Powstanie świata

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Powstanie świata

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
07 mar 2021, 9:27
RN pisze:
07 mar 2021, 8:46
wybrana pisze:
07 mar 2021, 8:31

Czy Ty masz na myśli życie w ciele czy w duchu?
W ciele, duszy i duchu, który aż do szpiku kości przenika

wybrana pisze:
07 mar 2021, 8:31
Trzeba żyć dla Jezusa, ale nie wszyscy żyją dla Jezusa.
LIST DO RZYMIAN 14.7 - 8 BIBLIA WARSZAWSKA

Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy
. :->
Oby tak każdy uważał.
:shock:
A tego to nie rozumiem.
Dlaczego chciałabyś, aby każdy uważał inaczej niż ty uważasz ?
Bo napisałaś, że nie wszyscy żyją dla Jezusa.
Potem RN podał cytat, z którego wynika, że jednak wszyscy.
A ty wyraziłaś wolę, aby wszyscy uważali jak zacytował RN.
To może sama zacznij tak uważać, na początek ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

DonCicio
Jakiś czas temu prosiłam Cię po koleżeńsku na PW, żebyś nie używał czerwonej czcionki, bo jest zarezerwowana dla administracji.
Regulamin:
15. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla moderacji w celach porządkowo-administracyjnych, zwykli użytkownicy nie mogą go używać.

Ponieważ nadal używasz czerwonej czcionki, zmuszona jestem zwrócić Ci uwagą publicznie.
Proszę również, abyś nie "modyfikował" (zmieniał koloru czcionki na czerwony) postów innych userów.
Będę wdzięczna za dostosowanie się do wymogów.
Anna01


Rozumiem, aczkolwiek dla mnie ten jest kolorem czerwonym, dlatego takiego nie używałem. Dla mnie kolory których używałem to kolor jasnobrązowy lub brązowy.

Jednak, jeżeli uważasz te kolory za czerwone, to przestanę ich używać.


"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
07 mar 2021, 17:46
wybrana pisze:
07 mar 2021, 9:27
RN pisze:
07 mar 2021, 8:46


W ciele, duszy i duchu, który aż do szpiku kości przenika




LIST DO RZYMIAN 14.7 - 8 BIBLIA WARSZAWSKA

Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy
. :->
Oby tak każdy uważał.
:shock:
A tego to nie rozumiem.
Dlaczego chciałabyś, aby każdy uważał inaczej niż ty uważasz ?
Bo napisałaś, że nie wszyscy żyją dla Jezusa.
Potem RN podał cytat, z którego wynika, że jednak wszyscy.
A ty wyraziłaś wolę, aby wszyscy uważali jak zacytował RN.
To może sama zacznij tak uważać, na początek ?
Ja zaznaczyłem, że wszyscy powinni żyć dla Jezusa.
Ale czy żyją?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Powstanie świata

Post autor: BoaDusiciel »

Apostoł Paweł, w liście do Rzymian twierdzi, że jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy.
Ale oczywiście nie musisz z nim się zgadzać.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Powstanie świata

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
07 mar 2021, 18:59
Apostoł Paweł, w liście do Rzymian twierdzi, że jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy.
Ale oczywiście nie musisz z nim się zgadzać.
Takie miał zalecenia dla tych co pisał.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
DonCicio pisze:
06 mar 2021, 10:46
Adam miał wybór, pozostać doskonałym bezgrzesznych człowiekiem i żyć, lub skalać się grzechem i umrzeć (Rodz 2:16,17). Adam dokonał świadomego wyboru i pogardził swą doskonałością.
Chyba nie do końca jest tak jak piszesz.
Adam był doskonały, ale nie w charakterze, bo nie miał gdzie sobie jego wyrobić, nie miał styczności ze złem.

