Swieto Boze Cialo ....

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
06 cze 2021, 7:25
Albertus pisze:
05 cze 2021, 22:12
W Kościele Katolickim nie dodaje się boskiej czci żadnym obrazom ani figurom.
Nie wiem, jakim słowem określić taką obłudę? Tępota umysłowa? Kretynizm? Zidiocenie?
Nie masz- jeden z drugim- oddawać ŻADNEJ czci JAKIEMUKOLWIEK „świętemu” obrazkowi, czy figurce! Nie masz przed nią klękać, całować jej i adorować.
Jakakolwiek forma oddawania czci przedmiotowi jest bałwochwalstwem.
Tylko obłudnik będzie bezmyślnie upierał się, że skoro oddaje cześć, ale „nieboską”- to wszystko jest OK.

Umiesz oddać Bogu należną Jemu cześć? Jak to wygląda u Ciebie? Czym ją przejawisz?
Albo lepiej nie odpowiadaj... :-(
Henryk napisałeś dosłownie tak jak ja chciałam wielokrotnie napisać.
Tępota umysłową, kretynizm, zidiocenie - to odpowiednie słowa by to określić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

Henryk pisze:
06 cze 2021, 7:25
Albertus pisze:
05 cze 2021, 22:12
W Kościele Katolickim nie dodaje się boskiej czci żadnym obrazom ani figurom.
Nie wiem, jakim słowem określić taką obłudę? Tępota umysłowa? Kretynizm? Zidiocenie?
Nie masz- jeden z drugim- oddawać ŻADNEJ czci JAKIEMUKOLWIEK „świętemu” obrazkowi, czy figurce! Nie masz przed nią klękać, całować jej i adorować.
Jakakolwiek forma oddawania czci przedmiotowi jest bałwochwalstwem.
Tylko obłudnik będzie bezmyślnie upierał się, że skoro oddaje cześć, ale „nieboską”- to wszystko jest OK.

Umiesz oddać Bogu należną Jemu cześć? Jak to wygląda u Ciebie? Czym ją przejawisz?
Albo lepiej nie odpowiadaj... :-(

Kompletnie niebiblijne bzdury.

Biblia jasno nam mówi o tym że izraelici padali na twarz przed Arką Przymierza i w ten sposób oddawali cześć Jedynemu Bogu. Sam Jezus Chrystus mówi o tym że przedmioty związane z Kultem bożym są święte i mało tego, uświęcaj inne.

Wersety podawałem.

Oczywiście izraelici nie oddawali boskiej czci tym przedmiotom ale traktowali je ze czcią i szacunkiem.

Tak samo jak katolicy nie oddają boskiej żadnym obrazom ani figurom

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

wybrana pisze:
06 cze 2021, 8:13
Henryk pisze:
06 cze 2021, 7:25
Albertus pisze:
05 cze 2021, 22:12
W Kościele Katolickim nie dodaje się boskiej czci żadnym obrazom ani figurom.
Nie wiem, jakim słowem określić taką obłudę? Tępota umysłowa? Kretynizm? Zidiocenie?
Nie masz- jeden z drugim- oddawać ŻADNEJ czci JAKIEMUKOLWIEK „świętemu” obrazkowi, czy figurce! Nie masz przed nią klękać, całować jej i adorować.
Jakakolwiek forma oddawania czci przedmiotowi jest bałwochwalstwem.
Tylko obłudnik będzie bezmyślnie upierał się, że skoro oddaje cześć, ale „nieboską”- to wszystko jest OK.

Umiesz oddać Bogu należną Jemu cześć? Jak to wygląda u Ciebie? Czym ją przejawisz?
Albo lepiej nie odpowiadaj... :-(
Henryk napisałeś dosłownie tak jak ja chciałam wielokrotnie napisać.
Tępota umysłową, kretynizm, zidiocenie - to odpowiednie słowa by to określić.
opinie mają wartość w dyskusji tylko jeśli są poparte konkretnymi argumentami

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

Krystian pisze:
05 cze 2021, 18:50
Albertus może, Dekalog szanujesz.
Ponoć w niego wierzycie

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują
To znaczy że Żydzi złamali to przykazanie budując świątynię Jerozolimską?

