Powstanie świata

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 11:00
DonCicio pisze:
10 mar 2021, 10:14
Pokaż mi, gdzie napisałem, że „Adam był w Edenie na próbie życia lub śmierci?”.
Jeżeli nie znajdziesz, to daj znać!


Przecież nie muszę nadal tkwić w tej dziecinadzie.
Baw się sam.


Tak więc znowu, mówiąc delikatnie, napisałeś nieprawdę!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio napisał.
Skoro oprawcy Jezusa, Jego apostoł Judasz, mający moc ducha świętego (Mat 10:2-8),
(2) A dwunastu Apostołów te są imiona: Pierwszy Szymon, którego zowią Piotr, i Andrzej, brat jego; Jakób, syn Zebedeusza, i Jan, brat jego; (3) Filip i Bartłomiej, Tomasz i Mateusz on celnik, Jakób, syn Alfeusza, i Lebeusz, nazwany Tadeusz; (4) Szymon Kananejczyk, i Judasz Iszkaryjot, który go też wydał. (5) Tych dwunastu posłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę poganów nie zachodźcie, i do miasta Samarytańczyków nie wchodźcie; (6) Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraelskiego; (7) A idąc każcie, mówiąc: Przybliżyło się królestwo niebieskie. (8) Chore uzdrawiajcie, trędowate oczyszczajcie, umarłe wskrzeszajcie, dyjabły wyganiajcie; darmoście wzięli, darmo dawajcie.
W którym miejscu jest napisane że mieli w tym czasie DUCHA ŚWIĘTEGO???
Ducha Świętego otrzymali w dzień PIĘĆDZIESIĄTNICY, tutaj mieli ZADATEK DUCHA. ZEZWOLENIE OD JEZUSA.
DonCicio napisał.
Faryzeusze i Uczeni w Piśmie, niemający ducha świętego, są przeznaczeni do Gehenny, czyli śmierci bez nadziei na zmartwychwstanie, to o ileż większego zła dopuścił się Adam, skazując na śmierć miliardy ludzi! Jako „potomstwo” węża (Rodz 3:15), nie ma żadnych szans za zmartwychwstanie, tak samo jak Judasz, Kajfasz i Annasz!
W których słowach jest napisane, że nie mają szansy?
Rodz. 3:15------
(15) Nieprzyjaźń też położę między tobą i niewiastą, i między nasieniem twoim, i między nasieniem jej; to potrze tobie głowę, a ty mu potrzesz piętę
Czy słowo NIEPRZYJAŹŃ JEST RÓWNOWAŻNE ŚMIERCI?

... to samo potomstwo (Mat 23:33).

Biblia Gdańska:
Wężowie! rodzaju jaszczurczy! i jakoż będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
Wężowie=> Jezus ich tak nazwał bo podobnie jak szatan umiłowali grzech.-
rodzaju jaszczurczy=> [plemię żmijowe], jako klasa byli podobni szatańskiemu systemowi, symbolicznej żmii.
jakoż będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego=> [gehenny]; nasz Pan prawie stracił nadzieję, by którykolwiek z tych hipokrytów mógł uniknąć wyroku śmierci wtórej, bo z powodu samowoli w grzeszeniu przeciw tak wielkiemu światłu podkopywali swoje charaktery do takiego stopnia, że stawały się prawie niereformowalne. (Obawiamy się, że będą zaliczeni do jednej z dwóch klas wzmiankowanych w Iz.65:20).
Nie będzie tam więcej nikogo w wieku dziecinnym, ani starca, któryby nie dopełnił dni swoich; bo dziecię we stu latach umrze; ale grzesznik, choćby miał i sto lat, przeklęty będzie.
To jednak dotyczy TYSIĄCLECIA i wyroku BOGA a nie naszego.
=> Kiedy Pan Jezus mówił, że wszystkie grzechy będą przebaczone oprócz bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu, to Faryzeusze, do których te słowa były skierowane, nie mogli jeszcze w pełni popełnić tego grzechu, bo nie mieli zupełnej znajomości (Mat. 12:31,32; Dz.Ap. 3:17). Jednak mogli oni do tego stopnia zatwardzić swoje serca, że nawet sprzyjające wpływy królestwa nie naprawią ich.-
DonCicio napisał
nie mając logicznych i rzeczowych argumentów na swoją obronę, uciekają się do rzeczy nikczemnych i skandalicznych, atakując w swojej słabości mój nick!
Nie wygłupiaj się, bo nikt nie atakuje twojego nicka , bo to nie wojna jest, tylko mnie osobiście on trochę śmieszy
bo nie spotkałam się u ŚJ z podobnym nickiem, tym bardziej, że chwalisz sie hiszpańskim itp. Tutaj akurat to jeszcze POLSKA jest.
Przepraszam jeżeli to ciebie zabolało. :-D
DonCicio napisał
Wy nie chcecie zaakceptować biblijnej prawdy o okupie! Macie własną koncepcję, więc Was dotyczą słowa z Mateusza 10:14 oraz Dzieje 18:5,6

