego papieża Piotra. :-)

EWANGELIA MATEUSZA 16.23. BIBLIA WARSZAWSKA

'' "A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Z władzą papieską to jest tak (mówię o praktykach szarych katolików). Jedni kochają JPII (co kilka dni mam na Fb zachętę do lajka, bo jak nie to nie jestem Polką :xhehe: ), inni nadal uważają papieża Benedykta XVI za właściwego, a Franciszka za antychrysta i uzurpatora. A edykty i nauki papieży są dla księży, biskupów, teologów, żeby mieli o co się spierać. Przeciętny katolik ma to w głębokim poważaniu, bo i tak wie swoje i swoje robi. Dla wielu SWII był granicą i barierą, i już dalszych papieży i ich działań nie tolerują. Tak można by tą jedność katolicką w kilku słowach podsumowac.
Całkiem niedawno na Fb ktoś znajomy dał link do konferencji w Siedlacach, a potem wypowiedź księdza, który stwierdził, że to nieprawda, że katolik MUSI wierzyć w maryjność KK. Z kolei ktoś inny prosił o wyjaśnienie, bo przecież wiadomo, że na każdej mszy jest całe mnóstwo odniesień do Marii, a po spowiedzi najczęściej jako pokutę (zauważcie: modlitwa za karę do odmówienia-kuriozum samo w sobie :-> ) zadaje się właśnie coś do Marii-różańca kawałek, jakaś litania itp.
Nie doczytałam tego artykułu i teraz nie mogę go znaleźć. Może ktoś wie o czym piszę i ma namiar?

Kto za tym nadąży? :mysli: :xble:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Quinque pisze:Ponadto przeczą prawdziwe przez Boga objawionej że Maryja została z ciałem zabrana do raju.
Nie można pójść z ciałem do nieba.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

BoaDusiciel pisze:Resztki rozsądku zeżarła ci kościelna propaganda :lol:
Gdzie w tym cytacie Bóg objawia nieomylność papieży ?
No i co z dziewictwem Ewy ? :->
Ano w tym miejscu że słowa św. Piotra są same w sobie autorytetem. Gdzie św. Jakub cytował Pismo

A katolik(każdy bez wyjątku) ma obowiązek wierzyć w cztery dogmaty Maryjne. Które są prawda od Boga objawioną. Zatem, albo wuka zmyśla albo ten ksiądz mówił co innego. No ale widzimy do czego doprowadza słuchanie przez lata protestanckich pastorów. "Zdrowej nauki nie zcierpią..."
wuka pisze: Kto za tym nadąży?
Za bzdurami które opowiadanie o Kościele Katolickim? Nikt
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”