Polityczne losy świata według Daniela i Apokalipsy

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Co do "podeptanych zastępów" z księgi Daniela to sądze że oznacza to np
fałszywe mówienie o aniołach, lub twierdzenie że ich nie ma. Oraz
nie możnoś ich działania przez pewien czas.

Dlatego tu wiadomo że Apokalipsa jest trudną księgą. Co do Fałszywego proroka to dla mnie po osiągnięciu 31 lat widzę że może to być pewna grupa religijna. Np fałszywy prorok symbolicznie namawia (oznajmia) fałszywą ewangelie i wtedy dzieje się odwrotnie do zamierzonego planu. Wierzy się w odmienne nauki niezgodne z Biblią. Można np za dużo mówić. Bóg raczej w apokalipsie stwierdza o symbolicznym 3,5 czasu jako (pewnym czasie) gdzie dozwolono na działalność zła. Jednakże to zrozumienie. co do 3,5 czasu to można to rozumieć zarówno (pewien czas) i także (1260dni) (3500).. Jednakże co do fałszywego proroka to może być również zbiorcze pojęcie dotyczące "wstrzelania" się ze swymi poglądami. Ale tak to rozumiem i nie narzucam tu swego zrozumienia. Ponieważ słowo Boże nie stwierdza że raczej że można se "wywnioskować" 2520 lat. To że zabrano Królestwo Izraelowi aż przyjdzie Szilo oznacza że Królestwo ma być dane kolejnemu chrystusowi czyli Królowi w tedy gdy przyjdzie na to czas. Ja tu kieruje się tym że w tekście hebrajskim istnieje zwrot do 3,5. Zapewne prorok Jeremiasz nie kierował się po części słowami symbolami. Ponieważ Jeremiasz także mówił o ponownym zgromadzeniu Izraela. Ale Jezus zapewne miał to uczynić w stosownym czasie, bądź może proroctwo spełnia się na "saint" z księgi Daniela. Jednakże istnieją też proxymaliści (Naśladowcy naśladowania prost-proporcjonalni do tego co widzą.) To jest zapewne nic zdrożnego by naśladować poglądy które są słuszne. Zapewne warto też przychodzić może tam czasem gdzie grupa sensownie mówi, by np odnieść z tego dobrą moralną i pożyteczną wiedze. Czasem rozważam że biblia jest tylko szyfrem a nie stwierdza faktów. Jednak księga Daniela 11 stwierdza o tym że dwaj Królowie symbolicznego Północy i Południa toczyli walki z przeskokami. Na początku był to Alexander , Antioch versus Ptolemeusz. Jeśli tekst hebrajski 7 rozdziału stwierdza że do 3,5 czasu to to może być zarówno 3500 lat od wyjścia z Egiptu zarówno 1260 dni ostatnich. Pewna rachuba jest i może też dotyczć ona czasu w rachubie 7-20lat. Jednakże sądze że warto czytać publikacje religijne czasem ze względu na to aby mieć tzw spokój umysłu no i sądze że Bóg udostępni może w Królestwie Bożym witryny. Jeżeli Bóg stworzył Adama i Ewe to mieli także mieć radość i dla nich Bóg przewidział pewnie stałe źródła informacji. Symboliczne serce dotyczy także umiejętności wyciągania dobrych wniosków także tak by spełniać wolę Boga. Ale tak właśnie czasem myśle że to szyfr. Bądź nie jest także że musi tak być na 100%.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