Szkoda marnować na Was czasu, skoro sprzeciwiacie się Słowu Boga!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5
Acha a więc ocząśnij swoje zgrabne nożęta, a Pan ci pobłogosławi, że nie POTRAFIŁEŚ OWIECZKI PRZYPROWADZIĆ, PRZEZ SWOJĄ IGNORANCJĘ I NIE ZNAJOMOŚĆ KSIĘGI ŚWIĘTEJ.

Masz facio małą cierpliwość, a nawet ŻADNĄ. Czy znasz ten tekst:--------- napewno znasz, to dlaczego nie stosujesz go:---------- Mat.18:21--------

(21) Tedy przystąpiwszy do niego Piotr, rzekł: Panie! wielekroć zgrzeszy przeciwko mnie brat mój, a odpuszczę mu? czyż aż do siedmiu kroć? (22) I rzekł mu Jezus: Nie mówię ci aż do siedmiu kroć, ale aż do siedmdziesiąt siedmiu kroć. (23) Dlatego podobne jest królestwo niebieskie człowiekowi królowi, który się chciał rachować z sługami swymi. (24) A gdy się począł rachować, stawiono mu jednego, który był winien dziesięć tysięcy talentów. (25) A gdy nie miał skąd oddać, kazał go pan jego zaprzedać, i żonę jego, i dzieci, i wszystko, co miał, i dług oddać.
miłego dnia. :-D

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
10 mar 2021, 12:47
(7) A idąc każcie, mówiąc: Przybliżyło się królestwo niebieskie. (8) Chore uzdrawiajcie, trędowate oczyszczajcie, umarłe wskrzeszajcie, dyjabły wyganiajcie; darmoście wzięli, darmo dawajcie.

W którym miejscu jest napisane że mieli w tym czasie DUCHA ŚWIĘTEGO???
Ducha Świętego otrzymali w dzień PIĘĆDZIESIĄTNICY, tutaj mieli ZADATEK DUCHA. ZEZWOLENIE OD JEZUSA.


Mat 10:7,8

- Uzdrawiajcie chorych,
- wskrzeszajcie umarłych,
- oczyszczajcie trędowatych,
- wypędzajcie demony.

Otrzymaliście za darmo, za darmo dawajcie



Za pomocą czego mieli to wszystko czynić ? Czy Pan Jezus nie wypowiedział się jasno? ... "Otrzymaliście za darmo"

Żeby było jasne, co otrzymali:

Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę
oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych

A skąd miał Jezus moc?

Mat 3:15 "Kiedy Jezus został ochrzczony, od razu wyszedł z wody. Wtedy otworzyły się niebiosa i on zobaczył ducha Bożego zstępującego na Jezusa niczym gołąb

Czy byłoby możliwe uzdrawianie bez mocy ducha świętego? Czy byłoby możliwe wypędzanie demonów bez udziału i mocy ducha świętego?

A gdybyś chciała napisać o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA", to nie omieszkaj zamieścić wersetu ... może coś przeoczyłem, jak przemierzałem Biblię "wzdłuż i wszerz"?

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 14:51
Czy byłoby możliwe uzdrawianie bez mocy ducha świętego? Czy byłoby możliwe wypędzanie demonów bez udziału i mocy ducha świętego?
A gdybyś chciała napisać o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA", to nie omieszkaj zamieścić wersetu ... może coś przeoczyłem, jak przemierzałem Biblię "wzdłuż i wszerz"?
No zawróć i przemierzaj po raz drugi… nawet w poprzek.
Twoja ignorancja wręcz powala.

