Powstanie świata

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
Nie uchylam się od odpowiedzi ale nie ja jestem od wyroków.

Uchylasz się, Ty i Henryk, od odpowiedzi tak samo, jak uchylali się od odpowiedzi obłudni naczelni kapłani i uczeni w piśmie. Bardzo niewygodne było dla nich pytanie Jezusa; „Kto upoważnił Jana do udzielania chrztu? Niebo czy ludzie?” Mat 21:25

Zaczęli oni kalkulować:

„Jeśli powiemy: ‚Niebo’, to on nas zapyta: ‚Czemu więc nie uwierzyliście Janowi?’. A jeśli powiemy: ‚Ludzie’, to narazimy się tłumowi, bo wszyscy uważają Jana za proroka” Mat 21:25,26

Kalkulacja nike i Henryka jest podobna. Na moje pytanie:

„Czy z ofiary Okupu może skorzystać: Judasz, Kajfasz, oraz Annasz?”, oboje, po chłodnej kalkulacji odpowiedzieli:


nike: pisze: nie jestem BOGIEM żeby mówić kto wstanie a kto nie wstanie z grobu

Henryk pisze: No bawmy się w ping-ponga...


Zadziwiające jest wymigiwanie się nike od odpowiedzi, po Jej jednoznacznych słowach, z dużych liter, że „WSZYSCY” skorzystają z ofiary okupu Jezusa. Ale wymijające odpowiedzi nike i Henryka wynikają z ich faryzejskiej kalkulacja, która polega na tym, że gdyby powiedzieli:

nie wszyscy, skorzystają z Okupu, bo przecież Judasz został nazwany przez samego Jezusa 'synem zagłady' (Jan 17:12), a Faryzeuszom, Saduceuszom i Uczonym w Piśmie rzekł, że zasługują na Gehennę (Mat 23:15), wówczas, wyraźna deklaracja nike 'WSZYSCY' byłaby fałszywa.

Gdyby zaś dalej szli w zaparte, że „WSZYSCY”, skorzystają z Okupu, Pan Jezus musiałby się okazać kłamcą.

I tak źle, i tak niedobrze :mysli:

To dlatego oboje, nike i Henryk, obłudnie milczą w tej sprawie jak grób! PRZECIEŻ ONI NIE MOGĄ SIĘ MYLIĆ!

Po chłodnej kalkulacji, ich wymijające odpowiedzi są łudząco podobne do tych faryzejskich:

Mat 21:25-27 Wtedy oni zaczęli się między sobą zastanawiać: Rzekli więc Jezusowi: „Nie wiemy”

Skoro oprawcy Jezusa, Jego apostoł Judasz, mający moc ducha świętego (Mat 10:2-8), Faryzeusze i Uczeni w Piśmie, niemający ducha świętego, są przeznaczeni do Gehenny, czyli śmierci bez nadziei na zmartwychwstanie, to o ileż większego zła dopuścił się Adam, skazując na śmierć miliardy ludzi! Jako „potomstwo” węża (Rodz 3:15), nie ma żadnych szans za zmartwychwstanie, tak samo jak Judasz, Kajfasz i Annasz! ... to samo potomstwo (Mat 23:33).

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 7:37
To dlatego oboje, nike i Henryk, obłudnie milczą w tej sprawie jak grób! PRZECIEŻ ONI NIE MOGĄ SIĘ MYLIĆ!
A ten nadal „uśmierca”… :-(
Wiek Ewangelii służy nie zbawieniu świata, lecz wyłącznie wyborowi Kościoła- Ciała chrystusowego.
Są to jednostki powołane i wybrane ze świata, które otrzymały w tym celu ducha Bożego.
Są tym duchem spłodzeni do Innej Natury- Natury Boskiej.
Tu na ziemi, świadomie rezygnują z wszelkich praw i przywilejów przysługujących istotom ludzkim, na rzecz przyszłego- duchowego.
Identycznie jak Jezus!
Oni sąd przechodzą już tu za życia. Oni i tylko oni są już na próbie życia i śmierci!

Pozostały sąd świata to przyszłość.
Ani Adam, ani Judasz, ani faryzeuszowie, ani mieszkańcy Sodomy nie byli spłodzeni z ducha Bożego, nie byli nim kierowani i kształtowani.
Nie mogli świadomie zgrzeszyć przeciw czemuś, czego nie posiadali, czego nie znali.

