Powstanie świata

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20
Człowiek „podobny Bogu” będzie dopiero na końcu Milenium, gdy osiągnie rzeczywistą doskonałość, oraz będzie także już znał i brzydził się wszelkim złem!
Bzdura.
Człowiek podobny Bogu staje się od chwili przyjścia Jezusa. Taki czlowiek naśladuje Jezusa i przyjmuje nauki.
Taki człowiek staje się nowym człowiekiem odrodzonym w Duchu Bożym.
Ewangelia Mateusza:
12:46
A gdy jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47
I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48
A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49
I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50
Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2021, 9:13 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio pisze: ↑
Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?

"Skoro WSZYSCY" to wszyscy!”
W pierwszym moim poście do ciebie ja ci odpisałam,ze ja nie jestem BOGIEM żeby mówić kto wstanie a kto nie wstanie z grobu.
Nie uchylam się od odpowiedzi ale nie ja jestem od wyroków.
Natomiast nie widzę ani jednej odpowiedzi od ciebie na moje pytania związane z okupem, więc ja tez czekam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 mar 2021, 9:03
Bzdura.
Człowiek podobny Bogu staje się od chwili przyjścia Jezusa. Taki czlowiek naśladuje Jezusa i przyjmuje nauki.
Taki człowiek staje się nowym człowiekiem odrodzonym w Duchu Bożym.
Każdy ma prawo do własnych myśli, o ile nie ubliża Stwórcy. Błądzić jest przecież ludzką rzeczą.
Rzeczywisty "nowy człowiek", Nowe Stworzenie, stanie się dopiero po zmartwychwstaniu do życia.
A to następuje po fizycznej śmierci starego ciała.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
07 mar 2021, 6:15
Czy Bóg wynagrodzi Adama za to, że uwierzył Szatanowi, że Jehowa Bóg jest kłamcą?
Za co Bóg miałby w nagrodę wzbudzić z martwych Adama?
Na podstawie tych słów wnioskuję, że niektórzy uważają i Adam był osadzony w Edenie, aby przejść tam próbę życia lub śmierci...

Pomyliło się komuś "malutkie stadko" (trzódka) z Adamem.
Tylko że ci pierwsi mieli otrzymać życie na poziomie duchowym, Boskim, nieśmiertelnym.
Ten drugi miał obiecane życie na naszej planecie w ciele.
Adam był w Ogrodzie jedynie na próbie posłuszeństwa. Tej próby nie przeszedł pozytywnie i stracił życie wieczne- rozpoczął się dla niego proces umierania.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio pisze: ↑
To było nieprawdopodobne poświęcenie, za które trzeba szanować i kochać Pana Jezusa.
Jemu nie brakowało posłuszeństwa, ponieważ kochał swojego Ojca Jehowę i był gotów uczynić to dla Niego (Jan 14:31).
Zgadzam się , ale co zrobisz z tekstem który wyżej zacytowałam?
Wytłumacz ten tekst:-----
hebr.5: (8) A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa.?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

Don cicio już nie chcesz marnować czasu na dyskusję o OKUPIE? Co więc z ciebie jest za Świadek Jehowy jak ty nie chcesz dyskutować o OKUPIE.?
Napisałeś, że nie chcesz marnować czasu?
skąd ty taki nick sobie wybrałeś jak na ŚJ. nie wiem czy jest poważny.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

