Zwierzęta składane w ofierze

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tola pisze:wuka no jak masz Otwarty umysł no jak ?
nie wizisz ani ty ani inni jeno oskarzasz YHVH o mordowanie jak czytasz ! ?
zaznacze ci czego nie widzisz bo masz nieprzemieniony umysł
WIDZISZ O CO CHODZI !?
ZADNE MOROWANIE!
pokutuj!!!
Litości. Pokutowałam 20 lat. Wystarczy.
Teraz wypada mi tylko Kabałę z tobą studiować i mam komplet poznania :crazy: :ph34r:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tola pisze:
wuka pisze:Wszystko fajnie, wybrana, Luba, ale jakoś znawców biblistyki i obrońców dobrego i tylko dobrego Boga Jahwe, jakby...wymiotło.
Raczej oczekiwałam konkretnego odniesienia się do powyżej zacytowanego tekstu (a takich jest dużo więcej). Cóż...strach ?, brak krytycyzmu?, zaćmienie religijne?
Kim jest ten Jahwe, który nakazuje brzuchy ciężarnym rozpruwać, mordować niewinne dzieci? Czy to jednak nie jest tak:

Księga Izajasza 45:7
"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. Ja Pan czynię to wszystko." Pozbądźcie się złudzeń.
A ty chcesz wytyczac Jemu co ma czynic ?
Póki co OSKARZASZ GO bo szukasz krytykujacych i nie znajdujesz ?
szukasz konkretów ale po twojej mysli ?
wuka nadchodzi CZas ze YHVH bedzie niszczył wszystko Jego Płaszcz bedzie zbroczony krwia kiedy bedzie wracałz Bosry po obronie SWEGO LUDU
Kim jest YHVH ze rozkazuje ?
a kim jestes ty, ze osmielasz sie stawiac tak durne pytanie ?
zapytaj sedziego kim jest ze wydaje wyrok Kara smierci .

Osmieszasz sie
Konkretne wyjasnienie ci dałam - Zaslepiony umysł .
A to nic nowego, że wasz YHWH będzie niszczył. Robi to odkąd pojawił się na kartach biblii.
Ośmieszasz się ty, pisząc jak naćpana. Połowy twoich wpisów nie da się rozszyfrować. To uwłaczanie i kpina z czytających.
Błąd na błędzie i błędem pogania. Ciebie nie da się czytać. Zero treści i minus zero :-P :mrgreen: za pismo.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

No i znowu sie czepiasz klawiatury ,no mam jaką mam i na takiej piszę a ty gdybys była madra ,to skupiła bys sie na temacie a nie na klawiaturce .
Biblia ma dobra pisownie ,nie ma błedów a TY nic nie pojmujesz
analfabetyzm cie dopadł.



Poczytaj jak sie do mnie odnosisz ty nie potrafisz inaczej jak opluwac ?
YHVH ci sie nie podoba to powiesz to Jemu kiedy staniesz na Sądzie ,ze mordował
hybrydy nefilimów bo niszczyli DNA czlowiecze .
Nacpana jestem podobnie jak YHVH jest morderca .
Jeszua=YHVH

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tola pisze:No i znowu sie czepiasz klawiatury ,no mam jaką mam i na takiej piszę a ty gdybys była madra ,to skupiła bys sie na temacie a nie na klawiaturce .
Biblia ma dobra pisownie ,nie ma błedów a TY nic nie pojmujesz
analfabetyzm cie dopadł.



