Zwierzęta składane w ofierze

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
wybrana pisze:
wuka pisze: W dodatku mówicie, że Jezus to ten sam Bóg, co ten ze ST.
Tak mówią ci, co nie poznali i nie przyjęli Jezusa.

Nie ma zadnego Jezusa do przyjmowania.

Pozostaly tylko szczatki nauki uduchowionego czlowieka o tym imieniu, ktore prawie w calosci zostaly przerobione na religie.

A religia (wraz ze swoimi przywodcami) to "niegodziwiec" , w ktorym pograzony jest swiat.

Otrzezwiej, wybrana....szkoda zycia na babranie sie w niegodziwosciach religijnych.
Więc, co proponujesz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wybrana pisze: Więc, co proponujesz?

Swiadome zycie, wolne od zabobonow religijnych... :->.... i to nie ja ci to oferuje, lecz samo ZYCIE, ktorego ty jakos nie potrafisz dostrzec w sobie... :->

Ja jestem tylko nosicielem latarki, ktora od czasu do czasu ci przyswiecam, abys nie potykala sie wciaz o te same przeszkody... :->

Pozdrawiam cie bardzo serdecznie :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Przecież to nic innego, jak skłądanie ofiary z własnego dziecka na rozkaz Boga Jahwe.
Rację miał apostoł pisząc:
Tt 1:15 bw "Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie."

Kiedyś Bóg powiedział jak spożywać baranka paschalnego:
Wj 12:9 bw "Nie jedzcie z niego nic surowego ani ugotowanego w wodzie, lecz tylko upieczone na ogniu w całości: głowa razem z odnóżami i częściami środkowymi."

No to jeden z drugim upiera się, że „w całości” oznacza i skórę i flaki, a nawet zawartość kiszek...
Jednak „w całości” oznacza- co jest tak oczywiste że nie ma potrzeby o tym mówić- jedynie części przeznaczone do spożycia.

Podobnie mąż Boży Jefte...
Nieopatrznie ślubował Panu złożenie całopalnej ofiary z tego co pierwsze wybiegnie mu na spotkanie.

Najprawdopodobniej myślał o owieczce lub jałówce...
Sam, wiele lat temu gdy byłem u rodziny na wsi, karmiłem cielaka z ręki tak, że po czasie na mój widok czy zawołanie przybiegał do mnie, liżąc moje dłonie swym szorstkim jęzorem.

- Niestety, pierwsze wybiegło mu na spotkanie jedyne jego dziecko- córka.

Mógł wykupić córkę pieniędzmi.
Kpł 27:2-4 br "Zwróć się do synów Izraela i powiedz im tak: Jeżeli ktoś chce wypełnić ślub poświęcenia dla Jahwe jakiejś osoby, może tego dokonać według twojej oceny. (3) Jeżeli przedmiotem twojej oceny jest człowiek w wieku od dwudziestu do sześćdziesięciu lat, to ocenisz go na pięćdziesiąt sykli srebra, licząc według wagi sykla świątynnego. (4) Jeżeli jest to kobieta, ocenisz ją na trzydzieści sykli."

Jednak była to rodzina pełna wiary i bojaźni Bożej!
O czym Ty, sądząc po Twych wpisach- niestety nie masz bladego pojęcia! :-(
Sdz 11:36 br "A ona powiedziała: Ojcze mój, dałeś słowo Jahwe, uczyń więc ze mną tak, jak powiedziałeś, bo przecież Jahwe dokonał za ciebie pomsty na Ammonitach."
Zdobyła byś się na taki czyn?
- Przepraszam, że pytam. :-(

Ród Jeftego wyginął nie mając potomka, co uchodziło ówczas za przekleństwo.
Oddał córkę Panu, podobne jak to uczyniła Anna z Samuelem.
- Pozostała do końca życia panną.

Być może Salomon myślał o Jeffcie pisząc:
Prz 20:25 bw "Sidłem dla człowieka jest nierozważnie ślubować i zastanawiać się dopiero po złożeniu ślubów."

