Arka Przymierza nigdy nie zostanie odnaleziona

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Arka Przymierza nigdy nie zostanie odnaleziona

Post autor: MieczDucha »

http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... cijan.html :arrow: - " Potem otworzyła się świątynia Boga w niebie i arka jego przymierza ukazała się w jego świątyni, i nastąpiły błyskawice, głosy, grzmoty, trzęsienia ziemi i wielki grad." - Objawienie Jana 11:19

Hollywood wyprodukował filmy wpajające ludziom, że Arka Przymierza jest gdzie ukryta na ziemi. Krążą między ludźmi takie opowieści i legendy, ale prawda o Arce jest zupełnie inna. Arka - prawdziwa Arka Przymierza jest w niebie - Objawienie Jana 11:19 . Na ziemi jej nie ma i nie będzie. A jak ktoś ogłosi, że ją znalazł to będzie to wielkie zwiedzenie szatana.


" A gdy się rozmnożycie i rozplenicie w kraju w owych dniach - mówi Pan - już nie będą mówić o Skrzyni Przymierza z Panem i nikt o niej nie będzie myślał, i nikt jej nie będzie wspominał, nikt nie będzie odczuwał jej braku ani też nie będą sporządzać nowej. (17) W owym czasie będą nazywać Jeruzalem tronem Pana i tam w Jeruzalemie zgromadzą się wszystkie narody w imieniu Pana i już nie będą postępować według uporu swojego złego serca " - Księga Jeremiasza 3:16-17 - stare przymierze nie obowiązuje nikogo, więc nie ma miejsca na żadną nową Arkę czy tzw odnalezioną. Zbawienie jest tylko w Zmartwychwstałym PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE - tylko Nowe Przymierze jest aktualne
Arka symbolizowała Bożą obecność wśród JEGO ludu. Dzisiaj nie potrzeba symboli, bo BÓG jest między swoim ludem i w swoim ludzie ... " A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem." - 2 Koryntian 6:16
" Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do końca świata. Amen." - Mateusz 28:20


" Którym Bóg zechciał oznajmić, jakie jest wśród pogan bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. " - Kolosan 1:27


" Jezus mu odpowiedział: Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy." - Ewangelia Jana 14:23

Choćby ktoś twierdził że odnalazł Arkę i choćby towarzyszyły jej jakieś nadprzyrodzone zjawiska, cuda, pokazy mocy to nie dajcie się nabrać bo to będzie demoniczne :arrow: - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... -swoj.html


pozdrawiam Dominik
, :arrow:

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

To że Arka ukazała się w niebie nie oznacza tego że materialny zrobiony z drewna i złota przedmiot znajduje się w niebie.

Arka ukazała się a więc jej ukazanie możemy traktować jako znak - zapewne znak jedności Starego i Nowego Przymierza.

W Apokalipsie nie wszystkie rzeczy które się ukazują możemy odczytywać literalnie - świątynia, tron, księgi, czasze, kadzielnice to nie są materialne przedmioty zrobione z kamienia ,złota, papieru czy skóry ale symbole pewnych rzeczywistości duchowych podobnie i Arka Przymierza.

Ale masz oczywiście rację że w Nowym Przymierzu nie ma miejsca na żadną Arkę Przymierza jako centrum oddawania czci Bogu.I nie ma znaczenia czy byłaby to kopia Arki czy oryginał.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

A jak ktoś ogłosi, że ją znalazł to będzie to wielkie zwiedzenie szatana.
Moim zdaniem ten scenariusz jest niewykluczony.

Wyobraźmy sobie że żydzi zdobywają wzgórze świątynne odbudowują świątynię odnajdują Arkę Przymierza wznawiają kult ofiarniczy a wtedy zaczynają się dziać cuda podobne do tych które się działy w czasach Mojżesza...

Czy niektórzy ludzie nie daliby się zwieść.....?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”