Swieto Boze Cialo ....

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 15:38
Henryku, panowanie Lewitów już się skończyło. To był samozwańczy heretycki zakon.
Pozdrawiam Midasa. :s_jezor:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 15:38
Ofiarą na ołtarzu naszego serca jest nasza wiara.
W Twoim- kobieto- przypadku, zgadzało by się. :-(
To, co dostałaś darmo, zostawiłaś na ołtarzu na spalenie, zniszczenie... Zostało jedynie zarozumialstwo, mniemanie o swoim wybraństwie...
Ef 2:8 BT5 "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:"
Chciałabyś coś mądrego napisać, "uduchowionego", a wyszło jak zwykle. Bełkot, fantazje zwiedzionej kobiety...
Pozdrawiam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 cze 2021, 16:06
wybrana pisze:
09 cze 2021, 15:38
Ofiarą na ołtarzu naszego serca jest nasza wiara.
W Twoim- kobieto- przypadku, zgadzało by się. :-(
To, co dostałaś darmo, zostawiłaś na ołtarzu na spalenie, zniszczenie... Zostało jedynie zarozumialstwo, mniemanie o swoim wybraństwie...
Ef 2:8 BT5 "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:"
Chciałabyś coś mądrego napisać, "uduchowionego", a wyszło jak zwykle. Bełkot, fantazje zwiedzionej kobiety...
Pozdrawiam.
Wyciągasz pojedyncze zdanie z kontekstu I tworzysz oskarżającą teorię. Prawdopodobnie masz naturę oskarżyciela a chyba wiesz kto nim był?
Jest to wyraz bezczelności z twojej strony. Twój zabieg dyskusji przez krytykę często tu występuje, a jest on rezultatem braku argumentów. Tak się zachowują niepoprawni,którzy swą obronę widzą tylko przez atak.

Zacytuję poniżej treść postu, na podstawie którego zaatakowałeś mnie w obrzydliwe sposób:

Henryku, panowanie Lewitów już się skończyło. To był samozwańczy heretycki zakon.
Jezus powiedział, że jest bramą owiec, a owcami są wszyscy ludzie, którzy uwierzą.
Ofiarą na ołtarzu naszego serca jest nasza wiara.
To Jezus złożył jedną i ostateczną ofiarę za nas ludzi, byśmy już więcej nie byli ofiarami szatańskiego zwiedzenia.
Tą Ofiarą jest poświadczona życiem prawda, którą Jezus nas nauczał, by światło nas oświeciło i byśmy więcej nie przebywali w ciemnościach tego świata. Ta prawda wyzwala nas i wybawia nas.
Tylko trwając w Ewangeli Chrystusowej idziemy za Jezusem drogą zbawienia.

Izraelici byli bardzo religijni, ale ich religią była religia fałszu. Ich ustalone prawa ludzkie, były przeciwko Prawu Bożemu. Ich prawa, to prawa mordu i niesprawiedliwości, dlatego nie dawały im wyzwolenia, bo trzymały w szatańskich więzach.
Tylko świadectwo prawdy, które nam dał Syn Boży Jezus - daje nam wyzwolenie.