Krzykiem nie przekonasz nikogo, jedynie zniechęcisz do dalszych rozmów- co już uczyniłeś.
Nie pomagają nawet wielkie litery! (Ciekawe, kiedy zwrócą Tobie uwagę, abyś używał literek jak wszyscy?)

Mieli ducha świętego- twierdzisz.
A co otrzymali potem?
Znowu tego samego? Po raz drugi? :aaa:

J 14:24-26 BW "Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. (25) To wam powiedziałem z wami przebywając. (26) Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."
A może tego wersetu nie ma?

Nie będziesz pierwszym, który ignoruje inne zapisy, bo im nie pasują do ich koncepcji.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 17:10
DonCicio pisze:
10 mar 2021, 14:51
Czy byłoby możliwe uzdrawianie bez mocy ducha świętego? Czy byłoby możliwe wypędzanie demonów bez udziału i mocy ducha świętego?
A gdybyś chciała napisać o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA", to nie omieszkaj zamieścić wersetu ... może coś przeoczyłem, jak przemierzałem Biblię "wzdłuż i wszerz"?
Mieli ducha świętego- twierdzisz.
A co otrzymali potem?
Znowu tego samego? Po raz drugi? :aaa:

Gdybyś był bystry, sam byś sobie na to pytanie odpowiedział.

Skoro Jezus otrzymał świętego ducha od swojego Ojca ... śledź teraz uważnie:

Mat 3:15 "Kiedy Jezus został ochrzczony, od razu wyszedł z wody. Wtedy otworzyły się niebiosa i on zobaczył ducha Bożego zstępującego na Jezusa niczym gołąb

... którego moc oddziaływała również na Jego uczniów ... śledź teraz uważnie:

Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych

... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!

Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo.

I co teraz znowu wymyślisz? Będziesz nadal kombinował jak koń pod górkę?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

A odnośnie tego wpisu, Henryk nadal milczy jak grób!

Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20

Poprzedni nick też świadczył o megalomani.
Wiesz o czymś, czego inni nie wiedzą? Podziel się tym!

Czekam na Twoją odpowiedź! Jaki mój poprzedni nick "też świadczył o megalomani"!

Henryk pisze:
05 mar 2021, 20:45

Miej odwagę odpisać (...)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Ty lepiej na to w końcu odpowiedz!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 18:50
Ty lepiej na to w końcu odpowiedz!
Każdy świadek Jehowy, który awansował w hierarchii wyżej niż trzymający mikrofon, a szczególnie „starszy zboru”, nie wspominając o nadzorcach, obwodowych, okręgowych, przejawia agresję, albo choćby nieskrywaną awersję w stosunku do Badaczy Pisma.
Skąd to się bierze? Jak myślisz?
- Są nielicznymi, którzy są w stanie wykazać błędy i nielogiczności w zmienianych wciąż Waszych naukach, od których nie możecie zboczyć ani na milimetr!
Wielu tu było takich przed Tobą i każdy był taki sam.
Więc jeśli pomyślałem, że już tu byłeś, bo sposób pisania, krzyczenia literami i obrażania był identyczny- a był to jedynie twój współwyznawca Nadarzyna- to przepraszam za pomyłkę.

Oni też już teraz „uśmiercali w Gehennie” nie tylko Adama, Faryzeuszy…
Oni też traktowali „z góry” innych, też występowali z misją „sędziów i zbawców świata” już teraz.
Nawet nie tylko świata, ponieważ macie wewnątrz specjalne sądy, które są parodią sądu.
Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych
... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!
Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo.
Od razu widać, że sam to wymyśliłeś. Bez namysłu, zastanowienia. :-D
Duch Boży, Duch Jehowy ginie w obdarowanym wraz ze śmiercią Jezusa?
Ciekawa koncepcja… Odcięto prąd i przestał oddziaływać, stracił moc.
Nie ośmieszaj się!
Nie jesteś partnerem do dyskusji w tych tematach.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

: DonCicio napisał/
A gdybyś chciała napisać o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA", to nie omieszkaj zamieścić wersetu ... może coś przeoczyłem, jak przemierzałem Biblię "wzdłuż i wszerz"?
Tak chcę napisać,ze ty nawet własnej religii nie znasz dostatecznie dobrze:-------
Biblioteka Internetowa ŚJ.