Poczytaj jak sie do mnie odnosisz ty nie potrafisz inaczej jak opluwac ?
YHVH ci sie nie podoba to powiesz to Jemu kiedy staniesz na Sądzie ,ze mordował
hybrydy nefilimów bo niszczyli DNA czlowiecze .
Nacpana jestem podobnie jak YHVH jest morderca .
Gdybyś była mądra to wzięłabyć Biblię w garść i porównała cytat po cytacie i wyciągnęła wnioski. Jakie hybrydy? Czy cała ziemia, wszyscy ludzie wymknęli sie spod władzy stwórcy i dlatego swim żydkom pozwolił na masakry?
Tu wkleję po raz drugi: Zastanów się jaki bóg ma upodobanie w wdychaniu śmierdzącego dymu ze spalanych ciał zwierząt? Jako bóg nakazuje okraść Egipcjan, podstępnie i kłamliwie działać? (Bóg Jahwe łamie 7 (własne) przykazanie – NIE KRADNIJ! Nakazując „złupienie” Egipcjan przed opuszczeniem Egiptu.
Księga Wyjścia 3:13-22 ). Jaki bóg zmienia zdanie, bo przedtem miał kaprys, a teraz mu przeszło:Księga Jeremiasza 42:9-10
I powiedział do nich: «To mówi Pan, Bóg Izraela, do którego mnie posłaliście, by przedstawił Mu waszą prośbę. Jeżeli będziecie nadal mieszkać w tym kraju, wzmocnię was,
a nie zniszczę, zasadzę was, a nie wyrwę; ogarnął Mnie bowiem żal nad nieszczęściem, jakie wam uczyniłem.)
Sam przyznaje, że stworzył złych ludzi, a obrońcy uparcie wmawiają, że człowiek jest winny wszystkiego (Księga Przysłów 16:4
Wszystko celowo uczynił Pan, także grzesznika
na dzień nieszczęścia ).
To:"Księga Izajasza 13:16-18
Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w
złocie się nie kochają. Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom. ", przebija wszelkie pojmowanie i jest zupełnie sprzeczne z naukami Jezusa: Mt,25,40:"Cokolwiek
uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” . Czy to mówi ten sam bóg??
Same morderstwa: 1 Księga Samuela 15:2-3; Księga Ozeasza 13:16 ; Księga Psalmów 137:7-9; Księga Psalmów 136:10; Księga Wyjścia 22:28-29; Księga Ezechiela 8:1-5 i 9:5-7; Księga Powtórzonego Prawa 2:31-36;
; Księga Jeremiasza 11:22-23; 2 Księga Samuela 12:11-14,
2 Księga Samuela 6:3-7;
Niewolnictwo:
'Księga Kapłańska 25: 44-46 i jego popieranie przez Pawła: List do Kolosan 3:22; 1 List do Tymoteusza 6:1-2;
2 Księga Samuela 8:1-2; Księga Izajasza 14:1-2; i w NT 1 List św. Piotra 2:18 ;List do Tytusa 2:9-10 itd.itd.
Handel kobietami i popieranie gwałtów: Księga Wyjścia 21:7-11; Księga Powtórzonego Prawa 21:10-14(tu nawet instrukcja, jak gwałcić);
Nie mam juz siły dalej tego ciągnąć. Kto chce niech sam sprawdzi: http://www.ignorowane-fragmenty.pl/#