Uważasz, że Jehowa Bóg nie był w stanie stworzyć doskonałego człowieka pod każdym względem. Smutne jest to, że osoba, która jest obecna na tym forum od 15 lat, nic nie robi sobie z jednoznacznych biblijnych zapewnień, że jest jednak zupełnie inaczej jak piszesz:

"Skała — doskonałe są Jego dzieła, sprawiedliwe są wszystkie Jego drogi.
Bóg wierny, któremu niesprawiedliwość jest obca, Bóg prawy i prostolinijny"
PWT 32:4

"Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień szósty" Rodz 1:31



nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
Druga rzecz Adam zjadł owoc który podała mu Ewa, sam jego nie urwał zjadł z miłości do swojej żony, miał ją tylko i nikogo więcej oprócz zwierząt.
Oj, to naprawdę jest w pełni usprawiedliwiony ... ale, tylko przez Ciebie! Z miłości do żony, stracił niestety tę od Boga.


DonCicio pisze:
06 mar 2021, 10:46
nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
My, dzieci Adama, takiego wyboru już nie mieliśmy. Odziedziczyliśmy po tym egoiście śmierć! Dlatego Bóg, w swej dobroci, postanowił nas uratować od egocentrycznego wyboru Adama, który świadomie wybrał dla siebie i dla nas śmierć (Rodz 5:5 / 1 Kor 15:22).
1Kor.15:22 mówi:-----
Biblia Gdańska:
Albowiem jako w Adamie wszyscy umierają, tak i w Chrystusie wszyscy ożywieni będą.
Skoro WSZYSCY to i ADAM Z EWĄ i rzeczywiście jest tutaj pokazana wielka MILOŚĆ do ADAMA I EWY.

Proszę zatem o werset mówiący, że "tutaj pokazana wielka MILOŚĆ do ADAMA I EWY".

A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:

Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?

"Skoro WSZYSCY" to wszyscy!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio pisze: ↑
Uważasz, że Jehowa Bóg nie był w stanie stworzyć doskonałego człowieka pod każdym względem.
Uważam, że mógł, ale wtedy nie mógł by go wypróbować, czy wszystko jest w stanie zrobić dla Boga jak np. Abraham.
Zauważ,ze Jezus przyszedł z nieba a co mówią teksty o Jego trzy i pół letniej misji?-----
Hbr 5:8 BG "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Czyżby brakowało Jezusowi posłuszeństwa?
DonCicio pisze:
Smutne jest to, że osoba, która jest obecna na tym forum od 15 lat, nic nie robi sobie z jednoznacznych biblijnych zapewnień, że jest jednak zupełnie inaczej jak piszesz:
Po pierwsze na tym forum byłam od 2006 chyba roku gdzieś do 2013 bo założyłam własne forum zajrzałam tutaj w tamtym roku i coś niecoś napisałam, a powiedz co tak ciebie ciekawi, plotkarze się takimi sprawami zajmują chyba jak myślisz?
Nie musisz mnie żałować ty za moje zbawienie nie będziesz odpowiadał, tak myślę.
Popraw tę część, bo to nie ja napisałam, pierwszy post napisałeś ty a drygą część która zaczyna się od BIBLII GDAŃSKIEJ JA. proszę to poprawić.
DonCicio pisze: ↑
wczoraj, o 10:46
nike pisze: ↑ PROSZĘ POPRAWIĆ WPISY, BO POMYLIŁEŚ POD TWOIM WPISAŁEŚ MÓJ POST A POD MOIM SWÓJ
dzisiaj, o 17:06
My, dzieci Adama, takiego wyboru już nie mieliśmy. Odziedziczyliśmy po tym egoiście śmierć! Dlatego Bóg, w swej dobroci, postanowił nas uratować od egocentrycznego wyboru Adama, który świadomie wybrał dla siebie i dla nas śmierć (Rodz 5:5 / 1 Kor 15:22).
1Kor.15:22 mówi:-----
Biblia Gdańska:
Albowiem jako w Adamie wszyscy umierają, tak i w Chrystusie wszyscy ożywieni będą.
Skoro WSZYSCY to i ADAM Z EWĄ i rzeczywiście jest tutaj pokazana wielka MILOŚĆ do ADAMA I EWY.
DonCicio pisze:
A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:
Wszyscy uciekają, dziwnych masz tych rozmówców.
Ja wierzę, że będzie Gehenna, ale w Małym Okresie pójdzie tam szatan i wszyscy buntownicy z Tysiąclecia.
Ja nie wiem kogo Bóg skazał na Gehennę więc nie mogę wychodzić przed szereg.
DonCicio pisze:
Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?
Ja nie stawiam wyroków Bóg doskonale będzie wiedział co zrobić i kiedy.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 mar 2021, 22:10
DonCicio pisze: ↑
Uważasz, że Jehowa Bóg nie był w stanie stworzyć doskonałego człowieka pod każdym względem.
Uważam, że mógł, ale wtedy nie mógł by go wypróbować, czy wszystko jest w stanie zrobić dla Boga jak np. Abraham.

