Dlaczego świat tego nie zauważa?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:eksplorator pisze, że to przyjście w 1914 roku poprzedzały liczne znaki w postaci różnych kataklizmów i klęsk.
eksplorator tego tak nie napisał. Jak już to twierdzi, że PO objęciu przez Jezusa królowania w 1914 roku rozpoczął się okres charakteryzujący się kataklizmami, zarazami, wojnami na niespotykaną dotąd skalę.
wuka pisze:Gapi sie na świat pogrążający się złu? Nie ma mocy? Nie ma chęci?
Najpierw zrobił porządek w niebie (Objawienie 12:7-12).
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
wuka pisze:Ja mam jedno pytanie i proszęo konkretną odpowiedź.
Gdzie jest Jezus? Gdzie się ukrywa od 1914 roku.
Kłamał?? mówiąc, że Jego powrót zauważą WSZYSCY?!
Bo musisz rozgraniczać niewidzialną obecność jako króla od przyjścia w charakterze wykonawcy wyroków Bożych.
To drugie zobaczą wszyscy. Natomiast to pierwsze następuje w dziedzinie duchowej.
Inaczej mówiąc ŚJ wierzą, że w 1914 roku nie nastąpiło faktyczne przyjście Jezusa. To jest dopiero przed nami i tej daty nie znamy.
Już pomijam samo datowanie ni z gruszki ni z pietruszki, ale w którym miejscu Jezus mówi o jakimś tajemnym, duchowym przyjściu - to raz, a dwa: po czym to widać i u kogo widac to tajemne przyjście.
Z tego, co wiem, to On duchowo jest obecny w kazdym i cały czas. Podczas modlitwy, medytacji, jest wszędzie i zawsze.
Kompletnie nie widze sensu w waszej wykładni, ani uzasadnienia, ani owoców tego przyjścia.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Oszołomstwu mówimy NIE! Dla boorisa nic, tylko POMIDOR
Oo,widze ze znow mnie reklamujesz. :-D Wiec zeby sie odwdzieczyc-tobie mowie NIE i dziekuje za pomidorka.Mniam. :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

A odpowiedzi nie ma i...nie będzie ;-)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze:A odpowiedzi nie ma i...nie będzie ;-)
No główną odpowiedzią jest obrona pomyłki biblijnego Jezusa o powtórnym przyjściu za swego pokolenia.
Świadkowie Jehowy są w tej kwestii apologetami Jezusa.
Szkoda że permanentnie fałszywymi.
Oczywiście brana jest tutaj pod uwagę opowieść ewangeliczna powstała dziesiątki lat po śmierci Jezusa.
A czy Jezus historyczny kiedykolwiek mówił o tych sprawach jest jak do tej pory nie do rozstrzygnięcia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:A odpowiedzi nie ma i...nie będzie ;-)
Dostałaś dwie odpowiedzi. Może czegoś nie rozumiesz? Pytaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
wuka pisze:A odpowiedzi nie ma i...nie będzie ;-)
Dostałaś dwie odpowiedzi. Może czegoś nie rozumiesz? Pytaj.
Na przykład tego:
cytuję siebie:"...w którym miejscu Jezus mówi o jakimś tajemnym, duchowym przyjściu - to raz, a dwa: po czym to widać i u kogo widac to tajemne przyjście.
Z tego, co wiem, to On duchowo jest obecny w kazdym i cały czas. Podczas modlitwy, medytacji, jest wszędzie i zawsze.
Kompletnie nie widze sensu w waszej wykładni, ani uzasadnienia, ani owoców tego przyjścia.
_________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze: Trzeba też dodać i zauważyć, że sam Jezus zakazał wyznaczania dat, sugerował nawet, że i On ich nie zna. Nie rozumiem, jak ludzie mieniący się wyznawcami, naśladowcami itp. nauk Jezusa popełniają tak poważne wykroczenie.
Daty wyznaczają się same, jak się Jezus urodził ponad 2000 lat temu to było to konkretne miejsce i czas: dokładna data i godzina. Teraz też przychodzi w ciele, wcielił się w ciało w 2006 roku, myślę, że byłam na to przygotowana od urodzenia ale nie wiedziałam o tym. Gdybym wiedziała może przeżyłabym młodość inaczej, a może nie. W każdym bądź razie doprowadziło mnie to do tego miejsca, na forum biblijne.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Bobo pisze:Bo musisz rozgraniczać niewidzialną obecność jako króla od przyjścia w charakterze wykonawcy wyroków Bożych.
To drugie zobaczą wszyscy. Natomiast to pierwsze następuje w dziedzinie duchowej.
Inaczej mówiąc ŚJ wierzą, że w 1914 roku nie nastąpiło faktyczne przyjście Jezusa. To jest dopiero przed nami i tej daty nie znamy.
Ci co twierdzą, że nie przyszedł w ciele są słowem Antychrysta.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:
wuka pisze: Trzeba też dodać i zauważyć, że sam Jezus zakazał wyznaczania dat, sugerował nawet, że i On ich nie zna. Nie rozumiem, jak ludzie mieniący się wyznawcami, naśladowcami itp. nauk Jezusa popełniają tak poważne wykroczenie.
Daty wyznaczają się same, jak się Jezus urodził ponad 2000 lat temu to było to konkretne miejsce i czas: dokładna data i godzina. Teraz też przychodzi w ciele, wcielił się w ciało w 2006 roku, myślę, że byłam na to przygotowana od urodzenia ale nie wiedziałam o tym. Gdybym wiedziała może przeżyłabym młodość inaczej, a może nie. W każdym bądź razie doprowadziło mnie to do tego miejsca, na forum biblijne.
Zaraz, zaraz...chcesz powiedzieć, że jesteś Jezusem?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze: Ci co twierdzą, że nie przyszedł w ciele są słowem Antychrysta
Tego wpisu też nie rozumiem. Chodzi ci o pierwsze czy o drugie przyjście?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:Zaraz, zaraz...chcesz powiedzieć, że jesteś Jezusem?
Jestem gwiazdą poranną, kobietą. Jezus mówi o sobie w Apokalipsie, że jest "Gwiazdą świecącą, poranną" 22,16. Za życia Jezus był Synem Bożym, ale w Biblii opisani są Synowie Boży i gwiazdy poranne. Ja dzięki Bogu odkryłam swoją prawdziwą tożsamość. Jestem kobieta, gwiazda poranna, zodiakalny Rak.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:
Queza pisze: Ci co twierdzą, że nie przyszedł w ciele są słowem Antychrysta
Tego wpisu też nie rozumiem. Chodzi ci o pierwsze czy o drugie przyjście?
Za pierwszym razem i za drugim przychodzi w ciele, Ci co twierdzą o obecności duchowej, jakiejś w 1914 roku? Co to ma być?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:Za pierwszym razem i za drugim przychodzi w ciele, Ci co twierdzą o obecności duchowej, jakiejś w 1914 roku? Co to ma być?
Otóż to. Tego nie potrafię zaakceptować. W Biblii jasno pisze o widzialnym powrocie.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Cześć Queza tak samo jak Radek....szkoda mi Was naprawdę astral jest niebezpieczny bo astral to wyrwanie/kaleczy duszy na zgube pustke z dala od Boga

(dusza staje się chaosem i się znika żyje ale jakby się nie żyło) np.relacje


A horoskop to już skręt do zła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”