Ja tylko piszę to, co każdy może sprawdzić, ale dociera do tych bez uprzedzeń. Możesz mnie dalej wyzywać, mam to w nosie. Nikogo nie opluwam, ale i ty tego nie rób.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka- czytając podany link - aż mdli.
Jezus nazwał ten ród - plemię żmijowe.
Nasuwają się słowa Biblii.
E.Mateusza:
Jezus potępia uczonych w Piśmie i faryzeuszów
23:1Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.
Jezus ubolewa nad losem Jerozolimy
23:37Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
23:38Oto wam dom wasz pusty zostanie.
23:39Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Wybrana
Owszem mdli i włosy dęba stają. Ale to jest w biblii! To są cytaty z świętej księgi. Ani ten ktoś, kto zebrał to do kupy, ani ja nie napisaliśmy biblii. Czy nikt nie potrafi trzeźwym, obiektywnym okim spojrzec na fakty? I mnie się już nie chce pisać. Dwie dziątki lat broniłam każdej kropki i kreski w tej księdze i nagle zasłona spadła. Pokazało się wiele faktóe w zupełnie nowym świetle i wątpliwości, odpowiedzi na noewygodne dlawielu pytania, jak puzle poukładały się. Mnie wystarczy.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:Wybrana
Owszem mdli i włosy dęba stają. Ale to jest w biblii! To są cytaty z świętej księgi. Ani ten ktoś, kto zebrał to do kupy, ani ja nie napisaliśmy biblii. Czy nikt nie potrafi trzeźwym, obiektywnym okim spojrzec na fakty? I mnie się już nie chce pisać. Dwie dziątki lat broniłam każdej kropki i kreski w tej księdze i nagle zasłona spadła. Pokazało się wiele faktóe w zupełnie nowym świetle i wątpliwości, odpowiedzi na noewygodne dlawielu pytania, jak puzle poukładały się. Mnie wystarczy.
Ale Stary Testament nie jest prawdą dla chrześcijanina.
Jest on świadectwem grzechu i odstępstwa.
Ukazuje ciemność świata i jak bardzo potrzebny był dla świata - Zbawiciel.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
wuka pisze:Wybrana
Owszem mdli i włosy dęba stają. Ale to jest w biblii! To są cytaty z świętej księgi. Ani ten ktoś, kto zebrał to do kupy, ani ja nie napisaliśmy biblii. Czy nikt nie potrafi trzeźwym, obiektywnym okim spojrzec na fakty? I mnie się już nie chce pisać. Dwie dziątki lat broniłam każdej kropki i kreski w tej księdze i nagle zasłona spadła. Pokazało się wiele faktóe w zupełnie nowym świetle i wątpliwości, odpowiedzi na noewygodne dlawielu pytania, jak puzle poukładały się. Mnie wystarczy.
Ale Stary Testament nie jest prawdą dla chrześcijanina.
Jest on świadectwem grzechu i odstępstwa.
Ukazuje ciemność świata i jak bardzo potrzebny był dla świata - Zbawiciel.
Widzisz, wybrana, nie umiem własnie tego pojąć i zaakceptować. Dostrzegam w tym sprzeczność, a już na pewno niespójnośc.
Weź pod uwagę, że w NT mówi się, że "zbawienie pochodzi od żydów". Także fakt, że Jezus wiele razy cytuje ST, nawet Henocha uznawanego tylko przez Koptów (i pewnie inne ortodoksyjne wschodnie chrześcijaństwo).
Nie można więc odciąć się od ST, bo wtedy faktycznie zostaje tylko pawłowe wykładanie chrześcijaństwa i trochę wypowiedzi Jezusa, które stoją często w opozycji do nauk boga Jahwe.
Kto jest Ojcem Jezusa - to pytanie mnie intryguje, bo śmiem wątpić, że jest to JHWH. A śmiem wątpić z powodu Jezusa wypowiedzi, z powodu Jego podkreślania, że ojcem żydów jest diabeł, że nie mówi o Ojcu jako o JHWH (nie wypowiada tego imienia), a tylko jeden raz mówi "Jestem". Powiązania Jezusa z tym narodem są bezsprzeczne, więc jakoś mi to wszystko nie pasuje. On sam podkreślał, że tylko do żydów przyszedł...
Czy należy rozpatrywać chrześcijaństwo jako zupełnie inną religię? Nowy twór, kolejny w dziejach ludzkości? Bardziej pawłowy niż Chrystusowy?
Bo tak to wygląda.
Ciekawi mnie też wypowiedź Pana Jezusa: Prawda was wyzwoli. Ciekawe, co tak naprawdę miał na myśli. Mam swoje przypuszczenia, ale się z nimi nie podzielę. Bo nie ma sensu tu pisać niczego niewygodnego. Niech najpierw liczne główne nurty chrześcijaństwa się dogadają, ale to chyba niemożliwe. Heretyk wyzywa heretyka od heretyków i tak już 2 tysiące lat. Gratulacje.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:
wuka pisze:Wybrana
Owszem mdli i włosy dęba stają. Ale to jest w biblii! To są cytaty z świętej księgi. Ani ten ktoś, kto zebrał to do kupy, ani ja nie napisaliśmy biblii. Czy nikt nie potrafi trzeźwym, obiektywnym okim spojrzec na fakty? I mnie się już nie chce pisać. Dwie dziątki lat broniłam każdej kropki i kreski w tej księdze i nagle zasłona spadła. Pokazało się wiele faktóe w zupełnie nowym świetle i wątpliwości, odpowiedzi na noewygodne dlawielu pytania, jak puzle poukładały się. Mnie wystarczy.
Ale Stary Testament nie jest prawdą dla chrześcijanina.
Jest on świadectwem grzechu i odstępstwa.
Ukazuje ciemność świata i jak bardzo potrzebny był dla świata - Zbawiciel.
Widzisz, wybrana, nie umiem własnie tego pojąć i zaakceptować. Dostrzegam w tym sprzeczność, a już na pewno niespójnośc.
Weź pod uwagę, że w NT mówi się, że "zbawienie pochodzi od żydów". Także fakt, że Jezus wiele razy cytuje ST, nawet Henocha uznawanego tylko przez Koptów (i pewnie inne ortodoksyjne wschodnie chrześcijaństwo).
Nie można więc odciąć się od ST, bo wtedy faktycznie zostaje tylko pawłowe wykładanie chrześcijaństwa i trochę wypowiedzi Jezusa, które stoją często w opozycji do nauk boga Jahwe.
