Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: wuka »

Załamać się można.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
13 gru 2022, 18:47
Załamać się można.
Bo?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: wuka »

Albertus pisze:
13 gru 2022, 19:00
wuka pisze:
13 gru 2022, 18:47
Załamać się można.
Bo?
Bo sobie hece urządzasz. Czy nie uważasz, że takie przerzucanie się "dopytywaniami" o mojego, twojego,waszego , ich boga jest poważne? Czy to nie jest kpina. Z Boga.
Szczególnie Badacze mają ten problem, ale powinni go u siebie/w sobie rozważyć zanim kolejny raz padnie pytanie o imiona czy inne atrybuty Boga.
To już jest niesmaczne.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
13 gru 2022, 19:15
Albertus pisze:
13 gru 2022, 19:00
wuka pisze:
13 gru 2022, 18:47
Załamać się można.
Bo?
Bo sobie hece urządzasz. Czy nie uważasz, że takie przerzucanie się "dopytywaniami" o mojego, twojego,waszego , ich boga jest poważne? Czy to nie jest kpina. Z Boga.
Szczególnie Badacze mają ten problem, ale powinni go u siebie/w sobie rozważyć zanim kolejny raz padnie pytanie o imiona czy inne atrybuty Boga.
To już jest niesmaczne.
Dla mnie hece i kpiny z Boga to twierdzenie że ma się jakąś inną wizję Boga niż chrześcijańska przy jednoczesnej odmowie opisania co ten rzekomo inny Bóg zrobił, robi i zamierza zrobić.

To jakaś tajemnica, niewiedza czy po prostu lęk przed pogubieniem się we własnych, niespójnych wymysłach na temat Boga?

To dopiero kpiny z Boga. Nie bardzo wiadomo - śmiać się czy płakać...

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

Albertus pisze:
13 gru 2022, 16:46
booris pisze:
13 gru 2022, 16:18
Albertus pisze:No i oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie - co ten Bóg zrobił i co zamierza zrobić?
Powiedz mi,Albertusie co zrobil i co zamierza Twoj Bog?
A to wystarczy przeczytać Biblię.
(...)
No i ciekawe co zrobił i z robi Bóg Nieziema?
Bardzo fajne pytanie. Odpowiedzią na nie jest Dobra Nowina, głoszona najpierw przez Pana Jezusa, a następnie przez Jego uczniów. W największym skrócie, oto co zrobił Bóg:
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
O szczegółach tego co zrobił, i co czyni Bóg, to jak sam słusznie zauważasz, wystarczy czytać Pisma, zwłaszcza NT. Tam mamy liczne o tym świadectwa.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
13 gru 2022, 16:01
W których pismach do aniołów?
W wielu miejscach.
Np. Przy płonącym krzaku. Objawił się ktoś, kto się przedstawił jako JHWH, czyli będę kim będę, a w dziejach Apostolskich jest zapisana wypowiedź Szczepana, który z natchnienie Ducha Świętego oznajmia, że to nie Bóg JHWH, ale Tego Boga anioł się objawił, i mówił, jakby był Bogiem.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

Nieziem pisze:
13 gru 2022, 19:33
Albertus pisze:
13 gru 2022, 16:46
booris pisze:
13 gru 2022, 16:18

Powiedz mi,Albertusie co zrobil i co zamierza Twoj Bog?
A to wystarczy przeczytać Biblię.
(...)
No i ciekawe co zrobił i z robi Bóg Nieziema?
Bardzo fajne pytanie. Odpowiedzią na nie jest Dobra Nowina, głoszona najpierw przez Pana Jezusa, a następnie przez Jego uczniów. W największym skrócie, oto co zrobił Bóg:
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
O szczegółach tego co zrobił, i co czyni Bóg, to jak sam słusznie zauważasz, wystarczy czytać Pisma, zwłaszcza NT. Tam mamy liczne o tym świadectwa.
No więc nie powinno ci sprawić trudności napisać krótko co Bóg zrobił robi i zamierza zrobić tak jak i ja to napisałem.

Czy, na przykład, Bóg w którego wierzysz stworzył świat?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: nike »

Nieziem pisze:
13 gru 2022, 19:34
nike pisze:
13 gru 2022, 16:01
W których pismach do aniołów?
W wielu miejscach.
Np. Przy płonącym krzaku. Objawił się ktoś, kto się przedstawił jako JHWH, czyli będę kim będę, a w dziejach Apostolskich jest zapisana wypowiedź Szczepana, który z natchnienie Ducha Świętego oznajmia, że to nie Bóg JHWH, ale Tego Boga anioł się objawił, i mówił, jakby był Bogiem.
Przedstawił się jako JHWH mówisz, to podaj jeszcze tekst jak się przedstawia, podobnie mówisz o Szczepanie, ani Szczepan, ani Mojżesz nie wypowiadali imienia JHWH , jak wiesz, gdzie to napisane zacytuj.
Nieziem jak chcesz coś udowodnić to sięgnij Biblię poszukaj tekst i pochwal się, że jesteś mądry.

Kiedys napisałam taki wierszyk i chyba będzie tutaj właściwy, bo to co piszesz to twoje wymyślone zabawki pięknie ubrane.
Zła myśl!!

Zła myśl zasiana, kiełkuje szybko,
rozwija się i pięknieje,
jest ubierana,
przez swego pana,
w najpiękniejsze nadzieje.

Nadzieja jednak,
szybko przemija,
a myśl ulotną się staje,
umysł jest w trwodze,
serce w rozpaczy,
A siewca ?----z niczym zostaje. :-D

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

Albertus pisze:
13 gru 2022, 19:36
No więc nie powinno ci sprawić trudności napisać krótko co Bóg zrobił robi i zamierza zrobić tak jak i ja to napisałem.

