Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: nike »

Nieziem napisał/
Mój stosunek do Jehowy to nie nienawiść, ale obrzydzenie. Jeśli Jehowa, który zionął nienawiścią do innych bogów
co inspirował do eksterminacji całych narodów, bez wyłączenia mordowania starców i dzieci, jest Twoim Bogiem, to nie dziwi, że nienawiść jest Ci tak bliska, i wszędzie ją widzisz.

Możesz mi napisać do jakich bogów?
Czy dobrze poznałeś te narody, żeby ubliżać BOGU NAJWYŻSZEMU?
Znasz przyczynę dla jakiej, taka a nie inna decyzja zapadła? A więc lepiej się dobrze zorientuj w temacie, a później wyciągaj wnioski.
Nieziem napisał/
Mój Bóg jest Miłością, a to w sobie nie zawiera posiadania również nienawiści. Ten, Który Jest jest wybawieniem poprzez Swojego Syna, któremu dał imię Jezus, co się wykłada "Ten, Który Jest jest wybawieniem".
Zarówno do Boga prawdziwego odnoszą się litery JHWH, które oznaczają "Jestem, Który Jestem", jak i do anioła, który był od Boga, ale się zbuntował przeciwko Bogu. Gdy JHWH mówił do Mojżesza nie zabijaj, to mówił to Bóg. Gdy JHWH mówił do Mojżesza by ten zabijał, mówił to Anioł JHWH. Jeden to dobre nasienie, drugi to kąkol. Brak umiejętności rozróżniania jest powodem, że się przypisuje Bogu czyny i postawy anioła.

Przedstaw więc swojego boga, bym chciała chętnie go poznać, gdzie jest o nim napisane itd.
Ja znam tylko jednego BOGA , który ma imię JHWH ----[JAHWE, JEHOWA] [bo każdy powinien mieć jakieś imię, jak dobrze wiesz nazwisk nie było i poznawali się po imionach rodowych.
Ja się z tobą zgadzam BÓG JEST MIŁOŚCIĄ, ale też SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, a co robi sprawiedliwy ojciec?
Napisałeś:-------[ Zarówno do Boga prawdziwego odnoszą się litery JHWH, które oznaczają "Jestem, Który Jestem", jak i do anioła, który był od Boga, ale się zbuntował przeciwko Bogu.]
Co ty nie powiesz? To masz dwóch ojców boga prawdziwego i anioła zbuntowanego? A gdzie to wyczytałeś?
Jeszcze jedno, w j. hebrajskim nie ma jestem który jestem tylko -------- אהיה אשר אהיה------będę który będę, to tak na marginesie i nie jest to imię, tylko stwierdzenie.
Napisałeś też:-------[ Brak umiejętności rozróżniania jest powodem, że się przypisuje Bogu czyny i postawy anioła. ]---------I TAK WŁAŚNIE CZYNISZ.
A przecież BÓG JHWH DAŁ NAM ROZUM ŻEBY GO UŻYWAĆ i życzę ci tego.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

nike pisze:
13 gru 2022, 12:02
Nieziem napisał/
Mój stosunek do Jehowy to nie nienawiść, ale obrzydzenie. Jeśli Jehowa, który zionął nienawiścią do innych bogów
co inspirował do eksterminacji całych narodów, bez wyłączenia mordowania starców i dzieci, jest Twoim Bogiem, to nie dziwi, że nienawiść jest Ci tak bliska, i wszędzie ją widzisz.

Możesz mi napisać do jakich bogów?
Czy dobrze poznałeś te narody, żeby ubliżać BOGU NAJWYŻSZEMU?
Znasz przyczynę dla jakiej, taka a nie inna decyzja zapadła? A więc lepiej się dobrze zorientuj w temacie, a później wyciągaj wnioski.
Nieziem napisał/
Mój Bóg jest Miłością, a to w sobie nie zawiera posiadania również nienawiści. Ten, Który Jest jest wybawieniem poprzez Swojego Syna, któremu dał imię Jezus, co się wykłada "Ten, Który Jest jest wybawieniem".
Zarówno do Boga prawdziwego odnoszą się litery JHWH, które oznaczają "Jestem, Który Jestem", jak i do anioła, który był od Boga, ale się zbuntował przeciwko Bogu. Gdy JHWH mówił do Mojżesza nie zabijaj, to mówił to Bóg. Gdy JHWH mówił do Mojżesza by ten zabijał, mówił to Anioł JHWH. Jeden to dobre nasienie, drugi to kąkol. Brak umiejętności rozróżniania jest powodem, że się przypisuje Bogu czyny i postawy anioła.