Zanim kogoś o coś oskarżymy, to pamiętajmy:
"Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie." Tt 1:15 bw

Bluźnierstwem jest także pisać oczywistą nieprawdę:
skłądanie ofiary z własnego dziecka na rozkaz Boga Jahwe

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba - napisałaś:
Nie ma zadnego Jezusa do przyjmowania.
Luba napisałaś:
Ja jestem tylko nosicielem latarki, ktora od czasu do czasu ci przyswiecam, abys nie potykala sie wciaz o te same przeszkody... :->

Skąd rozpoznajesz - czyj to głos jest nosicielem latarki?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
Skąd rozpoznajesz - czyj to głos jest nosicielem latarki?

Pytasz skad to wiem...?

Slucham siebie samej...tej prawdziwej.... :->

Ty tez rozpoznasz bezblednie ten glos, jesli znajdziesz droge do samej siebie...tej prawdziwej...nie tej wykreowanej przez czynniki zewnetrzne... :->


Wszystko, czego potrzebujesz do ZYCIA masz juz w sobie...nie szukaj tego na zewnatrz...nie sluchaj podszeptow "diabla"...czyli "wlasnego" chciwego ego... :evil:

Jestes obrazem Boga...dzieckiem Bozym...nie pozwol sobie wmawiac, ze jest inaczej...podnies glowe i ciesz sie wolnoscia....uswiadom sobie KIM jestes...i badz wdieczna za to, ze jestes wybrana do ZYCIA...ze zaistnialas w cudowny sposob.... :->


Droga wybrana...nie ma innego ZYCIA...jest tylko to, ktorego wlasnie doswiadczasz...i to jest wlasnie to ZYCIE, ktore nie ma konca... :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
wybrana pisze:
Skąd rozpoznajesz - czyj to głos jest nosicielem latarki?

Pytasz skad to wiem...?

Slucham siebie samej...tej prawdziwej.... :->

Ty tez rozpoznasz bezblednie ten glos, jesli znajdziesz droge do samej siebie...tej prawdziwej...nie tej wykreowanej przez czynniki zewnetrzne... :->


Wszystko, czego potrzebujesz do ZYCIA masz juz w sobie...nie szukaj tego na zewnatrz...nie sluchaj podszeptow "diabla"...czyli "wlasnego" chciwego ego... :evil:

Jestes obrazem Boga...dzieckiem Bozym...nie pozwol sobie wmawiac, ze jest inaczej...podnies glowe i ciesz sie wolnoscia....uswiadom sobie KIM jestes...i badz wdieczna za to, ze jestes wybrana do ZYCIA...ze zaistnialas w cudowny sposob.... :->


Droga wybrana...nie ma innego ZYCIA...jest tylko to, ktorego wlasnie doswiadczasz...i to jest wlasnie to ZYCIE, ktore nie ma konca... :->
Ale tylko dzięki Biblii, dzięki Ewangelii Chrystusowej poznałaś obraz prawdziwego Boga - Ojca, Boga miłości i miłosierdzia.
Gdyby nie Biblia - kto by ci o tym powiedział? To Biblia naprostowała twoje myśli na właściwą drogę. Gdybyś jej nie poznała, to nadal trwała byś w bałwochwalstwie, czarownictwie i wszeteczeństwie.
Do dobrze, że ty masz świadomość, co jest najważniejsze i co jest piorytetem.
Ale, uważasz, że każdy człowiek tak ma?
Nie można pisać i publicznie głosić - odrzucajcie Biblię, odrzucajcie Ewangelię Chrystusową, słuchajcie tylko innych ludzi, lub słuchajcie własnych myśli.
Własne myśli czasem bywają bardzo zwodnicze, bo jeżeli nie ma się źródła, to jak poznać - kto do nas mówi?
Chyba nie uważasz, że tak jak ty mają myśleć inni ludzie?
To może być dla nich zgubą całkowitą i totalną, bo nie każdy ma światłość umysłu doskonałą. To, co ty tu głosisz może być dla wielu bardzo szkodliwe.
Czy pomyślałaś o tym?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Zanim kogoś o coś oskarżymy, to pamiętajmy:
"Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie." Tt 1:15 bw

