Dlaczego świat tego nie zauważa?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Weź sobie daruj. Aż zgrzyta i woła: JEHOWA :roll:
Bóg nie ma imienia, jest Duchem, a już na pewno nie jest to Jehowa.
Wuka, już kiedyś pisałem... nie bierz się za kwestie biblijne. Po dwóch postach i tak zajęczysz: a kto tam wie?! O co tu chodzi!? itp. itd.
Oszołomstwu mówię NIE!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Co należy uważać za „sfałszowane przekłady Biblii”?

Odpowiedź znajduje się w Księdze Objawienia;
Obj 22:18,19 „Oświadczam każdemu, kto słyszy słowa proroctwa z tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju, a jeżeli ktoś zabierze jakieś słowa z proroctwa w tym zwoju, Bóg zabierze mu to, co miałby otrzymać z rzeczy opisanych w tym zwoju— nie pozwoli mu jeść owoców z drzew życia ani wejść do świętego miasta"
Z całego „zwoju” Słowa Bożego, niegodziwcy, w pierwszych wiekach n.e., skrzętnie usuwali słowo, które nigdy nie powinno zostać usunięte, ale to słowo nie pasowało do ich nowego wizerunku trójjedynego boga;

Wielkie odstępstwo część I

Wielkie odstępstwo część II

Wymazując z Biblii najważniejsze imię pod słońcem, imię Jehowy Boga, sprawili, że „Bóg zabierze im to, co mieliby otrzymać z rzeczy opisanych w tym zwoju— nie pozwoli im jeść owoców z drzew życia ani wejść do świętego miasta”

Wszystkie przekłady Słowa Bożego, z których usunięto imię Prawdziwego Boga Jehowy, autora Biblii, należy uznać za sfałszowane i niewiarygodne, ponieważ tak stanowi zapowiedź Jehowy Boga, które dał swemu synowi Jezusowi (Obj 1:1 / Obj 22:18,19); „ ... "Oświadczam każdemu, kto słyszy słowa proroctwa z tego zwoju ...";

To, że sprawcy tego haniebnego procederu wiedzą o swojej winie, zapisali w uwagach wstępnych do II wydania Biblii Tysiąclecia, gdzie na stronie 8 czytamy;
„Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą, czytaliśmy zastępcze imię „Pan”, nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego”


[center]Obrazek
[/center]


Czy istnieją przekonywujące dowody, że w czasach Jezusa zwoje posiadały Imię Boże?

Bez wątpienia! Dowody rozsiane są po muzeach;

Starożytny rękopis popiera użycie imienia Bożego

Czy Bóg ma imię?


Ostrzeżenie dotyczące braku szacunku w uświęcaniu imienia Bożego jest nadal aktualne:
Mal 2:1 "A teraz, kapłani, daję wam polecenie, żebyście przysparzali chwały mojemu imieniu [Jan 12:28]. Jeżeli nie usłuchacie, nie weźmiecie sobie tego do serca', mówi Jehowa, Bóg Zastępów, 'to ja sprowadzę na was przekleństwo, wasze błogosławieństwa zamienię w przekleństwa. Właściwie już zamieniłem je w przekleństwa, bo nie bierzecie sobie tego do serca'"
Jeżeli ktoś uważa, że Bóg ST i NT to ktoś inny, jest w ogromnym błędzie. Mówią o tym zarówno Pisma Hebrajskie, jak i Greckie ... Bóg się nigdy nie zmienia, "jak przesuwające się cienie". Jest ciągle Ten sam i Taki sam;
Mal 3:6 "Ja jestem Jehowa. Ja się nie zmieniam. Wasz kres nie nadszedł jeszcze dlatego, że jesteście potomkami Jakuba"

Jak 1:17 "Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, zstępuje od Ojca światła, który się nie zmienia jak przesuwające się cienie"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Wuka, już kiedyś pisałem... nie bierz się za kwestie biblijne
Bobek,ty tez sie nie bierz.W kwestii odchodow jestes zdecydowanie lepszy.
NIE i dziekuje.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:Eksploratorze,piszesz ze Bog jest miloscia,podajac jednoczesnie przyklady,ze jest zupelnie odwrotnie.Nie bardzo to rozumiem.
O jakie przykłady chodzi, świadczące, że Bóg nie jest miłością?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
eksplorator pisze:Jehowa Bóg
Weź sobie daruj. Aż zgrzyta i woła: JEHOWA :roll:
Bóg nie ma imienia, jest Duchem, a już na pewno nie jest to Jehowa.
[center]Bóg יהוה HaWaJA[/center]
Bardzo ciekawe fakty wynikają z Kabały, którą zarekomendował Efroni, a odnosi się to Najwyższego Boga יהוה:

''Oczywistym jest, że tak naprawdę, całkowicie - Jesz mi Jesz – Istniejącym z Istniejącego jest
tylko HaSZem, HaWaJA, Stwórca, Wyższe Światło, Światło Nieskończoności...
Imię HaWaJA, jak wiemy jest wszędzie i we wszystkim."

