Swieto Boze Cialo ....

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wuka »

Albertus
Nie modlimy się do żadnych obrazów.

Obrazy świętych sporządzamy i oddajemy przed nimi cześć ( nie boską) świętym na tych obrazach przedstawionych z tej samej przyczyny dla której stawiamy pomniki bohaterom którzy oddali życie walcząc w obronie ojczyzny, odkrywcom, wielkim uczonym i twórcom itp składamy wieńce [pod tymi pomnikami, zapalamy znicze itp. O ileż większej czci są godni bohaterowie naszej wiary którzy swoje życie oddali Chrystusowi i są z Nim w Domu Ojca? Naszym zdaniem o wiele większej.

Jeśli chodzi ci o to czy Chrystus jest Bogiem Wcielonym to to jest inny temat. Dla nas jest i Jemu oddajemy cześć boską.

Natomiast żadnemu stworzeniu( łącznie z Maryją) nie oddajemy czci boskiej.
Ja tu widzę problem, a nawet kilka. Tak, TEORETYCZNIE i zgodnie z słowami zapisanymi w KKK nie oddaje się czci boskiej obrazom, Maryi i świętym. Jednak zwróć uwagę, że ludzie, wierni taką cześć oddają zarówno MB jak i OBRAZOM. Sami księża swoim zachowaniem i kultem Marii dają takie przyzwolenie. Nazywając MB "odkupicielką, Królową Nieba, Pośredniczką, Orędowniczką" itd.itd. przypisują Jej cechy należne Chrystusowi-Bogu. Ile osób z tzw. laikatu jest tak zainteresowanych i wykształconych, aby rozróżniać niuanse? Ile osób w ogóle czyta i rozważa nauki katechizmowe i co z nich rozumie?
A same obrazy? Skoro ludzie wierzą w cudowność niektórych obrazów, urządzają DO OBRAZÓW pielgrzymki, wierzą w moce nadprzyrodzone OBRAZÓW to nic nie daje, że niektórzy (jak na przykład Ty) zdają sobie sprawę i rozróżniają cześć boską od ludzkiej.
Kościół poszedł na łatwiznę i od samego początku chrystianizacji akceptował ludowość i te wszystkie nieprawidłowości.
Teraz mamy co mamy, chociaż myślę, że BÓG-Uniwersum-Stwórca Wszechświata ma to w poważaniu, bo dla NIEGO nie ma to żadnego znaczenia. Natomiast dla boga zazdrosnego już ma, zasadnicze znaczenie ma ;-) Takiego boga przedstawiono w ST i nie dziwię się, że niektórzy się wściekają, że obraża się ich boga.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Albertusie.
Tu masz "nieboską" cześć.

Obrazek
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
08 cze 2021, 6:45
Albertus pisze:
07 cze 2021, 22:15
Bóg nie mieszka w świątyniach ludzka ręką zbudowanych ale są miejsca gdzie obecność Boga jest szczególna.
Ciekawym, w którym to miejscu dziś, fizyczna obecność Boga (jak onegdaj) jest szczególna?
Kto tę „obecność” widzi i jak przejawia się dla naszych oczu? :->
J 4:21-24 mówi nam o tym że świątynia juz nie jest potrzebna a nie że było w niej coś złego
Świątynia z kamienia, ozdabiana złotem, była potrzebna Izraelitom, którzy składali materialne ofiary na fizycznym ołtarzu.
Potrzebna ona Tobie nadal? Do czego? - Aby ofiarować "chrystusa" w opłatku?
Cytowałem już słowa Chrystusa na temat świątyni o tym że uważał przedmioty tak się znajdujące za święte i mówił że jedne przedmioty uświęcają inne. Najwyraźniej to do ciebie nie dotarło. A więc powtórzę:
I tu cytujesz, jak to wykonywali, co przynosli do kapłąnów współcześni Jezusowi Żydzi- którzy byli pod Zakonem Mojżesza.
A więc szanowny Albertusie- dla odmiany naszą świątynią jest Jezus! On jest kamieniem węgielnym tej budowli.
Nie mamy jej w Jerozolimie, ani w żadnym innym miejscu na ziemi. Nawet nie ma jej na Jasnej Górze w Częstochowie.

