Dlaczego świat tego nie zauważa?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Dlaczego świat tego nie zauważa?

Post autor: eksplorator »

Obserwując to, co dzieje się obecnie na świecie, nie sposób wspomnieć o pewnym znamiennym proroctwie Jezusa, które dobrze oddaje reakcje ludzi niedostrzegających spełniania się Biblijnych proroctw, mających towarzyszyć dniom końcowym, które miały być „krytyczne” (2 Tym 3:1-5) (kliknij na odnośniki w kolorze niebieskim).

A czy Ty widzisz to, czego nie dostrzegają inni (Mat 13:10-15)?

Potrafisz wyciągnąć wnioski o których mówił Jezus swoim uczniom, podając przykład o drzewie figowym (Mat 24:32,33)?

Skąd wiadomo, że świat miał być owładnięty duchową „ślepotą” i znowu niczego nie zauważy (Jana 12:36-43), jak za czasów Noego (Mat 24:38,39)?

Odpowiedź jest ukryta w 2 Liście do Koryntian 2:3,4. Jest ktoś, kto zrobi wszystko żeby zataić prawdę. Jezus nazwał go kilkakrotnie "władcą tego świata" (Jan 12:31 / Jan 14:30 / Jan 16:11). Apostoł Paweł mówi o nim nawet, że jest "bogiem tego świata":
2 Kor 4:3,4 "A jeśli dobra nowina, którą głosimy, rzeczywiście jest zasłonięta, to tylko dla tych, którzy idą drogą do zagłady - dla ludzi bez wiary, którym bóg tego świata zaślepia umysły, żeby nie mogło do nich dotrzeć światło wspaniałej dobrej nowiny o Chrystusie, który jest obrazem Boga"
To on, Szatan "zaślepia umysły" ludzi, żeby nie dostrzegli tego co dzieje się wokół nich, lansując swoje zwodnicze "mądrości" (2 Kor 11:14), które są głupotą u Boga (1 Kor 3:19,20). Jemu, Szatanowi podlega cały świat (1 Jana 5:19), dlatego słuchając jego narracji, wielu nie dostrzeże, spełniania się proroctwa Biblijnych dotyczących "czasów końca" (1 Jana 5:19) (Mar 13:3,4), nawet, jeżeli będą ich uczestnikami.

Przykład? Czy dostrzegasz jak spełniają się proroctwo Jezusa mówiące o "głodzie i epidemiach", które miały wyróżniać się czymś wyjątkowym;
Łuk 21:10,11 "Potem im powiedział: 'Naród powstanie przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą też wielkie trzęsienia ziemi, a w jednym miejscu po drugim głód i epidemie. Ludzie będą oglądać straszne zjawiska i wielkie znaki z nieba'"
Dlaczego "głód i epidemie" miały być czynnikiem charakterystycznym czasów końca? Przecież w przeszłości też bywały takowe?

Jezus podając znaki dotyczący czasów końca powiedział, że mają wydarzyć się za "jednego pokolenia"! Czyli wskazał na intensywność i nasilenie, które nie miało mieć precedensu w przeszłości. Dotyczy to każdego z wielu znaków:

1 Wojny
2 Głód
3 Trzęsienia ziemi
4 Epidemie, zarazy
5 Wzrost bezprawia

Zobacz, jak wiele zmieniło się to na przestrzeni 14 lat; dane ze Strażnicy z 2006 roku

Jeżeli nie uwierzyłeś w pierwszą część tego wersetu mówiącą, że powrotowi i obecności Jezusa, ponad 100 lat temu (Mat 24:3), będą towarzyszyły "wojny między narodami", i szereg innych proroctw które spełniły się co do joty, to pewnie i teraz możesz nie dostrzegać, że wkraczamy w najmroczniejszy czas, którego apogeum będzie podczas "wielkiego ucisku" (Mat 24:21).

