Polska

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Nesto już kiedyś pisałam o Wałęsie na tym forum.
Nie będę powtarzała oczywistości.
Nie interesuje mnie polityka niszczenia, sądzenia i dzielenia.
Przerażają mnie treści w nowych podręcznikach, zmiana historii i uwielbienie dla panów Kaczyńskich.

To, co się teraz dzieje, jest czymś znacznie groźniejszym niż powrót do PRL-u.
To ogromny dyskomfort, od którego jak mogę uciekam, ale uciec nie mogę.
Kocham wolność ponad wszystko.
Wiele podróżuje, cenię inne narodowości, nie chcę nienawidzić Niemców, nie chcę nienawidzić Rosjan, nie chcę nienawidzić kogokolwiek.

Wielbiciele PiSu mówicie ciągle o „dobrej zmianie”.
Tylko że jakoś nikt z powodu „dobrej zmiany” nie wraca z emigracji do Polski.
Polacy poza krajem jeśli mają już problemy to dzięki naszemu rządowi.
Niestety polityka nienawiści doprowadzi Polske do wyobcowania w Europie.
Nie jestem tez typem lubiącym cierpieć.
Niektórzy zamiast żyć tu i teraz lubią taplać się w przeszłości, wywlekać i żyć krzywdami sprzed 70 lat.
PiS, Rydzyk i jedyni prawdziwi katolicy radiomaryjni i toruńscy nienawidzą tych inaczej myślących.
Nienawidzą innych światopoglądów, ale kochają pomniki i teorie spiskowe.
Lubią zaglądać pod materace, do macic i do łóżek.

Efroni zarzuca mi i Eutychusowi brak obiektywizmu.
Jeżeli brak poparcia dla niszczenia Polski, ośmieszania jej w oczach świata i brak poparcia dla prezesa oznacza dla Ciebie brak obiektywizmu to szkoda mojego komentarza.
Ja Ciebie nie obrażam wiec Ty nie pbrażaj mnie.

Jestem gorszym sortem i mordą zdradziecką, ubekiem, złodziejem, komunistką i dodajcie do słów prezesa, posłanki Pawłowicz i innych PiSiorów co tam jeszcze chcecie.
Dobrej nocy.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

Jesteście tak samo żenujący. Przypominacie więźniów którzy sprzeczają się na jaki kolor mają być pomalowane ściany w ich celi ale nie widzą niczego złego w tym, że od urodzenia mieszkają w więzieniu. Wyzywajcie się dalej przecież w tym tylko o to chodzi, żeby jakoś was zająć.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jaranek pisze:Jesteście tak samo żenujący. Przypominacie więźniów którzy sprzeczają się na jaki kolor mają być pomalowane ściany w ich celi ale nie widzą niczego złego w tym, że od urodzenia mieszkają w więzieniu. Wyzywajcie się dalej przecież w tym tylko o to chodzi, żeby jakoś was zająć.
A jak wyobrażasz sobie wyzwolenie z tego więzienia?

A ty już jesteś wolny?

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

Albertus pisze:A jak wyobrażasz sobie wyzwolenie z tego więzienia?


Uważam, ze sprawy zaszły za daleko. Mniej więcej 1/4 zatrudnionych pracuje w budżetówce. Do tego dodaj rencistów, emerytów, osoby na zasiłkach oraz rodziny wszystkich wymienionych - wyjdzie Ci, że finansowo uzależnieni od państwa to już prawdziwa rzesza wyborców. Nie oceniam ich ale jest oczywistym, że oni nigdy nie dopuszczą do zmiany modelu utrzymującego ich przy życiu. Zawsze poprą system w którym państwo zabiera innym pieniądze aby wypłacić im pensje/świadczenia. Do tego dochodzi etatystyczna propaganda wbijana do głów wszystkich obywateli już od dziecka. Ludzie naprawdę są przekonani, że gdyby np. nie było ministerstwa kultury to nie powstawałyby dzieła sztuki a bez ministerstwa cyfryzacji nie byłoby internetu zaś transport ustałby w razie likwidacji ministerstwa transportu. Bez ministerstwa opieki ludzie umieraliby pod płotem itd. Państwo dba o wszystko i o wszystkich. Zbankrutowało biuro podróży ? Podnosi się wrzask: "gdzie było państwo ?!" I trach, wchodzi nowa regulacja. Państwo znowu trochę urosło. Reasumując - nie widzę najmniejszej szansy na zmianę. Wręcz przeciwnie uważam, że będzie coraz gorzej -aż do finału znanego z apokalipsy w którym każdy posiada numer, gotówka nie istnieje a państwowa Bestia trzyma wszystkich za mordę. To się realizuje na naszych oczach.