Jehowa nie musiał wypróbowywać Adama czy będzie w stanie "wszystko zrobić", ponieważ uczynił Go doskonałym pod każdym względem. Uczynił przecież człowieka na swój 'Doskonały' obraz i podobieństwo (Rodz 1:27), powierzając mu pod panowanie cały świat, miliony gatunków (Rodz 1:28), które stworzył wcześniej. Żadne inne dzieło stwórcze Jehowy nie dorównywało pod względem intelektualnym Adamowi.



nike pisze:
07 mar 2021, 22:10
Zauważ,ze Jezus przyszedł z nieba a co mówią teksty o Jego trzy i pół letniej misji?-----
Hbr 5:8 BG "A choć był Synem Bożym, wszakże z tego, co cierpiał, nauczył się posłuszeństwa."
Czyżby brakowało Jezusowi posłuszeństwa?

Jezus przyszedł na ziemię ponad 4000 lat po Adamie, kiedy panowało już zepsucie, które ponownie odrodziło się po potopie. Choć uczestniczył przy stworzeniu człowieka (Rodz 1:26 / Jan 1:3), to jednak nie było to tym samym co być człowiekiem. Musiał wpierw "ogołocić" się z chwały, jaką miał od milionów lat, zanim przeszedł na ziemie (Jana 17:5 / Fil 2:7) i stał się "niewolnikiem". To było nieprawdopodobne poświęcenie, za które trzeba szanować i kochać Pana Jezusa.

Jemu nie brakowało posłuszeństwa, ponieważ kochał swojego Ojca Jehowę i był gotów uczynić to dla Niego (Jan 14:31).



nike pisze:
07 mar 2021, 22:10
DonCicio pisze:
Smutne jest to, że osoba, która jest obecna na tym forum od 15 lat, nic nie robi sobie z jednoznacznych biblijnych zapewnień, że jest jednak zupełnie inaczej jak piszesz:
Nie musisz mnie żałować ty za moje zbawienie nie będziesz odpowiadał, tak myślę.

Oczywiście, że nie ja będę odpowiadał za Twoje zbawienie, ale głosząc Ci, spełniam swój biblijny obowiązek (Ez 3:18,19 / Dzie 18:6).

Ty sama jesteś odpowiedzialna za swoje zbawienie (Rzym 14:12), ja tylko robię to, co prawie 2000 lat temu zlecił swym uczniom Pan Jezus (1 Kor 9:16 / Mat 28:19,20).


"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 mar 2021, 22:10
DonCicio pisze: ↑

A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:
Wszyscy uciekają, dziwnych masz tych rozmówców.
Ja wierzę, że będzie Gehenna, ale w Małym Okresie pójdzie tam szatan i wszyscy buntownicy z Tysiąclecia.
Ja nie wiem kogo Bóg skazał na Gehennę więc nie mogę wychodzić przed szereg.
DonCicio pisze:
Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?
Ja nie stawiam wyroków Bóg doskonale będzie wiedział co zrobić i kiedy.