Ochrzczeni w duchu świętym
3, 4. (a) Kiedy po raz pierwszy nastąpił chrzest w duchu świętym? (b) W jaki jeszcze sposób duch Boży oddziaływał na uczniów Jezusa w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e.?
3 Tuż przed wniebowstąpieniem Jezus zapewnił swych naśladowców: „Po niewielu dniach zostaniecie ochrzczeni w duchu świętym” (Dzieje 1:5, 8). Wkrótce spełnił tę obietnicę. Po raz pierwszy dokonał takiego chrztu, gdy będąc już w niebie, udzielił ducha świętego około 120 uczniom zgromadzonym w Jeruzalem w pewnej sali na piętrze (Dzieje 2:1-4, 33). Co to dla nich oznaczało? Weszli w skład duchowego ciała Chrystusa. Jak wyjaśnił apostoł Paweł, ‛jednym duchem zostali wszyscy ochrzczeni w jedno ciało’ (1 Koryntian 12:13). Jednocześnie zostali namaszczeni na przyszłych królów i kapłanów niebiańskiego rządu Bożego (Efezjan 1:13, 14; 2 Tymoteusza 2:12; Objawienie 20:6). Duch święty stanowił też wstępną pieczęć i zapowiedź tego chwalebnego dziedzictwa.

A wiec jak to jest z Apostołami których Jezus wysyłał między ludzi? Jakiego Ducha oni od Jezusa otrzymywali i co umierało w grobie kiedy Jezus leżał?

A to twoje słowa:--------
DonCicio napisał/ Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych
... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!
Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo
Jak mogła nie istnieć MOC Boga Najwyższego kiedy Jezus był martwy???

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
11 mar 2021, 15:13
: DonCicio napisał/
A gdybyś chciała napisać o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA", to nie omieszkaj zamieścić wersetu ... może coś przeoczyłem, jak przemierzałem Biblię "wzdłuż i wszerz"?
Tak chcę napisać,ze ty nawet własnej religii nie znasz dostatecznie dobrze:-------
Biblioteka Internetowa ŚJ.


Ochrzczeni w duchu świętym
3, 4. (a) Kiedy po raz pierwszy nastąpił chrzest w duchu świętym? (b) W jaki jeszcze sposób duch Boży oddziaływał na uczniów Jezusa w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e.?
3 Tuż przed wniebowstąpieniem Jezus zapewnił swych naśladowców: „Po niewielu dniach zostaniecie ochrzczeni w duchu świętym” (Dzieje 1:5, 8). Wkrótce spełnił tę obietnicę. Po raz pierwszy dokonał takiego chrztu, gdy będąc już w niebie, udzielił ducha świętego około 120 uczniom zgromadzonym w Jeruzalem w pewnej sali na piętrze (Dzieje 2:1-4, 33). Co to dla nich oznaczało? Weszli w skład duchowego ciała Chrystusa. Jak wyjaśnił apostoł Paweł, ‛jednym duchem zostali wszyscy ochrzczeni w jedno ciało’ (1 Koryntian 12:13). Jednocześnie zostali namaszczeni na przyszłych królów i kapłanów niebiańskiego rządu Bożego (Efezjan 1:13, 14; 2 Tymoteusza 2:12; Objawienie 20:6). Duch święty stanowił też wstępną pieczęć i zapowiedź tego chwalebnego dziedzictwa.


A gdzie tu jest napisane o jakimś "ZADATKU DUCHA. ZEZWOLENIU OD JEZUSA" ???

Jest wyraźne stwierdzenie "Kiedy po raz pierwszy nastąpił chrzest w duchu świętym", który zaczął na nich oddziaływać bezpośrednio, już bez literalnej obecności Jezusa, jako człowieka.

Możesz powiedzieć Twojemu kompanowi Henrykowi, że ucieszyłaś się, bo znalazłaś potwierdzenie, że Jego ironiczne pytanie: "Znowu tego samego? Po raz drugi? :aaa:", jest głupie ... bo rzeczywiście otrzymali ducha Bożego po raz drugi.

Ty natomiast, miałaś mi przedstawić wersety biblijne potwierdzające Twoje rewelacje o "ZADATKU DUCHA" oraz "ZEZWOLENIU OD JEZUSA". CZEKAM NADAL ...



nike pisze:
11 mar 2021, 15:13
A to twoje słowa:--------
DonCicio napisał/ Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych

... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!
Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo

Jak mogła nie istnieć MOC Boga Najwyższego kiedy Jezus był martwy???