Albertus pisze:A ty już jesteś wolny?
Oczywiście, że nie. Przecież płacę podatki z których kolejne ekipy finansują swoje szajby i którymi przekupują swoich wyborców i urzędników. Podlegam milionowi idiotycznych regulacji w których zaczynają się gubić nawet ich autorzy. Ale przynajmniej wiem, ze państwo jest moim wrogiem, że żyję pod okupacją. W tym "mentalnym" kontekście jestem wolny.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba pisze:Jestem gorszym sortem i mordą zdradziecką, ubekiem, złodziejem, komunistką i dodajcie do słów prezesa, posłanki Pawłowicz i innych PiSiorów co tam jeszcze chcecie.
Dobrej nocy.
:aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

@Jaranek
Jako emerytka czuję się zobligowana do zabrania głosu, niejako wywołana do tablicy.
Za swoją wieloletnią pracę (niestety w PRL-u) otrzymuję godziwe wynagrodzenie w postaci emerytury w wysokości około 1000zł na rękę. Do tego 30 złotych jako dodatek mieszkaniowy. Mogę z niego zrezygnować, bo tylko kłopot, gdyż: trzeba jechać po wniosek, wrócić do domu i wypełnić oraz pobiegać do administracji po podpisy i pieczątki, następnie jechać do urzędu z wnioskiem, po kilku dniach pojechać po decyzję i po kilkunastu następnych pojechać po te 30,60 złotych do banku. Hura! Ile dopłacam w paliwie lub biletach autobusowych? Bilet w jedną stronę to złotych polskich 5. Liczydło i liczyć, kochani.
A nawiasem mówiąc podwyżkę w marcu dostałam całe 10 złotych brutto, czyli 8,10 netto. Hura.
Jak było za PO tak jest za PiS-u dla emerytów biedych.
Jak mają inni - nie wnikam.
Miłego dnia. ;-) :-D

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

wuka, masz 1000zł, więc zdaniem pani z "nadzwyczajnej kasty" nie powinnaś przeżyć.
Owa pani twierdziła, że nawet za 10 000 złotych, można żyć jedynie na prowincji..

ps
A pewien generał twierdził, że nie da rady przeżyć, gdy mu emeryturę obniżą do 1700zł.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Manna z nieba pisze:Efroni zarzuca mi i Eutychusowi brak obiektywizmu.

Jeżeli brak poparcia dla niszczenia Polski, ośmieszania jej w oczach świata i brak poparcia dla prezesa oznacza dla Ciebie brak obiektywizmu to szkoda mojego komentarza.

Ja Ciebie nie obrażam wiec Ty nie pbrażaj mnie.



Jestem gorszym sortem i mordą zdradziecką, ubekiem, złodziejem, komunistką i dodajcie do słów prezesa, posłanki Pawłowicz i innych PiSiorów co tam jeszcze chcecie.


Dobrej nocy.
To wytłuszczone i podkreślone świadczy o braku obiektywizmu - nie w stosunku do prezesa i PiSu - w stosunku do mnie . :->

Powtórzę to co pisałem w innym temacie .
Ten kto interesuje się przeszłością /historią / doskonale rozumie i wie to co się teraz dzieje w Polsce.
Kto kim jest . Dlaczego tak a nie inaczej się zachowuje ,dlaczego tak a nie inaczej mówi , myśli , działa ,
a mam na myśli nie tylko jednostki/ poszczególnych ludzi/, ale i organizacje i partie polityczne i różnego rodzaju fundacje .

Dzisiejszy dzień to efekt , skutek , owoc , a w przeszłości /w historii/ leży przyczyna obecnego stanu rzeczy .

Jeżeli ktoś jest emocjonalnie związany z kimkolwiek, czy czymkolwiek /ideą , organizacją/
to nigdy nie będzie obiektywny . I to jest obiektywna prawda .
Dobrego dnia życzę .

Ps. Niejednokrotnie pisałem dlaczego żadna partia /z PiSem włącznie/ nie jest moją partią .
Nie chodzę na wybory/ a dlaczego to też pisałem /
nie jestem emocjonalnie związany z żadna partią i dlatego mogę obiektywnie oceniać ich obietnice wyborcze i /po wyborach/wykonanie tych obietnic .