Jednak "stawiasz" wyroki, bo czy nie Ty napisałaś:

nike pisze:
07 mar 2021, 22:10
Biblia Gdańska:
Albowiem jako w Adamie wszyscy umierają, tak i w Chrystusie wszyscy ożywieni będą.
Skoro WSZYSCY to i ADAM Z EWĄ i rzeczywiście jest tutaj pokazana wielka MILOŚĆ do ADAMA I EWY.

Ponawiam pytanie. Skoro, według Ciebie, "WSZYSCY", to czy Judasz, Kajfasz i Annasz również zmartwychwstaną?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
08 mar 2021, 6:34
Jehowa nie musiał wypróbowywać Adama czy będzie w stanie "wszystko zrobić", ponieważ uczynił Go doskonałym pod każdym względem. Uczynił przecież człowieka na swój 'Doskonały' obraz i podobieństwo (Rodz 1:27), powierzając mu pod panowanie cały świat, miliony gatunków (Rodz 1:28), które stworzył wcześniej. Żadne inne dzieło stwórcze Jehowy nie dorównywało pod względem intelektualnym Adamowi.
Mnie też kiedyś (w mej naiwności) wydawało się, że doskonałość człowieka Adama polega nie tylko na doskonałości ciała, doskonałości intelektualnej, doskonałej pamięci, zdolności kojarzenia i zapamiętywania faktów- co jest jednym z mierników inteligencji, ale także na doskonałości charakteru.
Lecz niestety. Charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu, Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama.
Tego nie da się „wgrać”. To można jedynie wyrobić sobie, wykształcić, na podstawie zbieranych doświadczeń.
Adam tego nie posiadał. Bóg dał przecież człowiekowi w odróżnieniu od zwierząt wolną wolę.

Mógł postępować szlachetnie jedynie na podstawie porównania: mnie to się nie podoba, więc i komuś też nie będzie.
On, jak doskonale wiemy, nie potrafił rozróżnić na początku pomiędzy dobrem a złem.
Dziecko też wie- bo mu mówimy- że nie powinno brać do ręki gorącego kubka, ale nie wie dlaczego.
Za drugim razem (co zawsze następuje) już wie.
Jezus, pomimo że był także doskonałym człowiekiem, też kształtował swój charakter przez 30 lat.
O czym zapewnia nas Apostoł.
A i potem,- przez trzy i pół roku nadal kształtował go jako Nowe Stworzenie.
Wtedy nauczył się nawet oddawać życie dla innych.
- Czego nie musiał, ale jednak uczynił.
A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:
Jezus nie skazał ich, jak to interpretujesz, lecz jedynie zadał pytanie:
Mt 23:33 BW "Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"
- o ile nie zmienicie swego postępowania.
Byli to wyuczeni teologowie, przybierający pozór pobożności lecz bez jej mocy.
Jezus widział w nich wielką dozę nieszczerości, zatwardziałość serca, więc wiedział że trudno im będzie zreformować się, nawet w sprzyjających warunkach w Tysiącleciu.
Jeśli i tam nie zmienią się, to rzeczywiście ich koniec będzie w „jeziorze ognia”.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio pisze: ↑
Ponawiam pytanie. Skoro, według Ciebie, "WSZYSCY", to czy Judasz, Kajfasz i Annasz również zmartwychwstaną?
Skoro taki jesteś można powiedzieć "natrętny" i chcesz z moich usta dowiedzieć się kto wstanie z grobu a kto nie wstanie, to pogadajmy o OKUPIE:-------Za kogo, dlaczego i po co?-------
Boć jeden jest Bóg , jeden także Pośrednik między Bogiem i ludźmi , człowiek Chrystus Jezus , który dał samego siebie na okup za wszystkich co będzie świadectwem czasów Jego"-1 Tymot. 2:5,6
Boć nie posłał Bóg Syna swego na świat, aby sądził świat, ale aby świat był zbawiony przezeń" (Jan 3:17).
Chrystus Jezus, który dał samego siebie na okup (anti-lutron odpowiadającą cenę) za wszystkich.
Jedyna myśl, jaka się kryje w tym, to ta, że Adam przez swe nieposłuszeństwo stracił swoje jestestwo, swoje życie, wszystkie swoje prawa do życia i do ziemi, a nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją śmierć, jako równoważną cenę, zapłacił Ojcu tę zupełną cenę za duszę, czyli jestestwo Adamowe i w następstwie za potomstwo -każdą ludzką duszę -uczestników jego upadku i straty -Do Rzym. 5:12.
Boska Sprawiedliwość, która dotknęła naszych pierwszych rodziców przekleństwem śmierci i pod tym wyrokiem Boskiej Sprawiedliwości, cały rodzaj ludzki pozostaje dotychczas w więzach śmierci.
Skoro więc Sędzia na mocy Boskiej Sprawiedliwości wydał wyrok, odbierający człowiekowi życie, przeto z konieczności musi być tej Boskiej Sprawiedliwości zapłacona cena okupu, która zapewniłaby wolność winowajcy Adamowi i jego rodzajowi, skazanemu w nim.
Wobec tego, że człowiek Jezus był ceną okupu, daną dla kupienia Adama i jego rodzaju, niemożliwą jest rzeczą, by człowiek Jezus był Drugim Adamem, nowym ojcem rodzaju zamiast Adama; ponieważ człowiek Jezus umarł, na zawsze umarł i nie mógłby być ojcem czyli życiodawcą dla świata.
W ten sposób, w tym absolutnym znaczeniu tego słowa, Pan nasz, człowiek Chrystus Jezus, oddał siebie na śmierć, jako okup, zastępca, w śmierci, za ojca Adama (i jego rodzaj, który stracił życie przez niego) -okup za wszystkich, zastępstwo, równoważną cenę.
Okupem tutaj jest RÓWNOWAŻNA CENA, w języku greckim lutron anti. Dlatego te wersety odnoszą się do Adama i całego jego potomstwa, jako objętego wyrażeniem WSZYSTKICH.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
08 mar 2021, 9:42

Charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu, Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama.
Tego nie da się „wgrać”.


A już myślałem, że Henryk zaczął przejawiać umysł Chrystusowy i z krytyka Jehowy Boga, zacznie bronić Jego dobrego imienia, tak jak Jego Syn … myliłem się!

Bo wszyscy — zarówno uświęcający, jak i uświęcani — pochodzą od jednego i z tego powodu Jezus nie wstydzi się nazywać ich „braćmi”, gdy mówi: „Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię pieśnią wysławiał w zborze” Heb 2:11,12


Kiedy się czyta Twój ostatni komentarz, odnosi się wrażenie, że pisało to dziecko, a nie w pełni rozwinięty, dorosły człowiek. Napisałeś:

„Charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu, Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama.
Tego nie da się „wgrać”
.

No to zobaczmy, jakie cechy ducha udało się jednak „wgrać” Bogu, na „obraz i podobieństwo” którego jesteśmy stworzeni:

● miłość,
● radość,
● pokój,
● cierpliwość,
● życzliwość,
● dobroć,
● wiara, 
● łagodność,
● panowanie nad sobą

Czy uważasz, że pewnym momencie „wgrywarka” cech się popsuła?

A może po prostu, całkiem zwyczajnie, Bóg zapomniał wgrać „charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu”, i dlatego „Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama” tego i owego, w związku z czym „Adam tego nie posiadał”?

Naprawdę, żali mi Ciebie Henryku! Najpewniej, w Twoim przypadku, „wgrywarka” nie wgrała pokory i rozsądku! W Twoim przypadku „Tego nie da się 'wgrać'”!




Henryk pisze:
08 mar 2021, 9:42
DonCicio pisze:
08 mar 2021, 6:34
A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:

Jezus nie skazał ich, jak to interpretujesz, lecz jedynie zadał pytanie:

Mt 23:33 BW "Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"
- o ile nie zmienicie swego postępowania.
Byli to wyuczeni teologowie, przybierający pozór pobożności lecz bez jej mocy.


