Polska

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Polska

Post autor: Henryk »

Jeszce troszkę, a PiS zlikwiduje Sąd Ostateczny.
Alleluja! :xhehe:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A w Biblii Warszawskiej jest 15 miejsc z hasłem "Prawo i Sprawiedliwość" (nomen omen) :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6308
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jeszcze takich protestów nie widziałam jak żyję, oby coś dały.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Te "święte krowy" /sędziów/ należało rozpędzić już dawno - zaraz po Okrągłym Stole .

Autentyczny fakt z rozprawy ; sędzia uznał zeznania świadka za niewiarygodne dlatego że świadek nosi okulary
/ po to nosi okulary by lepiej widzieć , gdyby mimo wady wzroku okularów nie nosił to wtedy tak , wtedy taki świadek byłby niewiarygodny/

"W ocenie Sądu ...."
"W ocenie Urzędu Prokuratorskiego...."
W którym systemie prawnym/poza komunistycznym/ jest taki ewenement ?

Gdyby w systemie sądowniczym było tak dobrze, to ani program "Państwo w państwie''
nie byłby potrzebny i nie miałby tak dużo spraw i takiej oglądalności ,
ani interwencje , działalność Lidii Staroń byłaby niepotrzebna .

Smród tej sadowniczej patologi ciągnie się od komuny aż po dzień dzisiejszy .
Wg. mnie należy najpierw zmienić Prawo .
Wtedy sędzia, jakikolwiek by nie był będzie "zmuszony" orzekać wg. Prawa
a nie wg. widzimisię/ a taką właśnie możliwość daje mu dziś istniejące Prawo /

Wg. mnie żadna partia nie miała takiej szansy jak ma PiS, by uporządkować tą postkomunistyczną stajnię .
I co robią w tym kierunku? Nic nie robią . Pyskówki , przepychanki i tyle
a przecież poza Konstytucją mogą zmienić wszystko
Bo wszystko/poza Konstytucją/ można zmienić zwykła większością głosów ,
Wygląda to tak, jakby byli totalnie zaskoczeni zaistniałą sytuacją i nie maja przygotowanych żadnych projektów reform , nie liczyli się z taką sytuacją
i nie są do takiej sytuacji przygotowani /do samodzielnego rządzenia/ .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Queza pisze:Jeszcze takich protestów nie widziałam jak żyję, oby coś dały.
Queza...dadzą, zobaczysz :-)
Jak będzie trzeba to wyjdzie nas jeszcze więcej i więcej, bo kochamy nasz kraj i Europę oraz cenimy wolność.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:Te "święte krowy" /sędziów/ należało rozpędzić już dawno - zaraz po Okrągłym Stole .

Autentyczny fakt z rozprawy ; sędzia uznał zeznania świadka za niewiarygodne dlatego że świadek nosi okulary
/ po to nosi okulary by lepiej widzieć , gdyby mimo wady wzroku okularów nie nosił to wtedy tak , wtedy taki świadek byłby niewiarygodny/

"W ocenie Sądu ...."
"W ocenie Urzędu Prokuratorskiego...."
W którym systemie prawnym/poza komunistycznym/ jest taki ewenement ?

Gdyby w systemie sądowniczym było tak dobrze, to ani program "Państwo w państwie''
nie byłby potrzebny i nie miałby tak dużo spraw i takiej oglądalności ,
ani interwencje , działalność Lidii Staroń byłaby niepotrzebna .

Smród tej sadowniczej patologi ciągnie się od komuny aż po dzień dzisiejszy .
Wg. mnie należy najpierw zmienić Prawo .
Wtedy sędzia, jakikolwiek by nie był będzie "zmuszony" orzekać wg. Prawa
a nie wg. widzimisię/ a taką właśnie możliwość daje mu dziś istniejące Prawo /

Wg. mnie żadna partia nie miała takiej szansy jak ma PiS, by uporządkować tą postkomunistyczną stajnię .
I co robią w tym kierunku? Nic nie robią . Pyskówki , przepychanki i tyle
a przecież poza Konstytucją mogą zmienić wszystko
Bo wszystko/poza Konstytucją/ można zmienić zwykła większością głosów ,
Wygląda to tak, jakby byli totalnie zaskoczeni zaistniałą sytuacją i nie maja przygotowanych żadnych projektów reform , nie liczyli się z taką sytuacją
i nie są do takiej sytuacji przygotowani /do samodzielnego rządzenia/ .
Zgadzam się, że sądy bywają skorumpowane i znam przypadki kiedy wydawały niesprawiedliwe wyroki. Ludzi poszkodowanych jest bardzo, bardzo wielu.
Sędziów bezkarnych również.
Nie należy jednak wszystkich wrzucać do jednego worka, a przede wszystkim nie leczy się choroby drugą chorobą!!
Nie leczy się cholery dżumą itd..