Bluźnierstwem jest także pisać oczywistą nieprawdę:
skłądanie ofiary z własnego dziecka na rozkaz Boga Jahwe

Jahwe , ktorego znam z Biblii jest niezmiennym wrogiem swietego ZYCIA...ma ogromne upodobanie w ofiarach z istot zyjacych....a szczegolnie w ofiarach z ZYCIA ludzi, ktorzy sa obrazem niebianskiego Ojca...O Nim to wydal swiadectwo CZLOWIEK, ktorego slugusy Jahwe kazali zamordowac...w ramach ofiary, ktorą zakamuflowany w oblokach i plonących krzakach Jahwe niezmiennie sie delektowal.... :aaa:

On delektuje sie do dzis ofiarami z ludzkiego zycia....zwierzaki sobie odpuscil...przynajmniej w chrzescijanstwie....bo w islamie dziala jeszcze tradycyjnie....tzn.omamieni ludzie mysla, ze tylko baranki go interesuja.... :crazy:

Zycie pograzone w religii to ofiara dla ządnego ludzkiej krwi Jahwe... :aaa:

Czlowiek ma obowiazek chronic to ZYCIE ...a nie skladac je w ofierze na oltarzu klamstwa, ktore jest zaprzeczeniem PRAWDY , objawionej przez Syna Bozego....ktorego swiadomi ludzie sa bracmi i siostrami...

Zaden swiadomy ZYCIA w sobie czlowiek nie sklada siebie ani swoich dzieci w ofierze dla Jahwe....tak jak to zrobil Jefte, uznany przez Zydow "maz Bozy", ktory stal sie rowniez dla ciebie wzorem do nasladowania... :aaa:

I to jest oczywiste, ze czlowiek szanujacy ZYCIE nigdy nie znajdzie wspolnego jezyka z fanami Jeftego, Abrachama i wszystkich tych, ktorych Jahwe nazywa swoimi przyjaciolmi...

Ja wybralam ZYCIE...i nie oddam go dobrowolnie Jahwe na ofiare :->

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wybrana pisze: Własne myśli czasem bywają bardzo zwodnicze, bo jeżeli nie ma się źródła, to jak poznać - kto do nas mówi?
ZYCIE ma ZRODLO...kazde ZYCIE...moje czy twoje, ma to samo ZRODLO... :->

Mysli , owszem, sa zawsze zwodnicze....

Ale ja ci pisze nie o zwodniczych myslach, ktore sa produktem ubocznym ego, lecz o SWIADOMOSCI, ktora te mysli potrafi kontrolowac ...

To wlasnie SWIADOMOSC rozpoznaje w nas samych dzieci Boze i pozwala zyc godnie , na chwale Ojca ...

Jesli ci tej swiadomosci brakuje, pozwalasz sobie np. wmowic, ze jakis diabel na zewnatrz czyha na twoje zycie...a prawda jest taka, ze nieswiadomie hodujesz tego diabla w swojej glowie...w postaci ego...czyli wlasnych mysli, ktore sa zwodnicze, dopoki nie zajmie sie nimi swiadomosc....

Ale zeby sie tak stalo, trzeba otworzyc sie na te SWIADOMOSC...czyli na PRAWDE, ktora ma moc wyzwolic cie z niewoli twoich wlasnych mysli o sobie samej.... :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie... :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie... :->
Twój duch i Twoja prawda... :-(

Ja Ciebie pozdrawiam od siebie.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze:Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie... :->
Twój duch i Twoja prawda... :-(

Ja Ciebie pozdrawiam od siebie.

Dziekuje.. :->...czy to jakas chwila łaski dla mnie...?