"Dobrej zmianie" mam za złe, że po dwóch latach pełni władzy /z wyjątkiem Konstytucji mogą zmienić wszystko , włącznie z prawem wyborczym /
zrealizowali tylko 500+ i obniżenie wieku emerytalnego .
Jak dla mnie to nie jest dobra zmiana . Mażą mi się takie zmiany jak wprowadził Woktor Orban na Węgrzech .
Pyta się społeczeństwo co ma wykonać i to wykonuję nie oglądając się ani na Unię ani na Francję ani na Niemcy
i dlatego od ośmiu lat ma ciągle wysokie poparcie Narodu .

Jeżeli "dobra zmiana" będzie liczyć tylko na propagandę TVP to się przeliczy , społeczeństwo polskie nie jest tak głupie jak mówił Lis
/ ludzie nie są tak głupi jak wam się wydaje , oni są jeszcze głupsi/
Jeżeli PiS nie wykona tego co obiecał w wyborach, to wkrótce się przewiezie , wyborcy nie są tacy głupi jak im się wydaje .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:
Manna z nieba pisze:Efroni zarzuca mi i Eutychusowi brak obiektywizmu.

Jeżeli brak poparcia dla niszczenia Polski, ośmieszania jej w oczach świata i brak poparcia dla prezesa oznacza dla Ciebie brak obiektywizmu to szkoda mojego komentarza.

Ja Ciebie nie obrażam wiec Ty nie pbrażaj mnie.



Jestem gorszym sortem i mordą zdradziecką, ubekiem, złodziejem, komunistką i dodajcie do słów prezesa, posłanki Pawłowicz i innych PiSiorów co tam jeszcze chcecie.


Dobrej nocy.

To wytłuszczone i podkreślone świadczy o braku obiektywizmu - nie w stosunku do prezesa i PiSu - w stosunku do mnie . :->

Powtórzę to co pisałem w innym temacie .
Ten kto interesuje się przeszłością /historią / doskonale rozumie i wie to co się teraz dzieje w Polsce.
Kto kim jest . Dlaczego tak a nie inaczej się zachowuje ,dlaczego tak a nie inaczej mówi , myśli , działa ,
a mam na myśli nie tylko jednostki/ poszczególnych ludzi/, ale i organizacje i partie polityczne i różnego rodzaju fundacje .

Dzisiejszy dzień to efekt , skutek , owoc , a w przeszłości /w historii/ leży przyczyna obecnego stanu rzeczy .

Jeżeli ktoś jest emocjonalnie związany z kimkolwiek, czy czymkolwiek /ideą , organizacją/
to nigdy nie będzie obiektywny . I to jest obiektywna prawda .
Dobrego dnia życzę .

Ps. Niejednokrotnie pisałem dlaczego żadna partia /z PiSem włącznie/ nie jest moją partią .
Nie chodzę na wybory/ a dlaczego to też pisałem /
nie jestem emocjonalnie związany z żadna partią i dlatego mogę obiektywnie oceniać ich obietnice wyborcze i /po wyborach/wykonanie tych obietnic .

"Dobrej zmianie" mam za złe, że po dwóch latach pełni władzy /z wyjątkiem Konstytucji mogą zmienić wszystko , włącznie z prawem wyborczym /
zrealizowali tylko 500+ i obniżenie wieku emerytalnego .
Jak dla mnie to nie jest dobra zmiana . Mażą mi się takie zmiany jak wprowadził Woktor Orban na Węgrzech .
Pyta się społeczeństwo co ma wykonać i to wykonuję nie oglądając się ani na Unię ani na Francję ani na Niemcy
i dlatego od ośmiu lat ma ciągle wysokie poparcie Narodu .