Konia z rzędem temu kto wskaże mi konkretnie jak niby na podstawie nowej reformy ludzie zostaną zrehabilitowani, jak zmniejszy się czas oczekiwania na sprawy sądowe, jakim cudem będzie dla nich sprawiedliwiej???
Konkrety proszę...jakie to przepisy na to wskazują.
Czy ktoś czytał projekty tych ustaw?
Otóż niestety to tylko przykrywka, a jeśli chodzi o szczegóły to nic się nie zmieni dla tych szarych ludzi.
Sądownictwo trzeba reformować, ale nie w ten sposób i nie tak jak chce to robić PiS łamiąc Konstytucję.

Ja biorę udział w tych pokojowych manifestacjach do których zgodnie z konstytucją ma prawo każdy obywatel.
Na dzisiejszy wieczór zostałam ponownie poproszona o powiedzenie kilku słów pod gmachem sądu.
Chętnie to uczynię, bo widzę, że na ulice wychodzi samo dobro.
Odważni mężczyźni i kobiety kochający demokrację i wolność.

A co ja o tym wszystkim myślę efroni to napiszę Ci tak w skrócie, bo pewnie wielu godzin na dyskusję by zabrakło.
Demokracja polega na wolnym wyborze.
Obecna władza została wybrana demokratycznie. Nikt tego nie podważa.
Historia uczy że władze wybrane demokratycznie potrafią wprowadzać niedemokratyczne systemy władzy.... przykład nazistowskie Niemcy, Putinowska Rosja czy Białoruś.
Fakt więc wyboru takiego czy śmakiego nie ma wpływu na to co władza czynić będzie gdy ją uchwyci....

Aby władza mogła rządzić może rządzić wedle prawa lub wbrew niemu.
Polska przyjęła, że ogranicznikiem dokonań władzy jest Konstytucja która określa jakie są zasady i wzajemne relacje jak też zapewnia jej kontrolę.

Obecna władza już w listopadzie 2015 roku złamała kilkukrotnie konstytucję i zdemolowała TK sprowadzając go do stanu partyjnego organu propagandowo-doradczego :-|
Brak kontroli konstytucyjnej nad ustawodawstwem skutkuje wdrażaniem niekonstytucyjnych rozwiązań!

Dlaczego wdrażają takie ustawy?
Bo nie mają większości konstytucyjnej a jako partia autorytarna nie mogą liczyć na wsparcie nikogo w parlamencie.
Ponieważ sądy pomimo braku TK mogą nadal skazywać aparatczyków władzy w tym Prezydenta to, aby uchronić się przed konsekwencjami swoich czynów muszą przejąc sądy.
Aby to zrobić wciska się kit o ''reformie" i "dekomunizacji".
Dlaczego jest to kit?

Bo zmiany są personalne głównie i podporządkowujące sędziów władzy wykonawczej co jest sprzeczne z Konstytucja i jak to wdrożą spowoduje to, że Ty jako obywatel będziesz miał taki sam wpływ na władzę jak w PRLu.... czyli żaden.
Obecnie możesz założyć sprawę każdemu w tym kraju po zmianach... nie.
Obóz rządzący uwali każdy taki ruch wobec swoich interesów.

Dekomunizacja po 27 latach to bajka dla ignorantów, bo biologia w najgorszym razie już wyczyściła to środowisko.
I co najważniejsze.... oddając sądy politykom oddamy swoje prawo do wyborów bo mając je w podporządkowaniu ci ludzie spełnią powiedzenie Stalina: "nie jest ważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy głosy".

Efroni spójrz na całość ich dokonań.
Jak pełnią władzę , jak działa parlament.
Wczoraj pani Pawłowicz napisała ze wszyscy pójdą siedzieć ... To jest normalne?
Nawet USA nas potępiło nie mówiąc o Unii.
Wszyscy się mylą tylko jeden Kaczyński ma racje?
A niektórzy siedzą w rozkroku... by zobaczyć co z tego wyniknie i kto wygra to się wtedy przyłączą.