Pomyśl chwilkę.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:
06 cze 2021, 8:33
Biblia jasno nam mówi o tym że izraelici padali na twarz przed Arką Przymierza i w ten sposób oddawali cześć Jedynemu Bogu.

Tak sobie, kiedy tylko komuś zachciało się?
Wj 40:34 BR "Wtedy obłok okrył Namiot Spotkania, a chwała Jahwe napełniła przybytek."
- Tylko wtedy, gdy Bóg z nimi rozmawiał. Obecność Boża manifestowana była obłokiem.
Czy dziś w którymkolwiek kościele przebywa Bóg? W Twoim?
W żadnym!
Dz 17:24 BW "Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych"

J 4:21-24 BT5 "Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. (23) Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. (24) Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."
Czasy, gdy Bóg- poprzez swoich posłańców- rozmawiał z ludźmi bezpowrotnie minęły.
Sam Jezus Chrystus mówi o tym że przedmioty związane z Kultem bożym są święte i mało tego, uświęcaj inne.
Czy już do końca zostałeś pozbawiony resztek przyzwoitości, aby aż tak bezczelniejsze łgać?! :aaa:
Przedmioty kultu Bożego? Jeszcze powołuje się na Syna Bożego! :xdiabel:
Jedne przedmioty uświęcają inne?
Przedmiot- wytwór ludzki- święty?!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Bobo »

Henryku, czy musisz tak krzyczeć na Albertusa?
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: nike »

Albertus napisał/
Żydzi to padali na twarz przed przybytkiem - czyli przed pozłacaną skrzynią z rzeźbami cherubów na wierzchu noszoną na na drążkach zanim trafiła do swiątyni.
Żydzi padali na twarz nie tylko przed arką przymierza, ale też przed każdym, komu oddawali hołd, takie dawniej w tym rejonie były zwyczaje.
Albertus napisał/

Ps5:8 Ja zaś dzięki obfitej Twej łasce,
wejdę do Twojego domu,
upadnę przed świętym przybytkiem Twoim3
przejęty Twoją bojaźnią.
Tutaj dokładnie jest tak:------ A ja w obfitości Twego miłosierdzia wejdę do Twego domu i w Twej bojaźni pokłonię się Twojej świętej świątyni.
ואני ברב חסדך אבוא ביתך אשתחוה אל היכל קדשך ביראתך
Tutaj Dawid nie śpiewa, że upadnie na twarz, chociaż ja wierzę że taki był zwyczaj w Izraelu i chyba w całym tym rejonie. Nie zauważyłam, że ktoś z leżących całował arkę jak Jan Paweł II figurę "Maryi"
Nie ma to nic wspólnego z czczeniem bożków [setki różnych figur i zdjęć, malowideł twarzy ludzi]

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
07 cze 2021, 9:45
Henryku, czy musisz tak krzyczeć na Albertusa?
Wolisz, aby dostał kamieniem w głowę?
Łk 19:40 KOW "Lecz on odpowiedział im: Powiadam wam: jeżeli oni będą milczeć, kamienie wołać będą."
Zbyt szanuję Słowo Boże, aby zgadzać się na tak jawne kłamstwa.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Bobo »

Nie zgadzają się, tylko nie musisz być przy tym tak agresywny.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: nike »

