Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Bobo »

Styl. Pisze o stylu. Odpisujesz do Nieziems i co, teraz wyjasniasz, że piszesz do wszystkich? No sorry..
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

Niezim, gdyby miał choć trochę taktu i szacunku dla innych, mógłby uszanować zaproszenie na Pamiątkę, ale On postanowił zakłócić spokój i wprowadzić zamęt. Znamy takich, którzy w ten sam sposób próbują narzucić innym swoją dominację ... wystarczy tylko włączyć telewizor i posłuchać wiadomości. Jeżeli ktoś nie chce skorzystać z zaproszenia, niech nie korzysta, ale niech przy okazji nie miesza z błotem zapraszających, nazywając ich "bękartami diabelskimi". Świadczy to o niskim, bardzo niskim poziomie wychowania, nie mówiąc już o poziomie duchowym. Ktoś, kto uważa siebie na "dziecko Boga", wypowiedzianymi stwierdzeniami sam wystawia sobie laurkę. Może czasami jest komuś potrzebny kubeł zimnej wody ... i wcale nie twierdzę, że mnie również!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

Prześledź, co działo się kilka dni przed śmiercią Jezusa:
(wydarzenia przed zachodem słońca: 11 nisan) Łukasza 21:1-36
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Bobo »

Przesadzasz DonCicio... Nieziem niczego tu nie narzuca. Wyraża swoje zdanie nawet, gdy się z nim nie zgadzasz.
To prawo tego forum.
Stęp ostrze... już kiedyś cię o to prosiłem.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
13 kwie 2022, 8:47
Nie sądzisz DonCicio że za dużo 'rozumiesz'?Jak znam życie Nieziem przyjmie pozycję obronną i negującą 99% twoich wniosków.
Dlaczego twoje wpisy są na granicy ognia i konfliktu?
Pozyskuj a nie strasz. To w jaki sposób przekazujesz prawdę biblijna raczej odpycha. Nigdy nie odwolujesz się do miłości tylko lęku. Skąd u ciebie taki styl? Przecież na zebraniach uczysz się inaczej.
Bobo, fajnie, że to napisałeś, bo zgadza się z moim odczuciem, a jakbym ja napisał, to by Doncio odebrał jako brak szacunku i taktu.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
13 kwie 2022, 10:07
Niezim, gdyby miał choć trochę taktu i szacunku dla innych, mógłby uszanować zaproszenie na Pamiątkę, ale On postanowił zakłócić spokój i wprowadzić zamęt. Znamy takich, którzy w ten sam sposób próbują narzucić innym swoją dominację ... wystarczy tylko włączyć telewizor i posłuchać wiadomości. Jeżeli ktoś nie chce skorzystać z zaproszenia, niech nie korzysta, ale niech przy okazji nie miesza z błotem zapraszających, nazywając ich "bękartami diabelskimi". Świadczy to o niskim, bardzo niskim poziomie wychowania, nie mówiąc już o poziomie duchowym. Ktoś, kto uważa siebie na "dziecko Boga", wypowiedzianymi stwierdzeniami sam wystawia sobie laurkę. Może czasami jest komuś potrzebny kubeł zimnej wody ... i wcale nie twierdzę, że mnie również!
DonCicio, twierdzenie, że tylko dzieci Boże spożywają podczas Pamiątki tak mnie zdumiało, że zwyczajnie zapytałem, kim w takim razie są pozostali, nie spożywający. Nikogo nie nazwałem bękartem ale celowo użyłem takich słów byś "dostał jak obuchem w głowę" i się zastanowił, co piszesz. Można to traktować jako kubeł zimnej wody. W odpowiedzi doczekałem się zdań na mój temat, zamiast na temat dyskusji.
To teraz jakbyś mógł zamiast pisać co rozumiesz o innych, napisz co uważasz o sobie- kim jesteś jeśli nie dzieckiem Bożym?