Ja i moja rodzina kochamy Europę i chcemy w niej żyć aby nas szanowano.
Polacy zasługują by mieszkać i pracować w całej Unii.
Wczoraj nawet Watykan ostro skrytykował PiS.
Papieża Franciszka tez trzeba będzie za to odwołać ?? :shock:

Orban podczas głosowania w Europarlamencie zrobiłby pewnie to co ostatnio...
Przecież miał nie zagłosować na Tuska razem z Szydło a jednak to zrobił i było 27:1.
PiS był bardzo zdziwiony pamiętasz? Nie rozumiał tej sytuacji...
Teraz tez tak by było, chce ugrać dla siebie jak najwiecej w Unii... a jak do nas przyjdą sankcje to już katastrofa, cofniemy się o epokę.

Za dwa, albo sześć lat, kiedyś z pewnością władza się zmieni.
A prawo uchwalone przez PiS nie. I co??
I będzie rządzić np lewica, albo skrajna, faszystowska prawica, albo ktokolwiek inny.
I wtedy ta władza, na mocy uchwalanych właśnie DZIŚ ustaw wprowadzi swoich sędziów do Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i wszystkich innych!
I to oni będą nas sądzić wedle swoich wierzeń, wyznań, swojego widzi mi się ...

A teraz najważniejsze...Komisja Europejska znalazła jednak na PiS sposób.
Mianowicie głosowanie w przedmiocie zastosowania artykułu 7 traktatu o UE ma objąć również Węgry, co na mocy prawa pozbawia Orbana i jego kraj głosu!
Daje to szybką możliwość do wprowadzenia sankcji wobec Polski, finansowe to jakieś 50 miliardów euro w plecy przez najbliższe lata...
No to mamy wówczas pozamiatane....ciekawe co na to rolnicy....
Ale według Kaczyńskiego jesteśmy potęgą i sami damy sobie radę.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba, dajesz się manipulować mediom, broniącym starego, skorumpowanego układu.
Poddałaś się na hipnozę i propagandę zakłamanych "elit, podobnie jak wcześniej na propagandę świadków Jehowy.
Ludzie niestety łatwo poddają się sugestiom, a kłamstwa powtarzane wielokrotnie przyjmują jako prawdę.
Manna z nieba pisze:Ja i moja rodzina kochamy Europę i chcemy w niej żyć aby nas szanowano.
I dlatego popierasz złodziei? Oryginalne.
Jeśli chcesz być szanowana w Europie i kochasz Europę, to powinnaś pójść po rozum do WŁASNEJ głowy, zamiast powtarzać slogany złodziei i oszołomów.
Manna z nieba pisze:Wczoraj nawet Watykan ostro skrytykował PiS.
Papieża Franciszka tez trzeba będzie za to odwołać ??
Odkąd to Watykan, ze swoimi plugawymi zbrodniami i absolutną dyktaturą staje się dla ciebie autorytetem w sprawach demokracji? Puknij się w głowę i myśl samodzielnie.

Cały twój post jest zmanipulowany propagandą złodziei, a ludzie tacy jak ty (łatwo ulegasz sugestii) są ordynarnie wykorzystywani przez owych bandytów udających demokratów.

Ta reforma i te ustawy są koniecznością, aby nas w Europie i na świecie szanowano.
Nie rozumiesz tego, bo pozwalasz myśleć za siebie skorumpowanym mediom.
Zapoznaj się z tym, jak wybiera się sędziów na świecie.
W Polsce była jedna wielka patologia.
Tyle w temacie.

PS
Manna z nieba pisze:bo kochamy nasz kraj i Europę oraz cenimy wolność
Kochasz Polskę i demonstrujesz broniąc skorumpowanych elit, co za 10 tysięcy mogą żyć jedynie na prowincji.
A co do Europy... Nie ma już tej Europy, która broniła wolności i prawa.
Obecnie Europa jest symbolem obłudy, głupoty i lewych interesów.
Jej twarzą jest stary alkoholik, ślimaki są rybami, a premier Szwecji robi sobie selfie z muzułmańskim gwałcicielem..
http://niezalezna.pl/97247-premier-szwe ... -staruszke
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Nesto naobrażałeś mnie w powyższym swoim poście i co z tego wynika?
To znaczy obrazić to mnie Ty nie masz szans, ale sama próba dyskredytacji, że niby jestem głupia i ulegam propagandzie nie wnosi do rozmowy niczego konstruktywnego.
Zupełnie niczego.

