Polityczne losy świata według Daniela i Apokalipsy

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Lucyfer

Polityczne losy świata według Daniela i Apokalipsy

Post autor: Lucyfer »

Biblia przepowiada polityczne losy świata do chwili nadejścia Królestwa Bożego. Mówi o tym księga Daniela i księga Apokalipsy. Co już się wypełniło a co jeszcze nie? Na co czekamy?

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Daniela 11

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Obrazek
Dan. 2:29-35
29. Tobie, o królu, przyszły na twoim łożu myśli o tym, co kiedyś się stanie, a ten, który objawia tajemnice, powiedział ci, co się stanie.
30. Nie dzięki mądrości, którą miałbym w większym stopniu niż wszyscy żyjący, jest mi objawiona ta tajemnica, lecz abym wyłożył królowi sen i abyś ty zrozumiał myśli swojego serca,
31. Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd.
32. Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,
33. Jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny.
34. Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je.
35. Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię.
(BW)

Daniel zidentyfikował króla babilońskiego jako głowę ze złota.
Dan. 2:37-39
37. Ty, o królu, jesteś królem królów, któremu Bóg niebios dał królestwo, moc i siłę, i chwałę,
38. W którego ręce na całej zamieszkanej ziemi dał ludzi, polne zwierzęta i ptactwo niebieskie, którego uczynił władcą tego wszystkiego, ty jesteś głową ze złota,
39. Ale po tobie powstanie inne królestwo, słabsze niż twoje, a potem trzecie królestwo z miedzi, które opanuje całą ziemię.
(BW)

Po Babilonie nastało panowanie Medo-Perskie.
Obrazek

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Cała księga Daniela mówi o królestwie Boga... 12 rozdział o zmartwychwstaniu.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bit pisze:Cała księga Daniela mówi o królestwie Boga... 12 rozdział o zmartwychwstaniu.
Piszesz zbyt ogólnie, najpierw zahaczasz o 11 rozdział Daniela a potem nie chcesz o tym pisać. Ten 11 rozdział opisuje dzieje polityczne w pewnym odcinku czasu bo to proroctwo było potrzebne na czas między Danielem a Chrystusem.
Po Babilonie nastało królowanie Medo-Perskie i o tym pisze Daniel.
Dan. 5:26-28
26. A taki jest wykład tego słowa: Mene: Bóg policzył dni twojego panowania i doprowadził je do końca.
27. Tekel - jesteś zważony na wadze i znaleziony lekkim.
28. Peres - twoje królestwo będzie podzielone i oddane Medom i Persom,
(BW)Dan. 6:1
1. A Dariusz Medyjczyk objął królestwo, mając sześćdziesiąt dwa lata.
(BW)
Dan. 8:20-22
20. Baran z dwoma rogami, którego widziałeś, oznacza królów Medii i Persji.
21. A kozioł, to król grecki, a wielki róg, który jest między jego oczami, to król pierwszy.
22. A to, że został złamany, a cztery inne wyrosły zamiast niego, znaczy: Z jego narodu powstaną cztery królestwa, ale nie z taką mocą, jaką on miał.
(BW)


Po Medo-Persji nastało panowanie Greckie.
To co dzieje się na ziemi, najpierw rozgrywane jest w niebie.
Dan. 10:12-14
12. Wtedy rzekł do mnie: Nie bój się, Danielu, gdyż od pierwszego dnia, gdy postanowiłeś zrozumieć i ukorzyć się przed swoim Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane, a ja przyszedłem z powodu twoich słów!
13. Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego,
14. I przyszedłem, aby ci objawić, co ma przyjść na twój lud w dniach ostatecznych, bo widzenie znów dotyczy dni przyszłych.
(BW)
Dan. 10:20
20. Wtedy on rzekł: Czy wiesz, dlaczego przyszedłem do ciebie? Lecz teraz muszę wrócić, aby walczyć z księciem anielskim perskim, a gdy wyruszę do boju, oto zjawi się książę anielski grecki.
(BW)


din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Każdy ma prawo do swego zdania. Mowa jest w 11:40 o czasach końca. Napewno nie były przed Jezusem. A 12 konczy 11..

