Trochę o chronologii

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

quetzalcoatl44
Posty: 100
Rejestracja: 01 kwie 2011, 15:56

Post autor: quetzalcoatl44 »

ok wiec to jest kalendarz babilonski, wg biblii 1 miesiac i rok powinno sie wyznaczac wg ksiezyca w pelni, wyjscie z egiptu tez bylo w pelnie.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

quetzalcoatl44 pisze:ok wiec to jest kalendarz babilonski, wg biblii 1 miesiac i rok powinno sie wyznaczac wg ksiezyca w pelni
tak, ponieważ pełnią kończy się miesiąc księżycowy

W kalendarzu biblijnym rok zaczyna się - jesienią. Poczytaj spokojnie księgę Wyjścia. Zwróć uwagę na zjawiska przyrodnicze jakie tam zachodzą. Potem przenieś się na pustynię i zobacz co przynieśli zwiadowcy zanim Bóg wyznaczył termin wejścia do Ziemi Obiecanej. Po 40 latach otrzymują drugą szansę i również w księdze Jozuego przyjrzyj się przyrodzie. Chętnie posłucham Twoich wniosków...
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

quetzalcoatl44
Posty: 100
Rejestracja: 01 kwie 2011, 15:56

Post autor: quetzalcoatl44 »

W pierwszym dniu miesiąca pierwszego postawisz przybytek wraz z Namiotem Spotkania. I umieścisz w nim Arkę Świadectwa, i nakryjesz ją zasłoną.

to w miesiacu nissan

natomiast w poblizu swieta szalasow urodzil sie Jezus,- slowo stalo sie ciałem, i zamieszkalo wsrod nas.. wiec teoretycznie jest to jedno swieto

tu znalalzlem cos jeszcze swieto namiatow chyba tez wypada w pelnie..

Kapłańska 23:43 Aby pokolenia wasze wiedziały, że kazałem Izraelitom mieszkać w szałasach, kiedy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

Z tych wierszów Pisma robi się zrozumiale, dlaczego trzeba obchodzić te święto i kiedy właśnie jego trzeba obchodzić.

Po przyjściu Chrystusa wszyscy ochrzconi dorośli chrześcijanie, którzy jeszcze będą żyć, będą zamienioni w istote duchowe, a zmarli będą zmartwychwstali. Niemniej dzieci nie będą zapomniane. Dzieciom często mówią, że one zostaną królami lub kapłanami.Dzieci zostaną na czele fizycznego świata podczas wielkiego urodzaju, wielkiego święta Zbioru Plonów. A znaczy, dla tych, kto stawi sobie pytanie o tym, co zaś będzie po przyjściu Chrystusa, jest dobra wieść i błogosławieństwo. Zbiór plonów to proces fizyczny, i dlatego powinniśmy już zacząć rozmyślać o tym, ponieważ powinniśmy być przekonani w tym, że ludzie są gotowi do tego i wiedzą, co zdarzy się.


znaczy to ze pelnia czasow chyba juz jest, w zwiazku z pelnia rownonocy, pascha itd..nalezaloby wyjsc z babilonu :)

a jakie sa Twoje wnioski ?:)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

quetzalcoatl44 pisze:W pierwszym dniu miesiąca pierwszego postawisz przybytek wraz z Namiotem Spotkania. I umieścisz w nim Arkę Świadectwa, i nakryjesz ją zasłoną.

to w miesiącu nissan

natomiast w pobliżu święta szałasów urodził się Jezus,- słowo stało się ciałem, i zamieszkało wśród nas.. wiec teoretycznie jest to jedno święto
Jezus urodził się 1-go Tiszri (VII m-ca)

quetzalcoatl44 pisze:tu znalazłem coś jeszcze święto namiotów chyba tez wypada w pelnie..