Na końcu podajesz link do portalu Niezależna, który doskonale znam i który nie można nazwać inaczej jak Żależna.
Tak, tak będziemy szanowani tylko póki co cały świat się z nas śmieje i nad nami ubolewa, a sankcje które realnie nad nami wiszą odczujemy bardziej niż myślisz i to w każdej dziedzinie.
Jeżeli mamy diagnozę, że należy zmieniać i reformować sądy i się z nią zgadzamy to dlaczego zamiast coś na tym zbudować zachowujesz się w ten sposób?

Tu nie chodzi o to, czy władzę nad sądami będzie mieć PiS.
Tu chodzi o to, aby władzy nad sądami nie miała ŻADNA partia.
Czy z prawa czy z lewa, bo dobrze pamiętamy co było gdy jedynie słuszna partia trzymała łapę na sądach.

To jest koniec trójpodziału władzy.
Reformę można robić, pytanie JAK się to robi.
Cel nie uświęca środków.
Czy z woli naprawy te zmiany czy z żądzy zemsty za nieprzepracowaną stratę osobistą...
Tu nie chodzi o jakąkolwiek partię.
Tu chodzi o Polskę. O nas.

Żadna partia jeszcze nigdy nie łamała tak demokratycznych zasad zmian.
Nikt tak nie lekceważył ludzi mówiąc do tysięcy pokojowo manifestujących, że to mordercy, złodzieje i komuniści.
To nie komuniści wyszli na ulice.
To tysiące młodych ludzi.
Zapewniam Ciebie, może nie byłeś, nie widziałeś, a w TVPiS nie pokażą.

Klikę sędziowską jeżeli gdzieś istnieje należy udowodnić i przegonić, zgadzam się!
Nie zgadzam się z dalszą częścią ustawy, bo upolityczni wymiar sprawiedliwości i również wtedy ludzie będą brali w łapę bez względu na to czy będzie PiS czy po nim ta znienawidzona opozycja czy ktokolwiek, bo sądy będą zależne od polityków!

Ja wiem, co senator PiS twierdzi.
Rzekomo na manifestacje chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i jeszcze pożyteczni idioci.
Natomiast Kaczyński twierdzi, że opozycja zamordowała mu brata i pójdzie siedzieć, a posłanka Pawłowicz krzyczy, że mamy zamknąć swoje mordy jak prezes powiedział.
W TVPiS zaproszony gość mówi, że sędziowie powinni wisieć i rozlegają się gromkie brawa jedynie słusznie myślących..

Ziobro broni zmian, które sprawią, że sędziowie Sądu Najwyższego przejdą w stan spoczynku, a ich następców wskaże de facto on sam....
No błagam....

To jest ten poziom który ma spowodować tą siłę i potęgę PiS na świecie?
To nie ma nic wspólnego z reformą sądownictwa.
I przyjmij do wiadomości, że brak zgody na łamanie Konstytucji przez PiS nie jest równoznaczny z bezmyślnym popieraniem jakiejkolwiek opozycji.
Polacy nie poprą dyktatury i łamania Konstytucji.

I po co ten wtręt o ŚJ?
Zawsze byłam i będę za wolnością i miłością do drugiego człowieka, przeciwko dyktatom, sektom i chorym ludziom u władzy.

Dwoicie się i troicie, żeby udowodnić, że u nas będzie jak w innych krajach...
Holandii, Hiszpanii, Niemczech.
To kłamstwa. Nie będzie. A wiesz dlaczego?

Hiszpania w ogóle nie jest podobnym przykładem jaki podajecie.
Kandydaci na sędziów Sądu Najwyższego są wysuwani tam przez Radę Sądownictwa!
Dekret o ich zaprzysiężeniu podpisuje król i minister sprawiedliwości.
Ale to tylko formalność, bo nigdy nie odrzucili jeszcze propozycji Rady.
Sędziowie Sądu Najwyższego są wybierani przez wszystkich 21 członków Rady Sądownictwa na sesji plenarnej.