Jakże będziesz mógł ujść przed sądem ognia piekielnego? - o ile nie zmienisz swego postępowania.

Nie przejmuj się … Jezus jedynie pyta tych, którzy uważają siebie za „wyuczonych teologów, przybierających pozór pobożności lecz bez jej mocy”, którzy zniesławiają Jego Ojca. … Bez paniki! On tylko pyta!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
08 mar 2021, 11:27
DonCicio pisze:
08 mar 2021, 6:34

Ponawiam pytanie. Skoro, według Ciebie, "WSZYSCY", to czy Judasz, Kajfasz i Annasz również zmartwychwstaną?
Skoro taki jesteś można powiedzieć "natrętny" i chcesz z moich usta dowiedzieć się kto wstanie z grobu a kto nie wstanie, to pogadajmy o OKUPIE:-------Za kogo, dlaczego i po co?-------

A dopiero co, niejaka Nike, napisała tak: „Wszyscy uciekają, dziwnych masz tych rozmówców”.

A to, w odpowiedzi na moje pytanie, które Jej zadałem:


DonCicio pisze:
„A tak na marginesie, czy miłość Boga obejmie także tych, których skazał na Gehennę (Mat 23:33)? Może Ty odpowiesz na pytanie, od którego uciekają inni:

Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?

"Skoro WSZYSCY" to wszyscy!”


Tak! Niestety wszyscy sympatycy ich idola, egoistycznego Adam, tego, przez którego Bóg przeklął ziemię (Rodz 3:17), przez którego cierpimy i umieramy, uciekają od odpowiedzi na to pytanie.

Twoja odpowiedź, dla „natręta”, jest tak samo omijająca jak wszystkich innych.

Nawet dobrze zaczęłaś: „Skoro taki jesteś można powiedzieć "natrętny" i chcesz z moich usta dowiedzieć się kto wstanie z grobu a kto nie wstanie (...)” … ale potem było już jak zawsze: „to pogadajmy o OKUPIE”.

Wygląda to tak: „Jeżeli chcesz pogadać o zmartwychwstaniu, to Ok! Pogadajmy o duszy”.

Na moje konkretne pytanie: „Czy z ofiary Okupu może skorzystać: apostoł Jezusa Judasz, arcykapłan Kajfasz, czy jego teść, naczelny kapłan Annasz?”, Ty wygłaszasz elaborat na temat okupu, w którym ani widu, ani słychu odpowiedzi na zadane pytanie.

Nadajesz się na polityka! Oni sztukę uciekania od odpowiedzi na konkretne pytanie opanowali do perfekcji.

Ale, nie byłbym "natrętem", gdybym nie powtórzył niewygodnego dla wielu pytania:

Czy z ofiary Okupu może skorzystać: Judasz, Kajfasz, oraz Annasz ?

Jak "WSZYSCY", to wszyscy! Nawet ci, których usunięto z Księgi Życia:

"Niech zostaną usunięci z księgi żyjących i niech nie będą zaliczeni do prawych" Psalm 69:28

"Tak oto zwyciężający będzie nosił białe szaty. Jego imienia na pewno nie wymażę z księgi życia, ale przyznam się do niego przed swoim Ojcem i przed Jego aniołami" Obj 3:5


"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »



Z mojej strony, temat dotyczący okupu, kto dostąpi zmartwychwstania a kto nie, uważam za wyczerpany, zgodnie z pokrewnym tematem przewodnim: "Powstanie świata".

Nie będę więcej marnował czasu i wypowiadał się w tej kwestii, ponieważ we wszystkich moich postach jest wystarczająca ilość informacji, argumentów i wersetów, które tę sprawę wyjaśniają.

Więcej dobitnych argumentów, że Adam, i wielu innych ludzi nie zmartwychwstaną, mogę udzielić wyłącznie na Priv.