Milala
Posty: 83
Rejestracja: 18 gru 2021, 21:43

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Milala »

Pod tym linkiem viewtopic.php?f=13&t=13271 znalazłam podobny temat z 2018 r. (nie wiem co te dziwne znaczki oznaczają). Temat nazywa się "Jezus jako nasza Pascha". Czytając go jednak wysnuwam wniosek, że Paschę spożywają wszyscy i nie jest zasadne jakieś oddzielanie namaszczonych i nienamaszczonych, rozróżnianie na przyjętych do Królestwa itp. O emblematach też nic nie ma, więc to chyba nowość jakaś?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: Bobo »

Temat rozwijany przez Listka. Pytaj jego. Jednak tutaj od lat go już nie ma.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
13 kwie 2022, 10:19
Prześledź, co działo się kilka dni przed śmiercią Jezusa:
(wydarzenia przed zachodem słońca: 12 nisan) Mateusza 26:1-5, 14-16; Łukasza 22:1-6
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
13 kwie 2022, 10:19
Prześledź, co działo się dzień przed śmiercią Jezusa:
(wydarzenia przed zachodem słońca: 13 nisan) Mateusza 26:17-19 / Marka 14:12-16 / Łukasza 22:7-13
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

Prześledź, co działo się w ostatnim dniu życia Jezusa:
(wydarzenia po zachodzie słońca: 14 nisan) Jana 13:1-5 / 14:1-3

Pamiątka śmierci Jezusa, po zachodzie słońca, Piątek 15 kwietnia 2022 roku

ZAPROSZENIE

Dlaczego Jezus umarł?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

"Już zawsze będziemy z Panem" (1 Tes. 4:17)

"Pomazańcy, którzy obecnie kończą życie na ziemi, od razu są wskrzeszani do życia w niebie. Wynika to ze słów apostoła Pawła zapisanych w 1 Liście do Koryntian 15:51, 52. Po zmartwychwstaniu pomazańcy zaznają wielkiej radości. Biblia mówi, jakie zadanie czeka ich w niebie. Jezus zwraca się do nich:

„Zwyciężającemu, który aż do końca będzie przestrzegał tego, co nakazałem, dam władzę nad narodami, tak jak i ja otrzymałem władzę od swojego Ojca. Zwyciężający będzie nimi rządził, używając żelaznego berła, tak iż zostaną potłuczone na kawałki jak gliniane naczynia” (Obj. 2:26, 27)"

Do kiedy będzie obchodzona Pamiątka śmierci Jezusa?

Odpowiedź znajduje się w 1 Liście do Koryntian 11:26;

"Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb i pijecie z tego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie"

"W zrozumieniu tego, że osoby z nadzieją ziemską nie powinny spożywać emblematów podawanych na Pamiątce, pomagają też słowa Pawła skierowane do namaszczonych chrześcijan: „Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie” (1 Kor. 11:26). A kiedy Pan przybędzie? Wtedy, gdy przyjdzie zabrać ostatniego członka klasy oblubienicy do swego niebiańskiego domu (Jana 14:2, 3). Doroczne obchodzenie Wieczerzy Pańskiej nie ma więc trwać bez końca. ‛Pozostali z potomstwa niewiasty’ przebywający jeszcze na ziemi będą spożywać ten posiłek do chwili, gdy wszyscy z ich grona otrzymają nagrodę niebiańską (Obj. 12:17). Gdyby prawo do spożywania emblematów przysługiwało osobom, które będą żyć wiecznie na ziemi, wówczas Pamiątkę należałoby obchodzić zawsze" (Strażnica 15 marca 2010)

Jehowa realizuje swoje pierwotne zamierzenie
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

Prześledź, co działo się w ostatnim dniu życia Jezusa:
(wydarzenia po zachodzie słońca: 14 nisan) Jana 19:1-42
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
15 kwie 2022, 10:37
"Już zawsze będziemy z Panem" (1 Tes. 4:17)