Politycy owszem mają w wielu krajach europejskich jakiś wpływ na obsadzanie najwyższych stanowisk sędziowskich, ale nie są jedynymi uczestnikami tego procesu tak jak to ma być u nas!
Dlaczego nie pokażesz uczciwie różnicy?

Niemcy sami przyznają, że mają ten system wadliwy i toczy się tam od lat dyskusja, a my dążymy do tego wadliwego systemu??
Od kiedy nagle skoro Niemcy są be?

System obowiązujący w Niemczech działa o wiele dłużej i dlatego wypracował sobie taki mechanizm kontroli i równowagi, który pozwala sędziom zachować niezależność w ich pracy.
I w Niemczech jest coś takiego, co można nazwać kulturą niezależności.
Żaden polityk w Niemczech nie powie, że jakiś sędzia o poglądach politycznych zbieżnych z linią partii, którą ten polityk reprezentuje, ma podejmować decyzje zgodne z wolą większości.
Nie było takiego przypadku!

A Holandia?
Wyśmiała Ziobrę. Tego TVPiS nie podało?
Tam sędziów Sądu Najwyższego powołują minister sprawiedliwości i król, ale de facto na personalia nie mają oni żadnego wpływu.
Tylko formalnie przyklepują kandydatów wskazanych przez rady sądownictwa.
W Holandii nikomu nie przychodzi do głowy, żeby politycy partii mieli wybierać i mianować sędziów.

Tam też sędziowie wybierani są dożywotnio! Rozumiesz?
Overbeek wyjaśniał, że zwyczaj porozumienia ponad podziałami obowiązuje również w wielu sytuacjach, które w Polsce są absolutnie nie do pomyślenia i skrytykował tak bezczelne porównania ze strony naszego rządu.

Podał przykład, że w Holandii, tak jak w Polsce, rząd mianuje wojewodów.
U nich nazywają się oni komisarzami króla.
Ale kiedy zmienia się rząd, to nie jest tak, że zmieniają się wszyscy komisarze króla!
To jest nie do pomyślenia!! Nigdy to się u nich nie wydarzyło!
Tam zawsze musi być równowaga między partiami.
I nieważne, kto rządzi, rząd zawsze to respektuje.
A u nas jak jest wiemy!

To, że minister Ziobro porównuje polskie zmiany do rozwiązań obowiązujących w innych krajach nie jest ani rzetelne, ani nie jest prawdą, stąd poszczególne państwa ostro na to odpowiedziały.

I wiedz, że poza jakimś tam wpływem polityki na skład sądu nie znajdziesz podobieństw pomiędzy rozwiązaniami również w USA, a ustawami autorstwa PiS.
Przede wszystkim sędziowie tam są wybierani dożywotnio i niemal nieusuwalni.
Tacy sędziowie nie boją się wydawać wyroków które władzy by się nie podobały, bo są mianowani dożywotnio.
Widzisz tą różnicę?
Władza nic im nie zrobi.

PiS jak zawsze podaje półprawdy.
We wszystkich systemach sędziowie są nietykalni i wybierani dożywotnio!
Dlatego dyskusja na temat tego jak wygląda sądownictwo w innych krajach nie ma sensu.

Zachodnia cywilizacja ma demokracje i demokratyczne społeczeństwo i media.
Kaczyński może się dwoić i troić w kombinowaniu, ale nie wolno wierzyć żadnemu jego słowu, bo chce zrobić dyktaturę jak Turcji.
Zamordowali mu brata ci co głosują przeciw jego ustawom, sędziowie pójdą siedzieć...rozliczymy wszystkich...
To chore.

Czy ktokolwiek w PiS zastanawia się co będzie jeśli w następnych wyborach, za dwa lata dojdzie do władzy inna partia?
Oni też wyrzucą wybranych teraz sędziów, bo będą mieli takie uprawnienia?
Obstawią swoimi, napiszą sobie nowa Konstytucje...
Później następne wybory...i następne.
Czyli od teraz mamy mieć co cztery lata ten sam cyrk?
No chyba, że oni wiedzą, że już będą panować wiecznie...
A skąd to wiedzą? Bo będą mieli polityczny Sąd Najwyższy, który stwierdza kto wygrał w kraju wybory!