Proponuję jeszcze raz przyjrzeć się tematowi, który przedstawiłem wcześniej, a który wyjaśnia, za który "świat" poniósł śmierć Pan Jezus, i od którego momentu, wg słów Jezusa, liczyć pojęcie „świat”, a wtedy wszystko będzie zrozumiałe … dla tych, którzy chcą zrozumieć. Tu można sobie ten wątek przypomnieć

Dla tych, którzy nie chcą zrozumieć, albo trochę się początkowo zastanowili, ale po chwili, kierowani ambicją, pozostali przy swoim, dedykuję przysłowie zawarte w 2 Piotra 2:20-22

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
09 mar 2021, 6:15
A już myślałem, że Henryk zaczął przejawiać umysł Chrystusowy i z krytyka Jehowy Boga, zacznie bronić Jego dobrego imienia, tak jak Jego Syn … myliłem się!
Bo wszyscy — zarówno uświęcający, jak i uświęcani — pochodzą od jednego i z tego powodu Jezus nie wstydzi się nazywać ich „braćmi”, gdy mówi: „Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię pieśnią wysławiał w zborze” Heb 2:11,12
Kiedy się czyta Twój ostatni komentarz, odnosi się wrażenie, że pisało to dziecko, a nie w pełni rozwinięty, dorosły człowiek. Napisałeś:
„Charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu, Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama.
Tego nie da się „wgrać”
.
No to zobaczmy, jakie cechy ducha udało się jednak „wgrać” Bogu, na „obraz i podobieństwo” którego jesteśmy stworzeni:
● miłość,
● radość,
● pokój,
● cierpliwość,
● życzliwość,
● dobroć,
● wiara, 
● łagodność,
● panowanie nad sobą
Czy uważasz, że pewnym momencie „wgrywarka” cech się popsuła?
A może po prostu, całkiem zwyczajnie, Bóg zapomniał wgrać „charakteru, zdolności przeciwstawiania się złemu, altruizmu”, i dlatego „Stwórca nie „wgrał” wprost do mózgu Adama” tego i owego, w związku z czym „Adam tego nie posiadał”?

Naprawdę, żali mi Ciebie Henryku! Najpewniej, w Twoim przypadku, „wgrywarka” nie wgrała pokory i rozsądku! W Twoim przypadku „Tego nie da się 'wgrać'”!
Aż uroniłem łezkę z powodu Twego szczerego żalu nade mną! :xhehe:
Dziękuję!

Więc czytaj „dorosły człowieku”…
Punktujesz „owoce”, które powinno przynosić posiadanie ducha Bożego.
Ga 5:22-23 BW "Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu."
Ale skąd mógłbyś to wiedzieć? :-|
Owoc jest produktem czegoś, co musi pierw zakiełkować, wypuścić kwiaty, a potem długi okres dojrzewać.
No i musiałbyś dowieść jakiś sposób, że pierwszy doskonały człowiek otrzymał ducha Bożego bez miary, tak jak doskonały Jezus w Jordanie!
Niestety- gdybyś nawet pękł z wysiłku, nie uczynisz tego. :-(


Choć tematy znowu się nam mieszają, to już będę kontynuował tu…
Stwarzanie człowieka „na obraz i podobieństwo Boże” trwa nadal.
Tak. Dobrze napisałem: trwa nadal! Jeszcze cały siódmy tysiąc lat.
Stwórca stwarzając człowieka "na swoje podobieństwo" znał już dobro, ale także i zło, a co najważniejsze konsekwencje jakie przynosi zło!
Adamowi tego nie „wgrał”.
Adam sam się dowiedział czym jest zło, choć Bóg chciał go od tego ochronić.
Bez obawy- z całą pewnością Wszechmocny znalazł by sposób, aby człowiek poznał zło bez odczuwania tego na "własnej skórze".

Człowiek „podobny Bogu” będzie dopiero na końcu Milenium, gdy osiągnie rzeczywistą doskonałość, oraz będzie także już znał i brzydził się wszelkim złem!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”