Uważasz, że 'Wielki Ucisk' o którym mówił Jezus należy włożyć między bajki? Wsłuchaj się więc w prognozy ekspertów rozważających ogólnoświatowe załamanie gospodarki z powodu epidemii wirusa COVID-19. Już teraz setki tysięcy ludzi każdego dnia traci pracę, co sprawia, że sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Aby próbować zażegnać ogólnoświatowemu krachowi gospodarczemu, kraje mogą próbować pierwszy raz od niepamiętnych czasów, zacząć se sobą współpracować i odstawić na bok wojny i związane z tym olbrzymie wydatki na zbrojenia, a to już tylko krok, do ogłoszenia deklaracji o "pokoju i bezpieczeństwie", i może tu chodzić o jedną proklamację lub o całą serię oświadczeń.

A co to oznacza dla świata? Sprawdźmy:
1 Tes 5:2,3 "Sami przecież bardzo dobrze wiecie, że dzień Jehowy przyjdzie jak złodziej w nocy. Kiedy tylko będą mówić: "Pokój i bezpieczeństwo", wtedy natychmiast spadnie na nich nagła zagłada - jak bóle porodowe na kobietę ciężarną. I na pewno nie umkną"

Ogłoszenie 'Pokoju i Bezpieczeństwa' będzie kolejnym kłamstwem Szatana (Najbardziej śmiercionośna broń w dziejach ludzkości), prawdopodobnie ostatnim w tym systemie rzeczy, przed jego uwięzieniem na 1000 lat (Obj 20:1-3). Stwierdzenie „natychmiast spadnie na nich nagła zagłada” świadczy o tym, że właśnie wtedy zacznie się 'Wielki Ucisk' dla narodów jakiego świat jeszcze nie widział.

Czy wszyscy "będą mdleć w oczekiwaniu tych rzeczy"? Nie!

Ci, którzy teraz potrafią rozpoznać znaki czasu, biorąc przykład z "drzewa figowego" wiedzą, że spełniają się jedne z ostatnich proroctw końca starego systemu (Łuk 21:29-31). Jezus bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że Jego obecność będzie nie widoczna dla ogółu, będą widoczne tylko znaki Jego obecności. Ale, kiedy jako Król w Królestwie swego Ojca, przybędzie w charakterze Sędziego, wtedy już wszyscy mają rozpoznać, obecność Jezusa, jednak wtedy dla ogromnej większości ludzi, zwabionych przez szatana w pułapkę, nie będzie już ratunku. Teraz jest czas na poznanie 'Prawdy' i uznanie Jehowy za Jedynego Boga (Mat 22:34-40).

Czy można teraz coś zrobić, by móc bez obaw oczekiwać na to wydarzenie (Łuk 21:28)? Oczywiście!

Jezus podał jeszcze jeden znamienny znak mający nieodłącznie towarzyszyć dniom końca. Jest nim dzieło głoszenia 'Dobrej Nowiny o Królestwie'.
Mat 24:14 "I ta dobra nowina o Królestwie będzie głoszona na całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. A potem nadejdzie koniec"
Niewątpliwie, wkrótce głoszenie 'Dobrej Nowiny' o Królestwie Bożym zostanie całkowicie zaniechane!

Dlaczego to jest pewne?

Ponieważ głoszenie nie miało trwać wiecznie. Jezus zapewnił, że po rozgłoszeniu po całym świecie 'Dobrej Nowiny o Królestwie', nadejdzie koniec (Mat 28:19,20):

Dzieło głoszenie 'Dobrej Nowiny' objęło już swym zasięgiem całą zamieszkaną ziemie. Nigdy wcześniej w dziejach ludzkości orędzie Boże nie było głoszone na tak ogromną skalę, w 240 krajach świata. Biblijne orędzie o nadchodzącym 'Królestwie Bożym' dotarło do "najodleglejszych zakątków świata".

Trzeba jasno i wyraźnie zaznaczyć, że na znacznej powierzchni naszej planety zostało teraz nagle wstrzymane dzieło głoszenia 'Dobrej Nowiny' w tradycyjny sposób, który nakreślił Jezus, rozsyłając swoich uczniów po dwóch, "od drzwi do drzwi" (Mar 6:7 / Łuk 10:1), co jest precedensem, który nigdy wcześniej nie miał miejsca.