Ehhh.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba, napisałaś się tyle, a niczego to nie zmienia, bo nie zauważyłaś najważniejszego.
W Polsce towarzystwo sędziów jest SKORUMPOWANE i na ciebie patrzy z POGARDĄ - tak samo na mnie i na innych. Przez 30 lat tolerują w swoich kręgach patologię i pochwalają złodziejstwo. Śmieją się z Ciebie, a ty ich bronisz. Bronisz ZŁA.

Znasz ustawę? Znasz zapisy o karaniu za przedłużanie postępowania? Wiesz jak długo trwają teraz sprawy sądowe? Znasz zapisy o izbie dyscyplinarnej? Co o tym wiesz? Czy usprawnienie działalności sądów nazywasz psuciem demokracji? Czy wg ciebie sędzia powinien stać ponad prawem?
Twoja łatwowierność wykorzystywana jest przez siły, które całkowicie ignorujesz.
Nie chcę obrażać ciebie, ani nikogo. Stwierdzam fakt.
Dajesz się łatwo wkręcać.
Odpisz proszę szczerze: Czytałaś ustawy przeciwko którym demonstrujesz?
Co ci się tam nie podoba? Konkretnie.
Manna z nieba pisze: Na końcu podajesz link do portalu Niezależna, który doskonale znam i który nie można nazwać inaczej jak Żależna.
Dałem link do zdjęcia premiera Szwecji z gwałcicielem staruszki. Premier zrobił sobie selfie z bandytą.
Nie interesuje mnie to, jaki portal podał tę informację, a jest ona sprawdzona w wielu źródłach.
Tymczasem ty nienawidzisz określonych ludzi i to bez powodu.
Portale typu interia, onet itp cały czas wmawiają ci, że w Polsce zagrożona jest demokracja.
Tymczasem to właśnie jest KŁAMSTWO. Demonstrujesz sobie w najlepsze i nikt ciebie nie polewa wodą, nie wsadza do więzienia i nie torturuje.
Te kłamstwa o rzekomej dyktaturze, rzekomych fałszerstwach wyborczych itp są wręcz tak głupie, że nie będę ich komentował.

A co do demonstracji.
Jeśli demonstrujecie sobie spokojnie , to sobie demonstrujcie. Ostatnio jednak dopuszczacie się ataków fizycznych. Opluwacie porządnych ludzi.
Wiedz jednak, że jak wkurzycie takich jak ja, to choć nigdy tego nie robiłem porozmawiam z wami na ulicy. Zobaczymy wtedy, kto gdzie mieszka i jakiego ma kota. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Obecnie nie czuję, że to konieczne. Demonstrujący idioci są jeszcze marginesem.

Putin cieszy się, że ma w tobie podporę. Znasz termin "pożyteczny idiota"?
Tak podobno Lenin nazywał dziennikarzy zachodnich piszących entuzjastycznie o rewolucji.
Wiedz, że gdyby tzw. ZACHÓD cieszył się ze zmian w Polsce i im przyklaskiwał, to pozapalały by mi się wszystkie czerwone lampki na alarm..
Zachód chce taniej siły roboczej i głupich Polaków. Protestuje, bo Polska robi się silna.
Manna z nieba pisze:To jest koniec trójpodziału władzy.
To powtarzane kłamstwo. Nie rozumiesz na czym polega podział władzy.
Manna z nieba pisze:Niemcy sami przyznają, że mają ten system wadliwy i toczy się tam od lat dyskusja, a my dążymy do tego wadliwego systemu??
Od kiedy nagle skoro Niemcy są be?
Niemcy są szujami, ale są silne gospodarczo. Ten ich "wadliwy system" doprowadził do gospodarczej potęgi? Trzeba wprowadzić podobnie wadliwy system w takim razie.