Przybytek na pustyni składał sie z trzech pomieszczeń, 1/ dziedzińca, 2/miejsca świętego i 3/ miejsca najświętszego.
Na dziedzińcu znajdował się 1/ ołtarz do palenia ofiar i 2/ umywalnia,
W miejscu świętym znajdował się 1/ świecznik siedmioramienny --po hebrajsku MENORA 2/ stół z chlebami pokładnymi i 3/ ołtarz złoty do kadzideł -----przyjemna woń.
W miejscu najświętszym, stała ARKA PRZYMIERZA.
I to pomieszczenie w raz z arką symbolizowało CHWAŁĘ BOGA NAJWYŻSZEGO i to dlatego Żydzi padali na twarz.
Przybytek na pustyni to przepiękna symbolika jest w RESTYTUCJI ludzkości w KRÓLESTWIE JEZUSA PANA.
Świątynia w Jerozolimie była przez Salomona zrobiona na wzór tej na pustyni.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

nike pisze:
07 cze 2021, 9:47

Żydzi padali na twarz nie tylko przed arką przymierza, ale też przed każdym, komu oddawali hołd, takie dawniej w tym rejonie były zwyczaje.
Dokładnie tak. Na przykład Dawid padał na twarz przed Saulem ale nie tylko.

I nie stawał się oczywiście przez to bałwochwalcą.Bo ten gest nie był w żaden sposób zarezerwowany dla oddawania boskiej czci

A skoro Izraelici padali na twarz przed innymi ludźmi to jest na 100% pewne ze padali na twarz przed Arką przymierza.

Jak więc widzimy to nie forma decyduje o tym czy ktoś chce komuś lub czemuś oddać cześć boską.

Katolicy nie oddają boskiej czci żadnym obrazom ani figurom a jeśli sie komuś wydaje że taką oddają bo w ich mniemaniu wskazują na to pewne gesty to jest to tylko ich mniemanie.

Komuś mogłoby sie wydawać ze padanie przed kimś na twarz oznacza ze oddaje sie temu komuś cześć bałwochwalczą i co z tego?

Nic, wobec tego ze Dawid padał na twarz przed Saulem
Ostatnio zmieniony 07 cze 2021, 22:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

Henryk pisze:
07 cze 2021, 9:42
Albertus pisze:
06 cze 2021, 8:33
Biblia jasno nam mówi o tym że izraelici padali na twarz przed Arką Przymierza i w ten sposób oddawali cześć Jedynemu Bogu.

Tak sobie, kiedy tylko komuś zachciało się?
Wj 40:34 BR "Wtedy obłok okrył Namiot Spotkania, a chwała Jahwe napełniła przybytek."
- Tylko wtedy, gdy Bóg z nimi rozmawiał. Obecność Boża manifestowana była obłokiem.
Czy dziś w którymkolwiek kościele przebywa Bóg? W Twoim?
W żadnym!
Dz 17:24 BW "Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych"

J 4:21-24 BT5 "Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. (23) Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. (24) Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."
Czasy, gdy Bóg- poprzez swoich posłańców- rozmawiał z ludźmi bezpowrotnie minęły.
Sam Jezus Chrystus mówi o tym że przedmioty związane z Kultem bożym są święte i mało tego, uświęcaj inne.
Czy już do końca zostałeś pozbawiony resztek przyzwoitości, aby aż tak bezczelniejsze łgać?! :aaa:
Przedmioty kultu Bożego? Jeszcze powołuje się na Syna Bożego! :xdiabel:
Jedne przedmioty uświęcają inne?
Przedmiot- wytwór ludzki- święty?!

Szanowny Henryku.

Izraelici padali na twarz nie tylko przed Arką Przymierza ale tez przed innymi ludźmi chcąc oddać im w ten sposób cześć

Bóg nie mieszka w świątyniach ludzka ręką zbudowanych ale są miejsca gdzie obecność Boga jest szczególna

J 4:21-24 mówi nam o tym że świątynia juz nie jest potrzebna a nie że było w niej coś złego


Cytowałem już słowa Chrystusa na temat świątyni o tym że uważał przedmioty tak się znajdujące za święte i mówił że jedne przedmioty uświęcają inne. Najwyraźniej to do ciebie nie dotarło. A więc powtórzę:

Może z przekładu Nowego Świata jeśli wolisz ty albo ktoś inny:
Mt23:
(16) "Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy mówicie: 'Jeżeli ktoś przysięga na świątynię, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na złoto świątyni, ten ma zobowiązanie'. (17) Głupi i ślepi! Co właściwie jest większe, złoto czy świątynia, która to złoto uświęciła? (18) A także: 'Jeżeli ktoś przysięga na ołtarz, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na dar, który jest na nim, ten ma zobowiązanie'. (19) Ślepi! Co właściwie jest większe, dar czy ołtarz, który ten dar uświęca? (20) Kto zatem przysięga na ołtarz, ten przysięga na niego i na wszystko, co na nim; (21) a kto przysięga na świątynię, ten przysięga na nią i na tego, który ją zamieszkuje; (22) a kto przysięga na niebo, ten przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: nike »

Albertus powiedz wiec mi, dlaczego w rzymskim kościele nie padają na twarz przed arką przymierza? Powiesz nie mają, skoro tak wszystko chcą robić jak Żydzi to dlaczego nie mają?
Tak jak napisałam wyżej arka reprezentowała Boga Najwyższego, była jedna dla całego narodu, dlaczego Żydzi nie mieli Boga Narysowanego, jakiegoś świętego proroka np. Izajasza, Zachariasza, Abrahama, Izaaka Jakuba Józefa? Mogli by ubierać ich obrazy w szaty kapelusze w złoto i latać z nimi, może by też coś zatańczyli, jak świeci rzymskiego kościoła wywijają jak po dopingu z narkotyków.
Z jakim bym katolikiem nie rozmawiała o obrazach, to na pierwszym miejscu Żydzi padali na twarz przed arką, i koniec wiedzy w temacie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

nike pisze:
07 cze 2021, 22:24
Albertus powiedz wiec mi, dlaczego w rzymskim kościele nie padają na twarz przed arką przymierza? Powiesz nie mają, skoro tak wszystko chcą robić jak Żydzi to dlaczego nie mają?
Tak jak napisałam wyżej arka reprezentowała Boga Najwyższego, była jedna dla całego narodu, dlaczego Żydzi nie mieli Boga Narysowanego, jakiegoś świętego proroka np. Izajasza, Zachariasza, Abrahama, Izaaka Jakuba Józefa? Mogli by ubierać ich obrazy w szaty kapelusze w złoto i latać z nimi, może by też coś zatańczyli, jak świeci rzymskiego kościoła wywijają jak po dopingu z narkotyków.
Z jakim bym katolikiem nie rozmawiała o obrazach, to na pierwszym miejscu Żydzi padali na twarz przed arką, i koniec wiedzy w temacie.
Katolicy nie padają na twarz przed Arka przymierza i nie chcą robić wszystkiego tak jak żydzi. Tylko na przykładzie żydów wykazałem ze oddawanie Bogu czci przed wizerunkami nie jest żadnym bałwochwalstwem. Tak jak żydzi oddawali cześć boską Bogu a nie arce przymierza i rzeźbom cherubów na niej umieszczonym pomimo że modląć sie do Boga i oddając Jemu cześć padali na twarz przed przedmiotami tak samo katolicy oddając cześć Bogu mogą robić to przed jakimiś przedmiotami.Proste jak budowa cepa.

Natomiast co do obrazów swiętych to juz wyjaśniałem to wcześniej.

Nie modlimy się do żadnych obrazów.

Obrazy świętych sporządzamy i oddajemy przed nimi cześć ( nie boską) świętym na tych obrazach przedstawionych z tej samej przyczyny dla której stawiamy pomniki bohaterom którzy oddali życie walcząc w obronie ojczyzny, odkrywcom, wielkim uczonym i twórcom itp składamy wieńce [pod tymi pomnikami, zapalamy znicze itp. O ileż większej czci są godni bohaterowie naszej wiary którzy swoje życie oddali Chrystusowi i są z Nim w Domu Ojca? Naszym zdaniem o wiele większej.