Czy, na przykład, Bóg w którego wierzysz stworzył świat?
W jakim celu zadajesz tak infantylne pytanie? Przypominam, że to nie jest szkółka niedzielna. Czy następne będzie o Armagedon?
Oczywiście, że mój Bóg to ten, co stworzył świat.
Napisałem krótko co zrobił Bóg, ale skoro dla Ciebie to za krótko, to napiszę teraz więcej. Bóg JEST. Bóg stworzył wszystko, i człowieka umieścił w Ogrodzie. Człowiek z Ogrodu wyszedł, i błąka się po świecie, jak Koziołek Matołek. Zbłądził czyli nie zna drogi powrotu do Ogrodu, gdzie życie jest w pełni. Bóg posyła Swojego Syna do nas, na ten świat, aby Ten wskazał nam Drogę powrotną do domu Ojca, do Ogrodu. On jest Drogę, Prawdą, i Życiem. Tylko Pan Jezus jest rzeczywistością. Wszyscy inny, czy Abraham, czy Mojżesz, czy ktokolwiek jeszcze był w historii, wszyscy oni to cienie tylko były, warci wspomnienia, bo każdy z nich swoją cząstkę dołożył, ale tak na prawdę liczy się tylko Jeden, Ten którego posłał Bóg, który przez pełne posłuszeństwo dokonał dzieła zbawienia. Dla mnie to jest największe, co uczynił Bóg względem nas: Własnego Syna posłał, by Ten za nas cierpiał, i nas z Bogiem pojednał.
(Tak wiem, wersja dziecięca ewangelii, ale skoro krótko miało być, to tak napisałem).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

Albertus pisze:A ty wierzysz w Boga? A jak wierzysz to co ten Bóg zrobił i jeszcze zrobi?
Znasz przeciez moj swiatopoglad Albertusie,rozmawialismy o tym niejednokrotnie,rowniez calkiem niedawno.Po co wiec mnie nagabujesz? :-D

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

Nieziem pisze:
13 gru 2022, 23:47
Albertus pisze:
13 gru 2022, 19:36
No więc nie powinno ci sprawić trudności napisać krótko co Bóg zrobił robi i zamierza zrobić tak jak i ja to napisałem.

Czy, na przykład, Bóg w którego wierzysz stworzył świat?
W jakim celu zadajesz tak infantylne pytanie? Przypominam, że to nie jest szkółka niedzielna. Czy następne będzie o Armagedon?
Oczywiście, że mój Bóg to ten, co stworzył świat.
Napisałem krótko co zrobił Bóg, ale skoro dla Ciebie to za krótko, to napiszę teraz więcej. Bóg JEST. Bóg stworzył wszystko, i człowieka umieścił w Ogrodzie. Człowiek z Ogrodu wyszedł, i błąka się po świecie, jak Koziołek Matołek. Zbłądził czyli nie zna drogi powrotu do Ogrodu, gdzie życie jest w pełni. Bóg posyła Swojego Syna do nas, na ten świat, aby Ten wskazał nam Drogę powrotną do domu Ojca, do Ogrodu. On jest Drogę, Prawdą, i Życiem. Tylko Pan Jezus jest rzeczywistością. Wszyscy inny, czy Abraham, czy Mojżesz, czy ktokolwiek jeszcze był w historii, wszyscy oni to cienie tylko były, warci wspomnienia, bo każdy z nich swoją cząstkę dołożył, ale tak na prawdę liczy się tylko Jeden, Ten którego posłał Bóg, który przez pełne posłuszeństwo dokonał dzieła zbawienia. Dla mnie to jest największe, co uczynił Bóg względem nas: Własnego Syna posłał, by Ten za nas cierpiał, i nas z Bogiem pojednał.
(Tak wiem, wersja dziecięca ewangelii, ale skoro krótko miało być, to tak napisałem).
Pozdrawiam.

Ale zaraz. To jednak Bóg się objawiał Abrahamowi i Mojżeszowi a nie diabeł?I to Bóg dał obietnicę Abrahamowi a nie diabeł? I czy to Bóg wyprowadził Izraela z Egiptu? Bo to że objawienie Boga w ST było niepełne i że było tylko cieniem tej pełni która jest w Chrystusie to oczywiste.Tyle tylko że było cieniem danym od Boga a nie od diabła.

A człowiek z wyszedł w wyniku grzechu nieposłuszeństwa?

Bo jeśli tak to odnoszę wrażenie że zaczynasz pisać inaczej niż wcześniej.

( co samo w sobie byłoby oczywiście pozytywne)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Albertus »

booris pisze:
14 gru 2022, 3:43
Albertus pisze:A ty wierzysz w Boga? A jak wierzysz to co ten Bóg zrobił i jeszcze zrobi?
Znasz przeciez moj swiatopoglad Albertusie,rozmawialismy o tym niejednokrotnie,rowniez calkiem niedawno.Po co wiec mnie nagabujesz? :-D
Wybacz ale chyba jakoś mi to umknęło bo twoich konkretnych odpowiedzi na te pytania jakoś sobie nie przypominam. Możesz powtórzyć?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: kansyheniek »

Ależ ciekawy temat! Te przykłady i w ogóle...
Niektórych postów to ja w ogóle nie ogarniam, chyba za głupi jestem albo też zbyt słabo znam Pismo. Albo i jedno i drugie.
Mniejsza o mnie.
Gratuluję kreatywności
:mrgreen: :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:Gratuluję kreatywności
Teraz i Ty masz w niej swoj udzial.Witaj w klubie. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”