Kapłańska 23:43 Aby pokolenia wasze wiedziały, że kazałem Izraelitom mieszkać w szałasach, kiedy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

Z tych wierszów Pisma robi się zrozumiale, dlaczego trzeba obchodzić te święto i kiedy właśnie jego trzeba obchodzić.
święto namiotów (szałasów) obchodzone jest 15 Tiszri (VII -mca) - powinno być w czasie nowiu
quetzalcoatl44 pisze:
Po przyjściu Chrystusa wszyscy ochrzczeni dorośli chrześcijanie, którzy jeszcze będą żyć, będą zamienieni w istoty duchowe, a zmarli będą zmartwychwstali. Niemniej dzieci nie będą zapomniane. Dzieciom często mówią, że one zostaną królami lub kapłanami.Dzieci zostaną na czele fizycznego świata podczas wielkiego urodzaju, wielkiego święta Zbioru Plonów. A znaczy, dla tych, kto stawi sobie pytanie o tym, co zaś będzie po przyjściu Chrystusa, jest dobra wieść i błogosławieństwo. Zbiór plonów to proces fizyczny, i dlatego powinniśmy już zacząć rozmyślać o tym, ponieważ powinniśmy być przekonani w tym, że ludzie są gotowi do tego i wiedzą, co zdarzy się.
znaczy to ze pełnia czasów chyba już jest, w związku z pełnią równonocy, paschą itd..należałoby wyjść z Babilonu :)

a jakie są Twoje wnioski ?:)
tu masz rację - święto zbioru plonów - to jest ten czas - czas Paschy
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anowi pisze:Jezus urodził się 1-go Tiszri (VII m-ca)
A gdzie to w Biblii zapisano?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:
Anowi pisze:Jezus urodził się 1-go Tiszri (VII m-ca)
A gdzie to w Biblii zapisano?
Witaj Yarpenie,zapewne chciałbyś czarno na białym,nieprawdaż? :lol:

A może jednak warto by się trochę potrudzić i znaleźć dowody biblijne,że czas narodzenia Jezusa,przypadał circa ok. początku pąździernika,wg naszej rachuby czasu,-miesięcy.
Przecież tego można dociec z uważnego studiowania Biblii i znajomości szczegółów z porządku
służby kapłańskiej u Żydów. Przecież kiedyś juz to przytaczałem,jest w zasobach tego Forum.

Pozdrawiam uprzejmie. :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Witaj Yarpenie,zapewne chciałbyś czarno na białym,nieprawdaż?
Zważywszy na fakt, że jakoś jednak w Bibli tej daty nie znalazłem, to jednak by się przydało.
Jachu pisze:A może jednak warto by się trochę potrudzić i znaleźć dowody biblijne,że czas narodzenia Jezusa,przypadał circa ok. początku pąździernika,wg naszej rachuby czasu,-miesięcy. Przecież tego można dociec z uważnego studiowania Biblii i znajomości szczegółów z porządku
służby kapłańskiej u Żydów. Przecież kiedyś juz to przytaczałem,jest w zasobach teg Forum.
A po co? Liczy się fakt narodzin Chrystusa, a nie dokładna data.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:A po co? Liczy się fakt narodzin Chrystusa, a nie dokładna data.
Myka robisz Yarpenie :-D
Dla mnie wszystko,co związane ze Zbawicielem i zbawieniem,- z Jezusem,jest niezmiernie ważne,bowiem lekceważąc szczegóły,można popaść w grzech zaniechania,
a to nie przystoi wierzącemu prawdziwie.
Ale to moje zdanie,przecież nie musisz go podzielać.
Najlepszego życzę.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Dla mnie wszystko,co związane ze Zbawicielem i zbawieniem,- z Jezusem,jest niezmiernie ważne,bowiem lekceważąc szczegóły,można popaść w grzech zaniechania, a to nie przystoi wierzącemu prawdziwie.
A w jaki sposób popada się w grzech zaniechania nie znając dokladnej daty narodzin Jezusa, skoro Ewangeliści nie uznali za konieczne ją podać?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ano mogąc dociec,odpuszczając sobie,uznając,że to nie ważne,że można sobie dowolnie ustalać ważne fakty,a stąd krótka droga,do czynienia innych świąt, w innym czasie,bo tak np się "nam podoba". I potem święci się w dniach świąt pogańskich,aby je niby zaciemnić.
A przecież Jezus powiedzial,że "jestem Prawda".
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Ano mogąc dociec,odpuszczając sobie,uznając,że to nie ważne,że można sobie dowolnie ustalać ważne fakty,a stąd krótka droga,do czynienia innych świąt, w innym czasie,bo tak np się "nam podoba". I potem święci się w dniach świąt pogańskich,aby je niby zaciemnić.
A przecież Jezus powiedzial,że "jestem Prawda".
Świetnie. To jeszcze jedynie sprawdź komu się oddaje cześć w trakcie świąt Bożego Narodzenia, do których właśnie pijesz...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:Świetnie. To jeszcze jedynie sprawdź komu się oddaje cześć w trakcie świąt Bożego Narodzenia, do których właśnie pijesz...
Yarpenie,ja nie piję,ja na trzeźwo bulwersuję się,gdy zdawać by się mogło,poważni ludzie lalki wstawiają w szopki i każą innym cześć im oddawać.
Ale,ale, przypomnę Ci to,co sam pomogłeś mi wstawić,będąc nad wyraz uprzejmym:

http://img356.imageshack.us/i/beztytuu536kv9.jpg/

Jeszcze raz dzięki. :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Yarpenie,ja nie piję,ja na trzeźwo bulwersuję się,gdy zdawać by się mogło,poważni ludzie lalki wstawiają w szopki i każą innym cześć im oddawać.
Cóż, mnie bulwersuje, kiedy np. taki Jachu widzi jedynie to, co chce zobaczyć, czyli np. nie dostrzega, że święta Bożego Narodzenia są oddawaniem czci Bogu, a nie "czczeniem lalek w szopkach". :-(
Jachu pisze:Ale,ale, przypomnę Ci to,co sam pomogłeś mi wstawić,będąc nad wyraz uprzejmym:

http://img356.imageshack.us/i/beztytuu536kv9.jpg/

Jeszcze raz dzięki.
Fajny wykres, ale z błędem, bowiem podaje, że Jezus narodził się na jesieni 2 roku p.n.e., podczas gdy miało to miejsce za życia Heroda Wielkiego, a jak dowiadujemy się z historii, ten król zmarł w 4 roku p.n.e. Inaczej mówiąc: Chrystus nijak nie mógł się narodzić w 2 p.n.e. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Zawsze przedkładam historię biblijną,nad historię świecką,mam pewne podstawy do tego,
ludzie niedoskonali nie mogą być stawiani ponad orzeczenie Biblii.

Nie denerwuj się,przecież Ciebie nie atakuję,mówię co wiem i w co wierzę,oraz komu.
Jeżel w świetle Bibli coś jest zgodne rozumne,b. prawdopodobne,to u mnie ma pierszaństwo przed "imprimatur". Nic na to nie poradzisz,więc nie sierdź się,przecież Cię szanuję,co wielokroć powtarzałem,wbrew zdaniom wielu Userów. Ale ja taki dziwak chyba jestem. :mrgreen:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Zawsze przedkładam historię biblijną,nad historię świecką,mam pewne podstawy do tego, ludzie niedoskonali nie mogą być stawiani ponad orzeczenie Biblii.
Bez "historii świeckiej" nie jesteś w stanie ustalić tego, w którym roku narodził się i umarł Jezus Chrystus według naszej rachuby czasu. Nie pisz więc, że "przedkładasz historię biblijna nad świecką", bo to po prostu nie jest prawda, skoro ze świeckiej czerpiesz informację np. na temat tego, w jakich latach panowali cesarze, za których żył Chrystus. :-)
Jachu pisze:Jeżel w świetle Bibli coś jest zgodne rozumne,b. prawdopodobne,to u mnie ma pierszaństwo przed "imprimatur".
Nie wyskakuj z "imprimatur", bo książki do historii, w których znajdziesz informację na temat lat panowania Heroda, go nie posiadają. Nie zmienisz faktu, że ten król zmarł w roku 4 p.n.e., czyli dwa lata przed datą, którą uznajesz za chwilę narodzin Chrystusa. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”