Dziś, prawdziwych naśladowców Jezusa, tworzących zapowiedziany w Biblii lud mający nosić imię Prawdziwego Boga Jehowy (Iz 52:6,7 / Dzie 15:14), nie zobaczysz głoszących Boże orędzie "od miasta do miasta", nie uświadczysz ich też przy swoich charakterystycznych wózkach z literaturą, nikogo z nich nie spotkasz "na ulicy", jak to czynił kiedyś Jezus. Powiem, więcej? Być może jest to już ostatni moment, kiedy jest jeszcze szansa skorzystać z zaproszenia samego Boga, który mówi przez Swoje Słowo:
Powt Prawa 30:19,20 "Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć - wy i wasi potomkowie. Kochajcie Jehowę, swojego Boga, słuchajcie Jego głosu i lgnijcie do Niego, bo to od Jehowy zależy wasze życie (...)"
Wiemy z Biblii, że Jehowa Bóg "ma wszystko pod pełną kontrolą" i to, że ten świat jeszcze istnieje wynika nie z Jego opieszałości, ale z miłości dla ludzi, ponieważ Bóg nie chce "żeby ktokolwiek został zgładzony";
2 Pio 3:9 "Jehowa nie zwleka z realizacją swojej obietnicy, jak to niektórzy sądzą, lecz okazuje wam cierpliwość, bo nie chce, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale żeby wszyscy zdobyli się na skruchę"
Jeżeli zatem zależy Ci na życiu, nie trać więcej czasu na szatańską propagandę, która prowadzi wielu wprost nad przepaść. Jest jeszcze czas by poznać 'Prawdę' i zdobyć wiedzę potrzebną do uzyskania życia wiecznego tu, na ziemi, pod panowaniem Królestwa Bożego, o które ciągle się modlimy (Mat 6:10).

Możesz to uczynić poprzez stronę internetową JW.ORG, lub korzystając on-line ze studium.

Kontakt na PRIV

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:Zobacz, jak wiele zmieniło się to na przestrzeni 14 lat; dane ze Strażnicy z 2006 roku
Nie zmienilo sie nic,poza jednym-dostepem do informacji.
eksplorator pisze:Już teraz setki tysięcy ludzi każdego dnia traci pracę, co sprawia, że sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna.
Owszem.Natomiast porownaj to ze skutkami epidemii dzumy w samej tylko Europie.Slyszales o dzumie Justyniana?W samym Konstantynopolu zmarlo na nia okolo 300 tysiecy osob.Na wskutek epidemii dzumy w XIV wieku w Europie zmarlo okolo 50 milionow ludzi i na pewno wywarlo to zdecydowanie wiekszy wplyw na ekonomie i gospodarke owczesnego swiata,niz koronawirus wspolczesnie.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:Natomiast porownaj to ze skutkami epidemii dzumy w samej tylko Europie.

Dżuma Justyniana, lata 541–542 n.e.
(…) w XIV wieku w Europie zmarlo okolo 50 milionow
Tylko nasze stulecie:

Grypa Hiszpanka (1918-1920) 50-100 mln ofiar
Grypa Azjatycka (1957-1958) 1-2 mln ofiar
Grypa Hong-Kong (1968-1970) 1-4 mln ofiar
Grypa Rosyjska (1977-19789) 1 mln zgonów
Sars (2002-2003) 800 ofiar
Świńska Grypa (2009-2010) 284 tyś ofiar
Ebola (2014-2016) 11 tyś ofiar
Cholera
HIV/AIDS (od 1981 do nadal) 35 mln ofiar
Mers (od 2015 do nadal) 850 ofiar

CIVID-19 (2019 na dzień 24.04.2020)
Zarażonych na dzień dzisiejszy i potwierdzonych jest 2,79 mln
liczba zgonów 191 tyś

Tu można sprawdzać jak postępuje pandemia COVID-19

Skutki ekonomiczne? Tego jeszcze nikt nie wie!