"Pomazańcy, którzy obecnie kończą życie na ziemi, od razu są wskrzeszani do życia w niebie. Wynika to ze słów apostoła Pawła zapisanych w 1 Liście do Koryntian 15:51, 52. Po zmartwychwstaniu pomazańcy zaznają wielkiej radości. Biblia mówi, jakie zadanie czeka ich w niebie. Jezus zwraca się do nich:

„Zwyciężającemu, który aż do końca będzie przestrzegał tego, co nakazałem, dam władzę nad narodami, tak jak i ja otrzymałem władzę od swojego Ojca. Zwyciężający będzie nimi rządził, używając żelaznego berła, tak iż zostaną potłuczone na kawałki jak gliniane naczynia” (Obj. 2:26, 27)"

Do kiedy będzie obchodzona Pamiątka śmierci Jezusa?

Odpowiedź znajduje się w 1 Liście do Koryntian 11:26;

"Bo za każdym razem, gdy jecie ten chleb i pijecie z tego kielicha, ogłaszacie śmierć Pana, aż on przyjdzie"

"W zrozumieniu tego, że osoby z nadzieją ziemską nie powinny spożywać emblematów podawanych na Pamiątce, pomagają też słowa Pawła skierowane do namaszczonych chrześcijan: „Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie” (1 Kor. 11:26). A kiedy Pan przybędzie? Wtedy, gdy przyjdzie zabrać ostatniego członka klasy oblubienicy do swego niebiańskiego domu (Jana 14:2, 3). Doroczne obchodzenie Wieczerzy Pańskiej nie ma więc trwać bez końca. ‛Pozostali z potomstwa niewiasty’ przebywający jeszcze na ziemi będą spożywać ten posiłek do chwili, gdy wszyscy z ich grona otrzymają nagrodę niebiańską (Obj. 12:17). Gdyby prawo do spożywania emblematów przysługiwało osobom, które będą żyć wiecznie na ziemi, wówczas Pamiątkę należałoby obchodzić zawsze" (Strażnica 15 marca 2010)

Jehowa realizuje swoje pierwotne zamierzenie

DonCicio, bardzo mi się podoba twój post.
Zupełnie się z tobą zgadzam.
Pomazańcy, którzy kończą życie na ziemi są powołani do życia w Niebie.
W tych słowach jest zawarta cała prawda Ewangelii Jezusa Chrystusa.
Miejsce zbawionych jest w Niebie, bo tam jest nowy dom - nowa ziemia dla zbawionych.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamiątka śmierci Jezusa 2022

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
16 kwie 2022, 11:05
DonCicio, bardzo mi się podoba twój post.
Zupełnie się z tobą zgadzam.
Pomazańcy, którzy kończą życie na ziemi są powołani do życia w Niebie.
Miejsce zbawionych jest w Niebie, bo tam jest nowy dom

No tak, ale w tym „nowym domu” jest tylko 144 tysiące mieszkań dla „powołanych do życia w Niebie” (Jan 14:2):

"Potem spojrzałem i zobaczyłem, że na górze Syjon stał Baranek, a z nim - 144 000 (...)" (Obj 14:1)

Nauczyli się Oni takiej nowej pieśni:

I śpiewali nową pieśń: (...) uczyniłeś ich królami i kapłanami, żeby służyli naszemu Bogu, i mają królować nad ziemią (Obj 5:9,10)

… wygląda na to, że tylko Oni znają tę pieśń:

"(...) Tej pieśni nie potrafił się nauczyć nikt oprócz 144 000 kupionych z ziemi" (Obj 14:3)

Bóg nie przewidział więcej mieszkań dla nowych mieszkańców Niebios. Ale pozostałym miliardom na ziemi, też niczego nie będzie brakowało pod Ich panowaniem … możesz być tego pewna!

(…) Zwyciężającemu dam jeść z drzewa życia, które jest w raju Bożym (Obj 2:7)

Pamiętasz gdzie było pierwsze drzewo życia? W niebie, czy w raju na ziemi? (Rodz 2:9)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”