Ja rowniez pozdrawiam cie od siebie...czyli w Duchu i Prawdzie... :->

Duch i Prawda to moj priorytet ...z ktorym swiadomie utozsamiam sie....Inaczej mowiac pozostaje w jednosci z Ojcem...Tak jak Syn Bozy, ktory o tym mowil do Samarytanki... :->

Szkoda, ze ten Duch i ta Prawda nie sa rowniez twoim priorytetem... :-(

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:

Ale tylko dzięki Biblii, dzięki Ewangelii Chrystusowej poznałaś obraz prawdziwego Boga - Ojca, Boga miłości i miłosierdzia.
Nikt nie zna obrazu prawdziwego Boga.
Biblia przedstawia kilka obrazów Boga, które po scaleniu mogą co najwyżej doprowadzić do wariacji.
Nowy Testament nie przedstawia tylko miłosiernego i sprawiedliwego Boga.
Wystarczy poczytać Apokalipsę, albo niektóre przypowieści.


wybrana pisze:Gdyby nie Biblia - kto by ci o tym powiedział? To Biblia naprostowała twoje myśli na właściwą drogę. Gdybyś jej nie poznała, to nadal trwała byś w bałwochwalstwie, czarownictwie i wszeteczeństwie.
Biblia to w rzeczywistości zbiór hipotez, choć sama tak siebie nie przedstawia.
Znajomość Biblii nie jest konieczna, aby być prawym człowiekiem.



wybrana pisze:Do dobrze, że ty masz świadomość, co jest najważniejsze i co jest piorytetem.
Ale, uważasz, że każdy człowiek tak ma?
Nie można pisać i publicznie głosić - odrzucajcie Biblię, odrzucajcie Ewangelię Chrystusową, słuchajcie tylko innych ludzi, lub słuchajcie własnych myśli.
Biblię można czytać, ale z rezerwą, z pewnym dystansem porównując to co tam pisze z realną rzeczywistością.
Jeżeli Biblie będzie się czytać na klęczkach, całując poszczególne strony i z różańcem w ręku to nic mądrego z tego nie wyjdzie.

wybrana pisze:Własne myśli czasem bywają bardzo zwodnicze, bo jeżeli nie ma się źródła, to jak poznać - kto do nas mówi?
To nie ważne kto do nas mówi i kto nas doświadcza, ważne jest abyśmy z tego wyciągali wnioski
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:wuka napisał/a:
Przecież to nic innego, jak skłądanie ofiary z własnego dziecka na rozkaz Boga Jahwe.

Rację miał apostoł pisząc:
Tt 1:15 bw "Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie."
Nie, apostoł nie miał racji. Był oszołomem religijnym i tylko właśnie brudny umysł może usprawiedliwiać działanie mordowania niewinnych. Umysł czysty, przepełniony miłością do Stwórcy i Jego stworzenia musi się buntować na taką niegodziwośc.
Nic nowego w twoim długim poście. Usprawiedliwianie na siłę niegodziwych działań to norma. Słyszałam to przez lat 20, aż przejrzałam na oczy.
Zastanów się jaki bóg ma upodobanie w wdychaniu śmierdzącego dymu ze spalanych ciał zwierząt? Jako bóg nakazuje okraść Egipcjan, podstępnie i kłamliwie działać? (Bóg Jahwe łamie 7 (własne) przykazanie – NIE KRADNIJ! Nakazując „złupienie” Egipcjan przed opuszczeniem Egiptu.
Księga Wyjścia 3:13-22 ). Jaki bóg zmienia zdanie, bo przedtem miał kaprys, a teraz mu przeszło:Księga Jeremiasza 42:9-10
I powiedział do nich: «To mówi Pan, Bóg Izraela, do którego mnie posłaliście, by przedstawił Mu waszą prośbę. Jeżeli będziecie nadal mieszkać w tym kraju, wzmocnię was,
a nie zniszczę, zasadzę was, a nie wyrwę; ogarnął Mnie bowiem żal nad nieszczęściem, jakie wam uczyniłem.)
Sam przyznaje, że stworzył złych ludzi, a obrońcy uparcie wmawiają, że człowiek jest winny wszystkiego (Księga Przysłów 16:4
Wszystko celowo uczynił Pan, także grzesznika
na dzień nieszczęścia ).
To:"Księga Izajasza 13:16-18
Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w
złocie się nie kochają. Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom. ", przebija wszelkie pojmowanie i jest zupełnie sprzeczne z naukami Jezusa: Mt,25,40:"Cokolwiek
uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” . Czy to mówi ten sam bóg??
Same morderstwa: 1 Księga Samuela 15:2-3; Księga Ozeasza 13:16 ; Księga Psalmów 137:7-9; Księga Psalmów 136:10; Księga Wyjścia 22:28-29; Księga Ezechiela 8:1-5 i 9:5-7; Księga Powtórzonego Prawa 2:31-36;
; Księga Jeremiasza 11:22-23; 2 Księga Samuela 12:11-14,
2 Księga Samuela 6:3-7;
Niewolnictwo:
'Księga Kapłańska 25: 44-46 i jego popieranie przez Pawła: List do Kolosan 3:22; 1 List do Tymoteusza 6:1-2;
2 Księga Samuela 8:1-2; Księga Izajasza 14:1-2; i w NT 1 List św. Piotra 2:18 ;List do Tytusa 2:9-10 itd.itd.
Handel kobietami i popieranie gwałtów: Księga Wyjścia 21:7-11; Księga Powtórzonego Prawa 21:10-14(tu nawet instrukcja, jak gwałcić);
Nie mam juz siły dalej tego ciągnąć. Kto chce niech sam sprawdzi: http://www.ignorowane-fragmenty.pl/#