Przedstaw więc swojego boga, bym chciała chętnie go poznać, gdzie jest o nim napisane itd.
Też bym się chciał tego dowiedzieć bo Nieziem nie bardzo chce wyjawić co ten Bóg w którego wierzy zrobił i co zamierza zrobić i w ogóle skąd czerpie o nim, wiedzę o ile jakąś w ogóle ma.

Nieziem
Posty: 904
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
13 gru 2022, 12:02
Nieziem napisał/
Mój stosunek do Jehowy to nie nienawiść, ale obrzydzenie. Jeśli Jehowa, który zionął nienawiścią do innych bogów
co inspirował do eksterminacji całych narodów, bez wyłączenia mordowania starców i dzieci, jest Twoim Bogiem, to nie dziwi, że nienawiść jest Ci tak bliska, i wszędzie ją widzisz.

Możesz mi napisać do jakich bogów?
Czy dobrze poznałeś te narody, żeby ubliżać BOGU NAJWYŻSZEMU?
Znasz przyczynę dla jakiej, taka a nie inna decyzja zapadła? A więc lepiej się dobrze zorientuj w temacie, a później wyciągaj wnioski.
Izrael miał swojego boga, którego nazywali po swojemu. Inne okoliczne narody miały swoich bogów. Narody tłukły się między sobą, i raz wygrywał potyczkę ten, raz tamten. I tak w kołomacieju. Oczywiście zwycięzcy piszą historyczne księgi, więc ten Izraelski w księgach izraelskich jest Bogiem, już z wielkiej litery.
Ja pisałem o tym izraelskim Bogu, a nie o Bogu Najwyższym, bo dla mnie to dwie różne istoty są. Pisałem o moim postrzeganiu, i nawet nie napisałem, że Jehowa jest obrzydliwy, ale że ja tak go postrzegam. Moja opinia to jest, tylko tyle, aż tyle. Opinia w oparciu o opisy tej istoty na kartach ST.
I mnie to nie interesuje, jakie miał motywacje morderca. Zabijał, czy tylko instruował do zabijania, jest odpowiedzialny za śmierć ludzi, którym Bóg Najwyższy dał życie. I to mnie najbardziej obrzydza.

Nieziem
Posty: 904
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

Albertus pisze:
13 gru 2022, 12:28
nike pisze:
13 gru 2022, 12:02
Nieziem napisał/
Mój Bóg jest Miłością, a to w sobie nie zawiera posiadania również nienawiści. Ten, Który Jest jest wybawieniem poprzez Swojego Syna, któremu dał imię Jezus, co się wykłada "Ten, Który Jest jest wybawieniem".
Zarówno do Boga prawdziwego odnoszą się litery JHWH, które oznaczają "Jestem, Który Jestem", jak i do anioła, który był od Boga, ale się zbuntował przeciwko Bogu. Gdy JHWH mówił do Mojżesza nie zabijaj, to mówił to Bóg. Gdy JHWH mówił do Mojżesza by ten zabijał, mówił to Anioł JHWH. Jeden to dobre nasienie, drugi to kąkol. Brak umiejętności rozróżniania jest powodem, że się przypisuje Bogu czyny i postawy anioła.

Przedstaw więc swojego boga, bym chciała chętnie go poznać, gdzie jest o nim napisane itd.
Też bym się chciał tego dowiedzieć bo Nieziem nie bardzo chce wyjawić co ten Bóg w którego wierzy zrobił i co zamierza zrobić i w ogóle skąd czerpie o nim, wiedzę o ile jakąś w ogóle ma.
To Bog i Ojciec Pana Jezusa Chrystusa. Czerpię o Nim bezpośrednio z nauczania Pana Jezusa, i pośrednio z innych zapisów NT. W zapisach ST też o Nim jest, ale to wzmianki i prorocze zapowiedzi są, bo ST to głównie dotyczy cielesnego Izraela, a nie Boga, który jest Duchem.

Nieziem
Posty: 904
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
13 gru 2022, 12:02
Jeszcze jedno, w j. hebrajskim nie ma jestem który jestem tylko -------- אהיה אשר אהיה------będę który będę, to tak na marginesie i nie jest to imię, tylko stwierdzenie.
Jeśli nie jest to imię (z czym ja się zgadzam) to dlaczego, czytając fragmenty jak ten, używasz imienia Jehowa? Przecież to stwierdzenie jest, że mowa jest o kimś będę, który będę, a nie o Jehowie.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: nike »

Ja zwróciłam uwagę,że będę który będę jest stwierdzeniem, a nie imieniem.
2Moj. 6:3 BG Bóg tutaj przedstawia się z imienia:---------Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi w tym imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu moim, Jehowa, JHWH----- nie jestem poznany od nich.