E.Jana
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 18:02
E.Jana
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
Sensu najmniejszego nie ma, ale...
- Dla innych, bardziej pokornych: "Zakon" to po prostu Prawo. Prawo Boże.
J 1:17 BT5 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 cze 2021, 18:54
wybrana pisze:
09 cze 2021, 18:02
E.Jana
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
Sensu najmniejszego nie ma, ale...
- Dla innych, bardziej pokornych: "Zakon" to po prostu Prawo. Prawo Boże.
J 1:17 BT5 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."
To prawo jest podstawą zakonu. Inaczej mówiąc w oparciu o ustalone prawo ludzkie - funkcjonował zakon.
To prawo nijak się nie miało do Prawa Bożego.
"Łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa"
To oznacza, że prędzej królowało kłamstwo.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2021, 19:08 przez wybrana, łącznie zmieniany 2 razy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 cze 2021, 19:02
To oznacza, że prędzej królowało kłamstwo.
Ono króluje do dziś. Sama je także rozprowadzasz.
Jednak dalej rozmawiaj sobie choćby z Wuką.
Ja skończyłem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 cze 2021, 19:10
wybrana pisze:
09 cze 2021, 19:02
To oznacza, że prędzej królowało kłamstwo.
Ono króluje do dziś. Sama je także rozprowadzasz.
Jednak dalej rozmawiaj sobie choćby z Wuką.
Ja skończyłem.
Masz rację, że kłamstwo panuje do dziś, bo przeciwnicy prawdy się dobrze mają. Kto mówi prawdę, to jest atakowany, ale przecież o tym ostrzegał Jezus.
To dobrze, że skończyłeś, bo cóż możesz powiedzieć skoro nie uznajesz Ewangeli Chrystusowych.
Chcecie nowe łaty przyszywać do starego sukna i do starych bukłaków wlewać świeże wino.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Bobo »

Święte Boże Ciało... czy wyście powariowali? Temat typowo katolicki a ujadacie jak psy, tak! jak psy a wuka w tym przewodzi, choć sama się wyśmiewa z innych, tylko z niej wyśmiać się nie można choć plecie czasem trzy po trzy!
Jak nie skończycie to zamknę temat!
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
09 cze 2021, 21:08
Jak nie skończycie to zamknę temat!
Bobo-modo
Zamknij.
Kto chciał poczytać, to poczytał.
Zawsze ktoś nowy będzie mógł dowiedzieć się ciekawych rzeczy.
Może tylko jeszcze poczekajmy na odpowiedź Alberusa, czy moja odpowiedź satysfakcjonuje Go?
Zrobisz tyle na moją prośbę?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wuka »

cyt,: "Może tylko jeszcze poczekajmy na odpowiedź Alberusa, czy moja odpowiedź satysfakcjonuje Go?"

Albertus padnie z zachwytu, natychmiast pobiegnie do parafii wypisac się z KrK i będzie cię błagał o wprowadzenie go w struktury organizacji badaczy :hehe:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Chleb dla ludzi był podstawowym fizycznym pokarmem.
Jezus porównał swoje ciało do chleba, by podkreślić, że On jest podstawowym pokarmem życia duchowego.
Pokarm trwałym, który daje życie wieczne.
Ten chleb mogą spożywać wszyscy, którzy pragną go spożywać. Jest to chleb duchowy czyli prawda Słowa Bożego wyrażana prawdą wiary.
Ten chleb nie jest fizycznym pokarm, ale jest pokarm duchowym na żywot wieczny.
Czlowiek sprowadził ten duchowy pokarm do fizycznej konsumpcji.
Porównanie ciała Jezusa do chleba, miało znaczenie, by podkreślić iż jest to podstawowy pokarm życia człowieka.
Byla to ujety obraz w formie metafory.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Bobo »

Posprzątałem. Wracajcie do tematu. Co niepotrzebne usunąłem. Jak są żale pisać do Anny
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wuka »

Tak zrobię. Przebrałes miarkę.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
10 cze 2021, 12:01
Chleb dla ludzi był podstawowym fizycznym pokarmem.
Jezus porównał swoje ciało do chleba, by podkreślić, że On jest podstawowym pokarmem życia duchowego.
Halo, halo...
Mówimy o czyś innym. O pokarmie, który był zabroniony tym, co służyli Przybytkowi.
A o tym pokarmie mówił nie Jezus, lecz Jego apostoł- Paweł.
Koniecznie musisz mieć rację. Nie zważając na fakty. Typowe...niestety...