Z kabalistycznego Drzewa Życia wynika, że Bóg יהוה HaWaJA, jest Energią żeńską i męską.
U nich imię oznacza wszystkie cechy dotyczące Boga.

Istnieją następne ciekawe fakty. Na wyspy Hawaje przybyli ludzie ponad 2000 lat temu. Wśród nich byli "wtajemniczeni" nazywani kahunami. Potrafili czynić takie same cuda jak Jezus.

W Biblii tam gdzie jest mowa o prawdziwym Bogu יהוה, powinien być umieszczony słowiański Tetragram Runiczny.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:O jakie przykłady chodzi, świadczące, że Bóg nie jest miłością?
Chociazby to:
eksplorator pisze:[Jan 12:28]. Jeżeli nie usłuchacie, nie weźmiecie sobie tego do serca', mówi Jehowa, Bóg Zastępów, 'to ja sprowadzę na was przekleństwo, wasze błogosławieństwa zamienię w przekleństwa. Właściwie już zamieniłem je w przekleństwa, bo nie bierzecie sobie tego do serca'"

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

W jaki sposób dokonać depopulacji żeby społeczeństwo się nie zorientowało ? To łatwiejsze niż myślisz. Można wypuścić wirusa w publicznym miejscu np. na lotnisku. Stamtąd wirus rozmnoży się i rozprzestrzeni na cały świat, powodując powszechną śmierć i wyludnienie. Jednocześnie umożliwiając kontrole nad populacją i rządami państw, jak: kwarantanny przymusowe, ograniczenia w podróży, szczepienia przymusowe, punkty kontrolne na drogach. Jest to rodzaj idealnego modelu państwa policyjnego i daje rządom uzasadnienie do wprowadzenia medycznych chipów RFID. To fakt, że wojsko w USA już dawno opracowało i przetestowało wirusowe bronie biologiczne, aby potencjalnie wykorzystać je jako broń wojenną. O ile umowy międzynarodowe twierdzą, że takie badania zostały porzucone, to tylko głupiec wierzy w te puste obietnice. W rzeczywistości, badania są jedynie przesunięte w stan ukryty, finansowane z „czarnych budżetów.” Obecnie rząd Stanów Zjednoczonych posiada szczepy wirusów, które mogą zdziesiątkować (słowo „zdziesiątkować” oznacza zabić 1 na 10, tak na marginesie, to nie znaczy, „wyeliminować”), ludzkość w mniej niż rok czasu. Może to być „przypadkowo/celowo” wypuszczony wirus w dowolnym miejscu na świecie bez wcześniejszego uprzedzenia. Oczywiście, jeżeli planujesz wypuścić śmiertelny wirus aby zdziesiątkować ludzkość, należy najpierw sprawdzić, czy wszystkie elity globalistów otrzymały szczepionki przeciwko wirusowi. Te szczepionki będą produkowane bez rtęci, aluminium, formaldehydu i MSG, które można znaleźć w szczepionkach dostępnych na rynku, co czyni je znacznie bezpieczniejsze. Ludzie pozostawieni są sami sobie. W tym scenariuszu, zgadnij, kto będzie mógł przetrwać? Ludzie, którzy używają ziół leczniczych, mieszkają na wsi i odżywiają się zdrowo, czy osoby nie mające wiedzy o przekrętach, połykające propagandę światową?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Powiedz,w czyim interesie jest depopulacja?Bo tak jak rozumiem ze czipy sa realnym zagrozeniem dla mojej wolnosci,to idei depopulacji juz za bardzo nie rozumiem.
Co do tych wszystkich chemicznych,biologicznych i innych -icznych broni-uwazasz,ze nasz kraj takich badan nie prowadzi?Kazdy kraj to robi.Popatrz na Koree Polnocna,taki maly pryszcz na mapie z totalnie zrujnowana gospodarka i ekonomia,a jednak wlasnym sumptem buduje rakiety i bawi sie technologia jadrowa.Wiec jesli oni daja rade,to my nie?
Piszesz o globalizmie,jako o czyms co ma nastapic,a przeciez juz tak jest.Rozejrzyj sie dookola-Polacy ogladaja niepolskie filmy,sluchaja niepolskiej muzyki,ubieraja sie w niepolskie ubrania i jedza niepolskie jedzenie.Religie tez maja niepolska i to juz od tysiaca lat.Nawet nasz jezyk ulega globalizacji,bo wprowadza sie do niego coraz wiecej niepolskich zwrotow-jak powiesz komus ze jest nienawistnik,zrozumie cie?Ale jak rzucisz-hejter,to zareaguje od razu,prawda?
Co do swiatowej propagandy-sposob w jaki piszesz i to co piszesz jest wlasnie dowodem na to,ze lykasz ja jak mlody krokodyl.
Nie mam na celu ani Cie zdyskredytowac,ani obrazic bo ze mna jest dokladnie tak samo.Taki teraz jest ten swiat