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bit pisze:Każdy ma prawo do swego zdania. Mowa jest w 11:40 o czasach końca. Napewno nie były przed Jezusem. A 12 konczy 11..
Końca czego? Końca panowania perskiego, czyli te wydarzenia będą rozgrywały się za królów perskich.
Dan. 11:1-2
1. W pierwszym roku Dariusza Meda powstałem, aby mu dodać siły i ochronić go.
2. Lecz teraz oznajmię ci prawdę: Oto jeszcze trzej królowie powstaną w Persji, lecz czwarty zdobędzie większe bogactwa niż wszyscy. A gdy się wzmocni dzięki swoim bogactwom, poruszy wszystkich przeciwko państwu greckiemu.
(BW)

Ten 11 rozdział opisuje co wydarzy się za królów perskich a przed Grecją. Gdy weźmiemy wydarzenia opisujące sytuację polityczną perską i będziemy chcieli przenieść te wydarzenia na nasze czasy to popełniamy totalny błąd.
Ten 11 rozdział nie opisuje co wydarzy się za panowania Greckiego, Rzymskiego, Angielskiego ani nie opisuje roli UE na scenie politycznej.
Doszukiwanie się w tym 11 rozdziale zapowiedzi na nasze czasy to pomyłka i nie trać czasu na kombinowanie by dopasować dzieje Persów do naszych dni.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Gdzie więc dopasujesz wydarzenia z wersetu 36 i dalej po 45 ??
Do Antiocha IV ?? Nie. Wiesz chyba że Antioch IV był Daleko przed Jezusem

Kim jest król który mówił przeciwko Bogu Bogów ??. Kto był po Antiochu. ?

Warto odpowiedzieć sobie na te pytania.

Nie jest dla mnie tracenie czasu na konkretną analizę tego rozdziału tym bardziej że 12 rozpoczyna się słowami: "W owym czasie". :-)

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Każdy ma prawo do swego zdania. Napewno wiemy że księga Daniela mówi o Królestwie Boga. Kładzie nacisk na życie prawych ludzi na ziemi. To wiemy.

Chodzi o tych co w konkretnym czasie, gdy walnie Kamień otrzymają Kingdom.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bit pisze: Nie jest dla mnie tracenie czasu na konkretną analizę tego rozdziału tym bardziej że 12 rozpoczyna się słowami: "W owym czasie". :-)
Nie można opierać swoich oczekiwań na jednym słowie lub dwóch "W owym czasie". Owy czas to czas wielkiego ucisku i rozdziały w Daniela zostały tak podzielone bo omawiają różne sprawy w różnym czasie. Owy czas wielkiego ucisku to nie czas królów perskich przed Chrystusem bo ten czas już przeminął ponad 2 tysiące lat temu.
Daniel zainteresował się czwartym zwierzęciem.
Dan. 7:16-28
16. Przystąpiłem do jednego z tych, którzy tam stali, i prosiłem go o wiarygodne wyjaśnienie tego wszystkiego. I odpowiedział, i dał mi wykład wydarzeń.
17. Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.
18. Lecz potem Święci Najwyższego otrzymają królestwo i posiądą królestwo na wieki, na wieki wieczne.
19. Wtedy zapragnąłem dowiedzieć się prawdy o czwartym zwierzęciu, które było inne niż wszystkie inne, straszne nad miarę, z żelaznymi zębami i miedzianymi pazurami, pożerało i miażdżyło, a to co pozostało, deptało nogami,
20. I o dziesięciu rogach na jego głowie, i o innym rogu, który wyszedł i przed którym trzy z nich wypadły, o rogu, który miał oczy i usta, które mówiły zuchwale, i który wyglądał na większy niż inne.
21. A gdy patrzyłem, wtedy ów róg prowadził wojnę ze świętymi i przemógł ich,
22. Aż przyszedł Sędziwy i odbył się sąd i prawo zostało przyznane Świętym Najwyższego, i nadszedł czas, że Święci otrzymali królestwo.
23. I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.
24. A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
25. I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
26. Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.
27. Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane.
28. Tu kończy się opowiadanie. A mnie, Daniela, bardzo zaniepokoiły moje myśli, barwa mojej twarzy zmieniła się; i zachowałem to słowo w mojej pamięci.

O, i właśnie tym powinniśmy się dziś interesować tak jak Daniel.
Kim jest to czwarte zwierzę?

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Ja uważam że Daniel 12 nie jest odrębnym trybem mowy od 11. 12 to przedłużenie 11. Takie mam zdanie.
Takie masz zdanie. Stwierdzasz że 11:40 nie omawia czasu końca świata, lecz czas końca Królów perskich.. Zapewne wiesz o jakim Królu tu mowa. Czy o Antiochu ? To wątpie by to prowadziło do Jezusa.


Zostawmy tą kwestie. Połóżmy nacisk na przykład na 7 rozdział. Bestie wymienione w nim kończą się po 3 i pół czasu.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bit pisze:Ja uważam że Daniel 12 nie jest odrębnym trybem mowy od 11. 12 to przedłużenie 11. Takie mam zdanie.
Takie masz zdanie. Stwierdzasz że 11:40 nie omawia czasu końca świata, lecz czas końca Królów perskich.. Zapewne wiesz o jakim Królu tu mowa. Czy o Antiochu ? To wątpie by to prowadziło do Jezusa.