Piszesz, że tu i ówdzie sędziowie typowani są przez tzw. Rady Sądownictwa.
Wiesz kim są ludzie w takich radach i kto ma wpływ na ich "obsadzanie"?
Myślisz, że jest tak jak obecnie w Polsce?
16 sędziów wybranych przez sędziów, czterech wybranych przez Sejm i jeden "od prezydenta".
Co te 5 osób może zdziałać w stosunku do 16 osób?
Może ich przegłosować? :-D
A odnośnie Holandii:
Holenderska Rada Sądownictwa odpowiada przede wszystkim za zarządzanie i nadzór nad budżetem sądownictwa oraz politykę kadrową. Obecnie składa się z czterech członków (wybierani przez króla na wniosek ministra na 6-letnią kadencję) – dwóch byłych sędziów oraz dwóch byłych urzędników centralnej administracji.
Kto ma tam większość? Sędziowie wybierani przez sędziów? Dlaczego TEGO nie zauważyłaś, że tam prezydent wybiera sędziów, którzy wskazują kandydatów na nowych sędziów, których znowu "klepie" prezydent.
Okłamują ciebie! Zacznij myśleć samodzielnie!
Trójpodział nie oznacza trzech nadzwyczajnych kast.
Kto kontroluje sędziów w Polsce?
Dlaczego władza wykonawcza (rząd, prezydent) jest kontrolowana przez naród bezpośrednio lub pośrednio, a władza sądownicza nie?
Co ty "pitolisz" o apokalipsie i końcu "trójpodziału władzy"??


Co do innych "argumentów" to nie chce mi się nawet o nich pisać.
Wiele osób podobnych tobie jest zmanipulowanych przez media broniące kasy swoich mocodawców.
Wierzę, że masz dobre intencje i podobnie jak od świadków Jehowy uda ci się wyrwać spod wpływu złodziei udających demokrację.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

PS
Sąd "niezawisły" skazał Kamińskiego walczącego z korupcją na bezwzględne pozbawienie wolności i oddawał kamienice oszustom.
To są patologie sądownictwa, które trzeba przeciąć skalpelem.
Potem można ów skalpel znowu stępić, ale ostrzałkę trzymać w pobliżu.

Nie obrażaj się. Trochę zbyt emocjonalnie podchodzę do tematu.

Prezydent zawetował ustawy. Jest czas, aby ochłonąć.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Sądownictwo trzeba reformować, ale nie w ten sposób i nie tak jak chce to robić PiS łamiąc Konstytucję.
A który to punkt Konstytucji został złamany ???
Najwyższą władzą w każdym systemie demokratycznym jest Naród /w każdym, ale nie w Polsce/
I sprawuje on swoją władzę po przez swych przedstawicieli, czyli posłów /u nas osłów /
Tak zapisał Kwaśniewski w Konstytucji .
Wychodzi więc na to że najwyższą władzą w Polsce jest Sejm .
To ta władza ustala prawo i dla prokuratorów i dla sędziów i dla prostych ludzi .
Sędziowie to nie święte krowy które stoją ponad prawem / czemu więc tak się zachowują ?/

Prawo jest takie, że sędziów TK wybierają posłowie .
Gdy PO/PSL rządziła przez 2 kadencje chyba wszyscy sędziowie TK byli wybrani przez tą koalicję ?
Nie było wtedy łamania niezależności sędziów TK ? Nie było sędziów dyspozycyjnych ?
Kaczyński zapowiadał że to chore prawo zmieni że będzie podobnie jak w Niemczech /8 sędziów wybierają szadzący a 7 opozycja / jakoś tych zmian nie widać .

Sędziów do SN typują spośród siebie leśne dziadki /samorządy sędziowskie /i przedstawiają Prezydentowi
a jego /za przeproszeniem/ psim obowiązkiem jest te kandydatury przyklepać .
Wszystko jest robione zgodnie z Prawem , z tym Prawem które ustalił Kwaśniewski i spółka .
Gdzie tu jest miejsce na demokrację , na demokratyczny wybór , jaki wpływ na wybór tych sędziów SN ma Naród ?
A przecież to ci sędziowie mają ten Naród sadzić .
W USA nie tylko sędziego wybiera sobie Naród ale i prokuratora i szeryfa .

A prawo wyborcze ? Szkoda czasu by tą farsę z demokracji opisywać .
Śmiem twierdzić że zaledwie kilku sędziów jest uczciwych i niezawisłych a cała reszta to skorumpowani zwolennicy układu okrągłostołowego .
Demokracja polega na wolnym wyborze.
Tak, demokracja polega na wolnym wyborze ,ale nie dotyczy to sędziów, bo wtedy to jest zamach na niezawisłość ? Tak ?
Wychodzi na to że jest to państwo w państwie które rządzi się swymi wewnętrznymi układami , układzikami ,prawami
a Narodowi wara od tego , Naród/po przez swych przedstawicieli/ nie możne wskazywać sędziów do SN , mogą to robić tylko samorządy sędziowskie
czyli państwo w państwie - tak u nas wygląda i tak ma wyglądać niezawisłość i niezależność sędziów , to że w innych krajach jest inaczej, to co nam do tego .