din pisze:To że zabrano Królestwo Izraelowi
Nigdy nie zabrano KB Izraelowi.Zmienili się tylko przywódcy duchowi z judejskich faryzeuszy na judejskich apostołów na czele z królem Jezusem, lwem z rodu Judy .
21 Znalazłem Dawida, sługę mojego,
namaściłem go świętym olejem moim,
22 aby ręka moja zawsze z nim była
i umacniało go moje ramię.
23 Nie zwiedzie go nieprzyjaciel
ani nie pognębi go złośnik.
24 Lecz zetrę przed nim jego przeciwników,
porażę tych, co go nienawidzą.
25 Z nim moja wierność i łaska;
w moim imieniu moc jego się wzniesie.
26 I rękę jego wyciągnę na morze,
a prawicę jego na rzeki.
27 On będzie wołał do Mnie: "Ty jesteś moim Ojcem,
Bogiem moim i Skałą mojego ocalenia".
28 A Ja go ustanowię pierworodnym,
największym wśród królów ziemi.
29 Zachowam dla niego łaskawość swą na wieki
i wierne będzie moje z nim przymierze.
30 Sprawię, że potomstwo jego będzie wieczne,
a jego tron - [trwały] jak dni nieba.
31 A jeśli synowie jego porzucą moje prawo
i nie będą postępować według mych przykazań,
32 jeżeli naruszą moje ustawy
i nie będą pełnili moich rozkazów,
33 ukarzę rózgą ich przewinienia,
a winę ich biczami;
34 lecz nie odejmę mu łaski mojej
i nie zawiodę w mojej wierności.
35 Nie zbezczeszczę mojego przymierza
ani nie zmienię słowa ust moich.
36 Raz przysiągłem na moją świętość:
na pewno nie skłamię Dawidowi.
37 Potomstwo jego trwać będzie wiecznie
i tron jego będzie przede Mną jak słońce
Ps.89

Dz 13:34
"A to, że Go wskrzesił z martwych i że nie miał już nigdy ulec rozkładowi, tak wyraził: Wypełnię wierne, święte sprawy Dawida."

Mateusz 21,(43)
Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. (44) Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go. (45) Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Listek pisze:
din pisze:To że zabrano Królestwo Izraelowi
Nigdy nie zabrano KB Izraelowi.Zmienili się tylko przywódcy duchowi z judejskich faryzeuszy na judejskich apostołów na czele z królem Jezusem, lwem z rodu Judy .


Mateusz 21,(43)
Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane , a dane narodowi, który wyda jego owoce. (44) Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go. (45) Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi.

Izrael miał swe Królestwo na ziemi przy morzu. Posiadał Królów i kapłanów proroków. Ale gdy nastał czas zostali rozproszeni. Potem państwo zostało przywrócone. Jednakże Jezus będąc na ziemi rozpowszechniał teorie Królestwa dla osób specjalnych, jako przywrócenie życia wiecznego. Nie tylko przywrócenie monarchi Izralelowi. Tak sądze.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

din pisze: Nie tylko przywrócenie monarchi Izralelowi.
Masz rację.
Jednak, zgodnie z PŚ, dobro wszystkich narodów zależne jest od wypełnienia Bożego planu dla Izraela.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Listek pisze:
din pisze: Nie tylko przywrócenie monarchi Izralelowi.
Masz rację.
Jednak, zgodnie z PŚ, dobro wszystkich narodów zależne jest od wypełnienia Bożego planu dla Izraela.

Pozdrawiam
Zgodnie z proroctwami proroków, Izrael miał zostać w swej ziemi ponownie zgromadzony. Księga Daniela informuje że do KB jest wyznaczony czas.
NT zapewne opowiada tak jak Daniel że chodzi tzw."saint". Np. nowy testament stwierdza w liście do Kolosan 1:

"(1) Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, i Tymoteusz, brat, (2) do świętych i wiernych w Chrystusie braci w Kolosach: łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego! (3) Dzięki czynimy Bogu, Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was -" BT


Księga Daniela 7 np to twierdzi i nie można tego pomijać:

"(17) Te wielkie bestie w liczbie czterech - to czterech królów, którzy powstaną z ziemi. (18) Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego, i będą posiadać królestwo na zawsze i na wieki wieków." BT

Zapewne te wersety mają wspólny sene, jak cała biblia harmonizuje ze sobą.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 11:57 przez din, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

din pisze:do świętych i wiernych w Chrystusie braci
Święci to uczniowie Jezusa,choć do świętości Mistrza jeszcze im daleko.No ale uczeń przecież dopiero się uczy, a nauczyciel za ucznia jakiś czas odpowiada.