nike pisze:
09 mar 2021, 10:22
skąd ty taki nick sobie wybrałeś jak na ŚJ. nie wiem czy jest poważny.
Poprzedni nick też świadczył o megalomani. ;-)
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 mar 2021, 9:28
wybrana pisze:
09 mar 2021, 9:03
Bzdura.
Człowiek podobny Bogu staje się od chwili przyjścia Jezusa. Taki czlowiek naśladuje Jezusa i przyjmuje nauki.
Taki człowiek staje się nowym człowiekiem odrodzonym w Duchu Bożym.
Każdy ma prawo do własnych myśli, o ile nie ubliża Stwórcy. Błądzić jest przecież ludzką rzeczą.
Rzeczywisty "nowy człowiek", Nowe Stworzenie, stanie się dopiero po zmartwychwstaniu do życia.
A to następuje po fizycznej śmierci starego ciała.
Nowym człowiekiem można również się stać jeszcze będąc w ziemskim ciele. Nowy odrodzony człowiek po śmierci ciała nie idzie na sąd. Sądzeni są Ci, co nie zdążyli się narodzić będąc w ziemskim ciele.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 mar 2021, 12:06
Nowym człowiekiem można również się stać jeszcze będąc w ziemskim ciele.
I tak, i nie... Nie chce mi spierać się o słowa...
Synostwo Boże tu na ziemi, możemy mieć jedynie przypisane- takie „na niby”- zaliczkowo.
Tak jak "na niby" urodziliśmy się na nowo, będąc nadal w starych ciałach.
Zasługa przelanej krwi Jezusa okrywa nasze (ludu Bożego) dawne grzechy. Otrzymujemy „szatę usprawiedliwienia”, która symbolicznie okrywa przed wzrokiem Ojca nasze niedoskonałości.
Nadal jesteśmy grzeszni, ale od tego momentu Bóg patrzy na nasze chęci.
Warunkiem jest nasza szczera chęć odwrócenia się od grzechu.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

wybrana pisze:
09 mar 2021, 9:03
Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20
Człowiek „podobny Bogu” będzie dopiero na końcu Milenium, gdy osiągnie rzeczywistą doskonałość, oraz będzie także już znał i brzydził się wszelkim złem!
Bzdura.
Człowiek podobny Bogu staje się od chwili przyjścia Jezusa. Taki czlowiek naśladuje Jezusa i przyjmuje nauki.
Taki człowiek staje się nowym człowiekiem odrodzonym w Duchu Bożym.
Ewangelia Mateusza:
12:46
A gdy jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47
I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48
A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49
I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50
Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.
A wtedy kiedy nie było Jezusa na ziemi, to naśladowców Boga tez nie było?

Kim wiec byli PROROCY???

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

nike pisze:
09 mar 2021, 13:09
wybrana pisze:
09 mar 2021, 9:03
Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20
Człowiek „podobny Bogu” będzie dopiero na końcu Milenium, gdy osiągnie rzeczywistą doskonałość, oraz będzie także już znał i brzydził się wszelkim złem!
Bzdura.
Człowiek podobny Bogu staje się od chwili przyjścia Jezusa. Taki czlowiek naśladuje Jezusa i przyjmuje nauki.
Taki człowiek staje się nowym człowiekiem odrodzonym w Duchu Bożym.
Ewangelia Mateusza:
12:46
A gdy jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47
I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48
A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49
I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50
Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.
A wtedy kiedy nie było Jezusa na ziemi, to naśladowców Boga tez nie było?

Kim wiec byli PROROCY???
Prorocy, to wybrani - powołani.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 mar 2021, 14:01
Prorocy, to wybrani - powołani.
Żeby to było takie proste, jak niektórym wydaje się...
W takim razie należy natychmiast zadać pytanie: "do czego wybrani i powołani"?
Czyżby do współdziedzictwa z Chrystusem?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

Dobre pytanie ja je powtórzę, do czego prorocy zostali wybrani? PANA JEZUSA WTEDY JESZCZE NIE BYŁO. :-D

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

nike pisze:
09 mar 2021, 14:47
Dobre pytanie ja je powtórzę, do czego prorocy zostali wybrani? PANA JEZUSA WTEDY JESZCZE NIE BYŁO. :-D
Do głoszenia woli Bożej.
Głosu prawdziwych Proroków nie spisywano, bo ten głos przeszkadzał władcą sterującym życiem ludzi. Prawdziwych Prorokow mordowano za prawdę.
Ci, co ich księgi są zapisane w ST, to pseudo Prorocy. Coś napisali dobrego, ale większość to bełkot.

E.Mateusza
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33
Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35
Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
09 mar 2021, 15:36
Ci, co ich księgi są zapisane w ST, to pseudo Prorocy. Coś napisali dobrego, ale większość to bełkot.
-Stwierdziła nasza prorokini...
Pozostaję pod wrażeniem! :-D

Ja- dla przykładu- nie rozumiem ani jednego słowa po węgiersku, jednak nie nazwał bym mówiącego tym językiem, że bełkocze.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”