Zostawmy tą kwestie. Połóżmy nacisk na przykład na 7 rozdział. Bestie wymienione w nim kończą się po 3 i pół czasu.
Ten siódmy rozdział Daniela mówi o naszych czasach najwięcej jeśli chodzi o polityczne losy świata.

Daniel miał sen w którym dano mu wizję przyszłości a wcześniej pokazano jak do niej dojdzie.Dan. 7:1-3
1. W pierwszym roku Belsazara, króla babilońskiego, miał Daniel sen, a to co widział, leżąc na swoim łóżku, zaniepokoiło go. Potem spisał sen, a oto jego treść:
2. Ja, Daniel, miałem w nocy widzenie: Oto cztery wiatry niebieskie wzburzyły Wielkie Morze,
3. I cztery wielkie zwierzęta wychodziły z morza, każde inne.
(BW)

Wielkie morze to cała ludzkość a zwierzęta wychodzące z tej ludzkości to cztery potęgi światowe.
Dan. 7:17
17. Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.
(BW)

Królowie należy rozumieć nie jako królowie w jednej potędze światowej lecz jako nadchodzące władze nad ziemią, bo w 8 rozdziale mamy uzupełnienie tego snu.
Dan. 8:19-21
19. I rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu.
20. Baran z dwoma rogami, którego widziałeś, oznacza królów Medii i Persji.
21. A kozioł, to król grecki, a wielki róg, który jest między jego oczami, to król pierwszy.
(BW)

Po Babilonie nastało Panowanie Medo-Perskie, po nim panowanie Greckie a po Greckim panowanie Rzymskie.
Za czasów Jana było panowanie Rzymskie. Jan liczył królów od Egiptu.
1. Egipt
2. Asyria
3. Babilon
4. Medo-Persja
5. Grecja
6. Rzym, jeden jest, a pięciu już przeminęło do czasu Jana.
Obj. 17:9-10
9. Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
10. Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
(BW)

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Lucyfer pisze:
Wielkie morze to cała ludzkość a zwierzęta wychodzące z tej ludzkości to cztery potęgi światowe.
No właśnie. Apokalipsa przedstwia 7. Jako nakładka na całość Biblii.

7 potęg. Egipt, Asyria, Babilon, Medo-persja, Grecja, Rzym, Anglo-Ameryka ....

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bit pisze:
Lucyfer pisze:
Wielkie morze to cała ludzkość a zwierzęta wychodzące z tej ludzkości to cztery potęgi światowe.
No właśnie. Apokalipsa przedstwia 7. Jako nakładka na całość Biblii.

7 potęg. Egipt, Asyria, Babilon, Medo-persja, Grecja, Rzym, Anglo-Ameryka ....
Tak, Apokalipsa przedstawia 7 królów po potopie poczynając od Egiptu a Daniel przedstawia 4 pozostałe od jego czasów.
Jak wiemy po Grecji nastał król Rzymski i on dość długo panował a po nim panowała Wielka Brytania i z nią teraz USA.
Anglo-Ameryka jest tym siódmym królem i ostatnim na którym kończy się panowanie nad światem nie licząc wielkiego ucisku w którym Anglo-Ameryka upadnie i powstanie. Ale to będzie bardzo krótki i burzliwy okres.
My będziemy to oglądać.
Co zobaczymy?. Co zapowiada Biblia na nasze czasy? Jest tego dużo i zajmiemy się tym
w tym temacie.

Czego jeszcze nie było?
Nie było jeszcze ósmego króla i nie było jeszcze 10 królów na jedną godzinę.
Nie było jeszcze śmiertelnej rany dla siódmego króla.
To wszystko zobaczymy bo to będzie trwać tylko przez 1335 dni.
Dan. 7:17-18
17. Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.
18. Lecz potem Święci Najwyższego otrzymają królestwo i posiądą królestwo na wieki, na wieki wieczne.
(BW)Obj. 17:11-14
11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
13. Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
14. Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
(BW)


din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Moim zdaniem częściowo Daniel 11 mówi o Antiochu. Potem są przeskoki w czasie...

Tak ja to rozumiem.

Zobaczymy Lucyferze kiedy czy wystąpisz. Bo już długo czekasz.
Bóg w swoim słowie zapewnia o Królestwie. Więc musi ono nadejść. Dla niektórych jest to wyzwolenie z problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”