1P 2:3-6 UBG "Jeśli tylko zakosztowaliście, że Pan jest dobry. (4) Zbliżając się do niego, do kamienia żywego, odrzuconego wprawdzie przez ludzi, ale przez Boga wybranego i drogocennego; (5) I wy sami, jak żywe kamienie, jesteście budowani w duchowy dom, stanowicie święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. (6) Dlatego mówi Pismo: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony."
Nasze ofiary, to nie zwierzęta i płody roli, ani tym bardziej pieniądze(!), lecz coś niematerialnego- duchowe ofiary! Tylko i wyłącznie takie były i są przyjemne Bogu.
Tu warto mocno zastanowić się jakie to są ofiary! Domyślisz się? :mysli:

Wymądrzasz się- zupełnie nic nie rozumiejąc- że dziś świątynia i ołtarz uświęcają dary.
Zastanów się szanowny Albertusie o jakiej świątyni mówimy?

A Ołtarz- który mamy:
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi."
Z darów tego ołtarza nie korzystają kapłani.
Jest on uświęcony krwią Chrystusa.
Gdzie ten ołtarz jest? W którymś z ziemskich kościołów? W Licheniu? W Łagiewnikach?
Kościół jest duchowy, wielce przyozdobiony, a złotem i drogocennymi kamieniami są Ci ci stanowią Ciało Chrystusa.
I z całą pewnością nie są to pazerni na dobra doczesne panowie w sukienkach, czy to czarnych, czy purpurowych!
Jeden nosi nawet białą i każe nazywać się „ojcem”...

Albertusie- nie mam żalu do Ciebie, że tego nie wiesz. To wiedza nie dla wszystkich dziś.
Ale nie martw się- nadejdzie czas, gdy wszyscy zrozumieją!
Prorokował już o tym na ponad siedem stuleci przed Chrystusem- Izajasz:
Rz 15:21 PAU "zgodnie z tym, jak napisano: Ujrzą Go ci, którym nie było o Nim mówione, zrozumieją ci, którzy nie słyszeli."
Henryk, zupełnie się z tobą zgadzam. Bardzo trafnie to ująłeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
08 cze 2021, 9:13
Teraz mamy co mamy, chociaż myślę, że BÓG-Uniwersum-Stwórca Wszechświata ma to w poważaniu, bo dla NIEGO nie ma to żadnego znaczenia. Natomiast dla boga zazdrosnego już ma, zasadnicze znaczenie ma ;-) Takiego boga przedstawiono w ST i nie dziwię się, że niektórzy się wściekają, że obraża się ich boga.
Grecy mieli swego Midasa. Czego się dotknął, to zamienił w złoto.
My też mamy naszego Midasa, czego się dotknie to też zamienia…
Jaki Midas, takie złoto.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
Pytanie do wszystkich:

Czego konkretnie nie mają prawa spożywać ci którzy służą przybytkowi?

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:
08 cze 2021, 15:11
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
Pytanie do wszystkich:

Czego konkretnie nie mają prawa spożywać ci którzy służą przybytkowi?
Pytanie bardzo dobre i zasadne!
Jakich to ofiar nie wolno im spożywać?
Ciekawym kto Tobie- Albertusie- odpowie?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

Henryk pisze:
08 cze 2021, 16:07
Albertus pisze:
08 cze 2021, 15:11
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
Pytanie do wszystkich:

Czego konkretnie nie mają prawa spożywać ci którzy służą przybytkowi?
Pytanie bardzo dobre i zasadne!
Jakich to ofiar nie wolno im spożywać?
Ciekawym kto Tobie- Albertusie- odpowie?
mam nadzieję że między innymi i ty

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wuka »

Albertus pisze:
08 cze 2021, 15:11
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
Pytanie do wszystkich:

Czego konkretnie nie mają prawa spożywać ci którzy służą przybytkowi?
Tu masz dobre wyjaśnienie tego wersetu: "Ołtarzem jest Jezus Chrystus, który umarł za nasze grzechy. Łaska zbawienia nie ma mocy na tych, którzy dalej składają ofiary odrzucając prawdziwego Boga. Izraelici, pomimo wielu cudów Jezusa, nie uwierzyli w Niego, a jednocześnie dalej służyli w świątyni dla Boga którego zamordowali."
http://www.biblia-bog.pl/list-do-hebraj ... zykow.html

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
08 cze 2021, 19:03
Albertus pisze:
08 cze 2021, 15:11
Hbr 13:10 UBG "Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
Pytanie do wszystkich:

Czego konkretnie nie mają prawa spożywać ci którzy służą przybytkowi?
Tu masz dobre wyjaśnienie tego wersetu: "Ołtarzem jest Jezus Chrystus, który umarł za nasze grzechy. Łaska zbawienia nie ma mocy na tych, którzy dalej składają ofiary odrzucając prawdziwego Boga. Izraelici, pomimo wielu cudów Jezusa, nie uwierzyli w Niego, a jednocześnie dalej służyli w świątyni dla Boga którego zamordowali."
http://www.biblia-bog.pl/list-do-hebraj ... zykow.html

Ale w tam jest mowa o spożywaniu czegoś do czego nie maja prawa ci którzy służą Przybytkowi.

To co pisze w tym podanym przez ciebie tekście jest bardzo słuszne tylko ze nie wyjaśnia tego o co pytałem

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Albertus pisze:
08 cze 2021, 17:17
mam nadzieję że między innymi i ty
Odpowiem, ale kogo moja odpowiedź zadowoli?
Przyjdą "Midasy" i dotkną...
A więc:
W Biblii wszystko jest napisane. Tylko czytać uważnie, a znajdziemy odpowiedzi.
Przybytek- jak pisała Nike- składał się z dziedzińca, na którym przebywali kapłani, oraz zadaszonej budowli składającej się z dwóch części.
W części pierwszej, za pierwszą zasłoną, wejście do której musiała poprzedzać "śmierć ludzkiej woli", czyli poświęcenia się Bogu aż do śmierci, znajdował się ołtarz- stół z "chlebami oblicza", chlebami pokładnymi.
Naprzeciw tego stołu stał jeszcze złoty świecznik, na którym bezustannie płonęło siedem lampek oliwnych. Dziś nazywamy to menorą. Złoto symbolizuje nam zawsze Boskość, Jego naturę i przymioty, a siedem- Boską zupełność.
Do tej części wchodził tylko arcykapłan, bo tylko on był pomazany, namaszczony.
Ten chleb z najczystszej mąki (Kpł. 24:6-7) przeznaczony był wyłącznie dla arcykałana- który symbolizował Jezusa.
Nikt z innych służących przybytkowi i przebywający na dziedzińcu nie mógł jego spożywać!
Pamiętamy co Jezus mówił o sobie? J 6:35 BW "Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie."
Tylko ten, co zrezygnował ze swej ludzkiej woli na korzyść wykonywania wyłącznie (a nie tylko okazjonalnie) woli Bożej, może przebywać w tej szczególnej jasności: J 8:12 BW "A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota."
Oraz karmić się tym chlebem z nieba (J 6:35).
Nikt inny, łącznie z kapłanami żydowskimi nie mieli dostępu do tej szczególnej jasności i chleba.