Pandemie i zarazy skumulowane w konkretnym okresie 100 lat nigdy nie miały takiej mocy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

I to ma byc to jedno pokolenie o ktorym pisales?Swoja droga,moglbys przytoczyc werset lub wersety w ktorych Jezus o tym mowi?No i powinienes z tego wylaczyc epidemie hiszpanki.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Nikomu niczego nie będę udowadniał. Każdy ma swój rozum i niech sam zrobi z niego użytek. To co napisałem, jest skierowane do ludzi o szczerych sercach, którzy chcą się zastanowić nad sytuacją która zmierza w kierunku, o którym mówił Jezus … wprost do 'Wielkiego Ucisku'.
Rzym 14:12 "Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu"
Proroctwa Jezusa o epidemiach i zarazach w czasie końca, to tylko jedno z dziesiątków innych proroctw które spełniają się na naszych oczach, ale nie wszyscy mający oczy, są w stanie je dostrzec;
Dzie 28:26 "Rzekł: ‚Idź do tego ludu i powiedz: „Będziecie słuchać, ale na pewno nie zrozumiecie, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie"
To Jehowa wybiera ludzi o szczerych sercach (Rzym 2:15), i ich do Siebie pociąga (Jan 6:44). Nawet do Jezusa nikt nie może należeć, jeżeli nie pozwoli na to Jego Ojciec (Jan 6:65).

Jeżeli ktoś nie może pojąc pewnych oczywistych rzeczy, to znaczy, że Jehowa nie dał mu ich poznać (Mat 11:25). Ale jest też informacja pocieszająca! O mądrość i zrozumienie można poprosić i Bóg hojnie wtedy daje ... wystarczy z wiarą poprosić Jehowę w modlitwie ... naprawdę;
Jakuba 1:5-8 "Jeśli więc komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, a ją otrzyma, bo On daje wszystkim szczodrze i bez wypominania. Ale niech prosi z wiarą, nic nie wątpiąc. Bo kto wątpi, jest podobny do fali morskiej, którą wiatr miota tu i tam. Prawdę mówiąc, taki człowiek nie powinien się spodziewać, że cokolwiek otrzyma od Jehowy. Jest niezdecydowany, niestały w całym swoim postępowaniu"

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No to chyba dobrze, że Jezusowe proroctwa się spełniają ?
Czy źle ?
Bo już się pogubiłem ... :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ale ja nie chce zebys mi cokolwiek udowadnial.Zwrocilem tylko uwage na pewne rzeczy ktore napisales.Pamietam,ze Jezus mowil-to pokolenie nie przeminie,a ty piszesz -jedno pokolenie.Wiec sie zapytalem skad to wziales.Napisales o ludziach tracacych prace-potwierdzilem.Podkreslilem jednak,ze w czasach dzumy odbylo sie to na zdecydowanie wieksza skale.Poza tym robiac liste epidemii z ostatnich stu lat,popelniasz blad merytoryczny dotyczacy hiszpanki.Powinienes dodac liczbe zmarlych tylko z roku 1920,gdzie praktycznie epidemia juz sie skonczyla, a jej najwieksze nasilenie i najwieksza liczba zgonow mialy miejsce w 1918 i 1919 roku.
W kazdym razie ,dzieki temu odswiezylem sobie rozdzial 24 Ewangelii Mateusza i musze Cie zmartwic.Jezus tam wyraznie mowi,zeby od takich jak Ty trzymac sie z daleka.Nie musze,ale moge Ci to udowodnic.Chcesz?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

eksplorator pisze:To Jehowa wybiera ludzi o szczerych sercach
Pan Bóg Jehowa
On nie jest Twoim kolegą, że mówisz mu na Ty
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Krystian pisze:
eksplorator pisze:To Jehowa wybiera ludzi o szczerych sercach
Pan Bóg Jehowa
On nie jest Twoim kolegą, że mówisz mu na Ty
To dobrze, że zwracasz się do Jedynego, Prawdziwego Boga z takim szacunkiem, ale użycie wprost formy 'Jehowa' wynika z tego, że sam Bóg tak zarządził. Nie kazał zwracać się do siebie 'per Pan Jehowa';
Wyj 3:13-16 "Lecz Mojżesz zwrócił się do prawdziwego Boga: „Załóżmy, że pójdę do Izraelitów i powiem im: ‚Bóg waszych praojców posłał mnie do was’, a oni zapytają: ‚Jakie jest Jego imię?’. Co mam im odpowiedzieć?”. Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „Stanę się, kim zechcę się stać”. I dodał: „Powiedz Izraelitom: ‚„Stanę się” posłał mnie do was’”. I Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: „Masz powiedzieć Izraelitom tak: 'Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was'. To jest moje imię na zawsze— będą je pamiętać wszystkie pokolenia. Teraz idź, zbierz starszych Izraela i przekaż im: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, ukazał mi się i powiedział: „Zwróciłem na was uwagę i widzę waszą udrękę w Egipcie"