BT--2Moj. 6:2------Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahwe.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

Nieziem pisze:
13 gru 2022, 14:13
Albertus pisze:
13 gru 2022, 12:28
nike pisze:
13 gru 2022, 12:02


Przedstaw więc swojego boga, bym chciała chętnie go poznać, gdzie jest o nim napisane itd.
Też bym się chciał tego dowiedzieć bo Nieziem nie bardzo chce wyjawić co ten Bóg w którego wierzy zrobił i co zamierza zrobić i w ogóle skąd czerpie o nim, wiedzę o ile jakąś w ogóle ma.
To Bog i Ojciec Pana Jezusa Chrystusa. Czerpię o Nim bezpośrednio z nauczania Pana Jezusa, i pośrednio z innych zapisów NT. W zapisach ST też o Nim jest, ale to wzmianki i prorocze zapowiedzi są, bo ST to głównie dotyczy cielesnego Izraela, a nie Boga, który jest Duchem.
Czyli to ty dysponujesz nieznaną innym wiedzą o tym które wypowiedzi NT mówią o Bogu Ojcu a które nie.

No i oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie - co ten Bóg zrobił i co zamierza zrobić?

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: nike »

Nieziem,-- mówisz,że twój bóg ma imię JHWHA i upadły anioł ma to samo imię.
Upadły anioł to DEMON i co demon i bóg mają jedno imię? Czy to jest logiczne?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: wuka »

Czyli to ty dysponujesz nieznaną innym wiedzą o tym które wypowiedzi NT mówią o Bogu Ojcu a które nie.

No i oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie - co ten Bóg zrobił i co zamierza zrobić?
Jaką nieznaną wiedzą? Ja też ją znam. Zna ją każdy, kto odczytuje Pismo św. w sposób duchowy.
Przecież napisano, że "litera zabija".
Wy tu się kłócicie o literę.
Pan Jezus przecież wiele razy mówił o OJCU. I wyraźnie rozróżniał Osobę Ojca od Boga Izraelitów.
W ST owszem, są zapowiedzi Chrystusa i jest mowa o Ojcu, który jest Duchem.
W pismach prorockich, w niektórych fragmentach Tory. Ale jest też w ST mnóstwo przekazów, które nie dotyczą Boga Prawdziwego-Ojca Chrystusa, Ojca duchów itp.

Nieziem
Posty: 904
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
13 gru 2022, 15:17
Nieziem,-- mówisz,że twój bóg ma imię JHWHA i upadły anioł ma to samo imię.
Upadły anioł to DEMON i co demon i bóg mają jedno imię? Czy to jest logiczne?
Nie, nie mówię tak. Pisałem, że litery JHWH to nie imię ale stwierdzenie o treści: jestem który jestem lub jak wolisz będę który będę. Te litery są w Pismach użyte w odniesieniu do Boga i do Anioła.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: nike »

W których pismach do aniołów?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3666
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

Albertus pisze:No i oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie - co ten Bóg zrobił i co zamierza zrobić?
Powiedz mi,Albertusie co zrobil i co zamierza Twoj Bog?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

booris pisze:
13 gru 2022, 16:18
Albertus pisze:No i oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie - co ten Bóg zrobił i co zamierza zrobić?
Powiedz mi,Albertusie co zrobil i co zamierza Twoj Bog?
A to wystarczy przeczytać Biblię.

Stworzył wszechświat, stworzył człowieka, wybrał Abrahama i obiecał mu że uczyni z jego potomstwa wielki naród,

Wyprowadził Izraela z Egiptu, i nadał mu przez Mojżesza swoje prawa, potem wspierał Izraelitów, opiekował się nimi, ale karał ich za ich grzechy, posyłał też im proroków którzy zapowiadali przyjście Chrystusa. Potem zesłał swego Syna Jednorodzonego współistotnego z Ojcem który nauczał, uzdrawiał i czynił cuda a potem złożył Ofiarę na Krzyżu dla naszego zbawienia, zmartwychwstał i wstąpił do Nieba. Potem z Nieba zesłał na swój Kościół Ducha Świętego,

Bóg będzie sądził świat i stworzy Nowe Niebo i Nową ziemię gdzie będzie panowała Miłość.

I wiele innych rzeczy o których mówi nam Biblia.

A ty wierzysz w Boga? A jak wierzysz to co ten Bóg zrobił i jeszcze zrobi?

No i ciekawe co zrobił i z robi Bóg Nieziema?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2022, 20:18 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3666
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

To juz wszystko o tym co zrobil i zrobi Twoj Bog?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

booris pisze:
13 gru 2022, 17:34
To juz wszystko o tym co zrobil i zrobi Twoj Bog?
No oczywiście że nie.

Ale teraz niech się inni wypowiedzą co zrobił i zrobi ich Bóg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”