Nie zrozumiemy Nowego Testamentu, bez znajomości Starego!
Była jeszcze jedna zasłona i kolejne pomieszczenie z Arką Przymierza.
Lecz przejście poza drugą zasłonę symbolizuje nam jeszcze coś innego...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Chleb dla ludzi był podstawowym fizycznym pokarmem.
Jezus porównał swoje ciało do chleba, by podkreślić, że On jest podstawowym pokarmem życia duchowego.
Pokarm trwałym, który daje życie wieczne.
Ten chleb mogą spożywać wszyscy. Jest to chleb duchowy czyli prawda Słowa Bożego wyrażana prawdą wiary.
Ten chleb nie jest fizycznym pokarm, ale jest pokarm duchowym na żywot wieczny.
Czlowiek sprowadził ten duchowy pokarm do fizycznej konsumpcji.
Porównanie ciała Jezusa do chleba, miało znaczenie, by podkreślić iż jest to podstawowy pokarm życia człowieka.
Byla to ujety obraz w formie metafory.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 12:04
Ten chleb mogą spożywać wszyscy.
Nieprawda.
Będzie taki czas, że będą wszyscy.
Teraz- tylko ci, co przeszli pod pierwszą zasłoną w Przybytku.
Innych nie oświeca blask menory, ani nie karmią się "chlebem oblicza".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 cze 2021, 12:15
wybrana pisze:
09 cze 2021, 12:04
Ten chleb mogą spożywać wszyscy.
Nieprawda.
Będzie taki czas, że będą wszyscy.
Teraz- tylko ci, co przeszli pod pierwszą zasłoną w Przybytku.
Innych nie oświeca blask menory, ani nie karmią się "chlebem oblicza".
Ten chleb mogą spożywać wszyscy, tylko muszą tego chcieć.
Chyba wiesz, że zasłona Przybytku została rozerwana z chwilą śmierci Jezusa.
E.Marka
15:38
Wtedy zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry aż do dołu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 12:43
Ten chleb mogą spożywać wszyscy, tylko muszą tego chcieć.
Nikomu nie jest zabronione, ale muszą spełnić pewne warunki.
Mt 11:28 BW "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie."
Ap 22:17 BW "A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota."
Proste- prawda?

Tamten Przybytek- Namiot Zgromadzenia- otoczony był płotem na cztery łokcie wysokim.
Dodatkowo obozowali wokół niego Lewici i pilnowali, aby nikt niepowołany nawet nie zbliżał się!
Jest to dla nas mur niewiary, oddzielający wszelkich ateistów, deistów, szyderców, czcicieli wszelkich bożków, mamony, umiłowania wygód i władzy nad innymi...
Od wschodu namiotu była brama wejściowa.
Ciężko nią wejść. Mt 7:14 BW "A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."

J 10:7,9 BT5 "Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. (9) Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko."
Gdy już weszliśmy na dziedziniec, to na drodze stanął nam ołtarz, na którym należy „coś” ofiarować, "coś" zostawić. :mysli:
Dalej jest umywalnia- także miedziana. Trzeba „zmyć” wszelki dotychczasowy „brud”.

Dopiero potem widzimy pierwszą zasłonę Przybytku. :-o
Za nią stół z chlebem, światło świecznika… A gdzie kobieto druga zasłona?!
Przez drugą wszedł jedynie Jezus i długo, bardzo długo, nikt więcej.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryku, panowanie Lewitów już się skończyło. To był samozwańczy heretycki zakon.
Jezus powiedział, że jest bramą owiec, a owcami są wszyscy ludzie, którzy uwierzą.
Ofiarą na ołtarzu naszego serca jest nasza wiara.
To Jezus złożył jedną i ostateczną ofiarę za nas ludzi, byśmy już więcej nie byli ofiarami szatańskiego zwiedzenia.
Tą Ofiarą jest poświadczona życiem prawdą, którą Jezus nas nauczał, by światło nas oświeciło i byśmy więcej nie przebywali w ciemnościach tego świata. Tą prawda wyzwala nas, wybawia nas.
Tylko trwając w Ewangeli Chrystusowej idziemy za Jezusem drogą zbawienia.

Izraelici byli bardzo religijni, ale ich religią była religią fałszu. Ich ustalone prawa ludzkie, były przeciwko Prawu Bożemu. Ich prawa, to prawa mordu i niesprawiedliwości, dlatego nie dawały im wyzwolenia, bo trzymały w szatańskich więzach.
Tylko świadectwo prawdy, które nam dał Syn Boży Jezus - daje nam wyzwolenie.

E.Jana
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”