Jeżeli "dobra zmiana" będzie liczyć tylko na propagandę TVP to się przeliczy , społeczeństwo polskie nie jest tak głupie jak mówił Lis
/ ludzie nie są tak głupi jak wam się wydaje , oni są jeszcze głupsi/
Jeżeli PiS nie wykona tego co obiecał w wyborach, to wkrótce się przewiezie , wyborcy nie są tacy głupi jak im się wydaje .
Tak, kto kim jest to widać, słychać i czuć.
To co zostało jeszcze z Polski to wielkie nic.
Cały świat albo nam współczuje, albo się z nas śmieje.
Mali ludzie mogą np podgryzać Lecha Wałęsę, spóźnieni bohaterowie śpiący do południa opluwać go dzień i noc, inkwizytorzy z ipn manipulować ekspertyzami, zyzakowate najemne pióra żerować w błocie plotek i wymysłów, ale nie są wstanie zniszczyć jego legendy.
Niestety, ci wszyscy łajdacy mogą zniszczyć mu na starość życie.
W tym są najlepsi.
Taki z nas naród.
P.S.
Jestem świeżo po lekturze nowych 'wieszczów' narodowych, którzy od tego roku szkolnego zastąpią większość poetów o których my się uczyliśmy w wolnej Polsce.
Chcą nam mówić co myśleć. Zmieniać historie i stawiać nowych bohaterów.
Ody do Pana Kaczynskiego i nieprzyzwoicie kłamliwa poezja na jego cześć.
Nasz car, nasz wybawiciel...
I Wojciech Wencel nowy poeta narodowy...
Wojciecha Wencla, autora wiersza pt. "My, naród Kaczyńskiego" od teraz będą znać wszyscy licealiści....
Wiersze o samolocie smoleńskim i ciałach rozczłonkowanych kobiet.
Cóż oni zrobiliby bez tej katastrofy i żerowaniu na niej.
Nie byłoby ich.
Tyle mojego komentarza. Pozdrawiam.
Jestem obiektywna wobec Ciebie efroni i lubię Ciebie czytać, nic sobie nie wymyślaj 🙂
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Młodsi mogą nie pamiętać ale ja, choć byłem młody dosyć dobrze pamiętam prezydenturę Wałęsy. Ciągła bufonada, słynne "wzmacnianie lewej nogi" po którym to wzmocnieniu SLD rządziło przez osiem lat a Kwaśniewski przez dziesięć, pojawienie ni stąd ni zowąd kierowcy Wałęsy - Wachowskiego jako szarej eminencji decydującej praktycznie o wszystkim( były takie żarciki - "kto nie z Mieciem tego zmieciem"), pomysły budowy NATO - bis, pomysł Wałęsy aby tworzyć polsko rosyjskie spółki handlowe w rosyjskich bazach wojskowych i mnóstwo innych rzeczy .Większość miała już tego serdecznie dosyć.


Myślę że to głównie wtedy ludzie się do Wałęsy zrazili, i choć w kolejnych wyborach dostał jeszcze dosyć duże poparcie bo ludzie głosowali na niego trochę wbrew sobie mając alternatywę w postaci Kwaśniewskiego to już w wyborach w 2000 roku Wałęsa miał coś około 2 % poparcia.
I takie to poparcie była albo pewnie jeszcze dużo mniejsze.

Ostatnio jednak pojawiło się dużo młodzieży którzy tego w ogóle nie pamiętają i dają się oszukiwać.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba pisze:To co zostało jeszcze z Polski to wielkie nic.
Wielkie nic?
Jesteś zmanipulowana, podobnie jak śJ.
Oni szalonymi wierzeniami, Ty natomiast szalonymi interpretacjami rzeczywistości.
W każdym razie przekonanie, że Polska, to wielkie "nic" świadczy, że powinnaś jak najszybciej kupić sobie koło w sklepie z rowerami.. wiesz chyba po co.
Dla niektórych to raj:
https://www.youtube.com/watch?v=3wu4xRV47ZQ
Dla mnie Polska, to fajny kraj. Nie chciałbym mieszkać gdzie indziej. A Ty jakie obywatelstwo byś wybrała?
Manna z nieba pisze:Mali ludzie mogą np podgryzać Lecha Wałęsę, spóźnieni bohaterowie śpiący do południa opluwać go dzień i noc, inkwizytorzy z ipn manipulować ekspertyzami, zyzakowate najemne pióra żerować w błocie plotek i wymysłów, ale nie są wstanie zniszczyć jego legendy.
Niestety, ci wszyscy łajdacy mogą zniszczyć mu na starość życie.
W tym są najlepsi.
Taki z nas naród.
Znam się jak nikt z was na tym forum na teczkach, agentach itp.
Jestem jak profesor matematyki piszący o dodawaniu liczb całkowitych, a Ty jesteś jak bakteria "pisząca" o takim samym dodawaniu. Nie masz zwyczajnie o tym ŻADNEGO pojęcia. Nie wiesz nawet (bakteria) co to jest dodawanie, a wypowiadasz się. Nie będę rozwijał tematu, bo musiałbym pisać o tym kilka miesięcy...
Wałęsa to Bolek. Koniec kropka.
Śmieć.
Nie dlatego, że był agentem. Dlatego, że będąc prezydentem się do tego nie przyznał, a i teraz się nie przyznaje. Dlatego, że niszczył tych, co byli uczciwi. Dlatego, że niszczył odradzającą się Polskę bojąc się ujawnienia swojej współpracy.
To dlatego jest ŚMIECIEM historii.
Gdyby się przyznał, broniłbym go do śmierci.
SB łamało lepszych od niego, a system komunistyczny lepszych demoralizował.
Nie miałbym pretensji.
Jestem świeżo po lekturze nowych 'wieszczów' narodowych,
Nie znam. Nie mam zdania.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Nikt tutaj nie omawia prezydentury Wałęsy.
Mówimy o podłym ataku Kaczyńskiego na Wałęse.
Trzeba przypomnieć, że w latach 80-tych nie było wielu odważnych do konfrontacji z władzami PRL, służbami SB.
LechWałęsa był często osamotniony, a jednak wytrwał.
Władze się go bały, mimo że był tylko robotnikiem.
Po 89 roku to on z Jelcynem wynegocjował przyśpieszenie opuszczenia Polski przez wojska radzieckiej Rosji.
Rosjanie przed Wałęsą czuli respekt.
I głośno to komentowali.
Władza może zmieniać historie i prowadzić swoją propagandę.
O Katyniu nie wolno byli mówić pół wieku, a jednak prawda przetrwała.