Jak może oddziaływać 'moc ducha Bożego' na człowieka, kiedy ona umiera? Duch, wraca przecież do Boga? Pomyśl sama ... jesteś tu 15 lat i jeszcze tego nie wiesz?

Biblia pisze:
Ps 146:4 "Duch człowieka uchodzi, a on wraca do ziemi. Tego dnia giną jego myśli"

Kaz 12:7 "Wtedy to proch wraca do ziemi, w której wcześniej był, a duch wraca do prawdziwego Boga, który go dał"


I ponawiam prośbę! Przedstaw mi wersety biblijne potwierdzające Twoje rewelacje o "ZADATKU DUCHA" oraz "ZEZWOLENIU OD JEZUSA". CZEKAM NADAL ...
Ostatnio zmieniony 12 mar 2021, 6:26 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34

Każdy świadek Jehowy, który awansował w hierarchii wyżej niż trzymający mikrofon, a szczególnie „starszy zboru”, nie wspominając o nadzorcach, obwodowych, okręgowych, przejawia agresję, albo choćby nieskrywaną awersję w stosunku do Badaczy Pisma.
Skąd to się bierze?

2 Pio 3:3 "Przede wszystkim wiedzcie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swoimi szyderstwami. Będą kierować się swoimi własnymi pragnieniami"

Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34
- Są nielicznymi, którzy są w stanie wykazać błędy i nielogiczności w zmienianych wciąż Waszych naukach, od których nie możecie zboczyć ani na milimetr!

Judy 18 "W dniach ostatnich pojawią się szydercy, którzy będą się kierować swoimi niegodziwymi pragnieniami"

Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34
Oni też już teraz „uśmiercali w Gehennie” nie tylko Adama, Faryzeuszy…
Oni też traktowali „z góry” innych, też występowali z misją „sędziów i zbawców świata” już teraz.

Przy 9:8 "Nie upominaj szydercy, bo cię znienawidzi. Upomnij mądrego, a cię pokocha"


Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34
Nawet nie tylko świata, ponieważ macie wewnątrz specjalne sądy, które są parodią sądu.

Mat 18:16,17 "Ale jeśli cię nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jedną lub dwie osoby, tak żeby każda sprawa mogła być potwierdzona zeznaniami dwóch lub trzech świadków. Jeżeli ich też nie posłucha, przedstaw sprawę zborowi. Jeżeli nie posłucha nawet zboru, niech będzie dla ciebie po prostu jak człowiek z innych narodów i jak poborca podatkowy"

Jak możesz łgarzu nazywać "parodią" polecenie Jezusa?

Tutusa 3:10 Człowiekowi, który wywołuje podziały, udziel jednego, a potem drugiego upomnienia. Jeśli to nie pomoże, przestań utrzymywać z nim kontakty,


Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34
DonCicio pisze:
10 mar 2021, 18:50

Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych
... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!
Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo.
Od razu widać, że sam to wymyśliłeś. Bez namysłu, zastanowienia. :-D

Duch Boży, Duch Jehowy ginie w obdarowanym wraz ze śmiercią Jezusa?

Ciekawa koncepcja… Odcięto prąd i przestał oddziaływać, stracił moc.
Nie ośmieszaj się!

Jak może oddziaływać 'moc ducha Bożego' na człowieka, kiedy ona umiera? Duch, wraca przecież do Boga? Pomyśl sam ... jesteś tu 13 lat i jeszcze tego nie wiesz? "Nie ośmieszaj się!"

Biblia pisze:
Ps 146:4 "Duch człowieka uchodzi, a on wraca do ziemi. Tego dnia giną jego myśli"

Kaz 12:7 "Wtedy to proch wraca do ziemi, w której wcześniej był, a duch wraca do prawdziwego Boga, który go dał"


Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34

Nie jesteś partnerem do dyskusji w tych tematach.