Kto jest Ojcem Jezusa - to pytanie mnie intryguje, bo śmiem wątpić, że jest to JHWH. A śmiem wątpić z powodu Jezusa wypowiedzi, z powodu Jego podkreślania, że ojcem żydów jest diabeł, że nie mówi o Ojcu jako o JHWH (nie wypowiada tego imienia), a tylko jeden raz mówi "Jestem". Powiązania Jezusa z tym narodem są bezsprzeczne, więc jakoś mi to wszystko nie pasuje. On sam podkreślał, że tylko do żydów przyszedł...
Czy należy rozpatrywać chrześcijaństwo jako zupełnie inną religię? Nowy twór, kolejny w dziejach ludzkości? Bardziej pawłowy niż Chrystusowy?
Bo tak to wygląda.
Ciekawi mnie też wypowiedź Pana Jezusa: Prawda was wyzwoli. Ciekawe, co tak naprawdę miał na myśli. Mam swoje przypuszczenia, ale się z nimi nie podzielę. Bo nie ma sensu tu pisać niczego niewygodnego. Niech najpierw liczne główne nurty chrześcijaństwa się dogadają, ale to chyba niemożliwe. Heretyk wyzywa heretyka od heretyków i tak już 2 tysiące lat. Gratulacje.
Dlatego zawsze pisałam, że Biblia - Nowy Testament - jest mlekiem, a pokarmem stałym Duch Święty - Duch Chrystusowy, który prowadzi dziecko Boże.
Trzeba na modlitwie prosić Jezusa Chrystusa o prowadzenie i pouczenie, o prostowanie drogi.
Nowy Testament ukazuję na prawdę Bożą, ale również wplecione są w nią faryzejskie nauki. Jeżeli ktoś od dziecka był wychowany na faryzejskiej nauce, to wyssał ją wraz z mlekiem matki, i trudno było mu wszystko z czystym przekazem Bożym pojąć.
Ten przekaz bardzo zależał od ducha, jaki w danym momencie przekazu na papierze zwyciężał. Na pewno Apostołowie pragnęli ten przekaz dać potomnym w jak najlepszym wydaniu, i nie wiemy, czy kopiści katoliccy tej faryzejskiej nauki tam nie dołożyli.
Na szczęście mamy żywego Ducha Prawdy, który tych, co o nią proszą - poucza.
Mimo dołożonej faryzejskiej nauki - listy Pawła są bardzo wartościowe, bo Paweł w sposób odważny sprzeciwił się rytualnym uczynkom Zakonu.
Narażał przez to się na wielu wrogów - zarówno przez Zakon, jak i przez chrześcijan.
Paweł również głosił Ewangelię dla pogan i nie wiem, czy ktoś inny by to uczynił.
Mimo tej wczepionej faryzejskiej nauki, gdybym nie przeczytała Ewangelii Chrystusowej, to do tej pory nie znała bym Boga - Ojca kochającego, miłosiernego.
Uczono mnie na lekcji religii i na kazaniach w kościele - innego obrazu Boga.
Był on Bogiem srogim, którego trzeba się ciągle bać.
Boga nie trzeba się bać - wystarczy swoje serce otworzyć na Jego miłość.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Dlatego zawsze pisałam, że Biblia - Nowy Testament - jest mlekiem, a pokarmem stałym Duch Święty - Duch Chrystusowy, który prowadzi dziecko Boże.
Trzeba na modlitwie prosić Jezusa Chrystusa o prowadzenie i pouczenie, o prostowanie drogi.
Zgadza się. Zauważ jednak, że absolutnie każdy, kto czyta/studiuje Biblię twierdzi, że robi to z modlitwą, z prośbą o prowadzenie przez Ducha św. itd. Sama zawsze w taki sposób czytałam i studiowałam Pśw. 20 lat! I dokąd to prowadzi?
Zauważ też, że liczba denominacji/zborów/kościołów, wszelkich odłamów w tychże jest zatrważająca.
Każdy rozumie wszystko inaczej i tylko identyfikując się z jakąś denominacją i przyklaskując tym lub tamtym czy owym każdy coś głosi. Często są to bardzo różne nauki w oparciu o ten sam tekst. Skrajnie różne nawet w sprawach zasadniczych: choćby np. tzw. Trójca, czy sam Jezus - kłótnie od sposobu wymawiania Jego Imienia, aż po to czy jest Człowiekim, Bogiem i Człowiekiem, Bogiem...No tak nie może być. Jedni się śmieją, że Bóg nie mógł umrzeć, inni, że skoro był na świecie 30 lat to niebo było puste i takie brednie totalne z tego wychodzą. A przecież tak twierdzą wcale niemałe grupy osób. A sama sprawa Komunii/Eucharystii/Pamiątki - to tylko takie drobne przykłady, ale dzielą ludzi i to bardzo poważnie.
I gdzie tu dostrzec dbałość Boga o dokładność przekazów, o właściwe zrozumienie...
Tu bym się też nie bardzo zgodziła, tu, gdzie twierdzisz, że Boga nie trzeba się bać. Owszem trzeba, ale to dotyczy popełniających świadomie jakieś grzechy, z premedytacją. Dla mnie też było trudne do zaakceptowania, że uczono mnie ciągle właśnie o strachu. Nie mogłam tego zrozumieć, jak mam najbardziej na świecie kochać właśnie Boga i jednocześnie potwornie się go bać. To nie do przyjęcia.
W miłości jest ufność, ale nie strach. Tym bardziej, że przecież Jezus wstawia się za nami (ponoć) i idąc za Jego naukami nawet błądząc w końcu drogę znajdujemy. Ja bardzo polegam na słowach, które wypowiedział, że nie złamie trzciny nadłamanej, nie dogasi knota itd. Dla mnie są to słowa otuchy i nadziei.
No tak, ale jest inny obraz Boga niż tego w ST. Inne nauki.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka, jest tyle różnic, bo nie idą wytyczoną drogą i są próżni.
Głównym bożkiem tego świata - jest pieniądz.
To on rządzi światem. Pastor w Zborze głosi piękne i zachwycające alegorie, ale również głosi kłamstwa o dziesięcinie. Chcesz należeć do Zboru - to płać haracz. Co to za wiara, jak Pastor chce być przewodnikiem mając w tym interes i chce wraz z całą rodziną żyć kosztem innych - czasem niezbyt zasobnych, chorych, starych.
O KK, to już nie ma sensu się wypowiadać, bo każdy wie, na czym ten interes polega.
Człowiek jest tak nastawiony na materializm, że wiara staje się tylko pobieżna i asekuracyjna.
To nie jest wiara, to cwaniactwo.
Wiarę wyraża serce człowieka.
Jeżeli jego większym bożkiem staje się pieniądz i wszelkie dobra zdobyte nieważne jakim kosztem, to wiara jest daleko.
To nie grzech pracować i zdobywać pieniądze, ale najważniejsze by wyzbyć się próżności, cwaniactwa i żerowania na drugiej osobie.
Przykazania miłości są dla niektórych ograniczeniem, bo sprzeciwiają się nieuczciwości.