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Bóg nie ma imienia
Skąd, to wiesz?
Większość biblistów, twierdzi, że Bóg ma imię.
Jest to Jehowa lub Jahwe.
Wielu polskich wieszczów używało imienia Boga.
Jednak, Ty wszystkie rozumy zjadłaś i dlatego tak autoratywnie się wypowiadasz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Jednak, Ty wszystkie rozumy zjadłaś
Twojego nie przełknęłam.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Twojego nie przełknęłam.
a naszych wieszczów:

3. Adam ASNYK – (polski poeta i dramatopisarz)

Do ... - (wiersz)

(...)

Lepiej ci było wraz z bracią Ablową
Przeżuwać życie na pokory zębie,
Kochać na rozkaz i wierzyć na słowo,
Paląc na stosie ofiarnym gołębie,
Niźli do boju stanąwszy z Jehową,
Przeglądać bytu i nicestwia głębie.


66. Bolesław PRUS – pseudonim literacki
właściwie Aleksander Głowacki – (polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy)

Faraon - (powieść historyczna)

Faraon

(...)

ROZDZIAŁ TRZECI

(...)
- Kto ty jesteś, dziewczyno? Zawołał Ramzes. Z czoła zniknęły mu groźne bruzdy, oczy zaiskrzyły się...
- O Jehowo!... ojcze!... - krzyknęła przerażona, bez ruchu zatrzymując się na ścieżce. (...)
(...)
- A gdybym ja był... następcą tronu, czy poszłabyś do mnie, dziewczyno?... - pytał książę.
- O Jehowo!... - krzyknęła Sara upadając na kolana. (...)
(...)

ROZDZIAŁ DZIEWIĄTY

(...)
- Boże Abrahama, Izaaka, Jakuba, który wyprowadziłeś lud nasz z ziemi egipskiej,
który niewolnikom i wygnańcom dałeś ojczyznę, który z synami Judy zawarłeś wieczne przymierze...
Boże Jehowa, Boże Adonaj, pozwól nam spożywać bez grzechu płody wrogiej ziemi,
wydobądź nas ze smutku i strachu, w jakim jesteśmy pogrążeni,
i powróć nad brzegi Jordanu, który opuściliśmy dla twojej chwały... (...)
(...)

ROZDZIAŁ TRZYNASTY

(...)
- Piękna Saro - zaczął - oby Jehowa zlał na twoją rodzinę tyle błogosławieństw, ile dziś płynie wody w Nilu. (...)
(...)
Więc pij, mój ojcze, z tego kielicha i myśl o swoim bliźniaczym bracie Dagonie, i proś Jehowy, ażeby nasz pan,
książę Ramzes, nie rozbijał jemu pisarzów i nie buntował chłopców, którzy już i tak nie chcą płacić podatku. (...)
(...)

ROZDZIAŁ PIĘTNASTY

(...)
I Jehowa, widząc to z wysokiego nieba, na potworne kobiety nie rzucił gromu?... (...)
(...)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze: Adam ASNYK
I to ma być argument koronny na prawdziwość imienia?
:roll:
Nawet się nie wysilę, aby kontrargument podać. Po prostu nie warto :-/
Poziom tutejszych "dyskusji" z biblijnymi chrześcijanami jest tak wysokich lotów, że szkoda czasu.