Wałęsa nikogo nie zniszczył.
Nie kłam.
Gdzie ci których rzekomo niszczył???
Jesteście chorzy z nienawiści bo uwierzyliscie chorym z nienawiści.

Tematu Wencla rzekomo nie znasz bo to niewygodny temat a wiesz ze to kompromitacja.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Rosjanie po prostu wycofywali się z Europy wschodniej, z Czechosłowacji wycofali się dwa lata wcześniej.

Jak to możliwe skoro nie mieli tam Wałęsy...? :roll: 8-)

Wałęsa poparł( albo sam zaproponował tego nie wiem) natomiast pomysł Rosjan na umocowanie swojej agentury strefy wpływów w Polsce w postaci polsko - rosyjskich spółek handlowych na terenie rosyjskich baz wojskowych zapewne z zachowaniem współwłasności Rosjan w nieruchomościach.

Zdaje się że dzięki mocnej interwenci Olszewskiego na szczęście nic z tego nie wyszło

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba pisze: Tematu Wencla rzekomo nie znasz bo to niewygodny temat a wiesz ze to kompromitacja.
Wypowiadam się na temat Bolka, a nie lektur czy polityki w szkolnictwie. Nie znam się na tym i nie czytałem tych lektur. Jak mogę więc mieć zdanie?
Nie jestem Tobą, aby wypowiadać się w kwestiach, o których nic nie wiem.
Manna z nieba pisze:Wałęsa nikogo nie zniszczył.
Nie kłam.
Gdzie ci których rzekomo niszczył???
czy oglądałaś "nocną zmianę"?
czy rozumiesz co wtedy się działo? Nie rozumiesz. I nie zrozumiesz. Twoim światem są kolorowe czasopisma dla idiotów i niemieckie media, co chcą Polski śmieciowej. Małej, nędznej - do roboty na zmywaku.
Kogo zniszczył?
Walentynowicz, Olszewskiego i wielu innych, a tych na których donosił?
http://niezalezna.pl/76641-to-na-nich-d ... iar-walesy
Jedna z ofiar Wałęsy PRZERYWA MILCZENIE – wywiad