Jeśli chodzi ci o to czy Chrystus jest Bogiem Wcielonym to to jest inny temat. Dla nas jest i Jemu oddajemy cześć boską.

Natomiast żadnemu stworzeniu( łącznie z Maryją) nie oddajemy czci boskiej.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:
07 cze 2021, 22:15
Bóg nie mieszka w świątyniach ludzka ręką zbudowanych ale są miejsca gdzie obecność Boga jest szczególna.
Ciekawym, w którym to miejscu dziś, fizyczna obecność Boga (jak onegdaj) jest szczególna?
Kto tę „obecność” widzi i jak przejawia się dla naszych oczu? :->
J 4:21-24 mówi nam o tym że świątynia juz nie jest potrzebna a nie że było w niej coś złego
Świątynia z kamienia, ozdabiana złotem, była potrzebna Izraelitom, którzy składali materialne ofiary na fizycznym ołtarzu.
Potrzebna ona Tobie nadal? Do czego? - Aby ofiarować "chrystusa" w opłatku?
Cytowałem już słowa Chrystusa na temat świątyni o tym że uważał przedmioty tak się znajdujące za święte i mówił że jedne przedmioty uświęcają inne. Najwyraźniej to do ciebie nie dotarło. A więc powtórzę:
I tu cytujesz, jak to wykonywali, co przynosli do kapłąnów współcześni Jezusowi Żydzi- którzy byli pod Zakonem Mojżesza.
A więc szanowny Albertusie- dla odmiany naszą świątynią jest Jezus! On jest kamieniem węgielnym tej budowli.
Nie mamy jej w Jerozolimie, ani w żadnym innym miejscu na ziemi. Nawet nie ma jej na Jasnej Górze w Częstochowie.

1P 2:3-6 UBG "Jeśli tylko zakosztowaliście, że Pan jest dobry. (4) Zbliżając się do niego, do kamienia żywego, odrzuconego wprawdzie przez ludzi, ale przez Boga wybranego i drogocennego; (5) I wy sami, jak żywe kamienie, jesteście budowani w duchowy dom, stanowicie święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. (6) Dlatego mówi Pismo: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony."
Nasze ofiary, to nie zwierzęta i płody roli, ani tym bardziej pieniądze(!), lecz coś niematerialnego- duchowe ofiary! Tylko i wyłącznie takie były i są przyjemne Bogu.
Tu warto mocno zastanowić się jakie to są ofiary! Domyślisz się? :mysli:

Wymądrzasz się- zupełnie nic nie rozumiejąc- że dziś świątynia i ołtarz uświęcają dary.
Zastanów się szanowny Albertusie o jakiej świątyni mówimy?

A Ołtarz- który mamy:
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi."
Z darów tego ołtarza nie korzystają kapłani.
Jest on uświęcony krwią Chrystusa.
Gdzie ten ołtarz jest? W którymś z ziemskich kościołów? W Licheniu? W Łagiewnikach?
Kościół jest duchowy, wielce przyozdobiony, a złotem i drogocennymi kamieniami są Ci ci stanowią Ciało Chrystusa.
I z całą pewnością nie są to pazerni na dobra doczesne panowie w sukienkach, czy to czarnych, czy purpurowych!
Jeden nosi nawet białą i każe nazywać się „ojcem”...

Albertusie- nie mam żalu do Ciebie, że tego nie wiesz. To wiedza nie dla wszystkich dziś.
Ale nie martw się- nadejdzie czas, gdy wszyscy zrozumieją!
Prorokował już o tym na ponad siedem stuleci przed Chrystusem- Izajasz:
Rz 15:21 PAU "zgodnie z tym, jak napisano: Ujrzą Go ci, którym nie było o Nim mówione, zrozumieją ci, którzy nie słyszeli."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”