Fakty są takie, że apostoł Paweł, Żyd i były faryzeusz, i to nietuzinkowy, bo wychowany przy boku słynnego Gamaliela, doskonały znawca Prawa, obrządków, pisał do tych, którym Prawo i ceremonie nie były obce.
Dz 22:3 WSP "- Jestem Żydem, pochodzę z Tarsu w Cylicji, lecz wychowałem się tutaj, w tym mieście; w szkole Gamaliela uczyłem się pilnie ojczystego prawa i byłem tak gorliwy dla sprawy Bożej, jak wy dziś jesteście."
Słowa o których dyskutujemy (Hbr 13:10), kierowane były do obrzezanych.
A Ty? Ty nawet nie znasz Starego Testamentu, a chcesz o nim wielce uczone wywody pisać… :s_jezor:
O Tobie i takich jak TY pisał inny apostoł- Piotr:
2P 3:15-17 BGN "A wyrozumiałość naszego Pana niechaj toruje drogę wyzwolenia, jak wam napisał Paweł nasz umiłowany brat w zgodzie z daną mu mądrością. (16) Podobnie jak pisał we wszystkich listach, mówiąc w nich o tych sprawach, w których są pewne, trudne do zrozumienia rzeczy. Te, jak i pozostałe Pisma, nieuki oraz niestali ludzie przekręcają na swoją zgubę. (17) Zatem wy, umiłowani wiedząc to wcześniej strzeżcie się, abyście nie zostali wyprowadzeni na manowce występującym szaleństwem oraz nie stracili swojej stałości."
Pasuje jak ulał! :xhaha:
Przestań się ośmieszać!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Swieto Boze Cialo ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
10 cze 2021, 14:08
wybrana pisze:
10 cze 2021, 12:01
Chleb dla ludzi był podstawowym fizycznym pokarmem.
Jezus porównał swoje ciało do chleba, by podkreślić, że On jest podstawowym pokarmem życia duchowego.
Halo, halo...
Mówimy o czyś innym. O pokarmie, który był zabroniony tym, co służyli Przybytkowi.
A o tym pokarmie mówił nie Jezus, lecz Jego apostoł- Paweł.
Koniecznie musisz mieć rację. Nie zważając na fakty. Typowe...niestety...

Fakty są takie, że apostoł Paweł, Żyd i były faryzeusz, i to nietuzinkowy, bo wychowany przy boku słynnego Gamaliela, doskonały znawca Prawa, obrządków, pisał do tych, którym Prawo i ceremonie nie były obce.
Dz 22:3 WSP "- Jestem Żydem, pochodzę z Tarsu w Cylicji, lecz wychowałem się tutaj, w tym mieście; w szkole Gamaliela uczyłem się pilnie ojczystego prawa i byłem tak gorliwy dla sprawy Bożej, jak wy dziś jesteście."
Słowa o których dyskutujemy (Hbr 13:10), kierowane były do obrzezanych.
A Ty? Ty nawet nie znasz Starego Testamentu, a chcesz o nim wielce uczone wywody pisać… :s_jezor:
O Tobie i takich jak TY pisał inny apostoł- Piotr:
2P 3:15-17 BGN "A wyrozumiałość naszego Pana niechaj toruje drogę wyzwolenia, jak wam napisał Paweł nasz umiłowany brat w zgodzie z daną mu mądrością. (16) Podobnie jak pisał we wszystkich listach, mówiąc w nich o tych sprawach, w których są pewne, trudne do zrozumienia rzeczy. Te, jak i pozostałe Pisma, nieuki oraz niestali ludzie przekręcają na swoją zgubę. (17) Zatem wy, umiłowani wiedząc to wcześniej strzeżcie się, abyście nie zostali wyprowadzeni na manowce występującym szaleństwem oraz nie stracili swojej stałości."
Pasuje jak ulał! :xhaha:
Przestań się ośmieszać!
Nadal nie wiem z czym ty masz problem i raczej nie jestem wstanie go zrozumieć.
Twoje wywody są urojone i chore, a czuję się zdrowa.

Ewangelia Jana:
Jezus - chlebem żywota

6:32
Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba.
6:33
Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot.
6:34
Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!
6:35
Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”