Jeżeli będziesz w swoim życiu starała się wypełniać przykazania miłości, co cała Biblia - Ewangelia Chrystusowa - będzie w twoim sercu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:Głównym bożkiem tego świata - jest pieniądz.
Przy pomocy pieniądza owszem bogaci ludzie wymuszają pierwszeństwo swojego interesu, przed interesem biednych. Dzieje się to dlatego, że nie posiadają całej wiedzy świata, nie mają świadomości Jezusowej i obawiają się, że bez istnienia pieniądza nie mogli by dowieść słuszności swych celów osobom umiejącym je zrealizować. Pisałem niedawno, że żyjąc i przyswajając wiedzę w harmonijnej zgodzie z doświadczeniami ze swojej historii, po prostu dobudowujemy, zamiast burzyć przeszłość i odbudowywać od nowa. Należy najpierw zrozumieć przeszłość, później działać, zamiast dążyć do celu na siłę nie zwracając uwagi na istotne szczegóły. To czego doświadczyliśmy w życiu w pewnej mierze zawsze ma wpływ na powodzenie działania - przyjaźnie, prawa rządzące światem i inne barwy Bożej interwencji

Mt 7:24-27 eib "(24) Każdy więc, kto słucha moich słów i robi z nich użytek, jest jak człowiek mądry, który swój dom postawił na skale. (25) Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom, lecz on nie runął, bo był zbudowany na skale. (26) Każdego natomiast, kto słucha moich słów, lecz nie robi z nich użytku, można porównać do człowieka bezmyślnego, który swój dom zbudował na piasku. (27) Spadł deszcz, wezbrały rzeki, powiały wiatry i uderzyły w ten dom, a on runął i jego upadek był wielki."