Jezus nikogo za swego życia w ciele nie skazywał na Gehennę- śmierć wieczną.
Nawet nie posiadał takiej mocy!
Dopiero po złożeniu Okupu, po zatwierdzeniu go przez Ojca, stał się właścicielem całej ludzkości i dopiero od tego momentu wszystko jest w Jego rękach...

Okazuje się, że niektórzy z ludzi uzurpują sobie wydawanie wyroków już tu, stawiając się w roli sędziego świata.
A dla DonCicio mam radę, aby sobie usiadł wygodnie, wziął kilka głębokich wdechów, pomyślał o czymś przyjemnym, bo może to dla Niego skończyć się tak, jak nikt mu nie życzy...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
skąd ty taki nick sobie wybrałeś jak na ŚJ. nie wiem czy jest poważny.
Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20

Poprzedni nick też świadczył o megalomani.


Przyjrzyjmy się bliżej, co robili bezsilni oszczercy, którym Jezus wytykał ich obłudę.
Nie mając żadnych argumentów na swoją obronę, przystąpili do ataku 'ad personam':

„Przyszedł Syn Człowieczy, je i pije, a mimo to ludzie mówią: ‚To żarłokpijak, przyjaciel poborców podatkowych i grzeszników’” Mat 11:19

Pan Jezus i apostołowie ostrzegali, że w dniach ostatnich pokarzą się „szydercy”, którzy będą posługiwać się „szyderstwami”:

2 Pio 3:3 „Przede wszystkim wiedzcie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swoimi szyderstwami. Będą kierować się swoimi własnymi pragnieniami”

Tak właśnie się dzieje, nawet tu, na tym forum!

Nie mając logicznych i rzeczowych argumentów na swoją obronę, uciekają się do rzeczy nikczemnych i skandalicznych, atakując w swojej słabości mój nick!

Rozumiem, gdybym nadał sobie nick Belzebub, czy może bardziej wyniośle Zeus, w mitologii greckiej najwyższy z bogów, czy równie wyzywająco Nike, w mitologii greckiej bogini i uosobienie zwycięstwa, zdobiąca często pomniki upamiętniające słynne zwycięstwa odniesione w bitwach”, to byłbym naprawdę pożałowania godnym wyniosły arogantem.

Ale Do Cicio, co po hiszpańsku oznacza Pan Cicio? Przyjaciele, tak żartobliwie nazywają mnie od młodości i tego się nie wstydzę.

Stare powiedzenie mówi: „kto chce uderzyć psa, to i kij się znajdzie”.

Nie będę pisał, że to, co robicie, jest pożałowania godne. Tak samo zresztą robili prześladowcy Jezusa, którego w końcu zamordowali, który jednak później, zgodnie z zapowiedzią, zmartwychwstał.

A tak na marginesie, Henryku. Wspomniałeś: że „Poprzedni nick też świadczył o megalomani”. O jakim nicku mówiłeś?

Przypomnij mi, proszę. Nie bądź gołosłowny … jak zwykle!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
09 mar 2021, 9:55
Don cicio już nie chcesz marnować czasu na dyskusję o OKUPIE? Co więc z ciebie jest za Świadek Jehowy jak ty nie chcesz dyskutować o OKUPIE.?

Napisałeś, że nie chcesz marnować czasu?


I to jest prawda! A odpowiedź: "Dlaczego", zawarta jest w Biblii.

Wy nie chcecie zaakceptować biblijnej prawdy o okupie! Macie własną koncepcję, więc Was dotyczą słowa z Mateusza 10:14 oraz Dzieje 18:5,6

Szkoda marnować na Was czasu, skoro sprzeciwiacie się Słowu Boga!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 8:40

A ten nadal „uśmierca”… :-(


A ten nadal chce „wzbudzić z martwych" Adama, największego zdrajcę ludzkości, którego postępowanie uśmierciło już miliardy ludzi, przez którego umieramy i cierpimy nadal! :-( Ty też!


"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 8:40

Każdy ma prawo do własnych myśli, o ile nie ubliża Stwórcy

Ależ powiało hipokryzją!