Wyj 3:18 "Na pewno cię posłuchają. Wtedy razem ze starszymi Izraela pójdziecie do króla Egiptu i powiecie mu: ‚Jehowa, Bóg Hebrajczyków, przemówił do nas. Dlatego, prosimy, pozwól nam pójść na trzy dni na pustkowie, żebyśmy mogli złożyć ofiarę swojemu Bogu, Jehowie’"
Tak właśnie zwracali się do Boga Jego słudzy, bez tego 'rzeczownika rodzaju męskoosobowego odmiennego' Pan:
Pan Jezus

Łukasz 4:18 "Jehowa dał mi swojego ducha, bo mnie namaścił, żebym głosił dobrą nowinę biednym. Posłał mnie, żebym oznajmiał jeńcom wyzwolenie, a niewidomym odzyskanie wzroku, żebym zdruzgotanym niósł wolność"
Dawid

Ps 18:1-3 Dla dyrygenta. Pieśń sługi Jehowy Dawida, który skierował jej słowa do Jehowy po tym, jak Jehowa wyratował go z rąk wszystkich jego wrogów i z rąk Saula. Dawid powiedział:

"Kocham Cię, Jehowo, moja siło. Jehowa jest moją skałą i twierdzą, Tym, który mnie ratuje. Mój Bóg jest moją skałą— u Niego się chronię. To moja tarcza i mój róg wybawienia, moje bezpieczne schronienie. Wzywam Jehowę, który jest godny wysławiania, i On mnie ocali przed moimi wrogami. Oplotły mnie powrozy śmierci,przeraziła mnie gwałtowna powódź podłych ludzi


