Jerozolima ``od zawsze`` była muzułmańska?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Jerozolima ``od zawsze`` była muzułmańska?

Post autor: Henryk »

13 października 2016 r. UNESCO przyjęła uchwałę odrzucającą więzi narodu żydowskiego ze Wzgórzem Światynnym i Zachodnim Murem w Jerozolimie. Uchwała uznała wyłącznie muzułmańskie nazwy tych miejsc. Projekt uchwały przygotowała grupa arabskich państw: Algieria, Egipt, Liban, Maroko, Oman, Katar i Sudan. Został on przedłożony UNESCO w zeszłym tygodniu. W głosowaniu 24 państwa poparły projekt rezolucji: Algieria, Bangladesz, Brazylia, Czad, Chiny, Dominikana, Egipt, Iran, Katar, Liban, Malezja, Mauritius, Meksyk, Mozambik, Nikaragua, Nigeria, Oman, Pakistan, Rosja, RPA, Senegal, Sudan i Wietnam. Przeciwko zagłosowało 6 państw: Estonia, Holandia, Litwa, Niemcy, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Od głosu wstrzymało się 26 państw: Albania, Argentyna, Francja, Ghana, Grecja, Gwinea, Haiti, Hiszpania, Indie, Japonia, Kamerun, Kenia, Korea Południowa, Nepal, Paragwaj, Saint Vincent i Nevis, Salwador, Słowenia, Sri Lanka, Szwecja, Togo, Trynidad i Tobago, Uganda, Ukraina, Włochy i Wybrzeże Kości Słoniowej. Podczas głosowania nie obecne były Serbia i Turkmenistan.

13 października 2016 r. premier Benjamin Netanjahu powiedział: "Teatralny spektakl UNESCO toczy się dalej. Dzisiaj przyjęto śmieszną uchwałę zaprzeczającą więziom narodu żydowskiego z Zachodnim Murem. To tak, jakby powiedzieć, że Chińczycy nie są powiązani z Wielkim Murem w Chinach, lub Egipcjanie nie mają więzi z piramidami." Przewodniczący Knesetu, Juli Edelstein powiedział, że "ONZ jest oderwana od rzeczywistości i historii."
http://www.izrael.badacz.org/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Żyjemy w ciekawych czasach.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Tam gdzie chodzi o politykę prawda, ani ta biblijna ani ta historyczna,
nie ma znaczenia .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Tam gdzie chodzi o politykę prawda, ani ta biblijna ani ta historyczna,
nie ma znaczenia
Masz rację.

1J 5:19
"Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=xU9CauJP4Pg[/video]

Komentarz chyba zbyteczny :roll:

Najlepiej ustawić jakość 720p.
Na YouTube, można to obejrzeć w trybie pełnoekranowym.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 20:10 przez Eutychus, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Być,może rozchodzi się też o problem,który był mocno sygnalizowany przez np.Palestynę.
Czy ludzie podający się za Żydów,którzy przybywali do tej ziemi,naprawdę mają dziedzictwo,pokrewieństwo,z Żydami,do których kiedyś ta ziemia należała,tym samym prawo do zasiedlania tych terenów.
Kim są ludzie,którzy przybyli i osiedlili się na tych terenach???.
Kto stworzył to państwo.???
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

A czy istniało kiedykolwiek wcześniej państwo i naród palestyński?
Kim są ludzie (tzw "Palestyńczycy"), którzy przybyli i osiedlili się na tych terenach???

Zagadnienie o tym, kto i w jaki sposób stworzył Izrael jest szeroko udokumentowane, również w necie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Izraela
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Czyli ONZ też ma wątpliwości.
Z tego co wiem, Palestyńczycy maja geny semickie, więc genetycznie wywodzą się z ludów zamieszkujących te ziemie od tysiącleci.
Czy Żydzi zamieszkujący współcześnie Izrael, mają geny semickie? Czy to są w ogóle semici?