I kto to mówi! Ktoś, kto z premedytacją oskarża Boga, o sprowokowanie całej sytuacji w Edenie twierdząc, że „Taki był nawet Plan Stwórcy- Jehowy!”, i na dodatek oszczerczo sugeruje jeszcze, że „Bóg wiedział, że Adam zgrzeszy”.

Hipokryzja do potęgi entej!

Nadal zachowujesz się, jakbyś był rzecznikiem „Ojca kłamstwa” (Jan 8:44).

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 9:23
Henryk pisze:
10 mar 2021, 8:40
A ten nadal „uśmierca”… :-(
A ten nadal chce „wzbudzić z martwych" Adama, największego zdrajcę ludzkości, którego postępowanie uśmierciło już miliardy ludzi, przez którego umieramy i cierpimy nadal! :-( Ty też!
Już pytano Ciebie, abyś odpowiedział, na jakiej postawie twierdzisz, że Adam był w Edenie na próbie życia lub śmierci?
Jakoś nie zauważasz tego pytania, albo... wiesz, że tak nie było. :lol:
I kto to mówi! Ktoś, kto z premedytacją oskarża Boga, o sprowokowanie całej sytuacji w Edenie twierdząc, że „Taki był nawet Plan Stwórcy- Jehowy!”, i na dodatek oszczerczo sugeruje jeszcze, że „Bóg wiedział, że Adam zgrzeszy”.
Bóg Przygotowując Odkupienie przed założeniem świata potwierdził fakt, iż zna koniec na początku.
1P 1:20 KOW "Już przed stworzeniem świata przeznaczony był na to, ale objawił się dopiero przy końcu wieków dla was;"
Nie ujmuj Przedwiecznemu Jego Wszechwiedzy, wynikającej z nieskończonej mądrości.
Tylko oszczerca może mówić, że Jehowa został czymś zaskoczony, że czego nie przewidział, coś przeoczył, czegoś nie wiedział.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 8:40
Rzeczywisty "nowy człowiek", Nowe Stworzenie, stanie się dopiero po zmartwychwstaniu do życia.


Siejesz kolejne, niebiblijne bzdety!

Biblia mówi coś wręcz odmiennego!

Biblia pisze:2 Kor 5:17 "Dlatego kto żyje w jedności z Chrystusem, jest nowym stworzeniem. Stare przeminęło, a zaczęło istnieć nowe"


Dlaczego nauczasz nieprawdy? Dlaczego nie słuchasz słów apostołów? Oni jednoznacznie wypowiedzieli się w tej kwestii. Dla apostoła Pawła nie liczyło się to, czy ktoś był z Żydów, czy z pogan. Liczyło się tylko to, czy zmieniając swoje postępowania zgodne wymogami Chrystusa, zmienia swoją starą osobowość ... tu i teraz. Nie po śmierci!

Biblia pisze:Gal 6:15 "Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie. Liczy się tylko nowe stworzenie"


Nowym stworzeniem staje się, odrzucając starą osobowość ... nie inaczej!

Biblia pisze:Kol 3:7-11 "Wy sami, prowadząc dawny styl życia, też tak postępowaliście. Ale teraz musicie odrzucić to wszystko: złość, gniew, zło, obraźliwą mowę. I niech z waszych ust nie wychodzą nieprzyzwoite słowa. Nie okłamujcie się nawzajem. Zrzućcie z siebie starą osobowość razem z typowymi dla niej uczynkami i włóżcie na siebie nową osobowość, która pod wpływem dokładnej wiedzy wciąż się odnawia na obraz Tego, który ją stworzył. W tym stanie nie ma różnicy między Grekiem i Żydem, obrzezaniem i nieobrzezaniem, cudzoziemcem, Scytą, niewolnikiem czy wolnym, lecz Chrystus jest wszystkim we wszystkim"



Apostoł Paweł używa wszędzie czasu "teraźniejszego", nie "przyszłego", odnośnie 'nowego stworzenia': "zaczęło istnieć nowe", "Jesteśmy dziełem Bożych rąk":

Biblia pisze:Ef 2:10 "Jesteśmy dziełem Bożych rąk, stworzeni dzięki jedności z Chrystusem Jezusem do spełniania dobrych uczynków, które Bóg z góry dla nas ustalił"


Przestań siać kłamstwa!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 9:59
Przestań siać kłamstwa!
Wiem, że czynisz to z niewiedzy.
Ja, w każdym bądź razie, nie żywię do Ciebie urazy.
Myślę, że i Bóg Tobie wybaczy. On nie karze nieświadomych grzeszników.