Oczywiście, że nie. Ty wolisz wolnych słuchaczy, którym możesz wciskać kit. Ale ja, będę Twoim cieniem, który wykaże każde kłamstwo wychodzące od Ciebie!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34
DonCicio pisze:
10 mar 2021, 18:50


Łuk 9:1 "Potem Jezus zwołał Dwunastu i dał im władzę oraz moc do wypędzania wszystkich demonów i uzdrawiania chorych
... to jak myślisz, co się stało z mocą Jezusa, kiedy zmarł? Mam nadzieję, że zorientujesz się sam, że Jego moc przestała istnieć tak jak sam Jezus!
Kiedy trzy dni leżał martwy w grobie, Jego nie było i oddziaływania Jego ducha na uczniów też nie było. Po 50 dniach otrzymali ducha świętego na nowo.
Od razu widać, że sam to wymyśliłeś. Bez namysłu, zastanowienia. :-D

Duch Boży, Duch Jehowy ginie w obdarowanym wraz ze śmiercią Jezusa?

Ciekawa koncepcja… Odcięto prąd i przestał oddziaływać, stracił moc.

Nie ośmieszaj się!

Nie jesteś partnerem do dyskusji w tych tematach.

No więc posłuchaj, prześmiewco! Duch Boży, święty duch Jehowy, przestaje działać nie tylko w momencie śmierci człowieka. Może też przestać oddziaływać na żywego człowieka.

Zanim dasz popis Twoim ironicznym bezwartościowym odpowiedziom, używając naprawdę „mocnych” argumentów typu :crazy:, albo :aaa:, to posłuchaj biblijnego sprawozdania, na poparcie moich słów:


Sędz 16:19 „A ona uśpiła go na swoich kolanach. Następnie przywołała pewnego mężczyznę i kazała mu ściąć siedem warkoczy z głowy Samsona. Od tej pory miała nad nim przewagę,
bo jego siła go opuszczała

Widzisz? Dalila „odcięła prąd i przestał oddziaływać, stracił moc”. Święty duch Jehowy opuścił Samsona ... żywego Samsona:

Sędz 16:20 „Wtedy zawołała: „Samsonie, Filistyni są tutaj!”. On się zbudził i powiedział do siebie: „Wyjdę z tego jak poprzednio i się uwolnię”. Nie wiedział jednak, że Jehowa go opuścił

Zanim kolejny raz napiszesz słowa: „Nie ośmieszaj się!”, zastanów się, czy sam nie zostaniesz ośmieszony!


DonCicio pisze:
Ale teraz Ty wykaż, jaką mocą uczniowie Jezusa:

Mat 10:7,8

- Uzdrawiali chorych,
- wskrzeszali umarłych,
- oczyszczali trędowatych,
- wypędzali demony.

Odpowiedz też na pytanie: „Co otrzymali za darmo" od Jezusa

Nie interesuje mnie Twoja filozofia … interesują mnie wyłącznie wersety biblijne i Twój komentarz do nich.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 8:34

Wielu tu było takich przed Tobą i każdy był taki sam.
Więc jeśli pomyślałem, że już tu byłeś, bo sposób pisania, krzyczenia literami i obrażania był identyczny- a był to jedynie twój współwyznawca Nadarzyna

Możesz przypomnieć nick tego "współwyznawcy Nadarzyna".

Chcę kolejny raz sprawdzić Twoją "prawdomówność".
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio napisał/
jak może oddziaływać 'moc ducha Bożego' na człowieka, kiedy ona umiera? Duch, wraca przecież do Boga? Pomyśl sama ... jesteś tu 15 lat i jeszcze tego nie wiesz?
Do Boga to wraca TCHNIENIE BOGA "niszmat" po hebrajsku, bo to tchnienie Boga ożywiło Adama.
Ile ty lat jesteś ŚJ ? Bo chyba nie jesteś nowicjuszem i tego nie wiesz?.

Zadatek Ducha to sa moje słowa, ponieważ jeżeli Duch Bozy był wylany na 120 osób w tym na Apostołów w Pięćdziesiątnicę , wiec nie mogli mieć Ducha Bożego a więc otrzymali go od Jezusa AWANSEM, aż do czasu kiedy został na nich zlany. Czyli to był "zadatek Ducha".
Zapytaj sie w Zborze mądrzejszych od siebie, to będziesz wiedział.
Bo ośmieszasz się przy każdym poście.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Powstanie świata

Post autor: Bobo »

nike pisze:Do Boga to wraca TCHNIENIE BOGA "niszmat" po hebrajsku, bo to tchnienie Boga ożywiło Adama.
A Jezus głośno zawołał: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam swojego ducha”. Po tych słowach umarł
(Łuk 23:46)

Duch wraca do Boga.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”