Apostoł Paweł

Heb 13:6 "Możemy więc z pełnym przekonaniem mówić: 'Jehowa mnie wspiera. Nie będę się bał. Co może mi zrobić człowiek?'"
Nie inaczej jest w dziedzinie niebiańskiej. Apostoł Jan otrzymał od Pana Jezusa na wyspie Patmos, w 96 roku n.e. wizję, którą dał Chrystusowi sam Bóg Jehowa (Obj 1:1). Każdy zwraca się do Stwórcy bezpośrednio per Jehowo. Nikt nie używa formy Panie Jehowo, bo wiadomym jest wszem i wobec, dla każdej rozumnej żywej istoty, że Jehowa jest Panem wszechrzeczy;
Obj 4:9 „Za każdym razem, gdy żywe istoty oddały chwałę i szacunek oraz złożyły podziękowania Temu, który zasiada na tronie i żyje wiecznie,24 starszych padało przed Nim na kolana. Składali oni hołd Temu, który zasiada na tronie i żyje wiecznie, i rzucali przed tron swoje korony, mówiąc: „Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:Pamietam,ze Jezus mowil-to pokolenie nie przeminie,a ty piszesz -jedno pokolenie.Wiec sie zapytalem skad to wziales.
"To pokolenie", które będzie świadkiem wszystkich tych rzeczy, które miało oglądać podczas Jego obecności (Mat 24:37-39 / Mat 24:34), jest wyrażone w liczbie pojedynczej, wiec logicznie rozumując musi chodzić o jedno pokolenie - "To pokolenie".
booris pisze:Napisales o ludziach tracacych prace-potwierdzilem.Podkreslilem jednak,ze w czasach dzumy odbylo sie to na zdecydowanie wieksza skale.
Jezus nic nie mówił o ludziach tracących pracę. Zwróciłem tylko uwagę, że obecna sytuacja sprawia, iż z powodu zarazy, świat stoi w obliczu katastrofy związanej z bezrobociem. Czy zaprzeczysz temu?
booris pisze:Poza tym robiac liste epidemii z ostatnich stu lat,popelniasz blad merytoryczny dotyczacy hiszpanki.Powinienes dodac liczbe zmarlych tylko z roku 1920,gdzie praktycznie epidemia juz sie skonczyla, a jej najwieksze nasilenie i najwieksza liczba zgonow mialy miejsce w 1918 i 1919 roku.
Jezus zaczął panować w 1914 roku i Jego panowaniu miały od razu towarzyszyć wojny narodów, głód i zarazy (Mat 24:6,7). Nie musisz zaliczać Hiszpanki do tej kategorii, ale inni pewnie dostrzegą, że ta pandemia nie wybuchła przed 1914 rokiem lecz 4 lata po objęciu przez Jezusa tronu.
booris pisze:W kazdym razie ,dzieki temu odswiezylem sobie rozdzial 24 Ewangelii Mateusza i musze Cie zmartwic.Jezus tam wyraznie mowi,zeby od takich jak Ty trzymac sie z daleka.Nie musze,ale moge Ci to udowodnic.Chcesz?
Przecież ja nikogo nie zmuszam żeby ze mną rozmawiał. Jehowa Bóg też nikogo nie zmusza, żeby go słuchał. Jesteś człowiekiem mającym wolną wolę i zrób z niej dobry użytek. Pierwsza para ludzka zrobiła zły użytek z wolnej woli, ludzkość w czasach potopu też zrobiła zły użytek z wolnej woli. Oni również "trzymali się z dala" od Noego, który ich ostrzegał, zostając nazwany "głosicielem" (Heb 11:7 / 2 Pio 2:5)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja mam jedno pytanie i proszęo konkretną odpowiedź.
Gdzie jest Jezus? Gdzie się ukrywa od 1914 roku.
Kłamał?? mówiąc, że Jego powrót zauważą WSZYSCY?!
W innym temacie Queza pisze, że wrócił w 2006 roku. Gdzie jest?
O ile się nie mylę, inni wierzący podają jeszcze inne daty.
Pytanie: gdzie ukrywa się Jezus? Czy wprowadził ludzi w błąd zapowiadając, że każdy zobaczy powtórne przyjście. Ostrzegał też, aby nie dać się zwieść. Jest mnóstwo dyskusji o tym, że hologramy mogą być takim powszechnym zwiedzeniem w sprawie powrotu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:Jesteś człowiekiem mającym wolną wolę i zrób z niej dobry użytek.
Tak wlasnie robie.Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze:Ja mam jedno pytanie i proszęo konkretną odpowiedź.
Gdzie jest Jezus? Gdzie się ukrywa od 1914 roku.
Kłamał?? mówiąc, że Jego powrót zauważą WSZYSCY?!
W innym temacie Queza pisze, że wrócił w 2006 roku. Gdzie jest?
O ile się nie mylę, inni wierzący podają jeszcze inne daty.
Pytanie: gdzie ukrywa się Jezus? Czy wprowadził ludzi w błąd zapowiadając, że każdy zobaczy powtórne przyjście. Ostrzegał też, aby nie dać się zwieść. Jest mnóstwo dyskusji o tym, że hologramy mogą być takim powszechnym zwiedzeniem w sprawie powrotu.
Moim zdaniem wyznaczanie dat powtórnego przyjścia Jezusa podyktowane jest dwoma podstawowymi czynnikami.

1. Wyznacza się jakąś datę, aby dowartościować samego siebie lub wskazać na słuszność poglądów eschatologicznych danego związku wyznaniowego.

2. Wyznaczanie daty przyjścia w czasie ma spowodować obronę pomyłki Jezusa. Nowe daty są apologetyką za pomocą fałszywych wniosków.

