Polityczne losy świata według Daniela i Apokalipsy

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Lukian pisze:a mnie bardzo ciekawi znaczenie Dn 11
jakoś nikt poza Biblią Tysiąclecia nie daje sensownej odpowiedzi
Zapewne fragment ten omawia zakończenie pewnego etapu, stanu walk między dwoma opisanymi władcami. Tekst BT oraz oraz tekst interlini
są dobrymi tekstami. Jak pisałem na początku tego tematu, tekst ten wskazuje być może iż końcowy fragment nie opisuje starożytności.
Jednakże to doktryna. Sądze że całość Biblii może wskazywać to iż jest wyznaczony pewien czas aby osiągnąć stan obiecany przez
Boga. Zapewne to doktryna która oparta jest na wierzeniach.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

karol210 pisze:Świat to materia ktora wczesniej czy pozniej zniknie.. nie uniknione to Słowo Boże jak kazde slowo czlowieka ktore jest i slychac a pozniej zniknie..
Trąb anielskich nie wolno sie obawiac tylko cieszyc ze nastanie Nowe Cialo u kazdego bedzie ktory zasluzy tzw Cialo Chrystusa niebianskie i ziemskie
Materia to stan od stanu pierwotnego gdzie rozwijały się planety, możliwe iż Bóg pozwolił na
powolny proces gdzie wszystko się kształtowało. Albo i nie. Sądze że jeśli istnieje celowość
tzn jeżeli wszystko zostało stworzone dla życia organizmów to będzie istnieć tyle
ile jest potrzebne.

din2
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2017, 23:56

Post autor: din2 »

Zapewne jest to co słuszne i dobre to to że większość musi popierać w sondarzach
to co ma rzeczywiste dobro. Sondarz jak to Sondarz ale co wynika jeśli np dużo
osób jest w błędzie. Biblia jako nauka musi opierać się nie tylko na wykopaliskach,
Ktoś mówi o Biblii jakie przesłanie , ale warto rozumieć Biblie jako opowieść
o wybawieniu prawych. Sondarz dla Jezusa był np negatywny.
Ja tam jestem za luz w życiu. A mąciele chcą aplauzu.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 95&start=0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”