A co z tą próbą "życia lub śmierci" Adama w Edenie?
Nadal nie widać pytania? :-o
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Powstanie świata

Post autor: nike »

DonCicio pisze: ↑
Dlaczego mi ubliżasz? Czym ty chcesz przed userami sie popisać?
Ja wiem, że święta inkwizycja juz była, chcesz do niej wrócić?
Jeszcze raz powtarzam, że ponieważ BIBLIA jasno w tym temacie się nie wypowiada wiec i ja nie wiem co BÓG zrobi z KAJFASZEM, ANANIJASZEM, JUDASZEM, FARYZEUSZAMI itp, jeżeli ty wiesz to widocznie jesteś bardzo mądry, ja nie muszę tego wiedzieć.
Ja zabiegam o swoje zbawienie i pragnieniem moim jest zostać wzbudzoną z grobu i żyć na ziemi szczęśliwie, czy to jest mało?
Nie ustosunkowałeś się do ani jednego zdania które w temacie OKUP DLA WSZYSTKICH napisałam, a jest tam kilka zdań nad którymi warto by było sie zastanowić.
Podtrzymuję moje słowa:--------NIE JA JESTEM OD WYDAWANIA WYROKOW. pozdrówka.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
10 mar 2021, 9:40
DonCicio pisze:
10 mar 2021, 9:23
Henryk pisze:
10 mar 2021, 8:40
A ten nadal „uśmierca”… :-(
A ten nadal chce „wzbudzić z martwych" Adama, największego zdrajcę ludzkości, którego postępowanie uśmierciło już miliardy ludzi, przez którego umieramy i cierpimy nadal! :-( Ty też!
Już pytano Ciebie, abyś odpowiedział, na jakiej postawie twierdzisz, że Adam był w Edenie na próbie życia lub śmierci?
Jakoś nie zauważasz tego pytania, albo... wiesz, że tak nie było. :lol:
Pokaż mi, gdzie napisałem, że „Adam był w Edenie na próbie życia lub śmierci?”.
Jeżeli nie znajdziesz, to daj znać!

A tak na marginesie, Henryku. Wspomniałeś: że „Poprzedni nick też świadczył o megalomani”. O jakim nicku mówiłeś?
Przypomnij mi, proszę. Nie bądź gołosłowny … jak zwykle!


"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
10 mar 2021, 10:11
DonCicio pisze: ↑
Dlaczego mi ubliżasz? Czym ty chcesz przed userami sie popisać?


To Wy, razem z Henrykiem, zaczęliście mi ubliżać, czepiając się mojego nicku.

nike pisze:
07 mar 2021, 17:06
skąd ty taki nick sobie wybrałeś jak na ŚJ. nie wiem czy jest poważny.

Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20

Poprzedni nick też świadczył o megalomani.



Co powiesz o swoim, Nike? Też go skrytykujesz?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powstanie świata

Post autor: DonCicio »

A odnośnie tego wpisu, Henryk nadal milczy jak grób!

Henryk pisze:
09 mar 2021, 8:20

Poprzedni nick też świadczył o megalomani.


Wiesz o czymś, czego inni nie wiedzą? Podziel się tym!

Czekam na Twoją odpowiedź! Jaki mój poprzedni nick "też świadczył o megalomani"!


Henryk pisze:
05 mar 2021, 20:45

Miej odwagę odpisać (...)




"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Powstanie świata

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
10 mar 2021, 10:14
Pokaż mi, gdzie napisałem, że „Adam był w Edenie na próbie życia lub śmierci?”.
Jeżeli nie znajdziesz, to daj znać!


Przecież nie muszę nadal tkwić w tej dziecinadzie.
Baw się sam.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Powstanie świata

Post autor: wuka »

To was powinno pogodzić w sprawie Adama :mrgreen: :hehe:
https://www.youtube.com/watch?v=vZW24vt64Y8 :xoczko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”