Szkoda też, że ludzie tacy, jak RN, booris, ratao, RM i kilku innych nie piszą w jakimś miejscu, gdzie można naprawdę rozmawiać i wzajemnie się uczyć od siebie. Bo po nauki i zdobywanie wiedzy i doświadczenia tu przyszliśmy; tu - na ziemię.
I tylko to, czego się nauczyliśmy z sobą weźmiemy, bo to jest wieczne, cała reszta to szajs.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Krystian pisze:
wuka pisze:Twojego nie przełknęłam.
a naszych wieszczów:

3. Adam ASNYK – (polski poeta i dramatopisarz)

Do ... - (wiersz)

(...)

Lepiej ci było wraz z bracią Ablową
Przeżuwać życie na pokory zębie,
Kochać na rozkaz i wierzyć na słowo,
Paląc na stosie ofiarnym gołębie,
Niźli do boju stanąwszy z Jehową,
Przeglądać bytu i nicestwia głębie.


66. Bolesław PRUS – pseudonim literacki
właściwie Aleksander Głowacki – (polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy)

Faraon - (powieść historyczna)

Faraon

(...)

ROZDZIAŁ TRZECI

(...)
- Kto ty jesteś, dziewczyno? Zawołał Ramzes. Z czoła zniknęły mu groźne bruzdy, oczy zaiskrzyły się...
- O Jehowo!... ojcze!... - krzyknęła przerażona, bez ruchu zatrzymując się na ścieżce. (...)
(...)
- A gdybym ja był... następcą tronu, czy poszłabyś do mnie, dziewczyno?... - pytał książę.
- O Jehowo!... - krzyknęła Sara upadając na kolana. (...)
(...)

ROZDZIAŁ DZIEWIĄTY

(...)
- Boże Abrahama, Izaaka, Jakuba, który wyprowadziłeś lud nasz z ziemi egipskiej,
który niewolnikom i wygnańcom dałeś ojczyznę, który z synami Judy zawarłeś wieczne przymierze...
Boże Jehowa, Boże Adonaj, pozwól nam spożywać bez grzechu płody wrogiej ziemi,
wydobądź nas ze smutku i strachu, w jakim jesteśmy pogrążeni,
i powróć nad brzegi Jordanu, który opuściliśmy dla twojej chwały... (...)
(...)

ROZDZIAŁ TRZYNASTY

(...)
- Piękna Saro - zaczął - oby Jehowa zlał na twoją rodzinę tyle błogosławieństw, ile dziś płynie wody w Nilu. (...)
(...)
Więc pij, mój ojcze, z tego kielicha i myśl o swoim bliźniaczym bracie Dagonie, i proś Jehowy, ażeby nasz pan,
książę Ramzes, nie rozbijał jemu pisarzów i nie buntował chłopców, którzy już i tak nie chcą płacić podatku. (...)
(...)

ROZDZIAŁ PIĘTNASTY

(...)
I Jehowa, widząc to z wysokiego nieba, na potworne kobiety nie rzucił gromu?... (...)
(...)
Krystian utwory poetów nie są natchnione :-)
Zobaczmy, jak się przedstawił sam zainteresowany w swoim rzekomym liście.

KSIĘGA WYJŚCIA 34. 14. BIBLIA WARSZAWSKA

"Gdyż nie będziesz się kłaniał innemu bogu. Albowiem Pan, którego imię jest „Zazdrosny", jest Bogiem zazdrosnym."

I co tu więcęj szukać. Wszystko zostało podane na tacy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:I to ma być argument koronny na prawdziwość imienia?
To jest dowód, że nasi poeci Imię Boga znali.
Ty natomiast maniakalnie twierdzisz, że Bóg nie ma Imienia.
wuka pisze:Poziom tutejszych "dyskusji" z biblijnymi chrześcijanami jest tak wysokich lotów, że szkoda czasu.
Ja nie jestem, chrześcijaninem, ale staram się rozmawiać z każdym, póki nie przesadzi.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:Krystian utwory poetów nie są natchnione
Czy ja gdzieś napisałem, że są :roll:
Napisałem tylko wuce.
Bo twierdziła, że imię Boga nie istnieje.
Więc podałem jej naszych poetów i pisarzy.
Myślę, że na tyle jesteś rozumny, aby zrozumieć. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”