Gdy ludzie będą mieli dostęp do całej posegregowanej wiedzy wszyscy będą rozdawali jałmużnę sobie nawzajem mając świadomość siły życiowej, wtedy pieniędzy już nie będą potrzebowali
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

radek pisze:
wybrana pisze:Głównym bożkiem tego świata - jest pieniądz.
Gdy ludzie będą mieli dostęp do całej posegregowanej wiedzy wszyscy będą rozdawali jałmużnę sobie nawzajem mając świadomość siły życiowej, wtedy pieniędzy już nie będą potrzebowali
Ależ mają doskonały dostęp - mają dane tylko dwa przykazania - miłości.
To nie jest wiedza tajemna. Ewangelia Chrystusowa jest już dostępna dla wszystkich i wszędzie. W dobie internetu wystarczy wpisać :
http://biblia-online.pl/
Żądze przewyższają ducha.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
Jeżeli będziesz w swoim życiu starała się wypełniać przykazania miłości, co cała Biblia - Ewangelia Chrystusowa - będzie w twoim sercu.

Ojciec, objawiony przez CZLOWIEKA, Syna Bozego, nigdy niczego nie przekazywal za posrednictwem jakichkolwiek mediow.

To ssak czlekoksztaltny, homo sapiens( ktorego duch pograzony jest ciagle jeszcze w martwym śnie :-( ), pisze i przekazuje swoje "przykazania milosci" za pomoca swietych ksiag i osmiela sie te swoje mundrosci przypisywac Najwyzszemu...