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:Z tego co wiem, Palestyńczycy maja geny semickie, więc genetycznie wywodzą się z ludów zamieszkujących te ziemie od tysiącleci.
A z czego to wiesz? Jakie ludy, zrządzeniem Pana Boga, zamieszkiwały tereny obecnego Izraela od tysiącleci? A czy nie był to przypadkiem JEDEN LUD? I to właśnie lud, wywodzący się w prostej linii od Sema?
A może też wiesz, czy WSZYSCY (tzw "Palestyńczycy"), mają jednorodne narodowo pochodzenie? I z jakiego narodu/państwa się wywodzą? Obejrzałeś zalinkowane filmy?
RM pisze:Czy Żydzi zamieszkujący współcześnie Izrael, mają geny semickie? Czy to są w ogóle semici?
A nie mają? Skąd czerpiesz to przekonanie/tę wiedzę? Przykłady jakichś badań/dowodów?
A Ty, kim właściwie jesteś, do jakiego genotypu sam siebie zaliczasz? Sema, Jafeta, a może Chama? A potrafisz te swoje genetyczne korzenie jakoś udowodnić?
RM pisze:Czyli ONZ też ma wątpliwości.
Masz prawo uznawać ONZ za autorytet. Dla mnie od dawien dawna przestał nim być, a ta ostatnia sprawa tylko mnie w tym utwierdza.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

chryzolit pisze:Czy ludzie podający się za Żydów,którzy przybywali do tej ziemi,naprawdę mają dziedzictwo,pokrewieństwo,z Żydami,do których kiedyś ta ziemia należała,tym samym prawo do zasiedlania tych terenów.
Ta ziemia nigdy do nich nie nalezala.Zostala przez nich podbita-vide Biblia.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Wraca ponownie pytanie.
Kto to jest Żyd?.
Kogo określa ta nazwa?

W czasach starożytnego Izraela,nastapił podział,Izraelem,nazywano 10-pokoleń.
Które znacznie wczesniej straciły swą niezalezność narodową,zostały podbite przez Asyrie.

Pozostało tylko królestwo Judy z Benjaminem,ze stolica w Jerozolimie,które pózniej zostało podbite i uprowadzone do Babilonu,po czym po okresie 70-lat niewoli,powtórnie otrzymuje wolność narodową z prawem budowy świątyni.
Powraca do bytu,spełnia sie wiele proroctw,które to przepowiadały.

Ale Izrael nie jest częścią Judy.
Jude nazywa się Judejczykami, z tąd bierze się nazwa Judaizm.
A kto jest Żydem.?.
Czy do współczesnego Izraela powróciły pokolenia,do niego należace.
Bo jeżeli nie powróciły?,to dlaczego współczesny Izrael nazywa się Izraelem,jakim prawem.?
Tylko pytania???>
Pozdrawiam.
Henryk-pyta.
Jerozolima,od zawsze była muzułmańska.?
Ale również można zadać pytanie wspomagające.
Jaka ona była,na przestrzeni swojej historii.?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Eutychusie,
ONZ jest dla narodów jest tym, czym to Forum dla nas.
W internecie można znaleźć wiele informacji o semickim pochodzeniu Palestyńczyków. Natomiast współczesny Izrael, to zbieranina przypadkowych ludzi, bez jednolitego dziedzictwa, własnej historii i różnych pod wszelkimi względami. Taki kosmopolityczny, sztuczny twór - fałszywka.
Gdzie wyparowało dziesięć pokoleń Izraela?

Jeśli chodzi o mnie to jestem Ślązakiem od pokoleń. Jestem tzw. Gojem i to bezdyskusyjnie. Nawet jeśli znajdą u mnie jakieś podejrzane geny, to i tak jestem Gojem.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RM ma rację , współczesny Izrael to też i Palestyńczycy mający obywatelstwo
Izraelskie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Henryk pisze:13 października 2016 r. UNESCO przyjęła uchwałę odrzucającą więzi narodu żydowskiego ze Wzgórzem Światynnym i Zachodnim Murem w Jerozolimie.
W takim razie rzymski Łuk Tytusa z Iw n.e. chyba jest sfałszowany,bo na jego reliefie jest przedstawione zdobycie Jerozolimy i łupienie skarbów II Świątyni.
A przecież wtedy o islamie nikt nie słyszał,a co dopiero o Kopule na Skale,czy innych tego typu budowlach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk_Tytusa

Co zrobili z tym oczywistym dowodem?

To jest kompromitacja UNESCO.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”