Demokracja polega na wolnym wyborze , to prawda , ale w Polsce ma ona zastosowanie
tylko do jedynie słusznych partii akceptowanych przez Salon .
Gdy Naród wskazuje kogoś innego do rządzenia /spoza Układu/ to już wtedy to nie jest demokracja .
Jak to się stało że zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów "ukonstytuował" się KOD /czytaj Komitet Obrońców Dilu/
Przecież oni /PiS/ niczego złego ani dobrego jeszcze nie zrobili .
Obecna władza już w listopadzie 2015 roku złamała kilkukrotnie konstytucję i zdemolowała TK sprowadzając go do stanu partyjnego organu propagandowo-doradczego :-|
Brak kontroli konstytucyjnej nad ustawodawstwem skutkuje wdrażaniem niekonstytucyjnych rozwiązań!

Dlaczego wdrażają takie ustawy?
Bo nie mają większości konstytucyjnej a jako partia autorytarna nie mogą liczyć na wsparcie nikogo w parlamencie.
Ponieważ sądy pomimo braku TK mogą nadal skazywać aparatczyków władzy w tym Prezydenta to, aby uchronić się przed konsekwencjami swoich czynów muszą przejąc sądy.
Aby to zrobić wciska się kit o ''reformie" i "dekomunizacji".
Dlaczego jest to kit?

Bo zmiany są personalne głównie i podporządkowujące sędziów władzy wykonawczej co jest sprzeczne z Konstytucja i jak to wdrożą spowoduje to, że Ty jako obywatel będziesz miał taki sam wpływ na władzę jak w PRLu.... czyli żaden.
Obecnie możesz założyć sprawę każdemu w tym kraju po zmianach... nie.
Obóz rządzący uwali każdy taki ruch wobec swoich interesów.
:-( :-( :-(

Jeżeli za parę lat do rządzenia dorwie się ktoś z Układu, to po prostu przywróci stary porządek
i wtedy to będzie zgodne i z demokracją i z Konstytucja i z prawem unijnym
i nie będzie potrzeby by ktokolwiek protestował przed Sejmem .
Ty też nie będziesz przemawiać przed Sejmem .Prawda ?

A jeżeli Komisja Europejska znalazła sposób to nie na PiS znalazła sposób, ale na nas .
To my bekniemy a nie PiS , my będziemy zaciskać pasa .
W ten sposób tresują Naród jak i kogo ma wybierać w następnych wyborach
tak jest na Węgrzech i tak jest u nas
Jak Naród dumny , niezależny , chcący rządzić się swymi prawami to kijem go
a jak spolegliwy/ czytaj odpowiednio wychowany przez propagandę (TVN)/ to marchewka .

Edit;
Pisałem już to , ale powtórzę . Zmiany są konieczne ale PiS źle zabiera się do tego .
To powinna być gruntowna zmiana całego wymiaru sprawiedliwości /systemowa/
Te zmiany są istotne, ale powinny być zrobione później , w każdym bądź razie na pewno nie w pierwszej kolejności .
Ostatnio zmieniony 24 lip 2017, 19:54 przez efroni, łącznie zmieniany 4 razy.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Znam Polakow na Wegrzech i podobno Polakow szanuja 😊

Wegry ach te wegry ale tok myslenia jak polski?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

karol210, daj mi trochę tego samego towaru :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Znam ktorzy sa w Wegrzech i mieszkanie chcieli tam kupic.O towarach to moge Ci powiedziec ze nie szanuje nikogo kto to nawet probuje lepiej pol litra wypic%

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Lepszej partii w Polsce i dla Polski nie ma i już nie przypuszczam żeby kiedyś powstała, mówię oczywiście o PiS, jest to najlepsza partia, ludzie ziejący do niej nienawiścią nie zauważają suchych faktów takich, że gospodarka się rozwija, że nie wyprzedaje się dobra narodowego, że nie wpuszcza się pseudo uchodźców, że stocznie odbudowują itp itd.
Popierałem, głosowałem i będę popierał PiS, PO to złodzieje i oszuści. Nie mają żadnego programu dla Polski tylko ujadają jak wściekłe psy i nic poza tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”