Henryk pisze:Bluźnierstwem jest także pisać oczywistą nieprawdę:
Ależ jest wr ęcz odwrotnie. Zamykanie oczu na postępki tego, w którego wierzysz nie zmieni zapisów i nie wiem już kto służy komu. A od bluźnierców wyzwać jest bardzo łatwo. Jezus powiedział, że ślepy prowadzi ślepego i wiemy, jak to się kończy.
Bądź trochę ostrożniejszy z wydawaniem wyroków na innych ludzi, bo może się czasami BOGU nie spodobać. Bogu wszelkiej dobroci, Bogu sprawiedliwemu i prawemu, który nie ma upodobania w smrodzie palonych ciał z niewinnych, a chroni ludzi prawego serca.

RN, nic dodać nic ująć. :-D

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wuka pisze:
wybrana pisze:
Listek pisze:
wybrana pisze:Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar
Hbr 9:22 br "Według przepisów Prawa prawie wszystko oczyszcza się krwią; odpuszczenie grzechów również nie może się dokonać bez rozlewu krwi."

Gdyby człowiek nie zgrzeszył to nie byłoby żadnych krwawych ofiar.

A ponieważ zgrzeszył to jedyną możliwością przybliżenia się do Boga było złożenie ofiary za grzechy, oczywiście jeśli ktoś chciał się przybliżyć do Boga..


1J 1:7 "Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, to mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu."
Ale Prorok Izajasz pisał:
1:15A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
1:16Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!
1:17Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową.