Prawa Stworcy i Jego przykazania Milosci masz zawarte w "ustawieniach fabrycznych"...tak jak wszystkie inne dziela Stworcy...I tam ich szukaj...a nie na zewnatrz, w ksiegach redagowanych przez chciwych egoistow, ktorzy probuja cie w ten sposob kreowac i kontrolowac... :->


Odwagi ci zycze i powodzenia na drodze Prawdy :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:
radek pisze:
wybrana pisze:Głównym bożkiem tego świata - jest pieniądz.
Gdy ludzie będą mieli dostęp do całej posegregowanej wiedzy wszyscy będą rozdawali jałmużnę sobie nawzajem mając świadomość siły życiowej, wtedy pieniędzy już nie będą potrzebowali
Ależ mają doskonały dostęp - mają dane tylko dwa przykazania - miłości.
To nie jest wiedza tajemna. Ewangelia Chrystusowa jest już dostępna dla wszystkich i wszędzie.
Warto zwrócić uwagę na szczegółowość wypowiedzi Boga np.

Hi 40:6-32 eib "(6) Wtedy PAN odpowiedział Jobowi wśród burzy: (7) Przepasz jak mężczyzna swe biodra. Będę ci zadawał pytania, a ty Mnie pouczysz! (8) Czy rzeczywiście chcesz podważać mój sąd, przeczyć Mi, by wykazać swą rację? (9) Czy masz taką siłę jak Bóg i możesz głosem zagrzmieć jak On? (10) Jeśli tak, to okaż swą wielkość i wspaniałość, zalśnij blaskiem i majestatem! (11) Wylej swój wezbrany gniew, zauważ każdego pysznego i poniż go! (12) Przyjrzyj się każdemu z nich i utrąć go, zdepcz bezbożnych tam, gdzie się panoszą! (13) Pogrzeb ich wszystkich w prochu, ukryj ich oblicza przed wzrokiem! (14) Wtedy i Ja ci przyznam, że twoja prawica jest w stanie cię wybawić. (15) Spójrz na bestię. Stworzyłem ją podobnie jak ciebie, a żywi się trawą niczym bydlę. (16) Zobacz jednak, jaką siłę ma w biodrach i jaką moc w swoich mięśniach! (17) Swój ogon wypręża jak cedr, ścięgna ud ma mocno splecione, (18) kości jak rury miedziane, a członki jak drągi żelazne. (19) Jest jednym z najciekawszych Bożych dzieł, jej Stwórca wyciągnął do niej miecz. (20) Tak, góry dostarczają jej paszy, miejsca, gdzie hasa zwierzyna. (21) Wyleguje się pod krzewami lotosu, w ukryciu trzciny i bagna. (22) Lotos osłania ją cieniem, otaczają ją nadrzeczne wierzby. (23) Nie płoszy jej wzburzona rzeka; zachowuje spokój, choćby Jordan wpadł jej w paszczę. (24) Nie daje się jej łatwo złapać, trudno jej nozdrza przekłuć chwytakiem! (25) Albo czy wyciągniesz hakiem Lewiatana? Czy sznurem związałbyś mu język? (26) Czy przewlekłbyś mu linę przez nozdrza albo czy szczęki przebiłbyś ościeniem? (27) Czy korzyłby się on przed tobą w licznych prośbach lub przemawiał do ciebie uprzejmie? (28) Czy zawarłby z tobą przymierze, aby być twoim sługą na zawsze? (29) Czy możesz pobawić się z nim jak z ptaszkiem lub uwiązać go niczym zabawkę dla swych córek? (30) Czy handlują nim cechy rybackie? Czy sprzedają go między kupców? (31) Czy grotem podziurawisz mu skórę lub harpunem rybackim głowę? (32) Połóż tylko na nim swą dłoń! Chwila walki — i kolejnej nie będzie."

Jr 23:20 eib "(20) Nie ustanie gniew PANA, póki nie dokona, póki nie dopełni planów Jego serca! W dniach ostatecznych zrozumiecie to wszystko dokładnie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”