Wielkie 4 bestie to kolejne pogańskie królestwa: Babilon,Medo-Persja,Grecja i Rzym.
Dopiero KB będzie wieczne.


Obrazek

Obrazek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Tak, szereg potęg światowych opisanych na posągu. Daniel tak to widział w swej wizjji. Po 4 bestii Rzymie też musi
być. Uważam że mały Róg są to także jednostki nękające innowierców. Ponieważ ogólnie jest to chyba mały róg wstawiony
zaraz po Rzymie. Ogólnie każda religia twierdzi że jest od Boga, a niektóre są skrajne. Jednak wiadomo że niektórym święta
dają radość. Jednakże przeważnie ci co wierzą w Kingdom mają zrozumienie dosyć dobre. Daniel w swej księdze opowiada
że święci, czyli specjalni, otrzymają życie wieczne. Za czasów Chrystusa świętymi byli jego powołani do nieba uczniowie.
Dlatego też Apokalipsa zapewne stwierdza że święci jest to tłum, czyli przychodzący z wielkiegoo ucisku.
Oraz osoby powstałe z martwych.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bardzo ciekawe opracowanie Jachu.Dzięki.
Odrodzenie się Rzymu pod postacią Rzymu papieskiego rozpoczęło się ok. roku 539 n.e. pod postacią małego rogu, a następnie przekształciło się w głowę ósmą.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Z jednej strony w zamieszczonym filmie padają słowa, że Biblia sama się interpetuje, a z drugiej strony proroctwo z 2 rozdziału Księgi Daniela odnosi się do współczesnej zjednoczonej Europy wspominając między innymi o Napoleonie i Hitlerze, więc siłą rzeczy interpretacji takiej upatruje się w późniejszych wydarzeniach historycznych. W takim ujęciu nie może być mowy o samointpretującej się Biblii, której spisywanie ukończono w I wieku, a wydarzenia z obecnego wieku probuje się dopasować do tekstu biblijnego.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wit pisze:wydarzenia z obecnego wieku probuje się dopasować do tekstu biblijnego
Historie lubią się powtarzać.

Podrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Warto dodać że to właśnie na Biblii wiele religii opiera swe wierzenia bądź doktryny. W Biblii jest właśnie księga Daniela. Jak by przeczytać Biblie jako całą to właśnie słowo "saint" opisuje zbawionych. W Księdze Daniela 7 poruszono fakt iż 10 rogów oznacza 10 Królów. Natomiast 3 z tych rogów miało być wyłamanych. Jak to rozumieć ? Zapewne że 3 literalnych Królów miało zaprzestać swego panowania kosztem małego rogu. Czyli 10 rogów oznacza 10 konkretnych Królestw z których 3 miało przestać istnieć. Ponieważ Jeżeli 3 miało zostać wyłamanych to
"zostaje 7"królów. Trudno zrozumieć to proroctwo ale sądze że mały róg trwa po Rzymie i kończy się po 3,5 czasu. Sądze że mały róg trwa i ma swą symboliczną moc aż do czasu
kiedy rozpoczyna się władza Boga.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 14:11 przez din, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Świat to materia ktora wczesniej czy pozniej zniknie.. nie uniknione to Słowo Boże jak kazde slowo czlowieka ktore jest i slychac a pozniej zniknie..
Trąb anielskich nie wolno sie obawiac tylko cieszyc ze nastanie Nowe Cialo u kazdego bedzie ktory zasluzy tzw Cialo Chrystusa niebianskie i ziemskie

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

a mnie bardzo ciekawi znaczenie Dn 11
jakoś nikt poza Biblią Tysiąclecia nie daje sensownej odpowiedzi
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”