To uważasz, że prawdziwy Bóg raczył się smrodem palonych ciał i wybaczał grzechy przez śmierć niewinnych zwierząt?
Tak postrzegasz Boga Ojca uświęconego imieniem Jezusa Chrystusa - Boga miłości?
Jak w świetle tej całej waszej dyskusji odniesiecie się do tego wydarzenia opisanego w
Księdze Sędziów 11:29-40:
"Duch Pana był nad Jeftem, który przebiegał dzielnice Gileadu i Manassesa, przeszedł przez Mispa w Gileadzie, z Mispa w Gileadzie ruszył przeciwko Ammonitom. Jefte złożył
też ślub Panu: «Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, wówczas ten, kto [pierwszy] wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z
Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną». Wyruszył więc Jefte przeciw Ammonitom zmuszając ich do walki i Pan wydał ich w jego ręce.
Rozgromił ich na przestrzeni od Aroeru aż do okolic Minnit, co stanowi dwadzieścia miast, i dalej aż do Abel-Keramim. Była to klęska straszna. Ammonici zostali poniżeni
przez Izraela. Gdy potem wracał Jefte do Mispa, do swego domu, oto córka jego wyszła na spotkanie, tańcząc przy dźwiękach bębenków, a było to dziecko jedyne; nie miał
bowiem prócz niej ani syna, ani córki. Ujrzawszy ją rozdarł swe szaty mówiąc: «Ach, córko moja! Wielki ból mi sprawiasz! Tyś też wśród tych, co mnie martwią! Oto
bowiem nierozważnie złożyłem Panu ślub, którego nie będę mógł odmienić!» Odpowiedziała mu ona: «Ojcze mój! Skoro ślubowałeś Panu, uczyń ze mną zgodnie z tym, co
wyrzekłeś własnymi ustami, skoro Pan pozwolił ci dokonać pomsty na twoich wrogach, Ammonitach!» Nadto rzekła do swego ojca: «Pozwól mi uczynić tylko to jedno: puść
mnie na dwa miesiące, a ja udam się na góry z towarzyszkami moimi, aby opłakać moje dziewictwo». «Idź!» - rzekł do niej. I pozwolił jej oddalić się na dwa miesiące. Poszła
więc ona i towarzyszki jej i na górach opłakiwała swoje dziewictwo.


Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia
z mężem."

Przecież to nic innego, jak skłądanie ofiary z własnego dziecka na rozkaz Boga Jahwe.
Takich rozkazów do mordowania ten Bóg wydał mnóstwo, a wy uparcie zamykacie oczy na niewygodne fragmenty. W dodatku mówicie, że Jezus to ten sam Bóg, co ten ze ST.
wuka no jak masz Otwarty umysł no jak ?
nie wizisz ani ty ani inni jeno oskarzasz YHVH o mordowanie jak czytasz ! ?
zaznacze ci czego nie widzisz bo masz nieprzemieniony umysł
WIDZISZ O CO CHODZI !?
ZADNE MOROWANIE!
pokutuj!!!
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba pisze:
wybrana pisze:
wuka pisze: W dodatku mówicie, że Jezus to ten sam Bóg, co ten ze ST.
Tak mówią ci, co nie poznali i nie przyjęli Jezusa.

Nie ma zadnego Jezusa do przyjmowania.

Pozostaly tylko szczatki nauki uduchowionego czlowieka o tym imieniu, ktore prawie w calosci zostaly przerobione na religie.

A religia (wraz ze swoimi przywodcami) to "niegodziwiec" , w ktorym pograzony jest swiat.

Otrzezwiej, wybrana....szkoda zycia na babranie sie w niegodziwosciach religijnych.
luba jestes trrollem ile ci płaca za zamieszanie ?
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wuka pisze:Wszystko fajnie, wybrana, Luba, ale jakoś znawców biblistyki i obrońców dobrego i tylko dobrego Boga Jahwe, jakby...wymiotło.
Raczej oczekiwałam konkretnego odniesienia się do powyżej zacytowanego tekstu (a takich jest dużo więcej). Cóż...strach ?, brak krytycyzmu?, zaćmienie religijne?
Kim jest ten Jahwe, który nakazuje brzuchy ciężarnym rozpruwać, mordować niewinne dzieci? Czy to jednak nie jest tak:

Księga Izajasza 45:7
"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. Ja Pan czynię to wszystko." Pozbądźcie się złudzeń.
A ty chcesz wytyczac Jemu co ma czynic ?
Póki co OSKARZASZ GO bo szukasz krytykujacych i nie znajdujesz ?
szukasz konkretów ale po twojej mysli ?
wuka nadchodzi CZas ze YHVH bedzie niszczył wszystko Jego Płaszcz bedzie zbroczony krwia kiedy bedzie wracałz Bosry po obronie SWEGO LUDU
Kim jest YHVH ze rozkazuje ?
a kim jestes ty, ze osmielasz sie stawiac tak durne pytanie ?
zapytaj sedziego kim jest ze wydaje wyrok Kara smierci .

Osmieszasz sie
Konkretne wyjasnienie ci dałam - Zaslepiony umysł .
Jeszua=YHVH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”