Lech Wałęsa pytany o donosy „Bolka” zaatakował swoje ofiary. Mówił, m.in. o Panu: „nawet na donos trzeba zasłużyć, oni nic nie znaczyli wtedy i nic nie znaczą teraz”. Jak Pan odbiera te słowa, szczególnie po całej aferze z „szafą Kiszczaka”?
Henryk Jagielski, jeden z pracowników Stoczni Gdańskiej, ofiara donosów „Bolka”: On zdaje się o sobie mówił. Powiedział prawdę, on nic nie znaczy. Słysząc takie słowa mam tylko jeden komentarz: to jest szmata, i nic więcej.
Ostro. Nie za ostro?
Ale jak on śmie, jak może dziś takie rzeczy mówić. Przecież on donosił na nas, i jeszcze pieniądze za to brał. Połowa z ofiar Bolka już nie żyje, ale ja znałem około 50 osób, na które Wałęsa donosił. A dziś takie rzeczy wygaduje? To jest człowiek bez honoru, bez ambicji. On donosił dla pieniędzy, żył za te pieniądze. A żonę okłamywał, że w totolotka wygrywał.
Miał szczęście…
Taaa… Kiedy on w totolotka wygrał? Dziś już nie można mieć wątpliwości skąd te pieniądze.
Pralkę i meble miał sobie kupić za wygraną w totolotka.
Cenę za to płacili wspaniali ludzie, którzy byli wokół Wałęsy, a potem mieli ogromne problemy przez niego i jego donosy. Dziś często mają również problemy materialne, zdrowotne. Lech Wałęsa to kłamca, obłudny, bez honoru. Co by mu zaszkodziło, żeby powiedzieć prawdę? Powiedziałby: „przepraszam tych, których skrzywdziłem, ale była taka sytuacja. Wygraliśmy, mamy Polskę taką jaką mamy”.
Skoro to takie proste, dlaczego Wałęsa się na to nie zdobył?
To jest człowiek bez zasad. On uczciwym ludziom potrafi tylko ubliżać. Wszyscy są źli, tylko on jest dobry, on wygrał, on ocalił… Nawet żonę okłamywał. A dziś jeszcze obraża swoje ofiary. Niestety w jego obronie stają również ludzie, którzy do tej pory uchodzili za porządnych. Mam na myśli Jana Rulewskiego. On mówi, że szczury wyszły z nor i rozrabiają. To ja jestem szczurem czy człowiekiem? On to mówił z ogromną złością. Jak taki człowiek może tak kłamać? Gdy go słuchałem mówiłem: „aleś ty ubogi jest człowieku, gdzie u ciebie jest prawda”. Niestety jest takich wielu.
Lech Wałęsa jest w ostatnich latach bardzo aktywny. Sądzi Pan, że po ujawnieniu oryginałów akt dotyczących jego współpracy on zakończy swoją działalność, zejdzie na boczny tor?
Ta publiczność, która wierzy Wałęsie, będzie dawała się nadal bajerować. On będzie ich nastawiać przeciwko innym, będzie jątrzył. Po co komu ta kość niezgody? Trzeba z tym skończyć. Wałęsa powinien przeprosić i skończyć tę historię.
Krytyków Wałęsy przeprosiny by usatysfakcjonowały?
Ja mu wybaczyć nie mogę, ale chociaż zamknąłbym pysk… Wielu innych kolegów chciałoby usłyszeć z ust Wałęsy prawdę. To się należy w imię pamięci o tych, którzy już nie żyją, to się należy tym, na których Bolek donosił. Jest mi przykro, że na to nie możemy na razie liczyć, szczególnie, że bronią Wałęsy ludzie, którzy uchodzili za przyzwoitych.
Może ktoś z otoczenia Wałęsy jednak przekona go, żeby wreszcie stanął z otwartą przyłbicą wobec tych oskarżeń i wyjaśnił swoją przeszłość?
Ale czy on kogoś w ogóle słucha? On przecież jest najmądrzejszy, najmądrzej się wypowiada… On okłamuje Polaków od lat, cały świat okłamuje. Włos z głowy mu nie spadłby, gdyby powiedział prawdę. Ludzie zaakceptowaliby to i moglibyśmy się zajmować czymś innym. A nie tylko Bolkiem…
Rozmawiał Stanisław Żaryn
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

To dzisiaj na zlecenie Kaczyńskiego PiS niszczy Lecha Wałęsę.
Kaczyński nigdy nie był odważnym człowiekiem, nie należał do Solidarności, w stanie wojennym nie był internowany, pracował w spokoju w bibliotece i mieszkał w willi która dostał jego ojciec od komunistów.
Teraz chce z siebie zrobić bohatera, umniejszajac Wałęsę.
Niestety, ale bohaterem narodowym nie będzie choćby Rydzyk starał się w Radio Maryja ponad siły, a sekta smoleńska wyszła sama z siebie.

Nikt o zdrowych zmyslach nie wierzy w te idiotyzmy Kaczyńskiego.
Miernoty moga sobie stawiac tysiace pomnikow, niczego to nie zmieni.
Prawdziwi bohaterowie zyja w ludzkich duszach i umyslach.
I Wałęsa należy do nich,bez wzgledu na wszystko.
Nikt przez Wałese nie stracił pracy, nikt nigdy nie był prześladowany.
To on był bityi wieziony.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 21:56 przez Manna z nieba, łącznie zmieniany 2 razy.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”