Mamy jeszcze inne, pośrednie tłumaczenia jak np. przyjście Jezusa w czasie zburzenia Jerozolimy czy przyjście w sposób duchowy rozumiane jako powrót całościowy lub indywidualny do serc ludzkich.
Mają one jedną zaletę. Mogą mieścić się w czasie pokolenia o którym pisze Biblia. Nie trzymają się natomiast pozostałych opisów.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze:
wuka pisze:Ja mam jedno pytanie i proszęo konkretną odpowiedź.
Gdzie jest Jezus? Gdzie się ukrywa od 1914 roku.
Kłamał?? mówiąc, że Jego powrót zauważą WSZYSCY?!
W innym temacie Queza pisze, że wrócił w 2006 roku. Gdzie jest?
O ile się nie mylę, inni wierzący podają jeszcze inne daty.
Pytanie: gdzie ukrywa się Jezus? Czy wprowadził ludzi w błąd zapowiadając, że każdy zobaczy powtórne przyjście. Ostrzegał też, aby nie dać się zwieść. Jest mnóstwo dyskusji o tym, że hologramy mogą być takim powszechnym zwiedzeniem w sprawie powrotu.
Moim zdaniem wyznaczanie dat powtórnego przyjścia Jezusa podyktowane jest dwoma podstawowymi czynnikami.

1. Wyznacza się jakąś datę, aby dowartościować samego siebie lub wskazać na słuszność poglądów eschatologicznych danego związku wyznaniowego.

2. Wyznaczanie daty przyjścia w czasie ma spowodować obronę pomyłki Jezusa. Nowe daty są apologetyką za pomocą fałszywych wniosków.

Mamy jeszcze inne, pośrednie tłumaczenia jak np. przyjście Jezusa w czasie zburzenia Jerozolimy czy przyjście w sposób duchowy rozumiane jako powrót całościowy lub indywidualny do serc ludzkich.
Mają one jedną zaletę. Mogą mieścić się w czasie pokolenia o którym pisze Biblia. Nie trzymają się natomiast pozostałych opisów.
Trzeba też dodać i zauważyć, że sam Jezus zakazał wyznaczania dat, sugerował nawet, że i On ich nie zna. Nie rozumiem, jak ludzie mieniący się wyznawcami, naśladowcami itp. nauk Jezusa popełniają tak poważne wykroczenie.
Ja tu jeszcze inną opcję widzę, oprócz tych wymienionych przez ciebie. Jezus mówił, że Królestwo jest w nas, że mamy się zbliżać do Boga, a On zbliży się do nas, że mamy szukać. To wszystko jest już w zasięgu naszej ręki, ale trzeba się uwierzyć, że człowiek jest wielowymiarowy i ma możliwości (jego ciało mentalne, jego jaźń) w każdej chwili obcować z Bogiem, który jest Duchem.

I jeszcze, eksplorator pisze, że to przyjście w 1914 roku poprzedzały liczne znaki w postaci różnych kataklizmów i klęsk. Już pomijając, że one są od zawsze, ale dziwne jest to, że Jezus też zapowiadał, że przed przyjściem tak będzie. Jednak On ma "niby" zaprowadzić porządek i spokój. Gdzie jest ten kluczowy znak? Gdzie są rządy Jezusa na ziemi, gdzie jest to Królestwo pokoju? Nie dość, że jest coraz gorzej, to jeszcze gdzieś od ponad 100 lat On się ukrywa i co? Gapi sie na świat pogrążający się złu? Nie ma mocy? Nie ma chęci?
Coś mi tu nie gra. I to mocno.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Ja mam jedno pytanie i proszęo konkretną odpowiedź.
Gdzie jest Jezus? Gdzie się ukrywa od 1914 roku.
Kłamał?? mówiąc, że Jego powrót zauważą WSZYSCY?!
Bo musisz rozgraniczać niewidzialną obecność jako króla od przyjścia w charakterze wykonawcy wyroków Bożych.
To drugie zobaczą wszyscy. Natomiast to pierwsze następuje w dziedzinie duchowej.
Inaczej mówiąc ŚJ wierzą, że w 1914 roku nie nastąpiło faktyczne przyjście Jezusa. To jest dopiero przed nami i tej daty nie znamy.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”